לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: הצבעה- חוקים חדשים בפורום:
(+) בעד חוק מס' 1 11 29.73%
(-) נגד חוק מס' 1 26 70.27%
(+) בעד חוק מס' 2 14 37.84%
(-) נגד חוק מס' 2 23 62.16%
סקר מרובה-בחירות מצביעים: 37. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2005, 18:18
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
הצבעה- 2 הצעות חוק חדשות :

קראתי, חשבתי והגעתי להחלטה.

מדובר כאן בקהילה.
קהילה מורכבת מאנשים, ומאז ומתמיד ניראה שכל תקופה יש איזה משתמש ש"צריך לסבול",
ש"צריך להתעלם מדברים שלו", ש"צריך לא להתייחס", ש"צריך לא להפגע או לקחת ללב".... אני מניחה שתופעה ידועה.

אני קוראת לסיום התקופה הזאת. לא עוד נסבול משתמשים כאלה.

ולכן, אני רוצה להעלות הצבעה ל-2 חוקים חדשים:

1.

חוק פשוט: כל מי שפותח הודעת עזיבה ולא עוזב- נחסם. (כמו שאמרתי- מסעות צומי לא יתקבלו כאן).

2.
חוק קצת יותר מורכב, נתחיל אותו בהגדרת משתמש וותיק,
אחרי שנמצא נוסחא להגדרה חד ערכית למשתמש וותיק (בפורום הספציפי 20+), נוכל להמשיך לחלק השני של החוק:
אם מישהו מוצא לנכון להעלות הצבעה כנגד משתמש,
תעלה הצבעה למשך 3 ימים, כאשר רק קולות משתמשים וותיקים יחשבו, האם להעיף את המשתמש או לא.
בנוגע לצד הטכני, אם תיהיה נכונות- אנסה לברר דרך להצבעה אנונימית.

נ.ב.
שימו לב, יש לכם את האפשרות לבחור ביותר מאופציה אחת, כיוון שמדובר ב 2 חוקים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2005, 20:29
צלמית המשתמש של roi_
  roi_ roi_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי kukURIku שמתחילה ב "נגד שניהם לחלוטין"

תראה, ברמת העקרון אני מסכים איתך
אבל לדעתי זה קצת מורכב יותר...
מצד אחד, מכיוון שבדרך כלל המנהל הוא חלק בלתי נפרד מהפורום וכשהוא מחליט על דעת עצמו כביכול לנדות מישהו מהקהילה, בלי שבאמת יש קונצנזוס (גם אם כולם בפועל מצדדים בפעולה, אך לא הצהירו על כך בריש גלי), אני רואה כאן קצת מעט בעיתיות.
מצד שני מנהל הוא מנהל וזה התפקיד שלו.
אני לא יודע מה באמת צודק יותר, אבל איפשהו אני מרגיש שיותר נכון להסתכל על הכל כקבוצה בכל זאת, כשיש בעיתיות מסויימת עם המשתמש, שהיא איננה חד משמעית.
מקווה שהבהרתי את עצמי כראוי

נערך לאחרונה ע"י roi_ בתאריך 30-07-2005 בשעה 20:31.
ישן 30-07-2005, 19:36
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
תודה תודה תודה !!!
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "מצאתי :)"

ואני אצטט:

בלדה לעוזב קהילה
מה קורה בסופם של הפורשים? חוזרים למחנה, כמובן. לעיתים בצעד זקוף, כמו מכחישים כל מה שקרה, לעיתים בדומיה ובשקט, כשעל כל מלותיו הוירטואליות ארשת של "היי חבר'ה, אתם הרי יודעים שלא התכוונתי ברצינות". פרישה אמיתית מקהילה וירטואלית אינה מלווה בהצהרות, אלא פשוט בהתנתקות. וכל עוד חשוב לנו שידעו שהלכנו, אפשר להיות בטוחים בדבר אחד: עוד נחזור.

הפרטים המדויקים של המקרה הזה פחות רלוונטיים מעצם התרחשותו, שגם היא לא ממש נדירה. משבר פרץ לאחרונה בקהילה מקוונת שאני חבר בה, ובשיאו הודיע אחד מהחברים היותר שנויים במחלוקת על פרישה. המשבר עצמו היה מהסוג שכל מי שחי ולו זמן קצר בקהילה מקוונת, מכיר: ההוא אמר ככה, ההוא נעלב ככה, ולפתע פתאום מתברר שה"חברים הדמיוניים" שחיים במחשב הם לא כל-כך דמיוניים, ושיש להם רגשות, והם נפגעים, ואז הם עושים דברים כמו לפרוש. ובקול רם! שישמעו שהם הולכים! אחרת מה הטעם?

קווים רבים פורסמו כבר ברשת בהתחקות אחר אותן "הודעות פרישה" וירטואליות, המחזירות באחת למציאות ימינו החמים והקשים בארץ את זכר גלות וורשה וקרקוב. אחרים טוענים שיש כאן הדהוד נאה לאמירה המוכרת "תחזיקו אותי". בכל מקרה, אין קהילה וירטואלית המכבדת את עצמה שלא עברה תהליך שבו אחד מחבריה פורש בכל תרועה. למה לעזאזל הם עושים את זה? פוס, אני הולך

טוב, זה ברור. הריגוש שהחברות בקהילה וירטואלית יכולה לעורר הוא עניין שכבר תועד מספיק. וכשיש בני אדם, ויש אינטנסיביות רגשית, קורים דברים. וכשיש התנגשות בין העולם הוירטואלי שנדמה לנו כלא אמיתי לבין המציאות עצמה, הוירטואלי נקרע ונעלם. כי רובו מתרחש לא בתווך בין המחשב שלי למחשב שלך, אלא בתווך שביני לבין המחשב שלי. ואחת הדרכים להתמודד עם המצוקה היא להודיע - כמו שטרחנו להודיע על כל דבר כמעט שהיה רלוונטי לקהילה - "פוס, אני הולך".

הגולשת הוותיקה אינדי-גו בלו טוענת שפרישה מקהילה וירטואלית היא בעצם מימוש של הפנטזיה הוותיקה להיות נוכח בהלוויה שלך עצמך. יש משהו בדבריה

- למעט מקרים קיצוניים במיוחד, אקט של פרישה מקהילה וירטואלית גורם בה לסערה כזו או אחרת, כשתמיד יהיו כאלו שירגישו אשמים ב"הליכתו מאתנו" של אחד החברים, ואחרים שסתם ישמחו פתאום להתעסק במשהו מעניין יותר מנושאה הרשמי של הקהילה, מה שזה לא יהיה לעזאזל. הפורש מרפרש ומה קורה מייד לאחר הפרישה? הפורש, כמובן, לא מפסיק להתעניין בהפרשות שיוסיפו החברים שנותרו בקהילה, ולכן הוא מרפרש ללא הרף. אם זו קהילה בפורמט שאינו פורום (נניח, רשימת דיוור או צ'אט), הרי שהפורש דואג שמישהו ממקורביו יידע אותו מה קורה. כי ברור - פרשת ולא הסערת - כאילו לא פרשת. במקרים מסוימים, יתחבר הפורש במהירות, אולי בשם בדוי, חזרה לאותה קהילה. וכבר אמרנו - פרישה פומבית אינה פרישה, היא רק זעקה לתשומת לב. וכמו סמים או אהבה ראשונה, אומרים שהפרישה הראשונה היא הכי חזקה.

מובן מאליו שהפרישה נכשלת. נדירים עד בלתי קיימים המקרים בהם מישהו הודיע על פרישה ואכן נעלם מייד מהאופק. מי שרוצה באמת לפרוש, פשוט נעלם. אבל הפורש מאד מרוגש, מאד מוטרד, מאד דרמטי, ואחרי הפרישה שלו, הרי לא יעלה על הדעת שהוא יעלם כאילו כלום לא קרה. במיוחד אם הוא הטיח בחברים שעכשיו הוא מתכוון להיעלם, כאילו כלום לא קרה. וכך, רבים הפורשים הנשארים בקרנות הקהילה, שקטים אילמים וחרישיים, מחכים לרגע בו יוכלו אולי שוב להתבטא בלי לפדח את עצמם יותר מדי.

ישן 30-07-2005, 19:28
  מיכל הפצצה מיכל הפצצה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
שלח הודעה דרך MSN אל מיכל הפצצה
אבל זה לא דמוקרטי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "הצבעה- 2 הצעות חוק חדשות :"

אם כבר צריך לעשות שהקולות של כולם שווים
תכף תגידו שרק מי שיש לו תואר ראשון יכול להצביע ..
זה שטויות..

לדעתי עדיין כדאי להשאיר את ההחלטה האם להעיף או לא למנהלים
וכל עניין לבדוק לגופו...

וגם אם לפעמים מישהו צריך לקבל תשומת לב מהבחרים שלו באינטרנט אז למה שלא יקבל את זה ? מה רע בזה ?
לפעמים זה עושה כל כך טוב על הנשמה לראות כמה לא רוצים שתעזוב
עד שאתה באמת לא עוזב...

נניח ואני רוצה ללכת מהפורום כי אני חושבת שכולם נגדי ואני לא מספיקה לשלוח הודעה ישר קוטלים אותי
אז אני מודיעה על עזיבה ופתאום אנשים פותחים אלי את הלב ואני מגלה שהם לא באמת היו נגדי
ולכן אני רוצה להשאר ..
אז תעיפו אותי ?

ישן 31-07-2005, 20:14
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
מסכים ב-100%
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נו באמת? הפכנו לגנון? ה"מקובלים" יערכו הצבעה כדי לעשות "חרם" על אחד הילדים?"

למרות שבסיטואציות מסוימות זה ממש מתבקש, לא כדאי ליצור כאן מצב של התכנסויות סביב לפידים והטלת שמות לתוך כובע, כי זה בסופו של דבר מעכיר את האוירה.

מותר לכולם להיות סתומים, משעממים, מעצבנים ודורשי צומי. ומותר לנו להזכיר להם עד כמה הם משעממים, סתומים וכו'. ומאוד רצוי שגם המנהל יוסיף את דעתו וגם ינעל את האשכול. זה סוג של זובור וירטואלי שהוא פחות אכזרי מחסימה או סילוק, אבל מרתיע מספיק לדעתי.

ואני ממש נגד חלוקה של ותיקים וצעירים. אם הייתי מגיע לכאן ומגלה שיש חלוקה כזאת לא הייתי נשאר, כי כבר היו לי 3 שנים יותר מדי של השטות הזאת.

ישן 30-07-2005, 21:37
צלמית המשתמש של אנג'י
  אנג'י אנג'י אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
דעתי:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "הצבעה- 2 הצעות חוק חדשות :"

1. נגד! לחלוטין.
הנימוק:

א. האשכול של תומר:
זה היה מאוד חשוב למישהו שעזב באמת להיפרד בצורה יפה מחבריו לפורום ולתת לחברים את המקום לאחל לו בהצלחה

ב. האשכול של טופי:
האשכול הזה היה חשוב כדי לדון בבעיות שקיימות בפורום (לפחות לעיניי חלק מהמתבוננים) ולשכנע אנשים שהפורום הוא יותר טוב מאשר רע והעובדה שהיא בסוף נשארה וגילתה שיש הרבה חברים בפורום שרוצים בחברותה.

ג. היחיד שאמר שרוצה לעזוב והתחרט זו טופי כך שזו לא תופעה או משהו כזה (ואני מקווה שזה לא אישי נגדה)

2. בעד עם הסתיגויות:

א. זה לא התפקיד של המנהלים בעצם?

ב. ואם כן יש הרבה שיש להם המון הודעות אבל הם לא נמצאים בתקופה הרלוונטית לנושא (לדוגמא: מישהו עם 5000 הודעות שלא כתב בפורום חודש מול מישהו עם 200 הודעות שכותב רצוף בפורום)
לדעתי את החוק הזה לא יהיה ניתן להגדיר במדויק כך שחבל לעשות משהו שאנשים ירגישו מקופחים ולהיפך...

ולסיום:
אם את סובלת ממני
אז תתעלמי מהדברים שלי
או שאל תתיחסי אליהם
העיקר שלא תיפגעי או שתיקחי ללב.

ישן 31-07-2005, 02:38
צלמית המשתמש של d_wolf
  משתמש זכר d_wolf d_wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.03
Facebook profile LinkedIn profile
לדעתי..

..אולי לא שמתם לב אבל אכן יש גולשים גם מהזמן האחרון שהחליטו לעזוב
ועשו את זה בלי שום אשכול
כנראה שרק מי שהתגובות שלהם חסרות לו שם לב
למרות שאני גם מסכים שיש פעמים שאשכול פרידה הוא כן לגיטימי

בכל אופן...
לדעתי החוקים כוונתם טובה
אבל בפועל הם ייצרו המון ויכוחים אחרים נוספים ויהיו כל כך שנויים במחלוקת
עד כדי כך שרק לעיתים רחוקות יהיה ניתן לאכוף אותם...

אני חושב שהרבה יותר פשוט לעגן את האשכול הזה באופן פרמננטי
ולקוות שמשתמשים חדשים וישנים יקראו יבינו ויפנימו כל אחד בקצב שלו..
ומי שלא יבין - אף חוק במילא לא היה עוזר נגדו...

ישן 31-07-2005, 10:14
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
אני חושב

שהאשכול הזה הוא אחד ההזויים ביותר שנפתחו פה.

הלו.... זה אינטרנטה, לא המועדון הפרטי של מישהו.

מי שלא טוב לו, שילך. מי שטוב לו ושמח, כף ימחא.

יש חוקים שנועדו לשמור על כיוון מסויים של הפורום ולשמור על רמה מסויימת בפורום.

מעבר לחוקים הבסיסיים הפורום יהפך למקום שמגעיל להיות בו, קשה לצרף חברים חדשים ובלתי אפשרי להנות.

אני נגד מוחלט של שני החוקים האלה, ושל כל חוק דומה שיועלה פה בעתיד.

נגד טרולים נלחמים בחוסר התייחסות.
לא רוצים לראות הודעות של מישהו, תכניסו אותו לרשימת ההתעלמויות שלכם.

ורק בקשה קטנה לסיום:
זה פרום 20+, תפסיקו לריב כמו ילדים בני 5.

ישן 31-07-2005, 12:40
צלמית המשתמש של trickster
  trickster trickster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
נגד שני החוקים

המנהלים צריכים לנעול אשכולות שיצאו מכלל שליטה ולחסום חברים שלא מכבדים את שאר חברי הקהילה (חוק יסוד מספר 1)
אין צורך למנהלים להסתתר מאחורי חוקים ויכול להיות מצב שבו המנהלים טועים ואז התנצלות פשוטה תתקבל.
אם מישהו פורש בטריקת דלת ולא מקפיד על חוק יסוד מספר 1 הרי שהוא יחסם ממלא.
אם מישהו מחפש צומי ועושה את זה בצורה מכובדת הרי בשביל זה אנחנו כאן (לדבר, לשתף ולפעמים לתמוך ולעיתים קרובות לעקוץ ולהציק :-)) אם החיפוש יוצא משליטה או נעשה בצורה לא מכובדת שיטפלו בו המנהלים.

אני עצמי הפסקתי לכתוב בתקופת הקרבות הגדולה בין סרטן לברווז ומשי לברווז כי האווירה בפורום הדרדרה לרמות אי נעימות שלא התאימו לי ואני מכיר עוד כמה שעשו כמוני. לא ראיתי צורך בטריקת דלתות אבל המשכתי לעקוב תוך התעלמות מאשכולות חשודים. חזרתי כאשר השתפרה האווירה אבל היא גולשת שוב במדרון.
לטעמי הטיפול הכי נכון באשכולות צומי זו התעלמות (לא עמדתי בהמלצה זו בעצמי) והקפדה של המנהלים על תרבות הדיון

ישן 31-07-2005, 13:03
צלמית המשתמש של d_wolf
  משתמש זכר d_wolf d_wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.03
Facebook profile LinkedIn profile
מצטרף לדעתך
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי trickster שמתחילה ב "נגד שני החוקים"

זאת גם הגישה שלי
אשכולות צומי יגוועו מעצמם ברגע שאנשים יהיו בוגרים מספיק לזהות אותם ולהתעלם
הבעיה שתמיד יש אנשים שאינם בוגרים מספיק
ואני לחלוטין מבין את אלה שמתקשים להמנע מתגובה כשנידמה להם שההתרסה פונה אליהם ישירות
ובכל זאת.. החבר'ה פה חייבים ללמוד להבדיל - מתי, דווקא ההתיחסות שלהם סתם נותנת ליגטמציה להתרסות
ומתי היא כן רלוונטית

"....Takes more than combat gear to make a man
Takes more than a license for a gun
Confront your enemies, avoid them when you can
A gentleman will walk but never run

If, 'Manners maketh man' as someone said
Then he's the hero of the day
It takes a man to suffer ignorance and smile
Be yourself no matter what they say...."

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:07

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 13 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר