לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2007, 00:20
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "תעזבו את עברי לידר בשקט / צה"ל עבר את הגבול!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie
http://news.walla.co.il/?w=//1155814
....הוא פשוט לא היה במצב רפואי לשירות צבאי.......
...את השירות הלאומי שלו הוא נתן בזה שהוא מתנדב
לשיר מול חיילים כבר שנים רבות, ומעלה להם את המורל...

אני מכיר חיילים-מתנדבים שהיו מתים להיות ב-"מצבו הרפואי הרעוע" של עברי לידר ,
ולמרות זאת הם משרתים כמתנדבים .

עברי לידר , כמו גם המשתמט אביב גפן ואחרים , לא נותנים שום "שרות לאומי" בכך שהם
מועילים בטובם מספר פעמים בשנה להענות לבקשות קצינות-חינוך להופיע בפני חיילים...
הם אולי ממרקים בכך את מצפונם - אבל הם עדיין משתמטים לכל דבר ועניין .

...בושה לצה"ל...

לא , לא , אתה טועה ! זו בושה למדינת ישראל...
...שהיא מאפשרת להשתמט משרות צבאי (או החלופה שלו=שרות לאומי)

נ.ב
...פתחתי את האשכול הזה במו"ס, אבל החלטתי גם לפתוח אותו פה,
בשביל אנשים שנכנסים רק ל"צבא וביטחון", ולא למו"ס...
מקווה שלא עברתי על שום חוק.

החוק היחידי שעברת עליו הוא "חוק ההגיון הבריא"
(אבל קשה להסביר אותו למישהו שמצדיק השתמטות... )

שבת שלום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 01:07
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
תשובה ל avishon הגאון........
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=steaua..."

"אני מכיר חיילים-מתנדבים שהיו מתים להיות ב-"מצבו הרפואי הרעוע" של עברי לידר ,
ולמרות זאת הם משרתים כמתנדבים .

עברי לידר , כמו גם המשתמט אביב גפן ואחרים , לא נותנים שום "שרות לאומי" בכך שהם
מועילים בטובם מספר פעמים בשנה להענות לבקשות קצינות-חינוך להופיע בפני חיילים...
הם אולי ממרקים בכך את מצפונם - אבל הם עדיין משתמטים לכל דבר ועניין ."

קודם כל תן לי להבהיר משהו- אם ואכן אי פעם הבעייה הרפואית שבגינה עברי לידר שוחרר מצה"ל, תתגלה ותתברר כבעייה שלא מנעה ממנו לשרת כג'ובניק, אני חוזר בי מכל מה שכתבתי באשכול הזה..
אבל עד אז, אני מאמין לו שהיה לו מצב רפואי שמנע ממנו שירות בצה"ל...יש 1001 סיבות רפואיות, ועד שלא תעשה תואר ברפואה אני לא חושב שיש לך זכות להחליט האם המצב הרפואי שלו מאפשר לו או לא לשרת בצה"ל.......לכן, אני לא רואה פה השתמטות....

דבר שני- גש למאבחן המתאים, כי אני חושב שאתה סובל מקשיים חמורים בהבנת הנקרא:
עברי לידר ה-ת-נ-ד-ב להופיע שנים על גבי שנים מול חיילים. אולי המדינה לא הכירה זאת כשירות לאומי,
אך הפירוש של שירות לאומי הוא תרומה התנדבותית לחברה, וכל בנאדם עם טיפת שכל יודה שמה שעברי לידר עשה זה אכן תרומה חברתית בהתנדבות,גם אם המדינה הכירה בזה וגם אם היא לא {אבל שוב פעם....אנחנו מדברים על אנשים עם טיפת שכל....אז עזוב...}.

דבר שלישי-

"החוק היחידי שעברת עליו הוא "חוק ההגיון הבריא"
(אבל קשה להסביר אותו למישהו שמצדיק השתמטות... )"

חוק "ההיגיון הבריא" אומר שכאשר בנאדם כותב בפירוש שהוא "בעד לא לתת במה למשתמטים", הוא אכן נגד השתמטות....כלומר, לא מצדיק אותה......
ופה אנחנו חוזרים להמלצה שלי, גש למאבחן....

שבת שלום

נערך לאחרונה ע"י steaua rosie בתאריך 18-08-2007 בשעה 01:12.
ישן 18-08-2007, 20:28
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בזמנו,
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eran82 שמתחילה ב "אם ההית בודק"

הבן אדם דיבר אחרת, ודי התפאר בהשתמטות.
רק אחרי שקמה נגדו צעקה ציבורית, הוא התחיל לטעון למצבו הבריאותי הגרוע.

ואז צה"ל שלף מאיפשהו מכתב שבו הוא מאיים בהתאבדות אם יגייסו אותו.
פלא שעדיין מתווכחים על הנושא אחר-כך.

לא מזמן יצא לי לעיין מחדש בעיתוני שנות התשעים, כולל זה שבו הוא הצטלם כמעט בעירום עם כתובת 'טוב למות בעד עצמנו' על החזה, ונאמר ככה - רוח הדברים שהוא הביע כלפי הגיוס שונה מאוד מהאליבי שהוא השתמש בו אחר-כך.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 18-08-2007, 01:59

ועוד דבר קטן יש לי לומר לך avishon....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "תעזבו את עברי לידר בשקט / צה"ל עבר את הגבול!!"

פטריוטיות היא דבר מבורך...אני פטריוט, ואני גאה לומר זאת {כמה חבל שבחברה של היום המילה פטריוט מעלה גיחוך וזלזול}......
אבל מפטריוטיות ועד לאטימות וקיצוניות, יש עוד דרך ארוכה....

תנסה להבין, שלא כל מי שייצא מהשירות הצבאי הוא אכן "משתמט מסריח"......יש כאלה שיצאו מסיבות מוצדקות, שבכלל לא חשבת עליהן, אבל אם תחשוב על זה לרגע, תגיד "וואלה,זה הגיוני".......
יש כאלה שיצאו מהשירות שלהם בצה"ל, אבל הם לא פחות פטריוטים ממני וממך......

אני לא יודע אם עברי לידר "צדיק או חוטא"......אבל גם אתה לא יודע.......

ובזה בוא נסיים את השיחה...

ישן 18-08-2007, 03:06
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "ועוד דבר קטן יש לי לומר לך avishon...."

חובב כדורגל יקר, כמו שציינת כמלש"ב אתה לא מרבה לכתוב בפורום צו"ב ולא מכיר את האנשים הכותבים בו. אני מציע שלפני שאתה מחלק "ציונים" לאנשים תנשום עמוק ותנסה להיזכר שלא מדובר בפורום של חבר'ה בוגרי תיכון אלא באנשים "קצת" יותר מבוגרים (לאבישון לדוג' יש בן יותר מבוגר ממך ... אתה בטוח שזה סגנון הדיבור כלפי מישהו שהינו בגיל של אביך ?).

ולעצם העניין, אין שום תירוץ להשתמטות משירות בצבא - חד וחלק.

אנשים שיש להם בעיות רפואיות שונות ומבקשים לשרת בצבא, ומוכנים להתנדב ... אנשים אלה ישרתו בסופו של דבר בצה"ל התפקידים שונים (ולא חסרות דוג'). המקרים של עברי לידר ואביב גפן הינם מקרי השתמטות, זה שיש לך בעיה רפואית כלשהי לא צריכה למנוע ממך לשרת בצבא, תתעקש -תשרת.

אני לא רוצה להיכנס לנושא המכתב שקיבל עברי לידר מהאגודה למען החייל, אני מניח מראש שמה שאני קורה או שומע בתקשורת הוא מוטה לכיוון כלשהו, ומאחורי כל כתבה יש אינטרס, וגם כאן ישנו אינטרס מסויים למפרסם לכתוב את אשר כתב. אם דובר צה"ל מודיע שכעקרון בפני חיילים יופיעו רק אומנים בוגרי צבא - זה עקרון מבורך שאני אישית מקווה שייושם.

ישן 18-08-2007, 03:58

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]חובב כדורגל יקר, כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
חובב כדורגל יקר, כמו שציינת כמלש"ב אתה לא מרבה לכתוב בפורום צו"ב ולא מכיר את האנשים הכותבים בו. אני מציע שלפני שאתה מחלק "ציונים" לאנשים תנשום עמוק ותנסה להיזכר שלא מדובר בפורום של חבר'ה בוגרי תיכון אלא באנשים "קצת" יותר מבוגרים (לאבישון לדוג' יש בן יותר מבוגר ממך ... אתה בטוח שזה סגנון הדיבור כלפי מישהו שהינו בגיל של אביך ?).

קיבלתי והפנמתי...לא התכוונתי להצטייר בעיניכם כאחד שחושב שהוא יודע הכל..ממש לא...אבישון פשוט השתלח בי בלי סיבה כ"כ הגיונית, אז זה קצת עצבן אותי ורציתי להבהיר את העמדה שלי....
העובדה שהוא יכול להיות אבא שלי ומה שהוא שכח אני עדיין לא למדתי, לא אומרת שבמקרה הזה הוא צודק ואני טועה. אבל לא משנה, הצגתי את עמדתי, אתה הצגת את עמדתך, אני אכבד אותה ואפנים אותה להבא.....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1

אנשים שיש להם בעיות רפואיות שונות ומבקשים לשרת בצבא, ומוכנים להתנדב ... אנשים אלה ישרתו בסופו של דבר בצה"ל התפקידים שונים (ולא חסרות דוג'). המקרים של עברי לידר ואביב גפן הינם מקרי השתמטות, זה שיש לך בעיה רפואית כלשהי לא צריכה למנוע ממך לשרת בצבא, תתעקש -תשרת.

אני לא רוצה להיכנס לנושא המכתב שקיבל עברי לידר מהאגודה למען החייל, אני מניח מראש שמה שאני קורה או שומע בתקשורת הוא מוטה לכיוון כלשהו, ומאחורי כל כתבה יש אינטרס, וגם כאן ישנו אינטרס מסויים למפרסם לכתוב את אשר כתב. אם דובר צה"ל מודיע שכעקרון בפני חיילים יופיעו רק אומנים בוגרי צבא - זה עקרון מבורך שאני אישית מקווה שייושם.

כשאני חושב על זה יכול להיות שאתה צודק. אבל תסביר לי את זה: אם ואכן לבנאדם כלשהו יש בעייה רפואית שפשוט מונעת ממנו לשרת בצבא...אני לא יודע, יכול להיות שהוא חייב לקבל זריקה או כדור, או להיות עם מכשיר אינחלציה וכו', מה הוא אמור לעשות? להתעקש , ואז? אם זה ייפגע בבריאות שלו מי ייקח את האחריות ??? מבין את הכוונה שלי?

ישן 18-08-2007, 06:58
  BitterP BitterP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]חובב כדורגל יקר, כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1

אני לא כל כך יודע מה היה לעברי לידר (וזה גם לא ממש חשוב), אבל הגישה הזאת שאומרת שכל אחד, לא משנה מה מצבו הבריאותי חייב לשרת או להתנדב היא מוזרה בעייני.
יכול להיות שפלוני א' מתגייס לצבא כשהוא בעל פרופיל 82 והולך לגולני, ואחרי שנה מגלים אצלו סרטן.
מה אתה מצפה שהוא יעשה ,אחרי שיסיים את הטיפולים (בהנחה שהוא מסיים אותם חי)?
יכול להיות גם שא' לא יכול ללכת מגיל 7 מאז שעבר תאונת דרכים קשה. אתה מצפה גם במצב כזה שיתנדב?
הדברים האלה הם מאוד אישיים ולא כולם יכולים לתמווד עם קשיים כאלה ואחרים באותה צורה.
בדיוק כמו שלא כל אחד יכול לעבור גיבוש לסיירת מטכ"ל ולסיים שם מסלול, לא כל בן אדם חולה צריך ויכול להיות ראמבו מבחינה נפשית וללכת לצבא למרות כל הבעיות שלו.
ישן 22-08-2007, 22:24
  BitterP BitterP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מדבר על מקרים קיצוניים שהם לא העניין כאן"

אני מדדבר על קיצוניים, כי כשמדברים על לבטל רישיון נהגיה לכאלה שיצאו על נפשי, או להגביל בצורה כזו או אחרת אנשים שלא התגייסו , לא משנה מהסיבה מתכוונים לכ-ו-ל-ם
וכשמדברים על כולם, צריך לזכור שיש כאלה שיש להם גם סיבה אמיתית והם משלמים מחיר די כבד (חלקם לפחות) כל יום ואני בטוח שחלק מהם היו שמחים להיות בריאים ולהתגייס לצבא.

ובכלל... מה צה"ל רוצה? אני 4 וחצי שנים בצבא ואני אומר לך שאם היום ילד בן 18 שואל אותי מה לעשות, אני ממש אבל ממש לא יכול להגיד לו שיתגייס בצורה חד משמעית. לא יעזור שום דבר - הצבא הוא מכונה משומנת היטב של כיסוי תחת ודפיקת החייל הפשוט, בשם הערכים שאף קצין שיש לו יותר מארון וחצי על הכתפיים לא מאמין בהם.
אולי זה שונה בקרבי - אני לא יודע, אבל רוב החיילים בצבא הם עדיין ג'ובניקים מסוגים כאלה ואחרים
וככה זה נראה אצלנו.
ישן 18-08-2007, 03:28
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
נאלץ להסכים עם הכותב

על אף התחושה הלא נעימה האופפת אותי, אין לי ברירה.
לא ניתן להאשים משתמט - מפורסם ככל שיהיה בכך שהוא יוצר מוזיקלי טוב (בעיני אנשים מסויימים), מפורסם ו/או מושך קהל בכל צורה אחרת. השתמטות מצה"ל לא מהווה "הכשר אישיות" ולא מעמידה משתמט במצב של בוגד. צבא העם, כמו כל צבא - לא נועד לכולם. זה שפלוני או אלמוני שירתו לא אומר שגם עברי לידר יכול - עובדה, הוא קיבל פטור על בסיס רפואי (הכרוך לדעתי במאמץ רב, LET'S FACE IT - האיש לא בריא).

ובלי קשר ללידר אישית, כל אדם שלא שירת בצה"ל לא הופך למשתמט אוטומטית. יש אנשים עם קשיים פיזיים, נפשיים ואידאולוגיים (כן, הם אנשים בדיוק כמוני וכמוך) שלא יכולים לשרת בצבא. זה לא הופך אותם לאנרכיסטים מחלחלי מלחמה, שבחזיונותיהם רואים דגלי כחול-לבן נשרפים.

כל עוד אין חקיקה מסודרת המחייבת פטורי שירות צבאי "בשירות חובה אזרחי" בתחומי השיפוט של משרד הבריאות, החינוך והרווחה (כדוגמא). אין מקום להשתלחות באיש פרט למחוקקים, וזה אינו המקום לכך.

בנוסף: דעתנו האישית גם קובעת דבר או שניים. מי שלא נוח לו עם העובדה שאומנים או אנשים אחרים לצורך העניין לא שירתו בצבא, שהשירות הוא חובה שכולם חייבים בה - שיצביע ברגליים. בלי להביא דוגמאות אישיות. שכן, על כל "ידוען" שלא שירת בצבא (מכל סיבה - אמיתית ונכונה ככל שתהיה) באים עוד אלפים "אלמונים" שגם כואב להם משהו ולא בא להם משהו - אז הם לא מתגייסים.

מוזיקאי משתמט - אל תלך להופעות, אל תקנה דיסקים.
מעסיק - תעסיק רק עובדים ששירתו בצה"ל (ועושים מילואים.............)
מוסדות ציבור - אל תבואו במגע עם ידוענים שלא שירתו את מדינתם.

דוגמאות בנאליות לכאורה. האומנם?

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 18-08-2007 בשעה 03:35.
ישן 22-08-2007, 07:38
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ניתן וצריך להאשים מישתמט. שירות צבאי מקביל לתשלום מיסים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "נאלץ להסכים עם הכותב"

צה"ל איננו צבא שכיר או צבא מתנדבים. הוא צבא חובה וזוהי הדרך היחידה שבה מדינת ישראל יכולה לקיים צבא גדול דיו להגן עליה מהאיומים הקשים. המשמעות היא שכל אחד צריך לשרת אלא אם כן הוא ממש לא יכול (ורק במקרים בריאותיים קיצוניים ביותר אדם לא יכול-הצבא עושה שימוש מועיל גם באנשים שמצבם הרפואי רעוע עד מאוד כולל נכויות קשות). מי שמוצא דרכים להשתמט הוא טרמפיסט שנהנה ועושה כסף על חשבון אחרים שנותנים את זמנם, בריאותם ואף את דמם.
מי שמתחמק משירות צבאי בתואנות שווא או מסיבות "אידיאולוגיות" (שמשום מה מקשות גם על שירות אזרחי) צריך לשלם לפחות את אותו מחיר שמשלם מי שמתחמק מתשלום מס הכנסה. לא רק מחיר חברתי אלא גם ובעיקר מחיר פלילי.
ישן 22-08-2007, 19:44
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בוא נעמיד דברים על דיוקם
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בוודאי"

אין דבר כזה "שירות אזרחי".
שירות אזרחי הוא רעיון חביב של פוליטקאים שמנפנפים בו ע"מ לצבור הון פוליטי ותו לו.
אילו היו רוצים, הדבר היה כבר מיושם (לאחרונה "חוק טל" הוארך ב-5 שנים ובחוק ההסדרים האחרון אין זכר לשירות אזרחי). שירות לאומי הוא התנדבותי. משמע, אם אתה רוצה - אתה הולך. אם אתה לא רוצה - אתה לא הולך.
טרמפיזם היא תופעה נפוצה והיא דרך התמודדות לגיטימית עם בירוקרטיה עטומה, גם עם הבירוקרטיה העטומה של מערכת הביטחון. אני לא מצדד בזה, אבל התופעה קיימת.
הדרך היחידה לפתור משברים כאלה היא באמצעות חקיקה. איש לא הסמיך אותי להחליט מי משתמט עוקר ישראל מפר חוק ומי חולה ומוגבל.

כל עוד אין טיפול בכל הפרזיטים, למה שצה"ל יהיה שונה?

כתבת שיש "דרכים לבדוק עד כמה נכונים פטורים רפואיים של פלוני". אני מקווה בלב שלם שאתה לא מצדד בהקמת "אינקויזיציית פטורים" שתענה אנשים המשוחררים (למשל) עקב בעיות אורטופדיות, תמדוד את סף הכאב שלהם ותחליט על פי המדד הזה אם הם רמאים, שבמקרה הזה הם יתגייסו מיידית ליחידות מובחרות) או שמא הם אכן חולים, במקרה הזה הם ישולחו לאישפוז וחזרה הביתה. כמו כן, אנשים ששוחררו על בסיס עקרוני (פציפיסטים) ייקשרו לכסאות ויואלצו לצפות במרתון סרטי "רמבו" "וכח-דלתא בעורף האוייב". במידה והנדבקים ילכלכו את עצמם/יפרצו בבכי/יתעלפו - הם ישוחררו מיידית. השאר - לחזית ומיד.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 22-08-2007 בשעה 19:47.
ישן 23-08-2007, 09:22
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

בוא נתחיל מזה שתדייק בציטוטים שלך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "בוא נעמיד דברים על דיוקם"

שירות אזרחי (ושירות לאומי בישראל הינו או שירות צבאי או שירות אזרחי) איננו חובה על פי חוק (לפחות כרגע) אך הינו נוהג בקרב קבוצות מסוימות שפטורות משירות צבאי. האופציה קיימת למי שמעוניין בכך. אף אחד לא יגיד לא למי שמתנדב לעבוד בבית חולים.
אין שום דבר לגיטמי בטרמפיזם, ואלוהים יודע מה הקשר ל"בירוקרטיה אטומה".מה הקשר בין בירוקרטיה ובין זה שבזמן שאני שירתתי 3 שנים מלאות וקשות בן המושב שלי באותו גיל כמוני השתחרר אחרי תקופה קצרה (השירות בלשכת הגיוס הקרובה בעיר הסמוכה היה קשה לו למסכן) ועשה כסף בעבודה קשה למדי? אני אמור להתנחם על כך שהסתכנתי עבורו בכך שאי שם יש "בירוקרטיה אטומה"? כנ"ל חברי לפלוגה שאחרי שנתיים החליט שמספיק ודי והוריד פרופיל על בעיות גב איומות (ואחר כך על בעיות נפשיות). ברור שכשראיתי אותו מאוחר יותר הוא סיפר בגאווה על כל שכושרו הגופני גבוה מאי פעם...אלו רק 2 דוגמאות מייצגות למדי.
אתה יכול להתפלסף עד מחר, אבל יש שיטות מקובלות לבדוק אם הפטור לא שיקר. אדם שסובל מ"בעיות גב קשות" ונצפה מתאמן קשות בחדר כושר-מגיע לו להיענש. על רמאות בכל התחומים יש לשלם. השירות הצבאי איננו שונה מבחינה זו.
ישן 23-08-2007, 15:55
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

תתפלא כמה משאבים המדינה מקדישה לאיתור מתחזים
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "קודם כל לא נראה לי שלצה"ל יש..."

אני מדבר על הביטוח הלאומי וגם על אגף השיקום במשרד הביטחון. שם השיקול הוא כספי (כל תביעה היא הוצאה גבוהה). מעקב אחרי המשתמטים הוא לא בהכרח יקר במיוחד (לא מדובר כאן בהכרח על בלשים 24 שעות ביממה בכל מקרה...) ולא כל אחד צריך להיחקר. מספיק שיתפס מיעוט אך יישפט וייענש בחומרה ובאופן מתוקשר. אפשר גם לקבוע בחוק שמי שמצבו משתפר בתקופת זמן שך 5 שנים מאז השיחרור יזומן להשלמת סדיר קצרה (נוסח זו שעוברים עולים מבוגרים) וימשיך בשירות מילואים.
ברור גם שקריטי להכניס לחוק את האופציה של שירות אזרחי כתחליף חובה לשירות צבאי. כך, אגב, מקובל למשל בגרמניה.
ישן 18-08-2007, 04:57
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
עברי לידר מופיע חינם לחיילים ללא כל תמורה או אינטרס.

ואני עוד מיועד לקרבי שאומר את זה .

היו לו בעיות רפואיות ואם הם מוצדקות או לא לפחות הוא לא השתמט מסיבות אחרות של עצלות כמו אשרי

כהן , בר רפאלי וחבריהם.. ובכלל לא כל האשמה מוטלת על המשתמטים שפשוט רואים הזדמנות לחיים

קלים. הם לא אשמים שצה"ל מאפשר להם!

תאשימו את צה"ל על "כרטיס היציאה" המהיר שהוא נותן לאלה שחופצים בכך. כיום כמעט כל אחד

שרוצה לצאת מהצבא, באמת רוצה בסופו של דבר ישיג זאת. במדינה שלנו שתחת סכנה קיומית יום ביומו.

מצב שבו צה"ל לא נאבק מספיק בהשתמטות ומצב שבו המדינה,המדינה אנשים! כן אותה מדינה שדורשת

מאיתנו להתגייס נותנת לבר רפאלי שלא עשתה צבא מטעמי נוחות בלבד לייצג אותנו בעולם רק בגלל שיש

לה פרצוף יפה! מצב שבו שמי שלא מתגייס לא נתון לבושה והגבלות במציאת עבודה והוא ככל

אזרח אחר נהנה מכל הזכויות. כך שהמערכת הרבה יותר אשמה מאלה המנצלים את פירצתה.

והנה לכם טוקבק מעניין שכדאי לכם לקרוא כל ה"קופצים" למיניהם :

125. פרט מאוד חשוב לעניין עברי לידר!! כנסו!!
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_left_up.gif]
לפני כ-5 השתחררתי מצה"ל, לאחר שירות כלוחם ומפקד ביחידת עוקץ. ביחידה יש מנהג ובו כל שנתיים מציינים "חג יחידה". מדובר באירוע ענק ואליו מוזמנים לוחמי היחידה שהשתחררו בהמהלך כל התקופה.
בחג היחידה שתוכנן לאותה תקופה (לדעתי 2003) חיפשנו אמן שיופיע בהתנדבות. פנינו לשלמה ארצי, אבל האדון דרש 25 אלף ש"ח (!!!) להופעה לפני הלוחמים. בסופו של דבר הגענו לעברי לידר, והוא, לא רק שהסכים הופיע בהתנדבות, אלא הוא גם השאיר לנו את ציוד ההגברה שלו להמשך הערב!!! הכל בהתנדבות מלאה!!!
אז עזבו אתכם מדיבורים, כן תומך או לא תומך, העיקר זה המעשים. והמעשה של עברי לידר "המשתמט" עולה על כל הדיבורים הלוחמניים של אותם אמנים שכן שירתו בצה"ל, אבל לא מוכנים לתרום לחיילים כלום בהתנדבות.

אז נכון שהמאבק הזה בהשתמטות הוא חשוב ועקרוני, אבל תכניסו דברים לפרופורציה, כי יש כאלה שבמעשיהם מראים שהם יותר גרועים מהמשתמטים, ולהיפך.
שבת שלום.........
7142 (17.08.07)
להמלצה על תגובה זו לחצו כאןהוסיפו תגובה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/display_tb_addtb.gif]
סגור
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/display_tb_close.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_right_down.gif]

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 18-08-2007 בשעה 05:21.
ישן 18-08-2007, 12:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אודות: 'פטור משרות בטחון מסיבות בריאותיות'

אקדים ואומר כי איני מכיר את עברי לידר ואת נסיבות שחרורו, לא מבין במוסיקה ולכן הנאמר אינו מתייחס אליו באופן אישי.

ספר הפרופילים הצה"לי הינו קשוח בהגדרותיו. דרגות הפרופיל הנמוכות 24, 21 לפטור זמני או קבוע משרות בטחון ניתנות בד"כ לא מעצם נוכחות מחלה מסויימת אלא ממידת המגבלות הבריאותיות הנגזרות מחומרת המחלה.

תופתע לשמוע כי קיימות גם מחלות ממאירות שאינן מעניקות פטור אוטומטי משרות הבטחון.
סכרת המטופלת תרופתית - אינה מעניקה לדוגמא פטור משרות בטחון וכך גם יתר לחץ דם.

באשר ל'מצבי חולי שגרתיים' כגון אסטמה או פריצות דיסק בעמוד השדרה - צריך אדם להיות מוגבל בתפקודו בצורה קיצונית כמעט או כדי נכות על מנת 'לזכות' בפרופיל פוטר. במילים אחרות - הערכת אי יכולתו של אדם לשרת אינה קשורה ברוב המקרים ב'מחלה סודית שלא נדבר עליה בשל פרטיותו של המסכן' כי אם ביכולתו של האדם לתפקד, לנוע, לדבר ולעבוד.

מבלי להתייחס לאמן הנדון - מי שנושא גיטרה חשמלית בזמן הופעה, מניע גופו בגמישות לאורך המקלדת, עולה ויורד מבמות ועומד על רגליו שעתיים ברציפות שלוש פעמים בשבוע בשעות הקטנות של הלילה - קרוב לודאי שלא היה מקבל פטור באם היו עומדים נתוני יכולתו התעסוקתית בפני הועדה הרפואית או באם היה מדגים את אותן יכולות בעת שרותו הצבאי.

ישנן מחלות נקודתיות כגון צליאק המוכח עפ"י ביופסיה הפוטרות משרות בטחון מאחר ואין הצבא מעוניין או מסוגל לספק סביבת מחיה שאינה מסכנת בריאותית את החיילים האמורים. מעניין כי רבים מהסובלים ממחלות אלו אשר מקנות לך פטור ובריאות יציבה בו זמנית - מתעקשים להתנדב ולשרת בצה"ל ולאו דווקא בתפקידי פקידות.

הפרעות נפשיות שאינן פסיכוזות גם כאלו המטופלות תרופתית - אינן מקנות פטור אוטומטי.
אותם אנשים שנפלטו מצה"ל בנסיבות אלו ונאלצים להשקיע מאמץ מתמיד בכדי לשרוד חברתית או שחלילה ונותרו דחוקים בשולי עולם התעסוקה - קיבלו לצערם פטור צודק ואמיתי. אין כל סיבה לענותם במסגרת צבאית.

אדם שחרד משהיה של 8 שעות יומיות בסביבה הררכית ומאיימת כמשרד קישור אך מסתגל באורח פלא מיד עם מתן הפטור לסביבה המחבקת והחמימה של משרד אמרגנים גדוש נחשים או לחברת הייטק 'בלתי תובענית' הרי שהשיג את הפטור בדרכי רמיה ולא ניסה להתמודד כלל עם הסביבה הצבאית. במילים אחרות: משתמט.

יתכן כמובן כי שמו של לידר שורבב לדיון העושה לו עוול. יתכן כי קיבל פטור מוצדק לחלוטין, שיקם עצמו בריאותית ומעוניין להשיב את חוב אי השרות בהופעות התנדבותיות בפני חיילים. אם כך הדבר - יבורך.
אך ללא קשר אליו חוששני כי ניתן לומר לרבים בחברה הישראלית שלא ניתן לאחוז את המקל בשתי קצותיו. לאמור: פיטרו אותי משרות מלא כי איני מסוגל לעשות מאומה אך הריעו לי על כי למרות היותי פטור אני בא ומסייע לכם. מסוגל? עשה כמו כולם!

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 18-08-2007 בשעה 12:46.
ישן 23-08-2007, 11:22
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
האם מישהו יוכל להבהיר לי?..
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "זה מופיע בכתבה"

במסמך מצויין כי הזמר יופיע "באופן שיחשב כימי מילואים"
למיטב הבנתי - אופן שנחשב כימי מילואים משמעותו תגמול כספי יומי בעבור שעות ההופעה. זה כבר נראה קצת פחות 'התנדבותי' ובהחלט יכול מבחינת הזמר להשתבץ טוב פרנסתית בימים שאינם מושכי קהל הופעות באמצע השבוע. ובמילים אחרות - התנדבות מסוג שכזה הינה אינטרס של הזמר לא פחות משל קופת המדינה [המממנת בסופו של דבר את ההופעה].

מי שיכול לשרת במילואים בהתנדבות - ראוי בהחלט לפשפש בעברו ולשאול אותו מדוע לא יכל באותה מידה לשרת שרות סדיר. יתכן כמובן כי מצב בריאותו הוטב מאז משמעותית ובתקופה האמורה אכן לא יכל להופיע כלל וזהו כבר מצב אחר. או אז, יוכל האזרח הנאמן להשלים את ימי חבותו למדינה באופן תואם לגילו ולאחר שישתחרר - לבצע שרות מילואים [לא התנדבותי!!] ככל אדם.

התנדבות הינה דבר ראוי להערכה לאחר שסיימת את חובות היסוד שלך. התנדבות הינה דבר מעורר תמיהות באם היא מבוצעת לאחר שהשגת פטור מחובות היסוד שלך.
האם 'מתנדבי זק"א' בהמוניהם או נערי 'הצלה' ראויים לתשואות כה רמות על התנדבותם למספר שעות בשבוע בעת שאזרח אחר בן גילם מקדיש את כל השבוע לעבודה מפרכת שבעתיים כ'חובה'? מן התשובה לשאלה זו - ניתן להקיש גם לגבי אמנים הפוטרים עצמם משרות סדיר אך 'מתנדבים' תוך קבלת תגמול מילואים והוקרה להופיע בפני חיילים. אני באופן אישי - מוותר על מראית העיין ההתנדבותית של אמנים שכאלה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-08-2007 בשעה 11:26.
ישן 22-08-2007, 00:34

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי solisto שמתחילה ב "ועוד בנושא"

למרות שהניסוח של הכתב {ניר קיפניס} הוא כמו של ילד בן 12, באופן כללי הוא צודק, חוץ משני דברים:

א. הוא אומר שבנאדם שלא עשה צבא ו/או שירות לאומי חייב פטור רפואי ברור בכדי להנות מזכויות אזרח מלאות בארץ ישראל.מסכים, אבל הוא שכח שעברי לידר,הבנאדם שסביבו סובבת הכתבה הזאת{"משתמט"}, לא שירת בצה"ל בגלל סיבה רפואית מוצדקת. באשר לשירות לאומי- זה עניין של התנדבות וזאת לא חובתו של אף אחד, אבל כמו שכבר אמרתי, ההופעות שהוא עושה בחינם לחיילי ישראל,נחשבות בעייני לשירות לאומי הולם.

ב. לתוך סירת המשתמטים, הוא מכניס את הספורטאים שלא שירתו בצה"ל, שלדעתי זאת טעות גדולה,משתי סיבות:
ספורטאי, בניגוד לאמן אחר, חייב להתאמן כל יום בתחומו,אם לא יכולתיו הספורטיביות יעלמו,ובתוך 3 שנים,כשהוא השתחרר מצה"ל, הקריירה שעליה הוא בנה כל החיים שלו, תהיה רק בגדר חלום. הסיבה השנייה,קשורה באופן ישיר לסיבה הראשונה:ברגע שלישראל לא יהיו ספורטאים שייצגו את המדינה בתחרויות בינלאומיות {מדוע? בגלל שבמשך 3 שנים הם שירתו בצבא במקום להתאמן}, לחיילים רבים לא יהיה ולו הרגע האחד הזה,שההמנון הלאומי מתנגן ודגל ישראל מתנוסס מול עיניהם של הגויים, או במילים אחרות- גאווה לאומית, האם ניר קינפיס חשב על זה לפני שהוא זרק מילים למאמרו? לא חושב.....

ישן 22-08-2007, 01:20

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "הבעיה המרכזית היא שאפליה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
הבעיה המרכזית היא שאפליה של משתמטים לא היא לא חוקית, מכיוון שהרבה אנשים לא שמים לב שהכינוי משתמטים הוא הבחנה חברתית ולא חוקית. באופן חוקי טהור כל המשתמטים קיבלו פטור משירות ביטחון כדת וכדין (ולא משנה עם זה מתאמי בריאות/דת/אי התאמה) ולכן אי אפשר להעניש אותם על דבר שהם לא עשו אם הרשויות עצמם שפטו שהם לא כשירים לבצע אותו.

כמובן שהפתרון הוא פשוט מאוד: הקשחה משמעותית של הקריטריונים לקבל הפטור משירות ביטחון או לחלופין חיוב בעלי פטור בשירות לאומי כתחליף לזה הצבאי.

כשהוא כתב את המילה משתמטים, הוא אכן התכוון לפן החברתי, אך כמו שאמרתי, לבנאדם יש צורת התבטאות של ילד בן 12......
בכל מקרה, בכתבה הוא אכן רוצה להחזיר את ישראל לימים שבהם משתמט לא היה שורד בחברה, ואת זה כמובן אפשר לעשות, לפי הדרך שאתה נתת, הקשחה של הקריטריונים לקבלת הפטור. ברגע שמהלך זה ייכנס לתוקף, אנשים שיירצו להשתמט יבינו שזה פשוט לא יילך להם....

ישן 22-08-2007, 15:36
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
צביעות

נמאס לי לשמוע את ההשמצות על כל ה"משתמטים" למיניהם.
למעט אלה ששקרו במצח נחושה, כמו אמנית שהצהירה שהיא דתיה, אם צה"ל הגיע למסקנה שמישהו לא כשיר, ומדינת ישראל לא נותנת אלטרנטיבה אחרת - אי אפשר לבוא אליהם בטענות
בעתון ידיעות מתפרסם מאמר של איתן הבר, איך הוא ניצל את העובדה שעבד בלשכת שר הבטחון, כדי לסיע לקרוב משפחה להתגייס, לאחר שהלה נדחה ע"י כל הוועדת, למרות שביקש להתנדב, בגלל עקמת (כן, בדיוק מה שיש לאביב גפן).
כל מי שניסה להתנדב לצבא, וראה איזה מסלול מכשולים מפרך מעבירים אותך, יכול להבין למה יש אנשים שנמצאו לא מתאימים, ולא התנדבו. הצבא מוכן לפעמים להיות נחמד ולתת להתנדב, אבל בהרבה מקרים אתה צריך קשרים בלשכת השר בשביל זה. מצטער, אין לי כח.
גילוי נאות - אני בעל פרופיל 21.

ישן 23-08-2007, 16:04
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "צביעות"

הצבא הוא מערכת מסורבלת וזה מה יש. מי שבאמת רוצה, לא מוותר ומשיג מימנו את מה שהוא צריך. לדעתי, רוב מקבלי הפטור לא השקיעו מאמצים כמוך, פשוט משום שאני מכיר מספיק אנשים שגויסו בהתנדבות למרות נכויות חריפות ביותר. נכון, חלקם קיבוצניקים שנהנו משירותי ועדת הביטחון של התק"ם. נכון, משפחתי הפעילה קשרים על מנת שאחי יצליח להעלות פרופיל ולעבור ליחידה קרבית. העניין שהוא שבישראל צריך להפעיל לחצים וקשרים בשביל להשיג כמעט כל דבר.
אביב גפן לא שוחרר בגלל עקמת וקל וחומר שלא נדחה בגלל עקמת. הוא עצמו התגאה בתחילה שלא שירת מכיוון שלא רצה לשרת ותו לא.
אדם צריך להתאמץ על מנת לממש חובותיו ממש כשם שהוא מתאמץ על מנת לממש זכויותיו.
ישן 22-08-2007, 17:59
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
אני חושב שאנשים יוצאים קצת מפרופורציות כאן.

עם כל הכבוד, אני לא חושב שאדם שנפסל לשירות חייב להתעקש ולשרת (כמובן, בתנאי שסיבתו לגיטימית). ישנם אנשים שלמרות שצה"ל לא מגייס אותם, הם מתנדבים וכל הכבוד להם. אבל מפה ועד לקרוא לכל מי שלא מתנדב "משתמט", הדרך ארוכה מאוד. מרגע הפסילה, ישנם אנשים שילחמו להתנדב, ויש כאלו שימשכו כתף וימשיכו בדרכם. אני לא רואה שם דבר פסול בכל אחת מהגישות.

ולעניין עברי לידר: אני אישית לא סובל את המוזיקה שלו וגם לא אותו. עם זאת, אני מצדיק אותו כשסירב לחתום על אותו מכתב. לא כולם חייבים לאהוב את צה"ל. עד כמה שזה עלול להישמע מזעזע, ישנם חיילים שלא אוהבים את צה"ל. אם עברי לידר אינו אוהב את צה"ל זה עניין שלו. אבל אם הבנאדם מתנדב להופיע, כדי להעלות את המורל לחיילים, אפילו שהוא לא אוהב את הארגון שבתוכו הם נמצאים, אז באמת כל הכבוד לו. מה שצה"ל ניסה לעשות עם המכתב הזה זה פשוט יריקה לבור שממנו הוא שותה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:30

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר