לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2005, 11:47
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אני לא בטוח, אני חושב שמדובר בתותח 75 מ"מ "קרופ""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
אם זה קרופ 75 מ"מ:

תותח שנרכש תוך כדי "מלחמת העצמאות" והוכנס מייד לשרות.
היווה את עיקר הנשק הארטילרי של צה"ל בתחילת שנות ה-50.
עם הוצאתו משימוש ביחידות הלוחמות היה הנשק הראשון בו נעשה שימוש מאסיבי להדרכת מערך החיל על כל המקצועות שבו. נעשה בו שימוש בירי בכינון ישיר ב"קרב משטרת עיראק סואידן" בשנת 1948 (כיום קרית-גת).

המידע נלקח מאתר בית התותחן

אבי היה ממקימי חיל-התותחנים (כמו נוספים ששירתו בתותחנים בבריגדה היהודית עד פירוקה) ,
ואת שתי התמונות הרצ"ב מצאתי אצלו . עפ"י הכיתובים בגב התמונות , האחת היא מהמצור על
"כיס פאלוג'ה" והשניה מבסיס הקבע של הגדוד .
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2005, 08:22
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מטוס מיסטר (נידמה לי שצבוע כ-06)
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "המטרה היא איך שומרים בארץ על אתרי הנצחה."

לזכרו של טייס שהתרסק עם מטוסו צפונית למכון וייצמן.

הטענה היתה שנהרג תוך מניעת התרסקות המטוס ברחובות, למרות שכבר שמעתי טענות דומות לגבי ארועים דומים בהם כשל כיסא המפלט, או המכונאי והטייס, בעת ווידוא הוצאת פיני הבטיחות הנוצרים את הכיסא....

דוגמא לכך - התרסקות מטוס קורנס בתל ערד - הטייס רביב ברימר ז"ל היה אחיה של בחורה ששרתה איתי ביחידה. החניכים שלי נהגו להטיס באזור ההתרסקות טיסנים, ולהביא למועדון שאריות של המטוס שנשארו בשטח.

ישן 24-08-2005, 22:01
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"פקפק" אתה פותח פצעים ודורך על יבלות...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פקפק שמתחילה ב "קרופ נוסף"

התותח שהובא לתחנת פתח תקווה הגיע מבית יד לבנים בעיר לאחר שכמעט הצלחתי לשים עליו ועל שניים נוספים שהיו שם את ידי !
הוגנבה לאזני לפני כשנה השמועה שנציגי יד לבנים בפתח תקווה מתכונים להפטר מהתותחים הישנים שהוצבו שם בחצר לטובת התכה חיש מהר נזעקתי למקום ונדהמתי למצא שם את הפריטים הנ"ל:

מקלע גרויאנוב במצב טוב מאוד.
תולר רוסי כבד B 14 .
תול"ר צ'כי Z 21 82 מ"מ.
ו...... תותח נפוליאונצ'יק מושלם במצב ההכי טוב שראיתי מימי !!!!!

ניתן היה אפילו להגביה ולהנמיך את הקנה באמצעות הידיות המתאימות ובצורה חלקה !!!
לחשוב שכל זה עמד ללכת להתכה.....
ביקשתי שישמרו לי את הפריט בנוסף למס' פריטים נוספים ועד שהבירוקרטיה זזה פוזרו הפריטים לכל מיני "מעכרים" שכנראה היו מקושרים טוב ממני.....
איני יודע בדיוק מה מהפריטים הגיע לתחנת פ"ת אך אני מקווה שהנפוליאונצ'יק מצא לו בית חדש שבו יזכה גם לכבוד הראוי לו.....
(שמעתי שהוא הגיע לאחד מקיבוצי הנגב אך המידע אינו מבוסס דיו).

לבני.
ישן 06-10-2005, 03:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום אם היית מחפש כמו שהצעתי היית מגלה שיש משהו שהחמצת
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "שם צולמו התמונות. יש אולי..."

משהו כזה
כמו שכבר כתבתי, בבית יד לבנים בפתח תקווה מוצב טנק T62 שנפגע מירי הטנק השלפן

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.gateme.com/albums/albums/userpics/10001/normal_P1010059.JPG]

^ הטנק מבית יד לבנים

ילמתי את הטנק שבמקום ואת שלט ההסבר והנצחה.
אני אעלה תמונות נוספות בתגובות הבאות: תמונות של ההנושאת ברן ושל נקודת החדירה לT62 שבאנדרטה.
שלט ההנצחה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
טנק הT62 שבאנדרטה, נסו לאתר את נקודת החדירה והשמדת הטנק (הנקודה תובא כתגובה באשכול זה בהמשך).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזית הצריח, יפה לראות את הקנה של המקלע מקביל (גוריאנוב?) מציץ החוצה, שימו לב שהצריח מצודד לשעה 6
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

^חזית התובה אחורי הצריח

נושאת הברן שמוצבת גם היא בחצר יד לבנים בפתח תיקווה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות מהאנדרטה שבחצר יד לבנים"
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 06-10-2005 בשעה 11:57.
ישן 06-10-2005, 12:02
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
את התמונות צילמתי יום או יומיים לפני פירסומן כאן
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "אתה צלמת את התמונות די מיזמן..."

כלומר בסוף יוני האחרון.
חבל לגלות שכבר הספיקו להרוס את הטנק יותר ממה שהיה הרוס.
בתמונות שלי לא מופיעה שום מכונת יריה אלא כנה למקלע נ"מ 23 מ"מ. המקלע שאיכשהו נמצא בתמונות הוא הקנה של הגוריאנוב שמציץ מתוך הפתח שלו לצד התותח וקשה לי להאמין שמישהו הצליח לקחת אותו.
הנה הוא כאן מציץ משמאל לתותח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:50

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר