לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2012, 09:15
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אחלה סרט!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "עכשיו בקולנוע : אקט של גבורה"

צחי - הקדמת אותי ביום אחד. זה יעלה לך ביוקר

ראיתי את הסרט אתמול, והוא בהחלט שווה את הכסף. בסרט אכן משחקים לוחמי היחידה לצד מספר קטן של שחקנים מקצועיים (הרעים, המשפחות, וכו'). צדק מי שאמר "עדיף לוחמים מעולים שהם שחקנים לא משהו מאשר ההיפך הגמור", כי זוכי אוסקר אין בסרט הזה אבל ייצוג אמין יחסית של פעילות היחידה דוקא יש. החל בשימוש בתחמושת חיה, דרך הפעלת כמעט כל האמצעים שבידי יחידות המבצעים המיוחדים (וגם יח' רגילות) של צי ארה"ב, וכלה בשימוש יחסית צנוע באפקטים וגרפיקה ממוחשבת. בסרטון "מאחורי הקלעים" המצורף, הבמאי מסביר שהפקת הסרט נמשכה שנתיים כי ההפקה היתה כפופה לסבב הפעילות המבצעית של הלוחמים שמשתתפים - בנוסף, ההפקה קיבלה גישה לצלם מגוון מערכות ואמל"ח בשימוש שוטף לצורך שימוש בסרט.

יש בסרט כמה סוכריות מעניינות - סצינה אחת לפחות היא שחזור כמעט מדוייק של קטע דומה במשחק מחשב מסויים מהתקופה בה החלה הפקת הסרט, וסצינה אחרת מזכירה מאוד אירוע כואב ממלחמת לבנון השניה (וגם במקרים אחרים).

נקודה אחרונה שבהחלט תופסת את תשומת הלב היא ההקדשה של הסרט בסיומו לנופלי היחידה בעשור האחרון. כמות הנופלים וגם דרגותיהם מרשימים מאוד, ונותנים תזכורת לעבודה האמיתית שהחבר'ה האלה עושים.

שורה תחתונה: מומלץ!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2012, 02:13
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
יותר מענין למה החשיפה הזאת?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אחלה סרט!"

בד"כ כלל היחידות האלה מוכנות לחשיפה כאשר יש להם בעיית מגוייסים. אין כמעט יחידה מקצועית בעולם שלא נאלצה לעשות זאת בשל ירידה באיכות המגוייסים או בשל צרכים מבצעיים כתוצאה מדרישות מבצעיות (בעיקר אפגניסטן). במקרה הזה החשיפה הזאת של ציוד ואנשים (בייחוד בפניהם) מענינת כי בהחלט סוטה מהקו הרגיל.

בנוסף, במציאות החברה האלה כבר שנים משחקים את עצמם. למי שיצא להכיר אותם במציאות כבר רגיל לראות שם טיפוסים שנראה כאילו יצאו מאיזה סרט וכבר לא ברור מי משחק את מי: המיתוס את המציאות או המציאות שחיה לפי איזה מיתוס.

ודרך אגב למציאות יש שתי פנים ובייחוד בעולם של פעילות נסתרת: היא תמיד מפתיעה אבל גם יש אכזבות קשות מאוד. זה נכון לגם לגבי החברה האלה.
ישן 21-05-2012, 21:26
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אקט זה לא בעברית אבל יש למילה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אקט זה לא בעברית אבל יש למילה שימוש רב בשפה הישראלית היומיומית. חיפוש רנדומלי בNRG (במקרה היה לי בטאב אחר) העלה 966 עמודים בהם מופיעה המילה "אקט", כולל כותבים בעלי עברית מכובדת כמו אראל סג"ל ובילי מוסקונה-לרמן.
המחלה הזו של תרגומים גרועים לשמות סרטים איננה מהיום ואיננה דווקא בעיה של מחלקות השיווק (שמהן דווקא מגיעות לפעמים הברקות מצויינות [שליחות קטלנית למשל]). מתרגם טוב היה מעלה לפחות שלוש אופציות כאן ועכשיו לתרגום שם הסרט כך שיהיה גם מושך וגם בעברית

כן אבל, על כל "שליחות קטלנית" אחת, יש עשר כלה/אמא/מטריה/_____(אחר) קטלנית.
הנקודה היא שלא משנה מה יציע המתרגם, כשזה נוגע לשם של הסרט, המפיצים קובעים את השם משיקולים שיווקיים.

ולעניין האקט, לי זה צורם. אני לא אוהב את השימוש במילה הזאת.
ישן 21-05-2012, 20:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כי מתרגמים טובים לא מתרגמים..."

התחלתי לכתוב תרגום לפני יותר מחודש.
רק שהזמן קצר ודוחק ואני לא יודע אם אי פעם אשלים אותו.

בתרגום שלי הסרט נקרא "מעשה גבורה".

הנה מונולוג הפתיחה:

ציטוט:
"מעשה גבורה"

הסרט מבוסס על מעשי גבורה שאירעו במציאות

"מעט לפני שאבא שלך נהרג, הוא הספיק לומר שמה שהכי גרוע בהזדקנות, זה שיותר קשה לך להגן על ערכי היסוד שלך:
כבוד, חירות, צדק ומשפחה.

אלו ערכים מקודשים.
אתה חי את חייך לפי קוד מוסרי.

כל אדם צריך לחיות כך. זה הנתיב שלך שמנחה אותך בחזרה הביתה, ותאמין לי, אתה תמיד רוצה לחזור הביתה..."

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 21-05-2012 בשעה 23:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר