לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2011, 22:53
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "בדרך לאישור: עדיפות ליוצאי צה"ל בקבלה לעבודה"

המדינה צריכה לפעול לפי האינטרסים שלה ולא לפי הלכי רוח פופוליסטיים. בהיבט הזה דווקא החרדים זקוקים לאפלייה מתקנת בקבלה למשרות ממשלתיות, וזאת מכמה סיבות: הסיבה העיקרית היא שזה אינטרס עליון של מדינת ישראל להוציא את המגזר החרדי לשוק העבודה [ועבודה מכובדת], ובכך המדינת תרוויח יותר אזרחים נורמטיביים ומסודרים, משלמי מיסים ועומדים על רגליהם בכוחות עצמם, ולא עניים נתמכי קיצבאות. ובטווח הרחוק יותר חיבור של המגזר החרדי עם שרות המדינה יכול להוביל גם לשרות צבאי משמעותי יותר , שזה שוב אינטרס של המדינה.
סיבה נוספת היא שכיום הם סובלים מאפלייה אמיתית בשוק העבודה. מעסיקים חילונים רבים מעדיפים להעסיק חילונים ולא חרדים, כשזה מתאפשר להם. דווקא בשרות המדינה אפשר קצת לאזן את המצב הזה. [אבל שוב, זה בעצם מתחבר לסיבה הקודמת]
אבל קשה לי להאמין שאפליה מתקנת מסוג זה תתקיים כאן . וד"ל.

אגב אפשר גם לזהות אינטרס להעדפת קרביים דווקא, כדי לעודד צעירים להתגייס לקרבי ולשרת במילואים.
אבל הקטע של לצ'פר את מי שתרם למדינה לא רלוונטי כאן לדעתי. מדינה לא עושה חישובים כאלה, זה לא שטעטעל [אלא אם -כאמור- היא מזהה אינטרס שלה שיתממש בעיקבות הצ'יפור ואז זה כבר לא ממש צ'יפור לשמו]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2011, 00:15
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
ראוי לחזק את מי שתורם למדינה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "בדרך לאישור: עדיפות ליוצאי צה"ל בקבלה לעבודה"

אנחנו אומה שנלחמת על חייה בתוך ים של שנאה תהומית וסיכונים שאף מדינה לא מתמודדת עימם.
בהינתן האמור, יש היגיון שהחברה בישראל תעדיף, בכל פרמטר, את אלו שתורמים לחוסנה.
בדיור, במיסים ובעבודה.
מה שנעשה הוא בבחינת מעט מידי אך לא מאוחר מידי.
מי שמשתמט מרוויח 3 שנות עבודה כפול השכר הממוצע במשק (8800), 316,000 ש"ח בערכים של היום.
יש לכן היגיון שסטודנטים אלו ישלמו שכר לימוד כפול ויסבסדו את אלו שהגנו עליהם בעתם שירותם.
יש היגיון לתת להם הנחות מובנות במכרזים של מנהל מקרקעי ישראל לדירה ראשונה.
יש הגיון לתת הנחות בארנונה ולהעלותה למי שלא שירת.
יש הגיון לתת נקודות זיכוי במס למשרתי המילואים. כל מי שיצא לשבועיים-שלושה מילואים מבין מה המשמעות
להשאיר משפחה בבית לא רק במובן המנטלי אלא גם במובן הכלכלי והעומס על בת הזוג.
מי שלא משרת שישלם יותר ויסבסד את ההטבות. זה צדק.
ישן 24-05-2011, 02:04
  גיאx גיאx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.07
?!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "ראוי לחזק את מי שתורם למדינה"

חחח , אתה קצת מגזים אולי הרבה .. ממתי בחור בן 18 שבוחר לא לעשות צבא מרוויח 8800 שקל בחודש ?!?! בחלומות הרטובים שלו אוקי ?מקבל מינמום כמו חמור ורוב הסיכוים שימלצר את עצמו למוות אלא אם כן הוא ממש גאון ויתקבל להייטיק .

עכשיו לעניינו : נתן העדפה על זה ונתן על העדפה על זה , השאלה שלי ! " מי שבוחר להיות לוחם " מי שבחר להיות לוחם אבל הצבא לא רצה אותו בתור לוחם ? הוא פחות טוב ? למה .. הרי הצבא מנע ממנו קבע שיש לו בעיה שלא מאפשרת שירות קרבי .. אז אתם יודעים פיתאום יותר טוב מהרופאים של הצבא ? אם הצבא לא מוכן לקחת אחריות אז אתם לא יכולים לשפוט נקודה .

דבר שני , מה תעשו בנוגע לחיילים שלא היו בעייתים בשירותם ובכל זאת הצבא החליט שהם לא מתאימים לשירותיו ושיחרר אותם מבעיות כאלה ואחרות האם גם הם פחות שווים ממכם ?

זה פשוט הישראלי ממוצע המגיע לי .. "אני עושה מילואים אני עשיתי סדיר 3 שנים , לא אכפת לי מאנשים אחרים בישראל , הם לא מספיק חשובים כי אני עשיתי אני עשיתי ישבתי במארבים ! מגיע לי העדפה בכל תחום בחיים " אז זהו שלא ! אתה לא בא לתרום לצבא אתה בא לצבא נקודה ! והצבא לא ממש שואל אותך אם בא לך להיות קרבי או תומכ"ל וכן רוב הזמן לצהל יש אצבע קלה מאוד על ההדק אז לשמה אתם צריכים להפנות את האצבע אם זה מי שיושב במקרפ"ר וברה"ן שמחליט לוותר כל כך מהר לאנשים שלא מגיע להם ולאנשים טובים נופלים בכיסאות בגלל גישה כזאת . ולא להעניק העדפות על מה שהצבא בעצם יוצר ויוצר מעגל קסמים .. שמע אני לא חושב שאתה מתאים לצבא אבל בגלל זה אני יהרוס לך את החיים או לפחות ישתדל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר