לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2005, 08:22
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
שלא נזכיר את הברדאק...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי avinoam19 שמתחילה ב "צודק"

נסה לאתר תמונה של מטוס בבטאון. אם התמונה הזו לא צולמה בשנים האחרונות - הסיכוי לאתר אותה שואף לאפס.

אני זוכר שכחייל סדיר ביליתי שם לא מעט מתוך תחושת חובה שמישהו חייב לעשות סדר בבלגאן, וזה לאחר שגיליתו תמונות של דקוטות המעטפה של המוסטאנג...

מאחר שכבר השתחררתי (כבר אפילו ממילואים), כבר אין מי שיעשה להם את זה, ולפני כשנה, כשחיפשתי תמונות של מטוס מיראז' מסויים, הם פשוט לא היו מסוגלים לאתר תמונות שפורסמו בבטאון, גם כשהבאתי להם מספר גיליון ועמוד.

מצב התמונות שהצליחו לאתר במגרות היה מביש.

כשהצטרפתי לסגל המוזיאון לפני כמה שנים טובות, הצעתי לקחת על עצמי פרוייקט לאיתור חומר מצולם בגפי הצילום השונים, מתוך הכרה שהחומר הזה חיוני לשימור תולדות ח"א. כמובן שקיבלתי תשבוחות על ההצעה (כצלם עיתונות בעברי, וכמי שהיה אחראי על הקמת יותר מארכיון צילומים אחד - אני מכיר בחשיבות העיניין), וכמובן שגם לא נעשה דבר וחצי דבר על מנת לקדם תוכנית זו, ואני כאמור כבר לא שם (או בגלל שאין ימ"מ או בגלל שמבנה גופי כבר לא יעמוד בסטנדרטים של האובייקטים בצילומי המוזיאון).

לפני כחודשיים, במסגרת פרוייקט שאני עובד עליו, יצא לי לבקר באחד מגפי הצילום שבח"א, בניסיון לאתר צילומים משנות חיל האוויר הראשונות.
גיליתי אוצר שהיה מתיר רבים מאיתנו חסרי נשימה. זה כלל תמונות של נחיתת גחון של B-17, צילומי תאונות של מטוסי מוסקיטו, תערוכות חימוש שונות, ביקורים של אח"מים, פתיחת טייסות ומסדרי זיכרון, אבל הרישום שטחי ביותר, הנגטיבים זרוקים במעטפות ללא כל סדר והבלגאן חוגג.

אז בוא לא נגיד שהחומר הזה צריך להיות סרוק ונגיש לכל (ואין סיבה שלא) - אבל לפחות שמישהו ידאג לזה שהוא לא יהרס?

חיל האוויר מומחה בתעוד המורשת. יש לו מוזיאון, בטאון ח"א, ענף היטוריה ומורשת, עמותת חיל האוויר ואפילו מכון פישר למחקר תולדות התעופה והחלל.... רק שמרוב אינטרסנטים "חוקרים בכירים" ו"דוחפי שולחנות כתיבה" - או בשמם הפשוט - בירוקרטים - ההיסטוריה הולכת לאיבוד.

זה כנראה ערכה של היסטוריה.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 27-08-2005 בשעה 08:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2005, 10:18
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אהבתי את ההשמצה על מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "שלא נזכיר את הברדאק..."

ועל ה"חוקרים הבכירים".

לידיעתך, חיל האוויר אינו משתף פעולה עם מאמצים של המכון בתחום ההיסטוריה - כך למשל מסרבים גורמי חיל האוויר להעביר לרשותנו (בהשאלה) סרטים שונים (כמו 3 שעות ביוני, הגובה 40000 וכיו"ב) לשם העברתם לפורמט DVD.

אז לפני שתשמיץ את המכון תכין שיעורי בית או מחקר פשוט - גם מח"אים לשעבר שיושבים בדירקטוריון המכון לא יכולים לסייע במקרי קיצון של טיפשות או עקשנות חיל אווירית - בולט במיוחד נושא מחסן הגרוטאות בחצרים המתכנה מוזיאון - מספר אלופים ותתי אלופים פנו כבר בנושא - ללא הועיל.
ישן 27-08-2005, 10:50

זה לא היה אישי...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אהבתי את ההשמצה על מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל"

אבל נדמה שמרוב טבחים מקדיחים את התבשיל.

אני מכיר מקרה אישי אחד, מקרוב, בו פונקציונרים מטרפדים מפעל חיים של אדם שכבר עבר את גיל ה-80, ורק בגלל שיש להם אגו "לא פרופורציונאלי" והאפשרות לעשות זאת.

אגב, לגבי הסרטים שהזכרת - קיימים בסרטייה של דו"צ וגם בשט"ל.

אם קצת רצון וקצת יכולת - זה לא צריך להיות מורכב מידי לקבל עותק שלהם, למרות שזה לא זול (אם מדובר בגורם פרטי).

כחייל, העברתי כמה סרטים צבאיים (עם הרוח, והסרט על תולדות ח"א) ל-VCR על מנת להציגו בפני אזרחים (תקופת ההרצאות לרגל 40 שנה למדינה).

אני לא חושב שזה צריך להיות קשה בימינו אלה. (וגם יש את חוק חופש המידע שעומד לצידך).

ושוב, למען הסר ספק - יש המון גופים שלא עושים מספיק, ואת דעתי על המוזיאון ומפקדו אתה כבר מכיר מבלי שיהיה צורך להזכיר זאת שוב.

מכון פישר, אגב, יוזם אירועים לא רעים בכלל - האחרון שבהם, בו השתתפתי, היה בנוגע ללוחמה בטרור מן האוויר. כנס מדהים!

אבל עדיין יש לי הרגשה שיש עודף נושאי תפקידים (לא רק במכון פישר) שנהנים מעצם הטקסט שיש על כרטיס הביקור ולא עושים מספיק כדי להגשים את יעדם.
"חור שחור" כזה - הוא ענף היסטוריה - בולע לתוכו כל חומר, ומסרב לשחררו לציבור (ויש לי נסיון אישי עם זה - כי "הוד מעלתו" שבענף היסטוריה מסרב לשחרר חומר על מטוס בח"א עד שלא יוציא את הספר עליו הוא עובד כבר כמה שנים. אתה מבין? זה החומר של אבא שלו). וחמור מזה - כשהוא משחרר את החומר - הוא משחרר מידע כוזב!!!

ובגלל זה בדיוק הוקם אתר "מרחב אווירי" - מתוך ההבנה שיש הרבה מה לחלוק שמי שבאמת מתעניין - יוכל למצוא...

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 27-08-2005 בשעה 11:14.
ישן 27-08-2005, 11:12
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אתר מרחב אווירי, היסטוריה חיל אווירית, ריבוי טבחים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "זה לא היה אישי..."

היוזמה של האתר ברוכה - והביצוע טוב. דרושה כמובן עבודה רבה נוספת ומימון למחקרים.

מספר תמיהות - האם פניתם אל גורמים שונים בבקשה להעביר חומר שכבר פורסם אל האתר?

האם נעשתה פניה פומבית לציבור?

האם פניתם למכון פישר ? (אגב, תפקידו המכון מתוך מגילת הייסוד שלו אינו תיעוד היסטוריית חיל האוויר)?
יש תקציבים למחקרים, ובוודאי יש עניין לפרסם את האתר שלכם (דרך לינק מאתר המכון, דרך הידיעון החודשי וכיו"ב).

האם אתם משתפים פעולה עם דני שלום?

חומרים רבים מ"ביעף" של השנים הטובות חסרים באתר.

האם הוקמה עמותה להיסטורייה תעופתית? אם לא, מדוע לא?
ישן 27-08-2005, 20:11
  avinoam19 avinoam19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.05
האתר מרחב אוירי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אתר מרחב אווירי, היסטוריה חיל אווירית, ריבוי טבחים"

טל.
תודה על המחמאה.
פנינו לגורמים שונים רשמיים לפרסם מחקרים ומאמרים באתר-עד כה ללא הצלחה.כנראה שכל אחד רוצה,איך אומרים,לשמור על הביצים בסל שלו.וצחי צודק בנוגע לענף הסטוריה.
אנשים פרטיים עזרו קצת יותר,ואני רוצה להודות כאן לנעם הרטוך על עזרתו,ועל הרשות שנתן לנו לתרגם מאמר שכתב לטובת האתר.
אחת ממטרות האתר היא לתת אפשרות לכל מי שמעוניין לפרסם את מה שכתב או חקר אודות התעופה הצבאית או האזרחית בארץ.פרסמנו זאת במקומות שונים,ולראיה-מאמרו של לירן שמואלי על המטוסים האוירובטיים בארץ.
יש להבין שהאתר מתחדש כל הזמן,ובקנה ישנם עוד הרבה חומרים ותמונות שטרם ראו אור.
הבעיה היא אצל ידידי ורעי FLYING WING שהוא בונה האתר והמעצב הגרפי שלו,ועושה זאת בזמנו הפנוי.
האתר מרחב אוירי אינו רשמי,ולכן גופים רשמיים כמו אתר ח"א או אתר עמותת ח"א או אתר מכון פישר לא יפרסמו אותו,למרות זאת,אם תקישו "מרחב אוירי" בעברית בגוגל-ישר תגיעו לאתר שלנו,שהוא היחיד כרגע,לפי דעתי הצנועה,המתמקד בתיעוד ההסטוריה של התעופה במדינה,והשואף לדיוק מירבי בפרטים המפורסמים.
עם זאת,ואני רוצה לנצל את ההזדמנות ולקרוא לכל מי שרוצה לתת יד להצלחת האתר,כל מי שכותב,כל מי שבאלבומו תמונות שטרם ראו אור,וכל מי שאיכפת לו לכתוב אלי או אל FLYING WING.
עמותה להסטוריה תעופתית עדיין לא הוקמה,לצערי בארץ וזהו רעיון מעולה.
אנו פנינו בעבר גם לעורך "ביעף" לשתף עימנו פעולה למען המטרה הסופית,ולו רק משום ש"ביעף" הולך ונעלם,אך הוא סירב,צחי בוודאי זוכר את ההתכתבויות ואת שיחות הטלפון.אנו נמשיך בלעדיו.
ישן 27-08-2005, 20:42

כל מי שירצה להוסיף לאתר יתקבל בברכה.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מכון פישר יפרסם את האתר ואף יקרא לחברי עמותת חיל האוויר לסייע"

אם זו סקירה של התפתחות המרעומים, חימוש אוויר, טילים, רקטות, מערכות אוויוניקה - השמיים הם הגבול.

המאפיין העיקרי של הכותבים במרחב אווירי הוא הרצון לשמר את ההיסטוריה ולחשתף בה אנשים רבים ככל האפשר.

פשוט נמאס מכל אילה שעושים פרצוף רב רושם ומספרים לך שהם עובדים על ספר, או שהם לא מאמינים בפרסומי חינם.

באמת - כל מי שיש לו מה להוסיף לתרום (לא כסף) להציע ולשפר - מוזמן!

ועוד נקודה להבהרה - אנחנו לא מדברים רק על תעופה צבאית....

ישן 27-08-2005, 22:25
  משתמש זכר Flying-Wing Flying-Wing אינו מחובר  
עמוס דור,מומחה ומתעד של חיל האוויר הישראלי

חבר מתאריך: 20.07.05
Facebook profile
כל מי שרוצה לא רק מבורך...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "כל מי שירצה להוסיף לאתר יתקבל בברכה."

אני מתחייב בזאת שכל חומר שיגיע אלי עבור "מרחב אוירי" יועלה לאתר במהירות האפשרית!
פניתי לג'קי שפורן מנכ"ל עמותת ח"א על מנת ליצור לינק אך לא נעניתי כלל.
אלוף במיל' אביהו בן-נון נשיא העמותה וידיד אישי אינו בקו הבריאות לצערי ואין ברצוני להטרידו בנושא. למרות שבעבר הורה לשפורן לעזור לי בכל מבוקשי. כאשר אני מבקש מג'קי מספר טלפון או כתובת של טייס לשעבר אני מקבל מיד וכן עזרה נוספת שהיא בהיסג ידיו אבל עד כאן.
טל, אני מודה לך על רצונך לעזור.

ישן 03-08-2021, 22:27
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אהבתי את ההשמצה על מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
לידיעתך, חיל האוויר אינו משתף פעולה עם מאמצים של המכון בתחום ההיסטוריה - כך למשל מסרבים גורמי חיל האוויר להעביר לרשותנו (בהשאלה) סרטים שונים (כמו 3 שעות ביוני, הגובה 40000 וכיו"ב) לשם העברתם לפורמט DVD

לצערי מכון פישר כבר לא קיים אבל לפחות הסתבר לי שהסרט "הגובה 4000" (משנת 1961), אותו לא ראיתי בעבר, נמצא ביוטיוב (ציטוט: סרט הסברה של חיל האוויר הישראלי, תיעודי, 14 דקות. מתרכז בתיאור היום יום השגרתי בחייה של טייסת קרב של סופר מיסטר. הסרט זכה בפרס כנף הזהב בפסטיבל הסרטים הבינ"ל הראשון לסרטי תעופה בדובל, צרפת בשנת 1963):

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ויש גם כמה דמויות מאוד מוכרות.
הנה אחת מהן:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לסרט מלאו 60 שנים ולכבוד כך ראיין אבי משה סגל (אוצר מוזיאון חיל האוויר) את הטייס גיורא אורן:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

קישורים לכתבות:
http://moshepommyhadar.com/1963-%D7...90%D7%9C%D7%A3/

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 03-08-2021 בשעה 22:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:48

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר