לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2005, 20:53
צלמית המשתמש של Nash
  Nash Nash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.03
ריטלין

עשיתי איבחון לא מזמן, האבחון הראה לי שאני צריך ללכת לאיבחון של קשב וריכוז וכתוצאה מהאיבחון קשב וריכוז אני יצטרך לקחת ריטלין, אני לא יודע עדין על איזה מינון מדברים כנראה זה על גבוה למה אני בכיתת ספורט ויש לי שעות נוספות עד שאני מגיע הביתה.

למשפחה שלי היה דיון ענק בנושא הזה של לפחות שעה וחצי, אחרי שאנשי מקצוע שיכנעו את ההורים שלי וההורים שלי ואת אחי הגדול, אחותי ובעלה התנגדו לזה ואמרו ששום פנים אני לא לוקח את זה, ההשקפה שלהם היא שרטלין זה יהיה כמו הסיגריות או פלאפונים (שגילו שהן מזיקות רק אחרי מספר רב של שנים והם עושים נזק לאורך כל החיים). אני, אישית לא מאמין בזה גילו את הרטלין לפני כיותר ממאה שנה ואני לא חושב שאחרי מספר רב של שנים יגלו משהו רע בזה..

אבל אני רוצה לדעת את זה על בטוח, אני יודע שרטלין לא עושה תאבון, אבל אני מדבר על נזקים לאורך כל החיים, האם יש משהו ברטלין שיכול לעשות את זה?

תודה מראש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2005, 06:17
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
ריטלין - הסבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nash שמתחילה ב "ריטלין"

קודם כל פרט חשוב מאוד- נתנו לך ריטלין רגיל או RS ? מה הכמות? 20 מ"ג או 10?

בכל אופן ריטלין גורם לעצבים, לא בהכרח לחוסר תאבון, יש אנשים שזה דווקא גורם לאכילת יתר, זה עושה בעיות בשינה (הרבה בהתחלה) וכל כמה שנים צריך להגדיל את המינון, כל זה בלי להתחשב באנשים שזה גורם להם למצבי רוח (דכאונות וכדומה בזה).

עד כמה שאנשים ממליצים על זה, זהו סם לכל דבר, אחרי תקופה שלא תשתמש תרגיש שאתה חייב את זה (זה ממכר בטירוף), תנסה פתרונות טיבעיים.

כל מה שרשמתי, נרשם אחרי בדיקה מעמיקה, חקרתי את הנושא במשך יותר משנה, המורים והיועצת ימליצו לך כי זה הפתרון הקל ביותר עבורם, זה רק יפגע בך בעתיד (הקרוב בנתיים).

העתיד- נזקים למוח? זה לא הוכח בשום מקום, לאף אחד אין את הידע לגבי נזקים מוחיים בעתיד או להפך.

הגוף עצמו בעתיד- גם לפעולות הגוף בעתיד אין כל הוכחה (חוץ משינה מרובה וחוסר כוח לזוז בזמן הפסקת נטילת הסם).

מקווה שזה עוזר, אם יש עוד שאלות אשמח לענות.

ישן 15-08-2005, 21:16
  m_j m_j אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
החקר שלך שווה לתחת
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "ריטלין - הסבר"

בלי ריטלין לא הייתי מצליח בחצי מהבגרויות.

ממכר? פחח. לא. זה רק ממכר ילדי פוזות שאוהבים להגיד שהם מכורים לריטלין ושהם היפר אקטיבי ושיש להם ADHD או ADD ושהם מפרקים כדורי ריטלין לפני מסיבות ועושים פרצוף של וואי-אני-גמור-טילים-עשיתי-עשר-גרם-ריטלין-ואני-רואה-ברווזים.

מורים, יועצים ומאבחנים מציעים ריטלין כי זה הפתרון היחיד לילד שרוצה להשאר במסגרת נורמאלית. אין מה לעשות, ילד עם בעיות קשב וריכוז מפריע ל40 ילדים אחרים שמנסים ללמוד ולא תמיד הוא יכול לקבל את היחס המתאים, אז או שהוא לא יקבל יחס, לא יקח ריטלין ויגמור באיזה ביצפר למופרעים (כמו אחי). או שהוא יקח את הריטלין, לא יצטרך יותר מדי יחס, יסיים ביצפר עם תעודת בגרות מכובדת לגמרי (כמוני).

יש לך בכלל בעיות קשב וריכוז שמצריכות לקיחת ריטלין ?

ישן 15-08-2005, 22:31
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
אכן יש.. לצערי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי m_j שמתחילה ב "החקר שלך שווה לתחת"

בבה"ס נתנו לי לצאת ולהכנס מתי שבא לי.. לשמוע מוזיקה בדיסקמן בשעורים מסויימים וכאלה, יש כאלה שמסניפים כלום ואז עושים פוזה, אבל לא על אלה מדובר, גם מאוד ייתכן שזה גורם להשפעות שונות במקצת, אני סבלתי מהתקפות עצבים, חוסר שינה (למרות שבלימודים הצלחתי) אבל עם הזמן היו חייבים להגדיל את המינון, ואחרי תקופה שוב.. בשלב מסויים הייתי בדיכאונות, שינו לי לריטלין SR שזה חזק יותר ואז הפסקתי.. נמאס מהמצבי רוח, ואז הגיעה תקופה של חוסר ריכוז ושינה מרובה..אבל בצורה מוגזמת. מחכה לתגובה שלך .

אגב אני לא היחידה שסבלה מזה.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר