לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2004, 14:32
  club-man club-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל club-man
המלצה המיונים לחובלים/צוללות לאלה שלא קיבלו יום סיירות

יש לי פרופיל 82 על אלרגיה לאבק, החלום שלי היה להיות לוחם בשייטת, אבל יש לי משקפיים אז זה נפל כמובן (ניסיתי דרך גדנ"ע צלילה)...יום סיירות אני לא אקבל, אז קיבלתי זימון ליום מיון לחובלים/צוללות ובו כאמור ממיינים לחובלים או לצוללות . הגעתי לשם ב-8 בבוקר, ובאופן חריג התחלנו ממש ב8:15 ככה שאני חושב שלא רע להגיע מוקדם. אני הייתי בקבוצה א' ושלחו אותנו לכיתה ממוחשבת למבחנים.
מתחילים בשאלון קצר שבודק מוטיבציה, ואם יש לכם נסיון במשהו שקשור לים -שייט, צלילה וכדומה. לא מוגבל בזמן. ממשיכים במבחן ידע ימי- מי שלא קשור לימאות- כמוני- לא יידע שם כלום, וזה לא נורא , אם ציינתם את זה שאתם לא מתעסקים בזה בשאלון הראשון אתם בסדר אני חושב. אחרי זה יש מבחן של 100 שאלות בידע כללי . פה יביאו לכם מילים ואתם צריכים לבחור מבין 4 אפשרויות מה המילה אומרת. לדוגמה היה לי את המילה "קוביזם" ....אני אמרתי שזה זרם באומנות . אחרי שעברתם את זה יש את הפסיכוטכני, שזה מאוד דומה למבחנים של הצו ראשון רק יש שם הרבה שאלות (68 אם אני לא טועה...) -
שם שואלים שאלות בידע בסיסי בפיזיקה- מכניקה, מי שהיה בגדנ"ע צלילה מכיר. לא משהו קשה,אבל מוגבל בזמן. אחרי זה היה הספציאליטה של חובלים........מבחן האונייה ונמל. כאן יש תרשים בצורת ריבוע שמחולק לריבועים קטנים ונותנים לכם את המרחק בין כל ריבוע . במבחן אתם אמורים למצוא את המרחק המינימלי שעל הספינה לעבור כדי להגיע לנמל. יש שם כ48 שאלות, ב15 דקות. הבעייה היא שיש הפתעות בדרך, ומכניסים כל מיני גורמים שמשפיעים על החישובים. מבחן חביב ביותר. אחרי המבחן הזה , מגיע המבחן שלפי דעתי משפיע הכי הרבה- שאלון 300. כמו שהוא נקרא- יש שם 300 שאלות על עצמך. אנשים- אל תזלזלו במבחן הזה בשום פנים ואופן! אני לא זילזלתי. מציגים בו שאלות על עצמכם ועל האופי שלכם, שואלים שם על דעתכם בנושאים שונים ואתם עונים ב-נכון ולא נכון. בניגוד לשאר המבחנים, כאן אין לכם את האפשרות להתחרט כי אי אפשר לחזור לשאלה הקודמת. המלכודת פה היא שיש שאלות שחוזרות על עצמן על מנת לבדוק עקביות. לדוגמה שאלה 10 יכולה לחזור עוד פהם כשאלה מספר 208 , וחייבים לענות אותה התשובה- להיות עקביים.
אחרי העינוי הזה, יש הפסקה ובה ממלאים חוברת עבה על עצמכם ועל המשפחה שלכם, ולכתוב קורות חיים ואיזה תחביבים יש לכם וכו', חפירות לא נורמליות- שוב- לא לזלזל! אחרי זה יש הפסקה ארוכה ביותר .....כמה שעות שפשוט לא עושים כלום. מחכים מחכים, והום קוראים לנו בשיא הגשם להיכנס לכיתה. כולם רטובים נכנסים לכיתה , מחכים עוד קצת, ויש הרצאה של צוער בקורס חובלים - הרצאה קצרה, ולמי שיש שאלות אפשר לשאול אותו הכל. -אגב הוא הסתובב עם מקוצר....חביב. על כל פנים, אחרי ההרצאה באו מאבחנות פסיכוטכניות וחילקו לנו שאלון השלמת משפטים ובו יש מלה שאלות שצריך למלא - כגון- "אמא טובה היא אמא_______" או "הילד בכתה כי_______" יש לכם עשרים דקות. ויהיו שאלות שחוזרות על עצמן וחייבים להיות עקביים, ומומלץ לכתוב שם תשובות ארוכות, זה מה שאני עשיתי. אחרי זה כעיקרון לחלק היום נגמר. חלק הולך הבייתה בלי לקבל שום גיבוש. יושבים בכיתה איזה שעה וחצי ככה , ופתאום קוראים לחלק החוצה.
אני משאר לפסיכולוג קבוצתי. חלק חזרו והמשיכו וחלק עפו כבר בשלב הזה. אני באתי ליום הזה בכוונה לעבור לחובלים בלי פסיכולוג....................אבל................... נו טוב בטח ניחשתם...קוראים לקבוצה נוספת- הפעם אני בתוכה. הדופק שלי כבר קפץ ככה שהרגשתי אותו טוב מאוד. היינו 10 חבר'ה שנכנסו לפסיכולוג. אני לא כ"כ ידעתי מה הולך להיות שם , אבל לא נורא אתם תדעו . התיישבנו ונכנסו לחדר שלוש מאבחנות כאשר אחת מהן קצינה. התחלנו עם סבב שמות, זה היה החלק הקל ....אחרי זה כל אחד מספר על עצמו, שוב לא קשה......ועכשיו הגיע המשימה - נתנו לנו לבנות איש מקשים לשתייה וסיכות תפירה. 3 דקות לתכנון של האיש ו7 לבנייה . כבר בתכנון אני דיי השתלטתי על העניינים . היו כמה רעיונות ולא כולם הבינו את הרעיון העיקרי- אותו אנו עומדים לבצע.
לא נורא. שאלו אותנו עד כמה אנחנו בטוחים בתכנון שלנו - שאגב הן אמרו לנו מידות מסויימות לדגם של האיש. נתנו ציון לתכנון והן שאלו אותנו למה נתנו להם את הציון הזה. אוקיי......שימו לב לזמן שהוקצב- אתם אחראים עליו! לא לחרוג! ניגשנו לבנייה - הכל הלך טוב עד שפקששו עם איזה משהו.... בד בבד המאבחנות ממנות אחד מהקבוצה לנהל את עבודת הצוות. הכוונה כאן היא כמובן לבחון את יכולת המנהיגות שלכם. תשתדלו לבלוט כל הזמן - לבלוט לחיוב כמובן. המפקדים חייבים לדבר הרבה ולנהל את הצוות כדיי לעמוד בזמנים וכדי שתהייה עבודה אפקטיבית כמה שאפשר.
הקשים הרוסים, והסיכות הרוסות. אסור לעקם לא את הסיכות ולא את הקשים. אחרי המבחן החביב הזה, נדרשנו לדרג את העבודה שלנו כצוות כלומר את התוצאה ואת עצמנו בתור חלק בקבוצה. אצלנו דירגנו את עצמנו יותר גבוה מהדירוג שנתנו לעבודה ואז המאבחנות "נטפלות" אלינו כדי שנסביר איך זה שאנחנו מקבלים ציון יותר גבוה מהציון של כל הקבוצה. קטע טריקי. אחרי שהרוחות נרגעו, אבל הדופק עדיין דופק כמו סאב של מועדון, ביקשו מכל אחד לתת הרצאה . הן אמרו לכל אחד שייתן את הנושא שעליו הוא רוצה לתת הרצאה. כל אחד אמר את שלו. אגב הדרישה היא להרצאה של דקה לא פחות ולא יותר- לא פחות ולא יותר !!! חשוב מאוד הקטע של עמידה בזמנים. ואז פתאום המאבחנות בוחרות מישהו ואומרות לו לתת הרצאה על נושא שהן בחרו. ולעזאזל......איזה נושאים.......ניקח כמה דוגמאות- "X תן הרצאה על שזיפים" או לי נתנו לתת הרצאה על סלסה.........לא הרוטב.......קיצר יצאתי חרטטן בטירוף. העיקר כאן הוא יכולת הביטוי שלכם. דברו בקול רם וברור, להראות יכולת אילתור טובה. היו כמה שלא עברו את החוויה הנפלאה הזאת. לפי דעתי עדיף לתת הרצאה.
הזמן שאחרי הפסיכולוג הקבוצתי, הוא סביר להניח הזמן הכי לחוץ שהיה לי בחיים...שלוש שעות אחרי זה סוף סוף קוראים לי ולעוד שניים לחדר ו------מזל טוב עברתם לחובלים! ......הייתה תחושת הקלה לא נורמאלית ! אבל עכשיו זה רק מתחיל.....המירוץ למגמת שייט. בע"ה .

בנוגע לזמנים. התחלתי ב8:15 ויצאתי משם ב19:30. זה היה סיוט. אבל אני שמח שעברתי, אבל הייתי שמח לעבור בלי הפסיכולוג. היו כאלה שהתמזל מזלם ועברו את זה בלי פסיכולוג. היו הרבה שלא עברו אבל אני חושב שהרוב עברו.

מקווה שעזרתי למי שהיה צריך עזרה כזאת, ומצטער שאני לא ציינתי שאלות ספציפיות, אני לא חושב שטוב לפרסם את זה . אם מישהו בכל זאת רוצה מידע ספציפי יותר, שישאיר הודעה בפרטי.

על כל פנים, הטיפ הכי גדול שלי הוא- תרצו את זה ותקבלו. בהצלחה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:13

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר