לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2005, 23:10
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בקשר לקסדות אמקירניות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי BushMaster שמתחילה ב "אני שמח על האוזניים שלך"

ניתקלתי בשתי סוגי קסדות אמריקניות עם אזניים מרובעות - בשתיהן הפלסטיק הקשיח החיצוני היה זהה, אבל מה שהיה שונה היה מה שבפנים.
הקסדה הלא נוחה (שאותה קיבלתי במילואים האחרונים) היא באמת דפ%$#ה, עם רצועות גרועות, סנטרית לא מתאימה ומשהו שפיצי שתקוע למעלה באמצע רק כדי להכאיב שלך כשבט"שית קופצת.
קסדה אחרת שקיבלתי פעם בשירות הסדיר (חתמתי עליה בבא"פ לכיש לתעסוקה קצרה ולצערי נפרדתי ממנה אחרי 4 חודשים) היתה ממש נוחה. אני מתאר לעצמי שהאמריקנים משתמשים בה עכשיו ואנחנו קיבלנו מכספי הסיוע את הזבל שהם החליפו. מה שמקיף אל המצח בקסדה הזאת הוא ספוג רך כזה שתופס לך את הראש טוב, אבל לא לוחץ, הסנטרית גדולה ותופסת את כל הסנטר והרצועות בצדדים לא זזות כל הזמן כי הן מוחזקות ב... תחזיקו חזק... סקוץ'!
אם הייתי יודע יותר טוב אז על איזה ציוד מחורבן היחידת מילואים שלי תחתים אותי הייתי שומר אותה לעתיד...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2005, 16:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי teddy1 שמתחילה ב "גומי הפעלה על הקסדה"

מאיפה הבאת את השטויות הללו?
המצנפת יועדה להסוואת יום בשטח, לא רק בגלל הצבע שלה אלא בגלל הצורה (יותר נכון שבירת הצורה הכיפתית שאופיינית לקסדה וכמעט אינה קיימת בשטח).
לא משתמשים במצנפת בלילה.
משתמשים במצנפת פחות כי הקסדה משמשת כאמצעי זיהוי, בלי שום קשר לפס ירוק, שחור או כל פס אחר. אני מאמין שככל שיתרבו הקסדות בקרב המחבלים כך הקסדה תהפוך פחות לאמצעי זיהוי.

ישן 22-08-2005, 22:41
  מורן ח מורן ח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05
ממה שאני מכיר..
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי i-a-f שמתחילה ב "נו,אז יש מסקנה מהאשכול הזה?"

מצנפת היא האמצעי הטוב ביותר לשבירת צורה ולהסוואה. לכן ייעודה העיקרי הוא במארבים ובשטח פתוח.
לעומת זאת, בלחימה בשטח אורבני, עם כוחות ידידותיים (כמו רוב הלחימה כיום), כשהאוייב אינו חובש קסדות, צריך לחבוש קסדה ללא מצנפת. ולו רק לשם זע"ט (השאלתי מושג מחה"א...)
נכון ששפצור ירוק על רקע שחור או ההפך, גורמים לך להיות טיפה יותר בולט, אבל א- בלחימה מסוג זה, רצוי לבצע ירי לעבר מרכז מסה וב- אם אתה צלף, לא נראה לי שאתה צריך את גומי ההפעלה הירוק כדי לפגוע פגיעה אנושה.
ועוד דבר- לדעתי (וזה לא ממקור מדעי או משהו..), הבעיה הכי גדולה בהסתוות היא בעיית האור והצל. ואפילו בלילה יש אור וצל. אני חושב שאולי התחלה טובה לטפל בעניין זה היא להחליף את המדים מחלקים למנומרים-כמו שרצו לעשות כבר..
ישן 23-08-2005, 00:35
  -I_E- -I_E- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
לא עקבתי במדויק אחרי ההתפתחות של כיסויי הקסדה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מורן ח שמתחילה ב "ממה שאני מכיר.."

אבל אני יכול לנחש שזה עבד בערך ככה-
חיילים שרצו להתאים את גוון כיסוי הקסדה לשטח בנוי אילתרו את הכיסוי השחור שעשוי משק פק"ל צבוע בגלח"ץ שחור, זאת למרות שהצבע השחור מתאים אפילו פחות מהצבע הירוק המקורי (הצבע האידיאלי לש"ב הוא למיטב ידיעתי אפור).
אחר כך חיילים רצו לשפצר לקסדה כל מיני אביזרים כמו נצנץ, משקפי אבק, סטיקלייט, מצנפת מקופלת וכיו"ב ולשם כך הם תפרו את הגומי הירוק שמצוי באמלחיו"ת יותר מהשחור.
ההכלאה בין השחור לירוק אומנם לא מבצעית אבל נראית טוב ותורמת לגאוות יחידה, מה שגרם לעוד ועוד יחידות להצטרף לטרנד. לאור העובדה שאף אחד לא יוצא כנגד האופנה ואפילו מפי"ם ומגדי"ם משתמשים בכיסוי הזה לא נראה שזה עומד לצאת בקרוב מהאופנה.
אולי הפתרון הוא לייצר את הכיסוי הזה ולחלק אותו לחיילים ואז לא תהיה ברירה אלא לחפש משהו חדש...
ישן 23-08-2005, 08:15
  שריונר מרובע שריונר מרובע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
"אבל נראית טוב ותורמת לגאוות יחידה"??
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי -I_E- שמתחילה ב "לא עקבתי במדויק אחרי ההתפתחות של כיסויי הקסדה"

ואני לתומי חשבתי שגאוות יחידה נוצרת ממורשת הקרב שלה בעבר, ומביצועיה בקרב בהווה. והנה אני רואה גאוות יחידה עולה וגואה מחתיכת גומי....
לא ניראה לכם שאתם מתעסקים בקקה?
שבו, ילדים, וסבא יספר לכם סיפור על קסדה.
פעם, לפני שנים רבות, היתה קסדה שניקראה קסדת צנחנים. בעוד כל הצבא השתמש בקסדות האמריקאיות האיומות של מלחמת העולם השניה, הצנחנים קיבלו קסדות שגרמו לשאר הצבא למות מקינאה: קסדות מרובעות-משהו, עם רפידת ספוג מסביב ועם שתי רצועות וסנטרית! אפשר לראות קסדות אלו בתמונות ישנות. אלא שבמלחמת יום כיפור התברר שהקסדות הללו אמנם גורמות לשריקות התפעלות ולזיקפה גברית, אבל בהגנה על הראש... כאן נתעוררו מספר ספקות ותהיות... במילים אחרות, הקסדה היתה עשויה פח...
חיש מהר הן סולקו, והצנחנים - מבוישים ושפופים - חזרו להיות כאחד העם עם הקסדות האמריקאיות הישנות....

------------------------------------
חיל השריון: נלחמים בישיבה
ישן 23-08-2005, 08:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב ""אבל נראית טוב ותורמת לגאוות יחידה"??"

אני דווקא שמעתי שהצנחנים הראשונים (לפחות ראשוני 890) היו הולכים ללא קסדה. הקסדה שהייתה להם הייתה אמריקאית כבדה מאד שהשתמשו בה רק בצניחות. הקסדה הייתה מורכבת משני חלקים והאגדה סיפרה שבחלק אחד היו מחרבנים ושופכים החוצה מתוך החפירות.
יכול להיות שיש לי את החלק החיצוני של הקסדה הזאת (או שלא) מדובר על משהו מפיברגלס שדומה בצורתו לקסדה, רק גדול מאד כך שהוא יכול להתלבש מעל קסדה, יש בו חורים שכאילו נועדו לנעיצת ענפים או אמצעי הסוואה ושבירת צורה אחרים. אני אנסה להביא תמונה.
אין ספק שנדרשת עבוה אקדמית גם בנושאי קסדות.

ישן 23-08-2005, 07:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תיקון קטן"

המצנפת מקטינה את אפשרות הזיהוי בלילה?
איך ע"י הגודל שלה? ע"י האוויר החם שהיא כולאת? ע"י הצבע הבהיר שלה על רקע השמיים השחורים?
המצפנת מגדילה את הסיכון לגילויי בלילה. נכון שהיא שוברת צורה, אך בלילה הצורה היא הפחות חשובה בחתימה. חתימה טרמית, גודל וצבע (בוהק) חשובות הרבה יותר. לכן בלילה, גם בשטח, וכל שכן בעיר, עדיפה קסדה שחורה על פני מצנפת.

ישן 23-08-2005, 13:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
שתי נקודות:
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "המצנפת מקטינה את אפשרות..."

1. בחתימה ויזואלית, אכן יש יתרון למצנפת בגלל שבירת הצורה. העין נמשכת לצורות מוגדרות. והצבע הירוק, בעיקר אם "עוזרים לו" קצת הוא ממש טוב ללילה. שחור הוא צבע שעדיין בולט. נוסף על כך, בטווחים שהם לא קרובים מאוד אין כ"כ הבדל בין הירוק לשחור, אבל יש משמעות לצורה
2. בנושא חתימה תרמית (אוף טופיק) - בשנים האחרונות של שהות צה"ל בלבנון הסתובבו סיפורים ועדויות על כך שהמחבלים משתמשים ביריעות של רשתות הסוואה בשביל להקטין את החתימה הטרמית שלהם תו"כ תנועה. ניסוי שעשינו במו"ס הראה שלמצנפת אין כל השפעה על החתימה הטרמית (של איזור הקסדה כמובן) אבל התעטפות ברשת הסוואה, יותר מחליפת ההסואה של הצלפים, הפחיתה את הסיכוי לגילוי באמצעות אמצעים טרמיים.

לגבי היתרונות בשטח בנוי, מודה אני כי אין לי מספיק נסיון בשביל לשפוט בנושא.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 23-08-2005 בשעה 13:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:40

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר