לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2005, 10:03
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
ההתנתקות - חשבון נפש

עכשיו, כשההתנתקות יצאה לדרך וכבר עומדת בפני סיום, יש לי הרגשה של פיספוס. בכל זאת, הייתי בתהליך ההתנתקות הזו (ברוב הזמן) קול צף. מצד אחד תמכתי בפינוי ההתנחלויות בעזה, אבל מצד שני התנגדתי לרעיון הנסיגה החד צדדית ולבסוף קיבלתי את זה כעובדה.

למרות שאני תמכתי בסופו של דבר בהתנתקות, יש לי הרגשה שפיספסתי משהו. יש לי הרגשה שהשמאל הישראלי פיספס משהו. בכל זאת, מדובר באזרחים שאיבדו ברגע אחד את הבתים שלהם, את הקהילה שלהם ואת האורח החיים שהתרגלו אליהם וזה ממש לא חשוב אם הם חיכו לרגע האחרון או לא - הכאב הוא כמעט אותו כאב.

אין לי ספקות בצורך לפנות את עזה. יש לי הרגשה רעה על זה שאני לא נסעתי לניצן, למשל, לעזור למשפחות האלה בשלבים הקשים, בשיחה ובעזרה בארגון הבית החדש. זה משהו, שלא רק אני יכולתי לעשות - השמאל כולו היה יכול לעשות. כי לתמוך מבחינה נפשית ופיזית לא צריך להיות קשור לאידיאולוגיה ואף אחד לא צריך ללכת לשם כשרשום לו על המצח "תומך בהתנתקות". האנשים האלה הופכים לחלק מאיתנו עכשיו ויש להם את הכאב הפנימי הזה שאנחנו, בלי קשר לדעות, יכולים לעזור להם להתגבר עליו.

אז בקטע הזה יש לי חשבון נפש פנימי שאולי הייתי יכול לתרום קצת מעצמי לתמיכה ועזרה למשפחות האלה, גם אם הם לא תומכים בדעה האישית שלי. ואני חושב שהשמאל הישראלי, שתמיד תמך בסיוע, צריך לעשות בדיוק את אותו חשבון הנפש.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2005, 11:23
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
מצטערת לאכזב אותך - האנשים האלו לא מסכנים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "ההתנתקות - חשבון נפש"

במשך 20 שנה הם חיו בוילות ענקיות שהממשלה נתנה להם בכלום כסף. הם נהנו מהנחות מפליגות במיסים,ומשטרת ההגירה לא העזה לגעת בתאילנדים שעבדו בחממות שלהם. המשפחות שהכינו את עצמן מראש קיבלו מגרש ליד הים באיזור נדל"ני יקר מפז,והמתיישבים שפונו בכוח הועברו למלונות חמישה כוכבים בים המלח. קחו בחשבון שכל משפחה תקבל בנוסף פיצוי ממוצע של 1.4 מליון שקלים!
בקשר לטראומה של הפינוי,אין למתיישבים להלין אלא על עצמם. במשך שנה הם ידעו שהם מועמדים לפינוי,ובמקום לדאוג לדיור חילופי הם העדיפו להאמין שהרבי המשיח יעשה להם ניסים גלויים. את השימוש הציני שהם עשו בילדים הם למדו משכניהם הפלסטינים.
ולכל אלו שיתנפלו עלי וישאלו אותי איך אני הייתי מרגישה במקומם. ובכן,אם מישהו יציע לי קראווילה בניצן,הייתי קופצת מאושר ומתנתקת מבת-ים כבר אתמול. אתם יודעים מה? תנו לי רק את המגרש ואני מוכנה לבנות את הקראווילה על חשבוני.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 19-08-2005 בשעה 11:31.
ישן 19-08-2005, 13:57
צלמית המשתמש של charly
  charly charly אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.02
הצחקת אותה....
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "משפחה עם 8 ילדים שההורים איבדו פרנסתם וביתם וקיבלו 2 מליון שקל, הם עניים, נקודה."

1. המתנחלים ברצועת עזה קיבלו סיוע מסיבי בכסף השלטונות (וכן כספי העברה דרך מועצת יש"ע ומועצות מקומיות ששימשו צינורות העברה). הכל דרך המיסים שאני משלם עבור דברים אחרים (חינוך, רווחה, ביטחון).
2. לחקלאים הוצע פיצוי בצורת אדמה יקרה (מאוד) חליפית. לא הובטח להם לשמור על הקרטל המצחיק של הכרוב בלי החרקים, קרטל שנתמך מסיבית בידי הרבנים. כעת הם יצטרכו להתחרות בשוק חופשי (על פי האסכולה של ביבי) ללא הגנה על התילאנדים.
3. הרבה מאד מתנחלים התפרנסו על חשבון הציבור (ראשי המועצות ועובדי הלשכות שלהם), על זה כל המלחמה כעת. כשהמתנחלים זועקים שהם רוצים לשמור על התיישבות קהילתית יחד עם חבריהם לישוב הם מתכוונים בעצם להתישבות שתשמור על מקורות פרנסתם. להם אני מציע, לכו לעבוד. למה בעצם אי אפשר לצרף קהילות למועצות קיימות? בירוחם ישמחו לקבל אותם (יש שם כבר מועצה). גם בדימונה יקבלו אותם בשמחה (שם יש ערייה מוכנה, לא צריך את מנהיגי הגוש). על נתיבות דיברתי? ...
4. משפחה גדולה שצריך לפרנס? תשעה ילדים שצריך להאכיל? גם אני אוהב ילדים אבל לאחר שנשאתי תכננתי את המשפחה והבאנו מספר ילדים מצומצם משרצינו אבל הבטחנו שנוכל לכלכל אותם שלא על חשבון הציבור, שנוכל לספק מזונם, חינוכם וכסותם. לבוא ולהאשים את הממשלה או את המדינה שהיא איננה מוכנה לשאת בעלות גידולם של ילדי המתנחלים זו חוצפה. הורים אחראים על ילדיהם ולא הממשלה ולא המדינה. אגב, לפני שהממשלה נדרשת לטפל בילדי מתנחלים יש לה עוד חובות של טיפול בלמעלה ממליון ילדים שירדו מתחת לקו העוני בגלל שהכסף (130 מליארד דולר) הלכו לממלכת המתמחלים בתקות ההתישבות מ1975.
5. לי יש דירה ואף על פי כן אנ י מוכן להתפנות ממנה מחר ולקבל פיצויים על פי התחשיב של המתנחלים, לקבל קרווילה על דיונת חול אל מול הים ולהקים שם את ביתי. אני אפילו מבטיח לא להתבצר על הגג. לא צריך לשלוח חיילים ושוטרים, רק סבלים ומשאית. אני כבר אלך לבד (ואני אפילו לא גר בשטחים).

אנחנו עושים היום את המחר
מחר אנחנו נעשה את האתמול

ישן 19-08-2005, 14:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כמה שקרים מכוערים, שכולם פרי שנאה.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי charly שמתחילה ב "הצחקת אותה...."

1. המתיישבים קיבלו סיוע, עקב היותם אזור עדיפות לאומית. לך תגור בפריפריה תחת אש - וקבל גם אתה
סיוע. איש לא לוקח "מהמסים שלך" וחקלאי מצליח שם, שילם הרבה יותר מסים ממך (ועכשיו עומד מול
שוקת שבורה)...
2. האדמה החליפית אינה פיצוי, כל זמן שהבנייה עליה גוזלת את רוב כספי הפיצויים, במידה ואתה לא מצפה
מהם לגור בתנאים גרועים בהרבה מכפי שחיו (ואז יסתבר שאתה מתקשה להבין מהי משמעות המושג
"פיצוי"). מושגיך על "קרטלים מצחיקים", אמנם מאוד מחממי לב, אבל העובדה היא שמדובר בפגיעה כלכלית
כתוצאה מהעקירה - וכן, מגיע עליה פיצוי, עפ"י חוק - וגם עפ"י המוסר.
3. ראשי מועצות ועובדי מועצות לא "התפרנסו ע"ח הציבור", יותר מאשר בכל מקום אחר, אלא נתנו שירותים
לציבור - ומגיעים להם פיצויים על אובדן מקום עבודתם, כתוצאה מאותה עקירה.
4. החוצפה שלך כאן היא בשיאה, וגובלת בהרצחת וגם ירשת: רוב המשפחות הגדולות שם, התפרנסו היטב
וללא כל הכבדה על הציבור (בניגוד ליקיריך הערבים), אלא שהעקירה שלך גוזלת מהם את העבודה - וכעת
א-ת-ה הפכת אותם לנזקקים, ואתה עוד מעז לטעון נגדם על שלא העלו על הדעת שיעקרו אותם אחרי עשרות
שנים, שבהן כ-ן יכלו לפרנס משפחתם?!
5. לא יודע מה גודל משפחתך, אבל בהנחה שהיא סביב ה4 נפשות, נראה לי שלשכן אותך ל2-4 שנים
בקראוון של 40 מ"ר (מקביל למה שמקבלים העקורים בחרטאווילות), נראה מעניין. איכשהו נראה שהמוטיבציה שלך לזה תהיה נמוכה יותר, אם נוסיף לזה גם פיטורים וחוסר סיכוי למצוא עבודה בעתיד,
ופיצויים שיאפשרו לך בניית בקתה...

בקיצור, שקרים הם דרך חלשה לנהל דיון, גם אם נורא חשוב לך להעביר מסר של שנאה למגורשים.
ישן 19-08-2005, 15:37
צלמית המשתמש של Segmany

אם אתה חושב שזה בסדר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי charly שמתחילה ב "הצחקת אותה...."

שיום אחד יגידו לך "אתה מפוטר", יש לך 48 שעות למצוא בית חלופי וקהילה חלופית - אם לא נפנה אותך בכוח ותוך 48 שעות תצטרך למצוא מקום חלופי לחינוך הילדים שלך, שעוברים טראומה לא פחות רצינית ממך כשהם מתנתקים מחברי הילדות שלהם ולמצוא בית כדי לדחוף בו את כל הרכוש שלך - אז ה2 מיליון האלה שווים לתחת.

אני רוצה לראות אותך מוצא מקום מגורים נורמלי ב48 שעות כשאתה בכלל לא רוצה לעבור דירה. כשאתה כן רוצה יש לך מוטיבציה לחפש, יש לך מוטיבציה למצוא וזה בד"כ לוקח כמה חודשים למצוא את המקום האידיאלי - תחשוב כמה זמן זה לוקח כשאין לך מוטיבציה. תחשוב על הטראומה של מי שצריך לעשות את זה ועל זה שהוא צריך להסביר לילדים שלו למה הם לא יכולים ללכת לבריכה עם החברים שלהם באמצע החופש הגדול.

2 מיליון זה כסף קטן לעומת אושר ואושר אי אפשר לקנות בכסף.

ישן 19-08-2005, 16:03
צלמית המשתמש של Segmany

כי הפיטורים זה לא הבעיה היחידה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי charly שמתחילה ב "העובדות קצת שונות...."

מדובר פה גם על פיטורים, גם על מעבר דירה, גם על ניתוק מהקהילה וגם על הניתוק של הילדים למקום חינוך אחר ולחברה אחרת וכל זה לתקופה זמנית ובצורה כפויה. תחשוב על זה שכל פרוייקט ניצן הזה הוא רק מקום זמני עד שימצאו מקום חלופי.

כשאתה מחליט לעבור דירה או לעזוב את הקהילה שלך או לעזוב את העבודה שלך או להחליף את מקום הלימודים של הילד שלך אתה יושב עם עצצך חודשים שלמים ואתה עושה את זה רק כי אתה מרגיש שאתה לא מאושר איפה שאתה. הם היו מאושרים איפה שהם היו וזה נכפה עליהם. רק בן אדם לא שפוי יקום ממקום שהוא לא מאושר בו למקום שהוא לא יודע מה יהיה בו בשביל כסף. המשפט "עדיף ציפור אחת ביד מ-2 על העץ" הוא לא סתם - הוא אמיתי לחלוטין, ועד שלא תהיה במצב כזה אתה לא תבין שהכסף הוא לא הדבר הכי חשוב בעולם.

ואת הטראומה הזו הם עוברים עכשיו. וזה לא משנה מה הדעה שלך על הנסיגה הזו מעזה או מה דעתך על זה שהם היו שם שלושים שנה - הטראומה היא של חלק מהעם שלך וכשהיא כזו אתה צריך להרגיש חלק ממנה. כי בכל זאת אנחנו פה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר