לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2005, 16:01
  וולדו וולדו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.05
שאלה לגבי קורס חובשים קרביים

אז ככה, אני בחייל האוויר וכרגע עובר טירונות בבט"ר אזיקים, שמסתיימת בשבוע הבא. נתנו לי במנילה החדשה, את כל התפקידים "המסווגים" של חייל האוויר. אס"מ, טייסת 153, תא התרעה, פקח טיסה, מפעיל מערכות ש', לוחמה אלקטרונית וכו', ובנוסף לזה, חובש קרבי.

שלחו אותי למיונים בירפ"א א' וב' ולתחקיר ביטחוני באחד מהבסיסים של חייל האויר. לתחקיר לא הסכמתי להגיע וגם לא הסכמתי למלא סיווג בטחוני, כי לא רציתי את כל התפקידי מודיעין האלה, כי אין לי מספיק תחת לעסוק לא בזה ולא בכל האלקטרוניקה, המכניקה ושאר ירקות של חייל האויר ולהיות ג'ובניק נטחן. בקיצור, יצא איכשהו שסימנתי בפגישה עם הקצינת מיון במנילה, את החובש, ככה שרוב הסיכויים שזה התפקיד שאליו ישבצו בסוף הטירונות. אני יודע שזה קורס של 14 שבועות בבה"ד 10, שזה קורס יוקרתי סך הכל, שתורם גם באזרחות, אבל יש לי בעייה מסויימת עם זה. אני לא מצליח להבין איך יכול להיות שחובשים קרבים, שמשלימים לרובאית 05 07 בהשתלמויות וגם בשטח עצמו, יכולים אח"כ להתמיין ולהפוך לחופ"לים במרפאות באיזה בסיס, קרוב לבית או סתם רחוק. יש מצב שסתם מנסים לערבב אותי? כי ממש לא מתחשק לי להיהפך לחובש של נ"מ או 669 בסוף הקורס. יש לי 3-4 בסיסים של ח"א קרובים לבית ואני חייב להגיע לאחד מהם כחובש במרפאה, ואני מפחד שזה ידפק לי ושאת זה אני אדע רק בסוף הקורס ולא אוכל לעשות כלום בנידון.

חוץ מזה, אם יש כאן אנשים שעברו את הקורס הזה ויכול לתת המלצות טיפים והאם כדאי בכלל ללכת על הקורס הזה. אני מודה, לא מת על כל הנושא הרפואה ויש בו צדדים, שאני לא יודע אם אני אהיה מסוגל לעמוד בהם, בתוספת ללחץ והאחריות שבקורס ובתפקיד הסדיר בכלל, אבל זה המצב שלי כרגע והתפקיד הזה הוא הרע במיעוטו (אני כבר לא יודע אם נשארו לי כוחות להילחם במערכת), אבל אני משתדל לא להסתכל עליו ככה ואני אנסה מאמצים לשדרג את עצמי ולקחת אותו ברצינות הראויה, כי ככל הנראה זה העתיד שלי בצבא, ב3 שנים הקרובות : (
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2005, 20:06
  וולדו וולדו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי וולדו שמתחילה ב "שאלה לגבי קורס חובשים קרביים"

אז בעיקרון איך אני יכול להשפיע על השיבוץ שלי, מבחינה של חובש במרפאה ולא חובש קרבי (שאגב, כל חובש בחייל האויר עובר הכשרה של חובש-מוטס, אם אני לא טועה, ככה שתמיד יכול להיווצר שיקפיצו אותך באיזה הליקופטר לאיזה תקרית של טייסים) וחובש במרפאה ובבסיס מסויים? כי כמו שאמרתי, יש 2-3 בסיסים שנמצאים ממש סמוך לבית שלי וזה יהיה נורא מתסכל לא להגיע אליהם..

ועוד פעם, איך זה הגיוני שאמרו לי שחובשים קרביים בסופו של דבר הופכים לחובשים במרפאות בבסיסים של חייל האוויר? זה מאוד מוזר וחשוד..
ושאלה אחרונה, יכול להיות שאפילו אם אני בח"א, ישלחו אותי להיות חובש ביחידות אחרות??

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר