לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2014, 21:52
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
הצבעה בשגרירות...

נקודות טובות אתם מעלים

רק תסלחו לי לא הבנתי מה הבעיה בהצבעה בשגרירות או נציגות מקומית?

מן הסתם אתם שניכם הרי יודעים שמדובר במנגנון שמקובל ברבות ממדינות בעולם המאפשרות הצבעה בחו"ל...
לדוגמא הקולומביאנים המתגוררים בחו"ל מצביעים as we speak לנשיאות ועושים זאת בשגרירויות המדינה ברחבי העולם...

היכן בדיוק ציפיתם שאזרחי מדינה כלשהי המתגוררים מעבר לים יצביעו, בקרן הרחוב אצל הקבצן?

ואם היו מצביעים בדואר או באינטרנט, הרי גם אז צריך לצרף אסמכתת זיהוי או לעשות זאת דרך מיופה כוח... וגם זה סטנדרט בכל מקום בעולם בו שיטות אלו מקובלות...

נדמה לרגע שחשבתם שהצבעה לראש המדינה אולי נעשית בצורה אנונימית... או שנעשית בכלל בסמס...

אגב הדמוקרטיה הישראלית הנפלאה אינה מאפשרת אפילו את המעט הזה... וזאת למרות שאחוז עצום ממחזיקי תעודות הזהות הישראליות מתגוררים ו/או עובדים מעבר לים ושכבר שנים טוחנים מים בעניין ...

לא רק זאת, מעבר לעניין הטכני הלא ברור, גם הנימוק הרציונלי מאחורי הטיעונים שלכם קצת חלש... הרי דווקא סורים המתגוררים מחוץ לגבולות המדינה כבר טעמו חופש אמיתי אירופאי מהו או שלטון חופשי יותר כמו במדינות המפרץ... איזו עניין יש דווקא להם להצביע לאסד?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2014, 22:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אל תיתמם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "הצבעה בשגרירות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
לא רק זאת, מעבר לעניין הטכני הלא ברור, גם הנימוק הרציונלי מאחורי הטיעונים שלכם קצת חלש... הרי דווקא סורים המתגוררים מחוץ לגבולות המדינה כבר טעמו חופש אמיתי אירופאי מהו או שלטון חופשי יותר כמו במדינות המפרץ... איזו עניין יש דווקא להם להצביע לאסד?

משטרו של אסד מעולם לא הצטיין בדמוקרטיות - אין סיבה (בייחוד לאחר שהוא טובח בבני עמו השכם וליל) שיתחיל עכשיו. ישנן כ"כ הרבה דרכים לשנות ולהשפיע על ההצבעות שנעשו בשגרירויות, שאני בטוח שהשפעת ההצבעות שם בטלה בשישים.
מלבד כל זאת - אין לאסד בעיה בכלל לעוות את כל נתוני ההצבעה שהוצגו כאן (אני לא אומר שהם עוותו, אבל במידה ולא - אני אופתע מאוד). נכתב שהיו 73%~ אחוזי הצבעה בסוריה, ואני שואל - האם בכלל הגיוני ש-73% מאזרחי סוריה יכלו לצאת ולהצביע בקלפיות ללא חשש להיהרג בדרך הלוך או חזור? אני בספק רב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-06-2014, 12:37
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
מיתמם ?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אל תיתמם"

אני לא מדבר על הטיית הבחירות אלא על האספקט הטכני של בחירה דרך נציגות
מי שמחליט להטות/לזייף בחירות אז בין כה וכה לא מעניין אותו דבר והוא יכול להמציא טפסים ותוצאות כראות עיניו.

ההצבעה בפועל של סורים המתגוררים מחוץ לגבולות המדינה היא אינדקציה מובהקת לכך שיש תמיכה עממית במשטר אסד ו/או שמדובר מחאה כנגד מעשי הזוועה של האיסלמיסטיים, אחרת אין לקבוצת אנשים אלו סיבה להצביע ובוודאי שאין למשטר שום מנופי לחץ להפעיל עליהם, כמו איומי אקדח שנרמזו פה לעיל.

גם באספקט הטכני אין בעיה בהצבעה בנציגות רשמית. נרמז שזה מהווה גורם סינון/הפחדה כלפי אוכלוסיית המצביעים אבל גם זה טיעון מגוכח שהרי בכל שיטת הצבעה מעבר לים יש צורך בהזדהות כלשהי (או בהצבעה דרך מיופה כוח) ועל כן אין משמעות אם ההצבעה היא בשגרירות, בדואר, באינטרנט או ביונת דואר.

אגב גם את המשפט הזה לא בדיוק הבנתי

"האם בכלל הגיוני ש-73% מאזרחי סוריה יכלו לצאת ולהצביע בקלפיות ללא חשש להיהרג בדרך הלוך או חזור? אני בספק רב."

מי בדיוק יהרוג אותם בדרך לקלפיות? אסד? איזה רצון יש לו להרוג מצביעים שבהגיעם לקלפיות דווקא מחזקים את הלגיטימציה הבינלאומית והפנימית שלו? נהפוך הוא. ואם תקרא את הכתבות הרבות תראה שהמשטר הסורי הפך עולמות כדי להנגיש את הקלפיות. אפילו בחסקה, בדיר א-זור ובקמשלי הנצורות פתחו קלפיות. לשם מה בדיוק לטרוח אם "מתכוונים להרוג את המצביעים בדרך לקלפיות"? מגוכח...

ואם אתה טוען שאל-קעידה היא זו שתהרוג את המצביעים בדרך לקלפי אז סליחה אבל זה שוב רק מחזק את האינדקציה לכך שההצבעה בבחירות אכן הייתה פרו-אסד מלכתחילה.

אינני טוען כלל שהבחירות היו הוגנות, שדליה דורנר פיקחה על ספירת הקולות ושאסד הולך לקבל את פרס יקיר המכון לדמוקרטיה מתקדמת. אני חוזר על הטענה הנשמעת בשנה האחרונה שאחת הסיבות למהפך המתחולל בשדות הקרב בסוריה היא אובדן הלגיטימיות של תנועת המרד כאלט' שלטונית בגלל מעשי הזוועה של האיסלמיסטיים הקיצוניים וההצבעה בבחירות הללו היא אינדקציה לכך, בין אם בצורה של תמיכה בנשיא ובין אם כמחאה על מעשי הזוועה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:18

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר