לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 25-10-2004, 01:42
  COSMIX COSMIX אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.03.02
הודעות: 13,108
מידע תמונת מצב לקראת ההכרעה בכנסת על ההתנתקות


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/447030/hitnatkut.jpg]
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer/060502/190408/1_m.jpg]


במשכן הכנסת נערכים לדיונים המרתוניים על תוכנית ההתנתקות ולהפגנות אלפים. המשטרה מגבירה כוחות לקראת ההצבעה במליאה, ביום שלישי. מספירת הקולות מסתמן רוב לשרון. לא רוב סוחף, רוב שנסמך על תמיכה אופוזיציונית - אבל רוב. מי יצביע נגד? מי יבוא ממיטת חוליו? מי יפוטר? מי מתלבט? ומי מחזיק קלפים קרוב לחזה? ynet מציג: מיפוי התמיכה וההתנגדות


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/327861/kneset_a.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/447160/AXLP102_a.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/367346/likud11_a.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/365761/cohen_a.jpg]


65 חברי כנסת. זה הרוב המסתמן היום (ב') בהצבעה על תוכנית ההתנתקות בכנסת. לא ניצחון סוחף, כפי שקיווה ראש הממשלה, אריאל שרון ובוודאי לא ניצחון שיקבור את סוגיית משאל העם, כפי שייחל.

הערב יחלו בכנסת הדיונים על התוכנית וביום שלישי תיערך ההצבעה. בקרב חברי הקואליציה שלו זוכה ראש הממשלה ל-36 תומכים בלבד. מתוך 40 חברי סיעת הליכוד, 20 חברי כנסת יצביעו בעד. שר החקלאות, ישראל כץ, שאינו נמנה על אותם 20, שומר את הקלפים קרוב לחזה. הוא צפוי להיפגש עם ראש הממשלה ביום שלישי, לקראת ההצבעה, ולהודיע לו על אופן הצבעתו. יצויין כי שרון איים באחרונה כי שר שיצביע נגד התוכנית יפוטר . האיום הזה עשוי לשכנע את כץ לתמוך בתוכנית. את השר עוזי לנדאו, מראשי המתנגדים לתוכנית, האיום כנראה לא ישכנע.

אפללו יגיע ממיטת חוליו

חבר הכנסת אלי אפללו, שסבל לאחרונה מבריאות לקויה , עבר בימים האחרונים בהצלחה ניתוח להסרת ציסטה מוגלתית בראשו. מצבו מוגדר טוב והוא מקבל טיפול תרופתי. אפללו יישאר באשפוז לצורך מעקב, אך ביקש מרופאיו להגיע להצבעה ביום ג'. הרופאים נוטים להיענות לבקשתו. על פי הסידור המסתמן, יקבל רופא הכנסת תדרוך רפואי מפורט מרופאיו של אפללו, וילווה אותו משך כל זמן שהותו במשכן. "אני נחוש להגיע לכנסת ולהגן על תוכניתו המדינית של ראש הממשלה", אמר אפללו.

14 חברים בסיעת שינוי צפויים להצביע בעד התוכנית, מתוך 15 חברים. החברה ה-15, ח"כ יהודית נאות, לא תגיע כיוון שמצבה הבריאותי לא מאפשר לה. נאות פרשה לאחרונה מתפקידה כשרה לאיכות הסביבה בשל מחלתה. אבל גם ה-14 הללו אינם מובטחים לחלוטין. אם יקבל חבר הכנסת חמי דורון חופש הצבעה, הוא צפוי להתנגד לתוכנית ואז יתמכו רק 13 בקרב הח"כים משינוי.

בסיעת האיחוד הלאומי, מטבע הדברים, קשה למצוא תומכים בשפע לתוכנית ההתנתקות. למעשה, ח"כ אחד בלבד חבר הסיעה צפויע לתמוך, הח"כ מיכאל נודלמן.

כדי להעביר את התוכנית נזקק שרון אם כן לתמיכת האופוזיציה, שם צפויים לתמוך בהחלטה 29 חברי כנסת. ספירת הקולות העדכנית מציבה את תמונת המצב הבאה: 19 חברי סיעת העבודה יצביעו בעד התוכנית וכך גם שניים מחברי עם אחד. שישה חברי סיעת יחד יצביעו בעד, בהם גם ח"כ אבשלום וילן, שיגיע ככל הנראה למרות פטירת אביו.

הסיעות הערביות החליטו להתנגד לתוכנית כיוון שאחת ממטרותיה העיקריות הינה לחזק את גושי ההתיישבות ביהודה ושומרון. היחידים שיצביעו בעד הם חברי רע"מ, עבד אל-מאלכ דהאמשה וטאלב א-סנע.

במתלבטים: יהדות התורה וח"כ טל

חמשת חברי סיעת יהדות התורה טרם הכריעו כיצד יצביעו. ההערכות בזירה הפוליטית הינן כי החמישה יימנעו ואולם רק לקראת ההצבעה תודיעה הסיעה על אופן הצבעתה. ח"כ מאיר פרוש נוטה להתנגד, אולם כאמור, טרם הודיע על החלטתו.

חבר הכנסת דוד טל (עם אחד) מתנדנד. פסיקתו של הרב עובדיה יוסף כנגד התוכנית גרמה לח"כ ללבטים קשים. גורמים בכנסת, לעומת זאת, טוענים כי לא בלבטים מדובר כי אם בניסיון של טל לערוך מקצה שיפורים בדרישותיו בתמורה לתמיכה בתוכנית ההתנתקות.

נגד החלטת הממשלה שתובא לכנסת צפויים להצביע שאר חברי הסיעות הערביות (חד"ש-תע"ל ובל"ד). מדובר בשישה מתנגדים אולם אם יגלו הערבים כי הצבעתם עלולה להפיל את הממשלה - יחזו בהם ויימנעו.

על חברי הסיעות הערביות מופעלת בימים האחרונים מסכת לחצים כבדה על ידי חברי סיעת העבודה. הח"כים דליה איציק וחיים רמון דורשים מהם "לפחות להימנע". זאת, על מנת שההפרש לטובת תומכי ההתנתקות יגדל.

במשמר הכנסת בוטלו חופשות

הדיונים עצמם יחלו בשעה 16:00 עם נאומיהם של יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, ראש הממשלה אריאל שרון ויו"ר האופוזיציה שמעון פרס. לאחר מכן יפתח דיון אישי במסגרתו יוכל כל ח"כ לנאום ולהביע את דעתו על התוכנית. הדיון ככל הנראה יימשך עד חצות. ביום שלישי יתחדש הדיון בשעה 11:00 ויימשך עד השעה 20:00, אז תתחיל ההצבעה על התוכנית.

במשמר הכנסת בוטלו החופשות ובמשכן יונהגו אמצעי ביטחון קפדניים כדי לשמור על הסדר ולאפשר את ביטחונם של ראש הממשלה וחברי הכנסת. במסגרת ההגבלות הקפדניות יוכלו חברי הכנסת להכניס למשכן עמם שני אורחים בלבד וחלקים במשכן יסגרו לתנועת מבקרים.

המשטרה, במשותף עם פעולת משמר הכנסת, תפעיל חדר פיקוד מיוחד שיאבטח את הבניין ויאפשר את כניסתם של שרים וח"כים למשכן. במשטרה יכינו פרשים ומכוניות להתזת מים על מנת להתמודד עם התפרעויות צפויות בקרב מפגינים של תומכי ומתנגדי ההתנתקות.

משטרת מחוז ירושלים נערכת בכוחות מתוגברים לאבטחת ההפגנות, אליהן צפויים להגיע אלפים. במשטרה קיימו הערכת מצב והחליטו כי מאות שוטרים ושוטרי מג"ב יתפרשו סביב קריית הממשלה והכנסת. שוטרים יוצבו גם בצמתים מרכזיים בבירה וימנעו כל ניסיון לחסום את צירי ההגעה לקריית הממשלה ולכנסת. במשטרה נערכים כדי למנוע כל ניסיון להציב או להניף שלטי הסתה, הן במהלך ההפגנות והן ברחובות העיר.

בערב יום ב', למול הדיון בכנסת, צפויים להפגין אנשי "מטה הרוב", התומכים בהתנתקות. ביום שלישי מתכוונים המתנחלים להשבית כליל את הלימודים ביש"ע ולעלות בהמוניהם לירושלים.

והכנות גם באגף הדוברות וההסברה בכנסת: עשרות עיתונאים מרחבי העולם כבר ביקשו להיות נוכחים ביציע העיתונות בזמן הדיון. כעשר תחנות טלוויזיה זרות מבקשות להעביר את ההצבעה בשידור חי, בהן רשת פוקס ניוז, רשת הבי.בי.סי, סקיי ניוז וסי.אן.אן. גם אל-גז'ירה ורשתות נוספות צפויות להעביר את השידור. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2994291,00.html

_____________________________________
Your signature did not follow Fresh's signatures policy, therefore it was automatically erased. Please see the E-Mail which has been sent to you, to learn how to fix this.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:45

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר