לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2005, 17:45
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "..."

לא.

המצלמות המקצועיות הרבה יותר קשות לצילום, והרבה יותר מסורבלות.
הייתרון שלהן הוא באפשרויות הצילום הנוספות.
למשל, בכל מצלמה חובבנית, אתה מוגבל בזום, במקרו, במשך החשיפה הארוכה וכו'.
במצלמות הריפלקס הדיגיטליות, הייתרון הוא לא בחיישן היותר טוב, או בעדשות היותר טובות, אלא באפשרות להחליף ולהרכיב ציוד חזק יותר, מה שאי אפשר בחובבניות.

קח לדוגמא את ה Nikon D1H

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.comparestoreprices.co.uk/images/ni/nikon-d1h-pro-kit.jpg]

מצלמה ישנה, 3 מגה-פיקסל עם טכנולוגיה של לפני 3 שנים (אם אני לא טועה).
ועדיין, היא תהיה בעלת פוטצניאל טוב יותר, להוציא תמונות איכותיות יותר, ממה שתוכל להוציא עם הפוג'י s5500.
יש אפשרות לחיבור פלאש חיצוני, למשל, אשר מסוגל לתת הבזקים חזקים יותר (מרחק גדול), פרושים יותר (לצילום רחב זוית), בתיזמונים קצובים (למשל 3 פליקים בשניה) - נחמד מאוד למשחקי תנועה בחשיפה ארוכה בלילה...
אמנם החיישן טוב יותר, איכותי יותר, פחות רועש, גדול יותר, אבל לא בגלל זה אתה קונה DSLR.

העניין עם העדשות הוא הסיבה של רוב הצלמים שרוצים לעבור ל SLR. האפשרות לצלם עם אותה מצלמה גם מקרו, גם זום איכותי, גם זוית רחבה, וכל זה בנוחות מקסימלית של סיבוב מכאני של הזום למשל, במקום לחפש איזה כפתור אלקטרוני שיזיז את העדשה קדימה ואחורה.
פיקוס ידני, דבר שמאוד קשה לעשות במצלמות חובבניות, אם בכלל אפשר, נקודות פוקוס, ועוד הרבה פונקציות, אשר עוזרות לצלם להגדיל את מרחב הצילום שלו, ולבצע דברים, שלא ניתן לבצע במצלמות אחרות.

ואני חוזר על משפט הפתיחה שלי - קשה יותר לצלם ב SLR מאשר בפוקט.
אם אתה שואל אותי - לא צריך בכלל מצב AUTO במצלמות האלה... סתם מיותר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2005, 09:58
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "..."

במקום ישר לרוץ ולחפש בעיות טכניות במצלמה, הייתי פוסל קודם את האפשרות של הפעלה לקוייה ע"י הצלם (או - "טעות אנוש" בעברית). תצא מנקודת הנחה שהתמונות הלא חדות הן בגלל הצלם ולא בגלל המצלמה - גם אם המצלמה נמצאת על מצב אוטומטי, הדבר לא עושה אותה חסינה ב-100% מפני שגיאות המשתמש. יש אלף ואחת סיבות לכך שהתמונות יכולות לצאת לא חדות, לאו דווקא באשמת המצלמה - מהירות תריס נמוכה בשילוב עם ידיים רועדות לדוגמא (גם הגורמים האלה יכולים לנבוע מהרבה מאוד סיבות - תנוחה לא נכונה בעת הצילום, תאורה חלשה, הפעלה לא נכונה של מבזק ועוד). סיבה נוספת - כמות אור קטנה מדי להפעלה תקינה של חיישן ה-AF במצלמה - גם זה יכול לנבוע ממספר רב של סיבות, כגון תאורה חלשה או עדשה בעלת מפתח צמצם מינימלי צר.

שוב, אני מציע לא ללכת בכיוון של מצלמה פגומה, אלא להתרכז בצלם ואופן הצילום עצמו. תעלה כמה תמונות לדוגמא, כדי שנוכל לראות במה מדובר ...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר