לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2005, 21:56
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
מבחינת היכולת הלחימתית שלך אם נקרא לה ככה...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי CYANIDE_ASSASSIN שמתחילה ב "תודה על התשובות אבל יש עוד כמה שאלות"

אתה לא צריך לתפעל כלי נשק כמו m16
כי יש לך כלים ייעודייםהרבה יותר מאסייבים וטובים למטרות האלו...
עדיף לתפור מטרה עם תותח וולקן או עם מקלע 20....
חוץ מזה שאם יצא לך לנסות אז תנסה לירות ואז תחשוב שבתכלס בים כשאתה יורה אתה לאיציב בכלל וזה כמולבצע ירי תוך כדי נשימה (לשם השוואה) כי הגוףשלך עולה ויורד כל הזמן וזה מפריע לך בכניסה בין כוונות בקיצור.. מה שאתה צריך לדעת מלמדים אותך.. מה שאתה לא צריך לדעת אין סיבה שילמדו אתך...פשוט כי זה בזבוז זמן ומשאבים..
לא יעזור לך לדעת לזרוק רימון,לא יעזור לך לדעת לבצע ירי מארבים,לא יעזור לך להתמקצע על עוד נשק פרט ל נשק האישי שלך בטירונות "ירוקה"

אתה עושה 02 כדי שאם תיתקל במצב של מחבל בתחנה המרכזית תוכל לתפעל תארוע במידת הצורך...ויותר מזה אין לך מה לדעת כי אתה לא יוצא לכבוש את לבנון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-10-2005, 22:15
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בהמשך להסברך...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "מבחינת היכולת הלחימתית שלך אם נקרא לה ככה..."

בעניין ירי נק"ל בים:

חשוב לציין כי באמת כפי שכתבת היורה אינו יציב ונמצא בתנועה מתמדת עקב תזוזות הספינה אך יש לציין מס' נקודות נוספות בעניין ...

1 - פרט ליורה עצמו גם המטרה עצמה עולה ויורדת בגלל הגלים ולעיתים אף מוסתרת כליל בגללם כך שלמעשה אתה צריך להתמודד גם עם העובדה שאתה עצמך זז כל הזמן ללא שליטה וכך גם המטרה שלך...

2 - אומדן הטווח למטרה בים ע"י ראייה הוא קשה מאוד (לפחות בהתחלה) וזאת מהסיבה שפני השטח הם אחידים וחד גוניים ללא שום נקודות ציון כגון עצים, סלעים וכו' כך שתמיד יהיה עליך לירות מס' לא קטן של כדורים עד שתשיג את הטווח המשוער (ואז תתחיל להתמודד עם התזוזות שלך ושל המטרה )...

בקיצור - העייסק פחות קל מאשר ביבשה !
ישן 13-10-2005, 22:30

עוד לא הגענו לשלב שאנחנו מבצעים ירי מסירה חח תודה על העזרה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בהמשך להסברך..."

כתבתי השערת אגב באילת אני חושב שלא יהיו לנו כ"כ הרבה גלים ככה שאני יכול להיות רגוע נכון חח?

עוד דבר ששכחתי לציין זה שגם אני עובר טירונות 02 (יותר נכון להגיד עברתי אבל יש עוד יומיים פיזורים ואני יודע כבר לאיפה אני הולך ככה שכל מה שאני אעשה שם זה אתחפשן נראה לי)

ואני יכול להגיד לך שלמדנו דברים שהם שימושיים:

לתפעול של סירת גומי לדוגמא לתפעל מכשיר קשר (כבר יצא לי בגדנ"ע חובלים להיות מאזין והמכשיר הוא אותו מכשיר מ.ק77 ככה שלא צריך להתברדק איתך על תפעול שלו אתה בא ישר מוכן)

אתה לומד ערכים בסיסים של הצבא:
זמנים טוהר נשק שרשרת פיקוד שימוש בסיסי בנשק משמעת

תפעול שוטף של נשק..
מצבי ירי טיפול ואחזקת נשק תפעול מעצורים סוגי תחמיש

אתה לומד דברים שיכולים לסייע לך להציל חיים :
סדנאת אב"כ סדנא של עזרה ראשונה

זה לא שאתה בא לטירונות ולומד לכתוב בפנקס ולהחתים חותמות....
אני אישית אעשה השלמה ל03 יותר מאוחר אבל זה סתם בגלל החוק היבש בצה"ל שמפקד צריך לעשות רמת רובאי אחת לפחות מעל הפקודים שלו (שעושים 02) אני חושב שזה סתם חירטוט ובזבוז זמן אבל מה אכפת לי לזרוק רימון חחח

אגב אני עכשיו בטירונות של קורס חובלים חלק מהאנשים ממש ממש אחלה ונחמדים חלק קצת תופסים תחת (ומצדיקים את הסטריאוטיפים של הסטילניקים לדעתי) עד עכשיו היה דיי סבבה עוד שבועיים מגיעים לאילת ושם מתחיל הקורס בתכלס אז אם לא יצא לי לכתוב פה בשבועיים האלה ונראה לי שיצא לי.. ניפגש עודאיזה חודש ככה אני מקווה חח
ישן 14-10-2005, 17:27

חליה לי מלזלזל בנק"לואני באמת מסכים איתך שבארועי פח"ע יש צורך בידע בתפעול נשק
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "אל תזלזל בנק"ל ידידי!"

פשוט מה שמלמדים אותך בטירונות 02 בהכשרה היבשתית מספיק לך ההכשרה הימית משלימה לך את השאר אין לך צורך בהתמקצעות על עוד כלי נשק

אגב אני מכיר את מקרה אי הארנבות ובמקרה הזה דווקא הדבר הכי יעיל היה חרטום הסטיל שעשה מהמחבל מלאבי לבנוני אסלי

אגב מקרים דומים שבהם היה דרוש התערבות בירי זה מקרהעליית הדבור על שרטון בתעלה ליד נמל מצרי שאני לא זוכר תשם שלו וגם שם דפקו לא מעט אנשי צפרדע מצריים וגם בסיפור עם אנג'ל היה יכול להתפתח קרב על הספינה בעת ההשתלטות כך שבהחלט יש מקום ללמוד תפעול של נק"ל מנגד ההכשרה 02 מספיקה בהחלט ואין צורך לדעתי להרחיב אותה פשוט בגלל שהכשרה מעבר לזה פשוט לא ישימה בשטח...
ישן 14-10-2005, 18:40
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "ואת זה הם עושים בספינה כבר לא בטירונות."

סא"ל מייקי הארטמן, רמ"ד קליעה של צה"ל תמיד מספר בהרצאות שלו על ניסוי שנערך בו רצו לבדוק איזה דרך יותר טובה לאמן חיילים בירי ע"מ שבמצב אמת יפגעו יותר טוב - במקרה הזה המדד היה ירי לאחר מאמץ.
נלקחו שתי קבוצות ברמה שווה בממוצע ובמשך שבועיים אימנו אותם באופן אינטנסיבי באופן הבא:
1. קבוצה א' התאמנה בירי סטטי במטווח, התאמנה על מצבי הירי.
2. קבוצה ב' התאמנה אך ורק בירי לאחר מאמץ.

יש לציין שלשתי הקבוצות הידע בהתחלה ידע בסיסי בירי.
כאשר נערך המבחן נמצא שקבוצה מס' 1 השיגה פגיעות טובות בהרבה מאשר הקבוצה שהתאמנה בירי לאחר מאמץ.

לכן לדעתי יש להשקיע יותר באימונים בטירונות, גם אם זה רק עוד שבוע (כל עוד הוא אינטנסיבי), כי כאשר הבסיס טוב, אפשר לאמן גם בירי בתנאים אמיתיים (ירי מספינה), מה גם שלחייל צעיר הרבה יותר קל לשפר את הירי שלו מאשר חייל שכבר התרגל לסגנון כלשהו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:24

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר