לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2004, 10:39
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
סיפורו של מתנחל שעזר לערבים במסיק

מתוך בלוג בנענע:

המסיק
אני מרגיש צורך לפתוח בהקדמה: מבחינה פוליטית אני ימני, כך לפחות נדמה לי, והפוסט הנוכחי כתוב מתוך אותה השקפה.

העונה החקלאית שאנו עומדים בעיצומה היא עונת המסיק (זיתים כמובן). סביר שרובינו לא היינו מודעים לכך, לולא העימות בין יהודים וערבים סביב מסיק הזיתים, עימות החוזר על עצמו מזה כמה שנים. הסיפור הוא בערך כך (ואנסה להיות אובייקטיבי): ישנם מתיישבים יהודים ביש"ע, המנסים למנוע בדרכים שונות את עיבוד כרמי הזיתים של הערבים באזורם: עקירת עצים, מניעת גישה אל השדות כך שלא ניתן לעבדן, מניעת המסיק עצמו, ולפעמים אף לקיחת היבול. אינני צדקן כזה גדול, ואני מוכן לקבל פעמים רבות נימוקים ביטחוניים ("מתן אישור להתקרב סמוך לישובים מאפשר איסוף מידע" וכד') אך נדמה לי שניתן להסכים שפעמים רבות נעשים מעשים אלו לא בשם הביטחון אלא בשם אידיאולוגיה פשוטה הדוגלת בהפרעה מקסימאלית לערבים והצרת צעדיהם על מנת להביא לעזיבתם. מעשים אלו נעשים על ידי יחידים, אנשים ספורים או ישובים בודדים, והם חלק מאידיאולוגיה קיצונית שאינה משקפת את כלל המתיישבים ביש"ע. אחרי שהבהרתי את הנקודה הזו ניתן לעבור לעיקר.

קראתי את הכתבות על המתרחש ודמי רתח. גדלתי במעין התנחלות, על ברכי אותה אידיאולוגיה, והאנשים האלה ביצהר או בחוות גלעד באים מאותו עולם שלי. במעשיהם הם לא רק פוגעים בתדמיתי התקשורתית, אלא מקלקלים את עמידתי המוסרית. כעמית לדרכם אני חש אחריות למעשיהם, שותף בעל כורחי למעשיהם, וברור לי שעלי למצוא דרך לתקן את עיוותיהם.

יומיים התבשלתי בתוך עצמי, וכעסי גובר מרגע לרגע. מה אני יכול לעשות? ידעתי שישנם ארגוני שמאל המסייעים למוסקים, אך לא כל כך רציתי להצטרף אליהם. פעמים רבות נוקטים ארגונים אלו בפעולות פרובוקטיביות, והם גם בעלי השקפה קיצונית שאינני מסכים עימה. אך בסוף – משהבנתי שלא אמצא שום ארגון ימני העוסק בפעילות שכזו – החלטתי שעלי להצטרף אליהם.

יצרתי קשר עם אחד הארגונים, היוצא כל יום למסיק זיתים המקום כלשהו ביש"ע, ונרשמתי להתנדבות ביום מסוים. די היה בעצם ההרשמה לפתיחה בויכוחים סוערים בדירתי, שגרמו לי להתלבטויות ופקפוקים בנכונות המעשה.

ביום ההוא, קמתי לפנות בוקר בלב כבד. ברבע לשש בבוקר יצאה ההסעה מגן הפעמון, ואני דתי יחידי במיניבוס. לידי ישוב תייר גרמני המספר לי בהתלהבות כיצד הערים על רשויות ההגירה המנסות למנוע כניסת פעילי שלום לארץ (לטענתו: זהו חלק מצעדי הכיבוש. אני מניח שזה נעשה בגלל הפרובוקציות שהם עושים). אם לא היה די בכך, הרי שתוך כדי הנסיעה כשתודרכנו לגבי אופי הפעילות ומיקומה, הייתה אישה אחת שדרשה לומר "west bank" במקום המילים "יהודה ושומרון" שהם חלק מן סמנטיקת הכיבוש. זעתי על מושבי בחוסר נוחות, כשאני שואל את עצמי מה גרם לי להצטרף לפעילים אלו שאיני שותף לדרכם, ומה גרם לי לתת יד לאנשים המנסים לקעקע את אושיות השלטון והחוק בישראל. הגענו לצומת קדומים ועל האוטובוס עלו עוד 15 "תיירים" צעירים – פעילי שלום גם הם.

הקבוצה התחלקה לשתים: אחת בחלקות שמתחת קדומים, והשנייה בהר שמול חוות גלעד. בחרתי להיות בשנייה, שוקל לערוק בשעת הצורך לחבר'ה בחווה. ירדתי עם כובע לראשי – לא ידעתי מה עתיד להתפתח ולא בטוח שכדאי להיות הדתי של הקבוצה. בנוסף, לא הייתי שלם לחלוטין עם מעשיי והעדפתי להנמיך פרופיל.

הגענו לכפר ג'ית, ואנשיו קידמו את פנינו בחיוכים ובנשיקות. לאחר קבלת הפנים התקדמנו עם הטרקטור ובני משפחה מסוימת אל חלקתם. הגענו לחלקה קטנה, כרם זיתים שניכר שלא נחרש במשך שנים (המצב הרצוי הוא 2 חרישות בתקופת החורף על מנת לאוורר את האדמה ולאפשר חדירה טובה יותר של משקעים). המראה הזה הזכיר לי מדוע באתי, והשכיח ממני עם מי באתי. המשפחה הסתערה על העצים ויחד עימם החלנו במסיק ידני של הזיתים. תוך כדי עבודה התפתחה שיחה עם המקומיים (בעברית) והתיירים. שאלות מאיפה אתה ומה אתה עושה הובילו אותי לספר מי אני ומה המניעים שהובילו אותי לכאן. את הכובע הנחתי בצד - שיראו שאני דתי – ולכל אחד סיפרתי שאני בן למתנחלים. מרגע לרגע גבר בטחוני העצמי, והאמונה בצדקת דרכי התחזקה.

בתחילה הם סברו שאני יוצא כנגד הורי, פעיל שלום המתנגד להתנחלויות, ואני הסברתי שדווקא החינוך שקיבלתי גרם לי להגיע. טענתי כי רוב המתנחלים אינם מסכימים למעשי עוול אלו, והיו רוצים לראות את הכפריים מעבדים את אדמותיהם בשקט. הבהרתי להם שאני תומך – באופן זה או אחר – בהתנחלויות ואיני סבור כי הם מעשה כיבוש הצריך להתפנות, ודעה זו אינה סותרת את התגייסותי לתיקון העוול שנעשה. הרגשתי תחושת שליחות – הנה אני תורם תרומה קטנה לשלום, מתקן עיוות מוסרי וצועד צעד קטן קדימה בדרך הדו קיום, ותוך כדי כך משפר במשהו את התדמית של המתנחלים. הנה אנו עובדים כתף אל כתף: ערבים, תיירים, פעילי שמאל ומתנחל דתי אחד, בספירת שלום ייחודית.

בסופו של יום חזרתי הביתה במצב רוח מרומם. אם בתחילת היום הרגשתי חוסר נוחות מהתחברות לתנועות שמאל קיצוניות, הרי שבסופו חשתי כי עשיתי את המעשה הנכון. תארו לכם מה היה קורה אם מועצת יש"ע הייתה יוזמת מהלך של התגייסות כנגד היחידים הגוזלים ועושקים. תארו לכם איזה תיקון מוסרי ותדמיתי היה נגרם לו היו המתנחלים בעצמם מסייעים לאותן משפחות ערביות שייבולם נגזל.

אם אנו רוצים שהארץ הזו לא תקיא אותנו עלינו לפעול בגאון ולעמוד על הקו המוסרי שלנו. עלינו לשכוח מן האינטרסים הצרים, שבעטיים נוח לפעמים להעלים עין מן מעשי העוול, ולשמוע לצו המוסרי. דווקא בגלל שאנו דתיים, דווקא בגלל שאנו תומכים (פחות או יותר) בהתנחלויות, עלינו לדאוג לדמות המוסרית המשתקפת מהם. הגיע הזמן להקים ארגון זכויות אדם ימני-דתי, כזה שייצג נכונה את דרכנו המוסרית. וכך, אם סבורים אנו כי גזל היבול ועקירת העצים אינם מעשה מוסרי עלינו לפעול כנגד העושים, ועלינו לתקן את הנזקים שהם גרמו. זוהי חובתנו ואחריותנו משום קרבתנו האידיאולוגית אל העושקים. "בערת הרע מקרבך".

נכתב על ידי רואי, 00:17 7/11/2004

http://israblog.nana.co.il/blogread...logcode=1017883
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 11:13
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
נדמה לך לא נכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "סיפורו של מתנחל שעזר לערבים במסיק"

אתה שמאלני קיצוני .

מי שאין לו סולידריות מלאה עם בני עמו הוא שמאלני בוודאות מלאה.
זו תכונה שמאלנית יחודית.

וההצטרפות הפיזית לעזרת האויב היא תכונה שמאלנית קיצונית במיוחד.

אם זו תוצאת החינוך שקיבלת אז יש שתי אפשרויות
או שהוריך הם מחנכים גרועים או שאתה תלמיד גרוע.

נראה לי שאתה שמאלני שמתחזה למתנחל
תופעת ההתחזות נפוצה מאד בקרב השמאל.
מי שהשקר הוא מהותו ממילא אין לו גבולות.

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

ישן 18-11-2004, 17:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן, אני ימני שאיני מתנחל - ואיני רואה שום סיבה ללכת לעזור...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "לא דיברתי דווקא על מתנחלים"

לעם שמגדיר עצמו כאוייב. לפני שאעזור להם, יש כמה דברים שאני מעוניין לעשות:
1. לעזור לבני עמי העניים.
2. לעזור לבני הטוטסי שעברו רצח עם.
3. לעזור לעזור לאמריקנים עניים.
4. לעודד את נבחרת מיקרונסיה בכדורגל.

סיוע למוסקי זיתים פלסטינים, שאולי הם באמת תמימים וחפים מעוון, בא אצלי במקביל לתמיכה
במועמדות ז'אק שיראק לקדנציה שלישית....

אין לי שום הערכה למבצעי פעולות כאלה, שכן רובם אינם אידיאליסטים שואפי טוב - אלא פוליטיקאים
שואפי רע - להתיישבות. מסיק הזיתים מעניין ת'תחת של רובם, ובשביל השניים וחצי מהם שבאמת רק
רוצים בטוב - אין צורך לקיים פרוייקט - שייכנסו לפיאט אונו של אחד מהם, וייסעו לבד (אלא אם כן הם
פוחדים מכך שהמספר הצהוב יביא לכך שיזוהו כיהודים מהסוג הרע, שיורים עליו בצירי יש"ע...).
ישן 19-11-2004, 04:54
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
אינך מבדיל בין חלום למטרה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הבעיה היא החלומות אודות ארץ ישראל השלימה"

חלום זה דמיון שוא , אשליה כמו ה"שלום" שהשמאלנים ממציאים לנו
כמו ערבים "מתונים" הקיימים בדמיונם בלבד ,
חלומות השוא האלו הביאו כבר לרצח של אלפי יהודים
וההוזים האלו רוצים להביא עלינו עוד שפיכות דמים .

ארץ ישראל בידינו זו מטרה , אידיאולוגיה
ובינתיים לא נעשה דבר כדי לממש אותה חוץ מדיבורים.

חלומות אויבינו מתגשמים בעזרתו של השמאל הבוגדני המסייע לו.

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

ישן 19-11-2004, 12:52
  משתמש זכר Vendetta Vendetta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Vendetta
אם יורשה לי להרוס את החגיגה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "סיפורו של מתנחל שעזר לערבים במסיק"

אני לא כל-כך מתרגש מהמעשה ה"אצילי" של אותו מתנחל. ולא, לא רק בגלל שלרוב אותם פלשתינאים לא תמימים או שמסיק הזיתים משמש לפעולה פוליטית. גם אם זה לא המקרה, גם אם מדובר במטע תמים לחלוטין, אני לא רואה בהפרעה למסיק "פעולה מרושעת". אותה אידיאולוגיה שהכותב ציין ("אידיאולוגיה פשוטה הדוגלת בהפרעה מקסימאלית לערבים והצרת צעדיהם על מנת להביא לעזיבתם") היא אידיאולוגיה ראויה בהחלט, ונדמה לי שזו אחת מן המטרות העיקריות של ההתנחלויות - מלחמה דמוגרפית. שאם לא כן, אין בהן הרבה תועלת מעשית.

התפישה המתחסדת שגורסת כאילו אנחנו יכולים להילחם במלחמה עם ידיים נקיות לחלוטין היא עלובה, מגוחכת ואינה מקובלת עלי. כשם שאיני מקבל את ההנחה שאפשר להיות חייל ובו בזמן לגלם את תפקיד איש המוסר, כך גם איני מקבל את ההנחה שאפשר להיות חלוץ התיישבות מבלי ללכלך קצת הידיים. למרות כל הדיבורים בצה"ל על "הצבא הכי מוסרי בעולם", התפקיד של הצבא, בסופו של דבר, כולל בתוכו בעיקר הרג וחורבן. כלי נשק נועדו בשביל להרוג. תסובב את זה מאה פעמים - וזה ישאר ככה. המטרה שלשמה אותם הרג וחורבן מנוצלים תלויה במדינה, כמובן, אבל בסופו של דבר עדיין מדובר בהרג וחורבן. וכך גם עם התיישבות חלוצית. זה מאוד נחמד שאותו מתנחל רוצה "תיקון מוסרי ותדמיתי" של ההתנחלויות, אבל זה לא עובד ככה. התנחלויות לעולם לא תהינה כמו ישובים במרכז, שכן ברגע שהן כן תהינה כאלה - הן כבר לא תהינה התנחלויות. לסְפר יש דרישות משלו. אי אפשר לקרוא לעצמך חלוץ אם אתה לא מוכן לעשות עבודה קשה, ועבודה קשה היא לא רק בבנייה, לפעמים היא גם בהרס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר