לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2021, 13:37
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
טורקיה רוצה לרכוש מטוסי F16 חדשים ולשדרג את הקיימים

טורקיה, שהיחסים שלה מול מדינות המערב וגם מספר של מדינות המזרח רק הולכים ומתדרדים, כך נראה, שלחה בקשה לארה"ב לרכוש 40 מטוסי-קרב F16 בלוק 70 וגם לשדרג 80 מטוסי F16 הקיימים לרמת בלוק 70. עלות העסקה מוערכת ב-6 מיליארדי דולרים. נכון עכשיו מפעילה טורקיה 245 מטוסי-קרב F16 בדגמים C ו-D.

זאת, כאמור, לאחר שהיחסים שלה מול ארה"ב ספגו מכה קשה כתוצאה ממאבקי השלטון באופוזיציה ורכש אגד S-400. התגובה האמריקאית הייתה ביטול השתתפות טורקית בתוכנית ה-JSF והטלת סנקציות מוגבלות על הממשל. מהצד השני, גם היחסים הטורקים מול רוסיה נמצאים בירידה, עקב התערבות הטורקית בסוריה לצד המורדים, גיבוי שלה לאזרבייז'אן במלחמה בנגורנו-קרבאך, הספקת כטבמ"ים לאוקראינה וכד'. למרות הציפיות וההסכמות הקודמות, רוסיה אינה ממהרת למכור את האגד S-400 השני, ונראה שהעסקה הזאת כרגע בכלל לא נמצאת על הפרק.

במצב הנ"ל הוגשה הבקשה הטורקית לאמריקאים, ועל פניו זה נראה כמו טרולינג או משחק פוליטי, אך ייתכן גם שמדובר ברצון אמיתי לשפר יחסים מול ארה"ב ולחדש את צי מטוסי-הקרב הטורקיים.

בכל מקרה שלא יהיה, לא נראה שיש הרבה סיכוי שהעסקה תואשר גם בממשל וגם בבית-הנבחרים. ואז הטורקים צריכים לחפש אלטרנטיבות אחרות, כמו רכש מרוסים או סינים. רפאל ויורופייטר גם הם אפשרות תיאורתית.

ועכשיו בא הראיון של שר-ההגנה הטורקי בטלוויזיה לערוץ הטורקי NTV, שבו הוא מעלה את האפשרות של רכישת Su-35S או Su-57 הרוסיים, אם עסקאת F16 לא תאושר. באמת, בשנים הקודמות הרוסים עשו מאמצים לשווק לטורקים את החמקן החדש שלהם: ארדוגן ביקר בעבר בתצוגה האוויריות במוסקבה, התרשם מהמטוס, ופוטין אפילו הזמין אותו לגלידה על חשבונו (העודף הלך לשר התעופה לפיתוח התעשייה האווירית הרוסית). ומי שלא ראה את הסרטון יכול עדיין לראות ביוטיוב, (מילות המפתח לחיפוש הן: "putin ice cream erdogan").

מקורות:
1. https://tass.com/defense/1350701 (אנגלית)
2. https://www.aljazeera.com/economy/2...ane-deal-source (אנגלית)
3. https://bmpd.livejournal.com/4416185.html (אנליטיקה ברוסית)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2021, 17:29
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "טורקיה רוצה לרכוש מטוסי F16 חדשים ולשדרג את הקיימים"

סחר נשק נובע בעיקר מאינטרסים כלכליים, אלא אם כן מדובר בטכנולוגיות מתקדמות וקריטיות כמו מטוסי קרב חדשניים, שאז השיקול הפוליטי הוא בד"כ זה שיקבע: למכור או לא למכור. לכן אני מסתכן להביא לכאן גם ידיעות שאינן קשורות ישירות לעיסקת F16, אך יש להן, לדעתי, השלכות על השאיפה הטורקית לשדרג את צי מטוסי-הקרב שלהם. אם המנהלים סבורים אחרת, אני אשמח להפסיק עם הידיעות הפוליטיות.

- הנציג הסיני באו"מ מעלה את סוגיית הנוכחות הלא-חוקית של הכוחות הטורקיים בסוריה. כמו כן הוא האשים את טורקיה במאמצים מכוונים למנוע הספקת מים למאות אלפי סורים, מה שלדבריו גורם לקשיים רבים בסיוע הומניטרי של האו"ם באיזור. בתגובה משיב לו הנציג הטורקי, שהסינים, עם הרקורד שלהם בענייני זכויות האדם, לא צריכים להטיף לאחרים.

- הרוסים מגנים את הצד האוקראיני על התקיפה של עמדת המורדים בכטב"מ הטורקי, וגם מזהירים את הטורקים (שלא מונעים מאוקרינה לעשות שימוש כזה בכטבמ"ים), נגד הספקות של אמצאי לחימה לאיזורים בעייתיים (מבחינתם).

אז אני מניח, שרכש מטוסי-קרב סיניים כגון J-20 החדשים, לא עומד כרגע על הפרק בטוקריה. ונראה גם, שאין הרבה רצון לחתום על חוזה רכש מטוסים מרוסיה, לפחות לא בזמן הקרוב. אם כך, נראה שבמסע הטורקי לקראת מטוס-קרב חדש נשארו רק האמריקאים, וגם זה בסימן שאלה שמן...

- ארדואן, לאחר הפגישה עם ביידן ושיחתם בנוגע לפיצויים תמורת ביטול השתתפות בתוכנית ה-JSF ורכש מטוסי-קרב F16 וערכות שידרוג: "ראיתי גישה חיובית מצד ביידן".

לא ברור לי מה זה בדיוק "גישה חיובית", אך נראה שהסוגייה עדיין תלוייה באוויר, כשהממשל האמריקאי משאיר את כל האופציות פתוחות לבינתיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר