לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2007, 20:46
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
האם נתב אלחוטי ביתי יכול להתחבר לנקודת גישה אלחוטית חיצונית?

מתנצל אם השאלה נשמעת טריוויאלית, ניסיתי לחפש פה ובגוגל אבל כנראה שהניסוח שלי לא ברור.
האם נתב אלחוטי (ספציפית אדימקס BR6204 אבל גם תיאורטית) יודע גם להתחבר/לבחור כספק נקודות גישה/רשת אלחוטית חיצונית? או שהוא יכול רק לספק תשתית עבור אחרים?
מדובר ברשת ביתית כאשר המחשב הראשון מחובר לנתב הנ"ל בצורה חוטית, שבתורו מחובר למודם כבלים מוטורולה. לשאר המחשבים אין בעיה כי הם עם כרטיס אלחוטי משלהם ואז פשוט בוחרים את הרשת הביתית או החיצונית. האם זה אפשרי שהנתב עצמו יתחבר אלחוטית בתורו לרשת החיצונית וכך גם יאפשר למחשב הראשי שימוש בה? אין בעיה מעשית להוסיף גם למחשב הראשי כרטיס קליינט אלחוטי, אבל הייתי מעדיף רק חיבור אחד ביתי לאותה רשת שכנה דרך נתב.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-04-2007 בשעה 20:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2007, 01:23

סיבכתי...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "אני מצטער, אבל לא ממש הבנתי :..."

קיימת רשת בבית A - מחוברת לאינטרנט דרך מודם כבלים באמצעות נתב אלחוטי. הקליינטים בבית A מחוברים לנתב באמצעות כרטיסי WiFi למעט המחשב הראשי (נאמר האדמין A1) שמחובר לנתב בצורה חוטית.
במקביל, יש בקרבת הבית נקודת גישה פומבית לאינטרנט - נקודת גישה B. מחשבי A2,A3,A4 יכולים לגשת לאינטרנט דרך A או B, אבל דרך B הם נאלצים לעשות זאת בנפרד ועצמאית.
האם יש אפשרות שרק הנתב (האדימקס או אחר זה לא משנה) ישתמש בנקודה הפומבית כספק הגישה שלו לאינטרנט, והמחשבים העצמאים יעברו דרך הנתב A ולא עצמאית מול B?
כלומר שתעבורת המידע האלחוטית תאלץ לעבור כך:
[ תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בפשטות השאלה היא האם נתב אלחוטי ביתי יודע גם לתת שירות במקביל לשימושו כקליינט מול נקודה אלחוטית? הצלחתי להבהיר?

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 28-04-2007, 10:41
  yman36 yman36 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "סיבכתי..."

אני לא מכיר ראוטר ביתי שיכול להיות קליינט לרשת אלחוטית אחרת, וגם אם כן, אני בספק
אם הוא יתייחס אליה כנקודת ה-WAN שלו.

אני יכול לחשוב על דרך אחרת לעשות את זה, אבל תצטרך להפוך את מחשב A1 למחשב מרכזי
שהתקשורת עוברת דרכו (הוא יצטרך להיות דלוק כל זמן שתרצה אינטרנט).
תשים בו כרטיס רשת אלחוטי ותתחבר לנק' גישה הציבורית, תחבר את כניסת ה-WAN של
הראוטר לכרטיס רשת החוטי של המחשב, ותגדיר את ה-WAN כ-IP סטטי, שמחשב A1 הוא
ה-Default Gateway שלה, כמובן אחרי ששיתפת את חיבור האינטרנט האלחוטי ב-A1.
אם יש לך כרטיס רשת קווי נוסף (אם לא תוכל להוסיף ב-30 שקל..),
תוכל לחבר את A1 גם לכניסת ה-LAN בראוטר ולתת לו IP בהתאם,
כדי שהוא יוכל להיות גם חלק מהרשת הפנימית. שאר המחשבים בבית ייתחברו כרגיל לרשת האלחוטית של הנתב.

אני מניח שנק' הגישה הציבורית היא פתוחה לכל, ולכן כל התעבורה של הרשת הפנימית שלך
לאינטרנט תהיה חשופה לבחוץ. מחשב A1 והחיבור אינטרנט גם יהיה חשוף במיוחד - ולכן תצטרך להגדיר את הפיירוול שלו בצורה נוקשה מהרגיל.

בגדול - בגלל ההיבט של אבטחת המידע, וגם בגלל שיש סבירות די גבוהה שהביצועים לעיתים
יהיו לא משהו - לא הייתי ממליץ על חיבור שכזה כחיבור ראשי לאינטרנט (אלא אם זו לא נק' גישה
ציבורית פתוחה לגמרי, אלא ממש ספק אינטרנט אלחוטי שאני לא ממש מכיר כאלה בארץ).
מה גם שלא תהיה לך שליטה על דברים כהפניית פורטים מבחוץ לדוגמא.

בקיצור - לא מומלץ כל הסיפור הזה, בטח אם הוא נועד לחסוך כמה שקלים על חשבון האינטרנט
ישן 28-04-2007, 15:50

תודה רבה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "תוספת"

הצלחתי, מתברר שיש שם אפשרות כזו . שמתי לב בעבר לשדה ה WAN type אבל חיפשתי כל הזמן את האפשרות לסריקת נקודות גישה בתפריט, ולא קלטתי שהיא מופיעה רק לאחר שמפעילים את אופציית Wireless isp . משום מה לא מצאתי את המסמך הזה באתר שלהם והוא לא נמצא בדיסק ההתקנה של הנתב.
האופצייה ש A1 יתקשר בעצמו נשקלה אבל נפסלה עקב הצורך להשאיר את המחשב פעיל ומחובר ישירות. לא רציתי אף מחשב מחובר עצמאית אלחוטית החוצה, זו הסיבה המקורית לשאלה.

עניין אבטחת המידע לא מטריד אותי בשימוש בדרך זו עקב הסיבות לשימוש. זה לא עניין של חיסכון מדובר בשימוש משני ומוגבל למשימות מסויימות, הראשי נשאר דרך חיבור הכבלים שלי.

בכל אופן תודה רבה.

John Kennedy Toole

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר