לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2005, 15:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nimrodus שמתחילה ב "אלוף משנה דוד מנחם."

בסוף 2003 החליף אל"םתמיר היימן את אל"ם דוד מנחם בפיקוד על חטמ"ר אפריים, בינואר 2004 מונה אל"ם מנחם לסגן מפקד אוגדת עזה. בתפקידו זה הוא מילא אתמקומו של מפקד האוגדה הקודם, תא"ל שמואל זכאי. היום הוא ממשיך להיות סגנו של מפקדהאוגדה החדש, תא"ל אביב כוכבי.

במקביל הופקד אל"ם דוד מנחם על האגד לבניין החי"רהייעודי.

כעיקרון, אומרים בצה"ל, אין שום כוונה להקים חטיבת חי"ר נוספת. הכוונה היא לייצר מסגרת שתהיה אחראית לייצר תו"ל, לאחד לוגיסטיקה, לסדר את כל נושא כח האדם וההכשרות וכו' של החי"ר הייעודי. כיום, כיוון שהחי"ר הייעודי עובר הכשרה בבא"ח אדם אין למפקדי הגדודים של החי"ר הייעודי שום דרך להשפיע על ההכשרה עד שהחיילים מגיעים אל הגדוד עצמו. הם לא בוחרים את המפקדים, לא בוחרים מי ייצא לפיקוד, את תוכנית האימונים וכו'. זהו מצב מעוות ולא הגיוני. לכן הוחלט להקים מסגרת אחת שתאחד את כל החי"ר הייעודי תחתיה, אך לא תהיה מפקדת חטיבה.

קצינים שהתבקשו לחוות את דעתם על המהלך אמרו לי: "גם אם לא קוראים לזה חטיבה, בסוף לא תהיה להם ברירה". גם אם תהיה חטיבה זה לא יקרה בזמן המאד קרוב, כך שאל"ם מנחם לא יהיה המח"ט שלך, למעשה לא יהיה לך מח"ט. רק כשתגיע לגדוד תגלה שהוא מסופח אל חטיבה מרחבית (חטמ"ר) או חטיבת שריון והמח"ט שלך הוא המח"ט של החטיבה המספחת.

מומלץ מאד לקרוא כתבה בנושא בעיתון במחנה הקודם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2005, 17:43
צלמית המשתמש של יוסיפון

תשובה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Nimrodus שמתחילה ב "וואו!"

ככל הידוע לי, אף גדוד לא עוזב את החי"ר הייעודי ולא מסופח לאף חטיבת חי"ר.
לגבי גדוד שמשון, יש שמועות שיחידת שמשון המיתולוגית, גדוד 367, יחידת המסתערבים הצה"לית שפעלה בעזה, תוקם מחדש החל מגיוס אוגוסט הקרוב.
עד היום לא מצאתי שום בסיס לשמועות הללו, אם כי, יש לומר, השמועות מאד עקשניות.

ישן 16-02-2005, 19:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

האם זה חוסר החזון היחיד בצה"ל?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "לאור הפינוי הקרוב של רצועת עזה לא נראה שיחידה שכזאת תוקם"

דווקא בקשר לשמשון יש סיפור שמנקודת המבט של היום אני לא בטוח אם הוא מעיד על חזון או קוצר ראות:
צוות פרידמן היה הצוות האחרון ביחידה,
כל הצוותים הצעירים הועברו ליחידות אחרות וגם חלק מהצוותים שכבר סיימו מסלול (צוות נוב' 4 הוא הצוות שפתח את יחידת אגוז), אחרי אוסלו הצוות המשיכו לבצע מסוערבות בתוך הרצועה גם אחרי שערי הרצועה הועברו לשליטה בטחונית פלש'.
ב3.4.95 שניים-עשר חיילים מהצוות נתפסו ע"י שו"פים (שוטרים פלסטינאים) בפעילות מסוערבת ונלקח לחקירה בתחנת משטרה מקומית.
בשל חשש לחטיפת חייל הוחלט להפעיל את המסתערבים למרדף דחוף. הם נסעו ארבעה-עשר (12 חיילים ושני משת"פים) ברכב טרנספורטר אחד. הגנראל נאסר יוסוף, מפקד המשטרה הפלש' ברצועה, סיפר כי הרכב רדף אחרי מכונית פז'ו מקומית שבה, לפי החשד (המוטעה), היה חייל חטוף. כשהרכב שקע בבוץ שו"פים שנגשו אליו גילו שבתוכו יושבים חיילים מסוערבים וחמושים.
החיילים נלקחו לתחנת המשטרה בחאן יונס, צולמו נחקרו וכלי נשקם הוחרמו מהם. לאחר מכן הצוות שוחרר.
הפאדיחה הזאת הייתה אחד הגורמים לסגירת היחידה, צוות פרידמן הועבר ליחידת אגוז.

ישן 25-07-2005, 22:25
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
וואלה אחי .. פגעת בי בחיי ...כמה בלאגן בתגובה אחת ?!
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "האם זה חוסר החזון היחיד בצה"ל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
דווקא בקשר לשמשון יש סיפור שמנקודת המבט של היום אני לא בטוח אם הוא מעיד על חזון או קוצר ראות:
- קשה לי להאמין שזה מה שקבעת .. נוכח מה שאתה מציג כאן
--------------------------------------------------------
צוות פרידמן היה הצוות האחרון ביחידה,
- צוות פרידמן לא היה אחרון ביחידת שמשון
-----------------------------------------------------------
כל הצוותים הצעירים הועברו ליחידות אחרות וגם חלק מהצוותים שכבר סיימו מסלול (צוות נוב' 4 הוא הצוות שפתח את יחידת אגוז), אחרי אוסלו הצוות המשיכו לבצע מסוערבות בתוך הרצועה גם אחרי שערי הרצועה הועברו לשליטה בטחונית פלש'.
- נוב 94 הועבר לדובדבן ברובו מלבד מ"ס חיילים שמרדו נגד המפק"צ
צוותים מרס 95 אוג 95 הועברו לאגוז נוב 95 שרק סיים אימון הועבר לדובדבן
----------------------------------------------------------------
ב3.4.95 שניים-עשר חיילים מהצוות נתפסו ע"י שו"פים (שוטרים פלסטינאים) בפעילות מסוערבת ונלקח לחקירה בתחנת משטרה מקומית.
- החיילים נלקחו ל DCO בגבלייה 200 מטר מחסם ארז
------------------------------------------------------------------------------------
בשל חשש לחטיפת חייל הוחלט להפעיל את המסתערבים למרדף דחוף. הם נסעו ארבעה-עשר (12 חיילים ושני משת"פים) ברכב טרנספורטר אחד.
- המשתפ"ים היו ביחד עם הרכזים ולא עם הלוחמים .. והרכב היה טרנזיט ולא טרנספורטר
-------------------------------------------------------------
הגנראל נאסר יוסוף, מפקד המשטרה הפלש' ברצועה, סיפר כי הרכב רדף אחרי מכונית פז'ו מקומית שבה, לפי החשד (המוטעה), היה חייל חטוף. כשהרכב שקע בבוץ שו"פים שנגשו אליו גילו שבתוכו יושבים חיילים מסוערבים וחמושים.
- מה שטוען הגנרל יוסף בהחלט הזוי .. ולא נראה שזה המקום לפרט מה הייתה משימתם ולאו דווקא מטעמי בטחון שדה
החיילים נלקחו לתחנת המשטרה בחאן יונס, צולמו נחקרו וכלי נשקם הוחרמו מהם. לאחר מכן הצוות שוחרר.
- לא לחאן יונס כאמור .. מלבד כלי הנשק שהוחרמו מהם דבר לא נעשה להם ..
רבות עוד יסופר על הקפה ועל משחקי השש-בש שרצו שם במעצר
הצוות שוחרר רק לאחר שערפאת ראה שמתקדמים לכיוון ארז פלוגת טנקים בהוראת רוה"מ
הפאדיחה הזאת הייתה אחד הגורמים לסגירת היחידה, צוות פרידמן הועבר ליחידת אגוז.
-פדיחה ידידי ..? אתה ממהר להסיק מסקנות זאת דעתי בעניין .. עדיין לא ידוע לך מה בדיוק קרה שם ..לא ברור לי מהיכן ואיך הגעת לזה שמדובר בפדיחה !

יוסי .. ומי זה פרדימן ...? היה פרדימן ששימש כמ"כ
יכול להיות פלדמן ?

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 25-07-2005 בשעה 22:41.
ישן 25-07-2005, 23:03
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "וואלה אחי .. פגעת בי בחיי ...כמה בלאגן בתגובה אחת ?!"

ככל הידוע לי צוות פרידמן היה הצוות האחרון הפעיל ביחידה
אני לא חולק על רשימת העברות הצוותים שהבאת, לא ירדתי לרזולוציה הזאת.
יכול להיות שנלקחו לDCO, עובדתית הם היו בידי השו"פים ולא בידי צה"ל.
טרנזיט ולא טרנספורטר? התמונות (שהפלשתינים צילמו והופיעו בעיתוני ישראל, חפש בבית אריאלה) מוכיחות אחרת.
בקטע של המשימה, העדפתי לפרט את מה שהופיע בעיתונות ולא את המשימה האמיתית.
חאן יונס או ארז? לא סגור על פרטים, שוב אני מפנה אל העיתונים (שככל הנראה התבססו על "מידע בשם הכתב" שהגיע מדו"ץ).
מלבד לקיחת כלי הנשק לא נעשה להם דבר...מלבד לקיחת כלי הנשק...מלבד לקיחת כלי הנשק... מלבד לקיחת כלי הנשק...!!!

פאדיחה?
שניים-עשר חיילים ישראלים, מסוערבים, מיחידה מובחרת, נלקחים בשבי (ולא משנה כמה שש-בש שיחקתם שם, זה עדיין שבי) ע"י הכוחות המרושלים של נאסר יוסף שלא מסוגלים לטפל בסיכסוכי שכנים, כל זה אחרי חטיפת נחשון וקסמן. שניים-עשר לוחמי עילית מול שניים, שלושה או ארבעה שו"פים מהיחלב"ע!
עובדתית המקרה הוצג, מחוץ ובתוך הצבא, כפאדיחה והפאדיחה סיפקה תרוץ לסגירת היחידה. אגב, את התירוץ הזה חיפשו הרבה זמן.

אני אזכיר לך ארועים אחרים שבהם חיילים מסוערבים בודדים (ארבעה, אם אני זוכר נכון) שנחשפו, השתלטו על רכב פלשתיני ויצאו החוצה?
(קרה גם בשימשון וגם בסיירת רימון)
חשבתי פעם לכתוב ספר על היחידה... אולי אנחנו מתחילים אותו עכשיו

ישן 26-07-2005, 07:20
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
סימוכין מהתקשורת זאת טעות איומה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ככל הידוע לי צוות פרידמן היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון

פאדיחה?
שניים-עשר חיילים ישראלים, מסוערבים, מיחידה מובחרת, נלקחים בשבי (ולא משנה כמה שש-בש שיחקתם שם, זה עדיין שבי) ע"י הכוחות המרושלים של נאסר יוסף שלא מסוגלים לטפל בסיכסוכי שכנים, כל זה אחרי חטיפת נחשון וקסמן. שניים-עשר לוחמי עילית מול שניים, שלושה או ארבעה שו"פים מהיחלב"ע!
עובדתית המקרה הוצג, מחוץ ובתוך הצבא, כפאדיחה והפאדיחה סיפקה תרוץ לסגירת היחידה. אגב, את התירוץ הזה חיפשו הרבה זמן.

ואת זה אתה צריך לדעת יותר ממני ..
מה שמוצג כאן כרגע מוצג כטעות איומה על ידך .. פועל ישיר של חוסר ידע נטו ..
יוסי
אם כול הכבוד והאהדה שלי למקום .. ואגב שמח להיות כאן שוב
ספר לא נצליח לכתוב אם הידע שלנו הוא רק מהתקשורת
ובנוגע לפרידמן
הנושא נבדק רק כדי שהיה בטוח בדבריי וצר לי לומר שצדקתי לצערי הרב

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר