לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2005, 21:34
צלמית המשתמש של Kartman
  Kartman Kartman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.02
אוהו, צריך להוריד חלודה בכימיה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי system_x שמתחילה ב "שאלה בכימיה מי שלומד\למד 5 יח''ל"

אממ.. מולקולה קוטבית זה שאין משיכה שווה בין שני האטומים במולקולה.. קח למשל את המולקולה HF
המימן הוא דלתא פלוס, והפלואור דלתא מינוס. לכן האלקטרונים במולקולה ימשכו יותר לאטום הפלואור, וזו מולקולה קוטבית.
ובCl2 למשל, המשיכה שווה בין שני האטומים, לשני האטומים אותה רמת אלקטרושליליות ולכן זוהי מולקולה לא קוטבית.
לגבי הדו קוטב קבוע ורגעי - אלו שמות אחרים למולקולה קוטבית ולא קוטבית. אל תתפוס אותי במילה, אבל אני חושב שדו קוטב קבוע זו מולקולה לא קוטבית ורגעי זה קוטבית (שוב, אני ממש לא סגור על זה).

כל העולם כולו מכבי חיפה!

חזרה לפורום
ישן 08-08-2005, 22:48
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Kartman שמתחילה ב "אוהו, צריך להוריד חלודה בכימיה.."

וואה וואה הצלחת לרענן גם את זכרוני לא להאמין איך אפשר לשכוח משהו שלומדים לפני חודשיים... אני ממש מרחם על אחותך סיסטם קשה להיזכר אחרי חודשיים אז אחרי 5 שנים!! וואי וואי

קצת הרחבה מקריאה קצרה במחברת שלי משנה שעברה:
קשר טהור: קשר לא קוטבי אשר נוצר בעלי שני אטומים זהים או שני אטומים בעלי אותה אלקטרושליליות.
קשר קוטבי: נוצר בין אטומים שונים בעלי אלקטרושליליות שונה זה מזה, בקשר קוטבי צפיפות האלקטרונים גדולה יותר(בהסתברות) סביב האטום בעל האלקטרושליליות הגבוהה יותר(דלתא +).
קוטביות של מולקולה נקבעת ע"י הכללים הבאים: *** מולק' א-סימטרית תמיד קוטבית אלא ם כן האלקטרו שליליות שווה(- כמו PH3) *** מולק' סימטרית קוטבית רק האטום המרכזי(בצורת המולק') לא קשור לאטומים זהים(קשור לאטומים שונים בקיצקץ).
למשל: טטראדר-מבנה מרחבי סימטרי- לא קוטבי, פירמידה משולשת מבנה מרחבי א-סימטרי-קוטבי, משולש מישורי סימטרי לא קוטבי, זוויתית קוטבי, קווית סמטרי לא קוטבי.

אם תצתרך הרחבה בקשר לכוחות ואן-דר-ואלס וקשרי מימן וקוטביות אז דבר

תיקון לאור :
אלו לא שמות אחרים לקוטבית\לא קוטבית....(למרות שמולק' בעת דו-קוטב קבוע היא קוטבית...אך מולק' בעלת דו-קוטב רגעי היא לא 'לא קוטבית' )
דו קוטב קבוע למיטב זיכרוני הוא אם יש דלתא +\- קבוע במולק' בגלל מהות הקשר ושוני באלקטרושליליות של האטומים מראש. דו-קוטב רגעי זה אם יש איזושהי הפרעה ובטעות נוצר דו-קוטב שלפעמים יכול להימשך לתמיד(או עד לפירוק המולק') ולפעמים יכול להסתדר אח"כ מעצמו...
אם סכום(שקול) הדו-קטבים שווה לאפס אז המולק' לא קוטבית ואם לא שווה ל-0 אז כן קוטבית...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר