לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2007, 20:51
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EshQ שמתחילה ב "לא יכול יותר"

אני אתאפק ולא אגיד את הדברים הקשים שעומדים לי על קצה הלשון ואסתפק בזה -
הצבא הוא ההזדמנות הטובה ביותר ואולי האחרונה בחייו של אדם לשנות את הנקודות החלשות באופי שלו לפני שהוא מתמסר למסלול החיים התובעני של אדם בוגר.
חוסר היכולת שלך כרגע להתמודד עם הקושי שמציבות בפניך שמירות מעיד על כך שיהיה לך מאוד מאוד קשה בחיים להתמודד עם מטלות וחובות משעממות ורפטטיביות שיוטלו עליך ויקשו עליך להתמודד בעבודה, בזוגיות ובכלל.
אין זמן יותר מתאים ומסגרת יותר מתאימה מהצבא כדי ללמד את עצמך להתמודד עם העובדה שהחיים הם לא פיקניק ואיך לעמוד בכך מבלי לברוח.

אתה לא מדבר פה על שמירות אתה מדבר על קושי בהתמודדות עם מצבים. כדאי מאוד שתעשה משהו עם הדרך בה אתה מתמודד ומגיב לקשיים במקום לברוח מהם (ולברוח ממטלות שמירה זה לא משהו שיעזרו לך בו פה).

בחיים האמיתיים לא תוכל להוציא פטור מלקום באמצע הלילה לתינוק או מלקבל לפעמים מטלה משעממת ולכאורה מיותרת מהבוס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2007, 21:41
  EshQ EshQ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אני אתאפק ולא אגיד את הדברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
הצבא הוא ההזדמנות הטובה ביותר ואולי האחרונה בחייו של אדם לשנות את הנקודות החלשות באופי שלו לפני שהוא מתמסר למסלול החיים התובעני של אדם בוגר.
חוסר היכולת שלך כרגע להתמודד עם הקושי שמציבות בפניך שמירות מעיד על כך שיהיה לך מאוד מאוד קשה בחיים להתמודד עם מטלות וחובות משעממות ורפטטיביות שיוטלו עליך ויקשו עליך להתמודד בעבודה, בזוגיות ובכלל.
אין זמן יותר מתאים ומסגרת יותר מתאימה מהצבא כדי ללמד את עצמך להתמודד עם העובדה שהחיים הם לא פיקניק ואיך לעמוד בכך מבלי לברוח.

אתה לא מדבר פה על שמירות אתה מדבר על קושי בהתמודדות עם מצבים. כדאי מאוד שתעשה משהו עם הדרך בה אתה מתמודד ומגיב לקשיים במקום לברוח מהם (ולברוח ממטלות שמירה זה לא משהו שיעזרו לך בו פה).

בחיים האמיתיים לא תוכל להוציא פטור מלקום באמצע הלילה לתינוק או מלקבל לפעמים מטלה משעממת ולכאורה מיותרת מהבוס.

אין לי בעיה עם אתגרים בחיים או משימות קשות. ממש לא תהיה לי בעיה לקום בלילה ולתת מעצמי עבור הילד שלי. לא היתה לי בעיה לחתום לשירות של 6 שנים ולבצע אותו. לא הייתה לי בעיה לעשות קורס של חצי שנה בו לומדים מהבוקר (7 וחצי) עד הלילה (9 ולפעמים 10), קורס שהכיל לא מעט קטעים משעממים.
יש לי בעיה עם שמירות, לא מסוגל, פשוט לא. אתה יכול לחשוב עליי מה שאתה רוצה ולשפוט אותי. אבל אני לא בורח מדברים בחיים..
לכולם יש נק' שבירה. לכולם יש משהו שהם לא מסוגלים לחיות איתו, אנ יודע שאני נשמע קצת קיצוני. אבל אני פשוט לא יכול לקבל את העובדה שנשארו לי עוד שנתיים וחצי (עד שאני אכנס לקבע- והכל יהיה הרבה יותר טוב) לסיוט הזה.
שיחה עם קב"ן באמת תועיל לי? מה אם הוא\היא יחשבו שאני איזה משתמט? מה אם הם יחשבו שאני סתם שחקן.. הרי הקב"ן הוא לא פסיכלוג. הקב"ן חושב שכל מה שאני רוצה זה שיורידו לי את הפרופיל..

ואני ממש לא רוצה לדפוק חברים. בחיים לא הוצאתי גימלים לפני שמירה. בחיים לא הוצאתי גימלים!
אין לי בעיה עם תורניות, אין לי בעיה עם השירות. אני תורם כמה שאני יכול ואני עושה את העבודה שלי.
פשוט לא מסוגל לשמור.
ישן 01-06-2007, 22:09
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מבלי להכנס לענינים ערכיים. אם המצוקה שלך אמיתית - פנה לקב"ן
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EshQ שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]אני אתאפק ולא..."

הוא יוכל להעריך האם מצוקתך מגיעה עד כדי סיכון עצמי או פגיעה ביכולותיך.
יתכן ויוכל לתווך בינך לבין יחידתך כך שתוכל לבצע פעילויות אחרות - קשות יותר במקום לשמור [כגון תורנויות שבת מרובות, תורנויות מטבח וכו'].

אני מניח כי הקורס בגינו חתמת שנות קבע מרובות הינו קורס המעניק לך לא מעט כלים כלכליים ואחרים לחיים ואשר רבים שהיו נכונים לשמור ואשר כישוריהם לא נופלים בהרבה משלך - חפצו להיות בו תחתיך. את ההכשרה כבר קיבלת ותסכים כי בעולם המבוגרים יש מחיר לדברים הטובים. אם קשה לך לשלם במטבע השמירות - חפש דרך אחרת, קשה וברורה להעניק ליחידתך [למשל - לעבור ולתת שירות במתקן מרוחק ממרכז הארץ ללא לינת בית מחד - אך עם פטור משמירות מנגד].
אם הינך למשל מתכנת - סביר כי מפקדיך ישמחו באם תעניק 10 שעות תיכנות נוספות בכל שבוע מעבר למה שנותנים חבריך ובתמורה לפטור אותך משמירה לילית של 3 שעות.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 01-06-2007 בשעה 22:33.
ישן 02-06-2007, 07:03

בד"כ קב"ן אינו פסיכולוג
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "קב"ן הוא לא פסיכולוג??? ברור..."

קב"ן יכול להיות: פסיכיאטר, פסיכולוג או עובד סוציאלי שעבר הכשרה מתאימה.
אלו גם שלושת המקצעות שהוכרו כרשאים לבצע סוגי טיפול שונים - גם במערכת הבריאות האזרחית.

ברוב המכריע של המקרים בצבא - הקב"ן הינו עובד סוציאלי בעל הכשרה לטיפול.

כל חייל רשאי להגיע לקב"ן - בין אם דרך הרופא ובין אם דרך מפקדו וחובה לאפשר לו לקבל הערכת קב"ן תוך פרק זמן סביר.

לענין השמירות: שמירה משמעותה נשק. כל חיל שאינו כשיר לשאת נשק דרך קבע - אינו כשיר לשרות כלל עפ"י הגדרה. מובן כי קיימות דרכי ביניים להמנע מלפלוט חילים אלרגים לשמני נשק או המתקשים לשאתו ולתפעלו בשל משקלו בצרוף ביות גב וגפיים קשות - אך אלו מקרים חריגים. לכן, פותח האשכול אינו צריך לשכנע את המערכת כי "אינו יכול" לשמור. הרי אם היה מדובר בשמירה על משפחתו האישית - היה עושה זאת היטב. עליו להעביר את המסר כי הוא מתקשה ומוכן לתרום הרבה יותר בדרך אחרת.

אם הכותב הוא איש מחשבים עליו לזכור כי נתח גדול מן העבודות שהקורס שעבר יקדמו אותו לקראתן - יחסמו בפניו באם תפלט בקול תרועה מן המערכת הצבאית.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-06-2007 בשעה 07:18.
ישן 02-06-2007, 13:20

שוב הכחולים האלה:))
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "ישראלה יקירתי"

אני שמח [באמת] לשמוע כי חיל האויר יכול להרשות לעצמו אספקת שרותי קב"ן בדרג "פסיכולוג".

לצערי - לא זה המצב בחילות הירוקים - וגם לא במערכת הבריאות הציבורית. המחוקק ותקנות משרד הבריאות מאפשרים לעו"ס בעל הכשרה - לבצע הליכי אבחון וטיפול שאינו תרופתי.

רבים מן המטופלים במרפאות הציבוריות באזרחות - מטופלים ע"י עובדים סוציאלים בעלי הכשרה לנושא.
מהכרות מקצועית עם חלק מהמטפלים - מדובר באנשים רציניים המעניקים בד"כ שרות ברמה שאינה נופלת משל הפסיכולוגים והפסיכיאטרים בנושאים הנפוצים. אני מסתכן אך אומר [בעילום שם כמובן ] כי בנושאים מורכבים - הכרחי כי המטפלים יהיו פסיכולוגים ופסיכיאטרים.

נושא הכשרת עו"סים לטיפול רגשי נידון ארוכות, היווה ומהווה נושא למרירות ולמאבקים לא מעטים של הפסיכיאטרים והפסיכולוגים.

הגיוני להעדיף הכשרת ממוקדת בת 9-12 שנים בנושא מסויים מאשר הכשרה בת כשנתיים [מעבר לתואר]. מאחר ולא כך הדבר בעיני החוק - הרי שחוקי השוק קובעים ומאחר ומרבית המטפלים הזמינים בגילאים בהם יכול אדם לחשוב על שרות קבע - הינם עו"סים - כך גם שיעורם בקרב הקב"נים.

בצבא 'הירוק' - פסיכיאטרים ופסיכולוגים ישמשו בד"כ בהליכי מיון או טיפול בדרגים גבוהים יותר ופסיכיאטרים ישבו בועדות רפואיות.

** הבחנתי כי ציינת שאמך עו"סית. אם כך ידוע לך בודאי כי חוות דעת של פקידי סעד, עו"סי רווחה וקציני מבחן - יש בהם בכדי לחרוץ גורלות. ההכשרה במקצוע זה - בהחלט יש בה מן הכוונה להעניק לעו"ס את היכולת להכריע בדיני נפשות ובודאי שלעו"ס יש יותר כלים לדבר מלרופא שאינו פסיכיאטר.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-06-2007 בשעה 13:25.
ישן 01-06-2007, 22:26
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אני אתאפק ולא אגיד את הדברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ

גם אני כמוך אתאפק ולא אגיד את הדברים הקשים שעומדים לי על קצה הלשון, ברשותך, שאלה.

אני מניח שלמדת פסיכולוגיה או משהו דומה או שמא כל הניתוח הזה הוא מהמיית ליבך ואין לא שום אחיזה מדעית ?
ישן 02-06-2007, 13:27
  גילילינג גילילינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
זה סוג של הנחת יסוד מאוד חזקה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "מה שלא יהיה - אני מסכים עם..."

לדוג', מערכת החינוך יורדת אט אט מנכסיה ומערכיה ומצוייה על סף פשיטת רגל - לדעתי בגלל הידיעה שיש עוד שלב בחינוך דור העתיד - כור ההיתוך של צה"ל. משפטים כגון "בצבא יסדרו אותו" שמעתי לא אחת ממורים שדברו על תלמידים "קשים" משמעתית. זו שמערכת החינוך בישראל, הן בצד המקצועי והן בצד המשמעתי הדרדרה זו עובדה ידועה למי שעוסק בחינוך בישראל. תחושה שלי שחלק מהדרדרות נובעת מהסרת האחריות של מערכות החינוך, מאחר שישנה הנחה מוצקה לגבי הגורם שנמצא בקצה הפירמידה - צה"ל - שהוא יעשה את העבודה במקומם.
בסופו של יום, מה שרציתי להגיד, מי שמכיר את מערכת החינוך ואת הצבא, גם אם ברמות די שטחיות, יכול להגיד שמצה"ל מצפים להיות גורם משלים במערכת החינוך. כך למשל עולה באשכול שאחד הדוברים מספר לפותח האשכול על תרומתו של הצבא להתבגרות ולהתחזקות אופיו של התגייס, בעוד שתפקידו הרשמי של צה"ל הוא להגן על ישראל.

ישן 02-06-2007, 01:46
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
פתרונות יצירתיים לשביזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EshQ שמתחילה ב "לא יכול יותר"

אלא אם כן השמירות הן באמצע השטחים או בש"ג חשוף, הרי שאני ממליץ בחום להצטייד בלפטופ עם מסך נורמלי, DVD מובנה (לטובת סרטים), מודם סלולרי (לטובת אינטרנט), כמה משחקים נורמליים וסוללה חזקה (למקרה שאין שקע חשמל במגדל/עמדה)... נכון עולה הרבה יחסית עבור חפ"ש כמוך בסדיר אבל ישתלם בטווח הרחוק, הרי יום יבוא והכל יגמר ותחבוש את ספסליו של איזה מוסד אקדמי כזה או אחר... עיתוני סוף שבוע (בצירוף גלובס הרבה מידע חיוני לקראת התקמבנות באזרחות), טלפון סלולרי גם לא מזיק, כנ"ל יזיזות יזומה עם סמב"צית משועממת... במידה ועתה משרת בבסיס עורפי / הדרכה ומצוייד במוזמנים מרובים, הרי שביקור במגורי הטבחים / שק"מיסטים / נהגים / אפסנאים יחשוף אותך במהרה לעולם המרתק של בורסת השמירות, שם תלמד את אומנות המו"מ לצד תורת ההיצע והביקוש ותגלה שלכל דבר בחיים יש מחיר... עזוב קב"נים רובם מילואמיניקים שהצרות שלך גם ככה מעניינות אותם בערך כמו שאת פרץ עניינה מידת המוכנות של הצבא למלחמה...

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 02-06-2007 בשעה 01:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר