לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2004, 17:46
  Darakan Darakan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.04
בעיית סינכרוניזציה: קול-תמונה

שלום! =]
אני די חדש פה, אבל קורא את הפורום כבר מספר חודשים (רק לאחרונה הצלחתי ליצור משתמש, אחרי החלפת המערכת).

אני מתעסק ב-Flash מאז הגרסה הרביעית לפני מספר שנים, ומאז ומתמיד נתקלתי בבעיה של סינכרון קול-תמונה.

אני יודע שבעית הסינכרון קול/תמונה היא די נפוצה בפלאש, אך אצלי בסרטים זה כל הזמן קורה, וזה לא שאני עושה סרטים עמוסים...

בכל מקרה:
- כשאני יוצר אנימציה, הצורך הוא שהקול והתמונה יפעלו יחד פריים-פריים. זה קורה ככה כשאני עובד על הסרט ב-timeline.
- כשאני עושה Test Movie, יש דיליי קטן בתמונה. תמיד היא מפגרת מאחור במקצת.
- כשאני מריץ את הקובץ SWF מחוץ ל-Flash, הדיליי גדל.
- כשאני מריץ את הקובץ SWF מהאינטרנט אחרי שהעלתי אותו לאתר כלשהו, הדיליי הוא של 4-5 שניות לפעמים, וזה די הורס את הסרט.

חשבתי לעצמי שזה לא יקרה על האנימציה שאני עובד עליה עכשיו, למרות שכל מה שמופיע בה בנתיים זו מוסיקת רקע, סימבול של טקסט, ועיגול מסכן עם מילוי גרדינט...

המחשב שלי לא איטי אז זו לא הסיבה.
מה שעלה לי בראש בנתיים:-

1. ה-Framrerate שאני משתמש - 30. יכול להיות שזה משפיע בצורה זו או אחרת?
2. העומס שהמוסיקה יוצרת - היא בפורמט MP3 128bit (האיכות חשובה לי כאן) - בסבירות נמוכה, אבל אולי?
3. באג מעצבן מאוד בפלאש MX2004?!

מודה מראש למי שיעזור. הסרט שלי תקוע בלי איזושהי דרך לתקן את זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2004, 18:10
  SyPhEx SyPhEx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Darakan שמתחילה ב "בעיית סינכרוניזציה: קול-תמונה"

נסה לשחק עם ההגדרה של הסאונד

STREAM או EVENT
שמור את הקובץ MP3 (למרות שרצוי WAV- תיכף אני יסביר למה)
באיכות 64 ולא 128 שזה קובץ יותר גדול ולוקח יותר משאבי מערכת להריץ סימולטנית עם האנימציה

זה לא באג בתוכנה פשוט אם אתה מריץ מהמחשב המקומי זה ירוץ חלק אבל באינטרנט
יש זמן טעינה שיכול להיווצר דיליי ארוך ומכוער אם אין PREELOADER
וזהו,

ד"א בד"כ עדיף לייבא קובצי WAV כי במצב של מוזיקת רקע שרצה ב LOOP,
MP3 יש לו עצירה של אלפית השנייה המעצבנת לפני ניגון הטראק מחדש - ההפסקה הכי קטנה שהכי מפריעה. לכן עדיף לעבוד עם WAV שהוא רצוף ולא קטוע...

זה גם לא קשור לFPS כי העין האנושית קולטת תנועה חלקה ב 25 FPS (הסטנדרט של הטלויזיה)
ולכן על FPS מעל לא גורע אבל גם לא מוסיף.
רוב מעצבי הפלאש בארץ (לא אנימטורים !!!!) עובדים על 25 FPS

מקווה שעניתי לך על השאלה.

ישן 22-11-2004, 18:39
  Darakan Darakan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי SyPhEx שמתחילה ב "נסה לשחק עם ההגדרה של..."

אבל יש לי Preloader
ואני מכיר את הבאג הזה ומשום מה התעלמתי ממנו O_O. זה ישנה אם אני מייבא את ה-Wav אבל בוחר ב-Mp3 כשיטת כיווץ? או שזה רק אם אני מייבא קובץ Mp3.

ואני מעוניין להציג מספר עבודות שלי, למרות שחלקן הגדול נמחק כשהמחשב הלך קפוט לפני כשנה, ומאז שהתגייסתי אני פחות מסור לפלאש. למרות שבזמן שהייתי בקורס לפני שנה התחלתי לעבוד על משחק מבוסס על העולם של StarCraft. השקעתי במשך חודש שלם על עיצוב הדמות הראשית, וכשהתחלתי סוף סוף לעצב את השלבים, הגעתי למסקנה שמרוס הפרטים שהוספתי על הדמות, המשחק רץ בקצב איטי להחריד, ורק Low quality פועל כשורה. ומכוון שהתעצלתי לערוך/ליצור את הדמות מחדש, התייאשתי .

בכל מקרה, העליתי 2 טריילרים ל-NewGrounds, ובגלל בעיות סינכרונזיציה/מחשבים איטיים הבנתי שהתצוגה לא הייתה משהו, ככה לפחות מהתגובות. הם גם מאוד קצרים ו"קטועים" מעצלנות להמשך, ותקווה שהפרוייקט יתקדם ואני אוכל להציג דברים יותר נחמדים... כמובן שזה לא קרה בסוף
הנה.
teaser 1 - http://www.newgrounds.com/portal/view/115402
teaser 2 - http://www.newgrounds.com/portal/view/151687
test chamber - http://mywebpage.netscape.com/power...l/ZERGLING.html
בלינק האחרון אני הכי מתגאה הוא מציג מכניקה של הדמות הראשית. יש הוראות כיצד להפעיל אותו למעלה. כדאי להוריד את ה-Quality... אם לא הייתי מבטל את האפשרות של הזום, אפשר היה לראות עד כמה השקעתי בפירוט שלו O_o רק חבל שזה הרס בסוף.

עכשיו החלטתי להתחיל לעבוד על פרוייקט חדש, זה שנתקלתי איתו בבעיה ה-נ"ל.

עריכה: שכחתי להוסיף, שאני משתמש ב-30 Framerate על מנת שתנועת העכבר תהיה חלקה יותר. אני מכיר את ה-Actionscript שמונע מ-user made cursors להיות מושפעים מה-Framerate, אבל הוא לא מסתדר כ"כ כעושים משחקים O_o, אלא אם כן יש למישהו רעיון שאני לא מכיר?

נערך לאחרונה ע"י Darakan בתאריך 22-11-2004 בשעה 18:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר