לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2005, 09:47
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טנקי שרמן כפלטפורמה ורסטילית

דיברתי על כך באשכול אחר וביקשתי את עזרתם של אלו ש(להבדיל ממני) באמת מבינים בתחום (הצעתי, על פי נסיון העבר, את מיכאל, טל וSTRONG11) בנתיים כלום לא קרה (מיכאל מאד עסוק).
אז תפסתי את מיכאל לשיחה והוצאתי ממנו את רשימת כל המוצגים של השרמן ופלטפורמות שמבוססות עליהם שנמצאים בלטרון.
ישנם שרמנים שאינם מוצגים בלטרון ואותם נוסיף בהמשך.
אני מקווה שהאשכול יתגלגל כך שבסוף תהיה לנו רשימה+תמונות של כל מה שנבנה על-גבי השרמן. אל תתביישו להוסיף מידע (פרטים על הטנק, על השינויים שנעשו בו, תאריכים, מענ"ש ועוד) ותמונות.

השרמנים שמוצגים בלטרון:
  • דגמים מקוריים (כפי שיצאו מהמפעל)

1. טנק M4A1 תותח 76 מ"מ רטוב (wet)
  2. טנק M4A3 תותח 75 מ"מ "תמר".
  3. טנק M4A3 תותח 105 מ"מ הוביצר (הירי היה מחוץ לצריח ולכן הוביצר).
  4. טנק M4A1E8 סופר שרמן
  5. טנק M4A2
  6. תומ"ת M7 פירסט
  7. טנק הנדסי שרמן מורג Crab IV
  8. טחל"ץ M32 צר
  • הסבות שבוצעו בישראל (בעיקר)

1. טנק שרמן M50 צר
  2. טנק שרמן M50 רחב
  3. תומ"ת שרמן M50 צר
  4. תומ"ת שרמן M50 רחב
  5. טנק שרמן M51
  6. נגמ"ש שרמן פינוי רפואי צר
  7. נגמ"ש שרמן פינוי רפואי רחב
  8. נגמ"ש שרמן תצפית "אייל"
  9. טחל"ץ שרמן חילוץ M32 רחב
  10. טחל"ץ שרמן חילוץ גורדמן
  11. נגמ"ש מטרה נעה שרמן "מפלצת"
  12. נגמ"ש משגר קטוישות שרמן 36 משגרים
  13. נגמ"ש משגר רקטות עברי
  14. נגמ"ש משגר טילים כחלילית
  15. נגמ"ש מכמ"ת (מרגמה כבדה מתנייעת) 160 מ"מ
  16. תומ"ת 155 מ"מ רועם
עוד כלים מבוססי שרמן שאני מכיר ושלא נמצאים במוזיאון:
  1. טנק אמפיבי שרמן DD
  2. טנק צוללת (יש גם צנטוריון כזה שמוצב בבתי האוסף)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2005, 11:34
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
לא נמצאים + טעויות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "קצת פספסת , לא טענתי שהכלים בלטרון.."

"תמר" ו-"מאיר"-אין לנו
סופר שרמן (המכונה M1 בגלל תותחו)- אין לנו
תומ"ת "פריסט" ולא "פירסט" מדגם M7 -אין לנו
המורג הינו CRAB II ולא CRAB IV ישנו באתר
ל-M32 לא קראו מעולם תחל"ץ , אז אל תוסיף שמות בומבסטיים . לא כך כתבתי לך. ישנו באתר.
שרמן M50 צר -אין לנו.
תומ"ת M50 צר -אין לנו.
טנקי הפינוי הרפואי אינם נגמ"שים. תמיד קראו להם טנק פינוי רפואי. שוב אתה מפלצן שמות שלא כתבתי לך.
שרמן תצפית "אייל" נקרא טנק תצפית ולא נגמ"ש. אוף נמאס כבר....
טנק חילוץ שרמן M32 רחב הינו טנק חילוץ ולא טחל"ץ . מה יש לך עם ראשי תיבות ? זה עושה את זה יותר COOL ?
שרמן חילוץ גורדון דגם ג' ולא גורדמן.
די נמאס לי לתקן...

יוסיפון .. מה הקשר של שרמן DD לרשימה הצה"לית ?
תפסת מרובה ?

יש לי דברים יותר חשובים ליום ו' הצפוף.
מציע לך , באמת , לחדול עם הפלצנות של מור"קים שהשתתפת בהם , תו"לים שהמצאת , ראשי תיבות שלא לצורך , אשכולות שאתה מעלה מהאוב שכל אחד יכול להגיע אליהם בפורום הישן , סיפורי גיבורים על ידיות הסתערות שהיו לך בנשק (בסך הכל היית טנקיסט פשוט עם סיפורי גבורה של לוחם שייטת).(נמאס לי לשמוע על כל האנשים שמתו לך בידיים , שפינית , הנשמת , וכדו..)
כבר ניפצתי כמה מסיפורי הבלוף שלך על נהיגות בטנקים מסוגים שונים . למרות שטענת בפורום ברברבנות הייצוגית שלך שנהגת ב-T55 , לא היה לך מושג מה עושים בתא הנהג. בשוט קל לא הצלחת לשחרר דוושת בלם ,אז............., למרות כל ההדרכות שקיבלת , פישלת שם בגדול.
אפילו להעתיק רשימה שנתתי לך בכתב ידי הנאה והמסוגנן , ולא אמרת לי שאתה מעלה אותה לפורום , "שיפצת" "שינית" ו-"פילצנת".
מנהל או לא מנהל , לי נמאס כבר מהפלצנות (פעם שלישית בהודעה זו) , שמזכירה לי כמה כותבים שהיו בסיירת גולני (אתה ירדת עליו , ) , אנשי מודיעין מפוקפקים , ועכשו מנהל שחושב שהוא יודע הכל ובעצם לא יודע כלום.
אין שום סיכוי שתמלא אחר החתימה שלך. אין שום סיכוי.
אין שום סיכוי שתתחיל להיות בן-אדם רציני .
פעם חשבתי שמאחורי ה-TITLE מנהל עומד אדם רציני. לשמחתי גילךיתי רק את "סירפד".

אני סיימתי את חלקי בפורום הזה.
אשמח לצפות מאחורי מיסוך עשן.
תודה לכל מי שקרא את מילותי בכלל , ובפרט את הנ"ל.
שבת שלום.
ישן 02-09-2005, 12:12
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מיכאל בוקר טוב
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "לא נמצאים + טעויות"

שתה כוס מים ותרגע.
כשהכנת את הרישמה זה היה בפרוש אחרי שאמרתי לך שאני צריך אותה לצורך אשכול כזה בפורום, בדיוק כמו שהעליתי. לא העתקתי את הרשימה אחד לאחד ולא יצרתי רושם כאילו אתה כתבת אותה (יכלתי לעשות זאת בקלות!).
טעיתי בניסוח לגבי מה מוצג או לא מוצג במוזיאון, אולם, יש לך חלק בטעות כי לפי מה שהבנתי מדבריך כל מה שכתבת ברשימה נמצא במוזיאון.
אני מברך אותך על כך שאתה נוזף בי גם בשל שגיאות כתיב, חלקן שלך וחלקן נובעות ממני (אם תרצה אני אסרוק את הרשימה).
לא רציתי להוסיף שמות בומבסטיים אלא רק להבהיר את ההבדל בין טנק לטנק חילוץ לתומ"ת לכלי לחימה אחר (שלצורך העניין קראתי לו נגמ"ש בדיוק כמו שלקרדום קוראים נגמ"ש). אולי יש לי טעות בהבנה, אבל חשבתי שלטנק צריכים להיות צריח ותותח... לכן העדפתי לא לכתוב טנק פינוי רפואי, יש היום טנק עם צריח ותותח ומקום לפינוי וטיפול בפצועים האם לא נדרשת הבחנה? ולא לכתוב טנק תצפית.
מה ההבדל בין טנק חילוץ לטחל"ץ. להבנתי זה אותו דבר. זה לא קשור להיותי COOL או לא COOL בדיוק כמו שאני כותב אל"מ ולא אלוף משנה, מ"מ ולא מפקד מחלקה, סג"ם ולא סגן משנה וכו'. אלו ראשי תיבות מאד מקובלים ונפוצים ואני לא רואה סיבה לכתוב אחרת.

הקשר של שרמן DD לאשכול הוא, כמו שכתבתי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אני מקווה שהאשכול יתגלגל כך שבסוף תהיה לנו רשימה+תמונות של כל מה שנבנה על-גבי השרמן.
(ההדגשה לא במקור) וכמו שדאמרתי כשדיברתי איתך, אני מעוניין בכל מה שנבנה על גבי שרמן, כל כולל מחוץ לישראל ולטנקים שלא שירתו בצה"ל. כנראה שצריך לקרוא לפני שמגיבים.
אולי אני מנסה לתפוס את המרובה, אני מציב לפורום, שכותבים בו אנשים מומחים כמוך, רף גבוה.

לא המצאתי תו"לים.
אני לא כותב ראשי תיבות שלא לצורך.
הפורום הישן בקרוב יימחק ולכן אני מעביר אשכולות, רלוונטיים בלבד, לפורום החדש. בנוסף הרבה מהגולשים שלנו בכלל לא מכירים את הפורום הישן, האם דינו של חומר טוב להעלם במחוזות השכחה, או באוב כמו שאתה עצמך כותב. ולא נשכח שהמערכת הישנה סובלת מבעיות טכניות שונות, מה רע שכשיש לי זמן אני מביא משם מידע?
יש לי דברים יותר חשובים ליום ו' הצפוף.
טענתך על המור"קים שלי - לא כל השרות שלי הייתי שיריונר, נוסף לשרות הסדיר הייתי גם שוחר בפנימיה הצבאית (לא כל הארבע שנים, אבל הייתי) ואז היה לי גליל עם מתפס עשוי בעבודת יד (נדמה לי שע"י אדי דריבן) שכלל ידית עזר. היום אני מתנדב בצוות כוננות של הישוב בו אני גר ועל הרוס"ר שלי מורכבת ידית הסתערות (והולכת לעוף ממנו אחרי עוד כמה ניסיונות).
לצערי איבדתי במהלך השרות יותר מידי חברים (גם אחד זה יותר מידי, אבל איבדתי הרבה יותר) לא כולם מתו לי בידיים, אבל מספיק לנקות צריח מחתיכות של בן-אדם, גם אם הוא לא חבר שלך, והוא כן...
ניפצת סיפורי בלוף שלי? איזה? על נהיגה של 200 מטר בT55 ובהדרכה צמודה? מזה רצית שאני אהפוך למיכאל שומכר של הטיראן? בשוט קל, שהייתה בו תקלה, לא הצלחתי לשחרר, בחלק מהפעמים את הדוושה.

אני לא מתיימר לדעת הכל ולכן אני שמח שאנשים כמוך מצטרפים לכתיבה פה (ואפילו ביקשתי זאת שוב ושוב בנושא הנוכחי).

אני לא מתכוון להמשיך בדיונים כאלו על גבי הפורום, יכלת לפנות אלי בטענותך ובהעלבותיך במגוון ערוצים שבכולם דיברנו בעבר (טלפון בבית, פלאפון, SMS, תיבה פרטית, ושתי תיבות דוא"ל שלי שאתה מכיר). בחרת לעשות זאת בהודעה בפורום. כנראה שסיבותיך עמך, אני יכול רק להניח מהן.

שבת שלום גם לך

-------------------------
עריכה, 9/10/05
אני מוסיף עכשיו את סריקת הרשימה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הרי שלך לפניך, הכר נא האם לא ניתן להבין טעויות אותן תיקנת מתוך כתב ידך?
שים לב שהרשימה הסרוקה מוגדלת מאד יחסית לכתב המקורי, גורדמן יכול בקלות להפוך לגורדון
II יכול בקלות להראות כמו IV וכו'

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 09-10-2005 בשעה 09:52.
ישן 02-09-2005, 16:24
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "אתה פשוט בן אדם חולה במחלה..."

שום דבר ממה שהבן אדם כתב פה באשכול הזה ובכלל בפורום לא מצדיק יחס כזה בפומבי, אפילו אם לדעתך עיוות לחלוטין את דברייך ב 180 מעלות.
התגובה השניה שלך רק הוסיפה פשע לחטא.
אפילו מהיכרות שטחית עם פועלו של הבן אדם בפורום הזה יכול גם כסיל מוחלט לראות שבסה"כ ניסה לנסח מחדש את דברים כדי שיהיו ברורים ומובנים לקהל של חובבי שריון צעירים מדור שלא ידע את משה ובטח "שלא פיקד על יחידה בשנת 1976 באזור אל-עריש ליד צומת השק"ם" (אם כבר מדברים על קשקשנים...)
סתם הרסת לבחור משקיען את סוף השבוע ורק אלוהים יודע מדוע.
בתור אחד שכבר טעם בעבר מ "נחת לשונך" ובעיקר מסינדרום הפיוז הקצר שלך, לעניות דעתי לפחות בהחלט לא יזיק שתעלם לך לכמה שבועות-חודשים להרגע מאחורי איזה מסך עשן, אחרי שתתנצל.
ישן 02-09-2005, 23:39
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "ולשם התרשמות - שרמן בשירות הוורמאכט"

בנוגע לשרמן בשירות הוורמכט, האם זה אחד השרמנים שנתפסו על ידי הגרמנים ונעשה בהם שימוש במהלך מתקפת הארדנים ב1944?אם כי כזכור לי טנקים גרמנים הסוו די להראות כשרמנים,לא שימוש קרבי כל כך,אלא היה חלק מן מבצע ההטעיה של כוחות מיוחדים של הוואפן אס.אס בפיקודו של אוטו סקורזני,אם אני לא טועה הם בילבלו את האמריקאים בתחילת המתקפה, הציבו מחסומים שאויישו באנשי אס.אס שידעו אנגלית מצויין והיו לבושים במדים אמריקאיים,והפעילו גם שרמנים...אם כי הגיוני יותר שהם יצבעו אותם כטנקים אמריקאים...אז אמממ בכל מקרה לא היה לי ידוע על שרמנים בשירות הוורמאכט,האם יש פירוט מאיזו יחידה?

בנוגע לפלטפורמות שונות מבוססות על שרמן,לפני כמה ימים ביקרתי במוזיאון בתי האוסף בתל אביב,וכידוע יש שם סככת טנקים(סוף סוף יצא לי לטפס לתוך פנזר 4 ), ראיתי שם פלטפורמה מבוססת על שרמן שנועדה אם אני לא טועה לשיגור רקטות.... לצערי אינני זוכר את שמה.

נערך לאחרונה ע"י ^Praetorian^ בתאריך 02-09-2005 בשעה 23:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר