לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2009, 21:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה חיילי או מחבלי חיזבאלה? אודי אדם התקשה להגדיר

מלחמת לבנון השניה, הפסקת האש. ביקור אלוף צפון אודי אדם בגדוד 293

14.8.06 כמעט 9:00 בבוקר. מלחמת לבנון השנייה. יום אחרון ללחימה. לפני פחות משעה נכנסה הפסקת האש עם חיזבאללה לתוקף.

אודי אדם, אלוף פצ"ן בא לבקר את חיילי המילואים מגדוד 293 של חטיבת שריון מרכבות הפלדה. הוא לא בא לבד. מלווים אותו צוותי תקשורת מקיר לקיר. לא ברור אם הוא רוצה לדבר עם החיילים או עם הקהל בבית.

רס"ן יונתן, מ"פ ו', עדיין בשדה הקרב. הוא בלי דרגות. לא ברור לו אם הוא נלחם במחבלי או חיילי חיזבאללה. האלוף, למרות שקודם קרא להם "דיוויזיית קומנדו איראנית", לא מתבלבל ומבקש לא להעלות אותם לדרגת חיילים.

יוס, מפקד הטנק שלי, שלפני שבוע הרג כמה כאלו, לא מוכן להגדרה הזו. הוא דורש מהאלוף: "הם מקצועיים ויש להם כלי נשק חדשים. ולנו יש את הטנקים האלו שכבר עשר שנים לא עשו להם שום שיפור. ומהשימה שלהם ברורה, ומהשימה שלהם זה לתקוע אותנו, והם יודעים לעשות את זה יפה מאד. אל תגיד שהם לא חיילים. הם חיילים. הם האוייב שלך! ברגע שאתה אומר שהם לא חיילים אתה גם שולח משימות כאילו הן לא עומדות מול חיילים וככה זה נראה"

במו עינינו ראינו. רק שבוע קודם איך משימה נשלחת להתנפץ על כלום ולהיהרג על כלום. גם בגלל זלזול באוייב.

כתבתו של ניר דבורי. שודרה בחדשות ערוץ 2. תודה לניר.

מאיפה הייתה לו עזות הפנים לבוא עם צוות צילום של חדשות 2 ופמליית כתבים. הרי אנחנו תוך כדי בניית הטנקים בחזרה, לא ממש מעכלים את החוויות, לא ברור לנו על מי אנחנו כועסים יותר על נסראללה, על הדרג הפוקד או על הדרג המדיני. והנה הוא מגיע עם ניר(2), בוחבוט(מעריב), יוסי יהושוע(ידיעות), יוני שנפלד (גל"ץ) ואחרים. מילא אם היה מגיע ליחידה אחרת. אבל פה יושב עיתונאי שמכיר את החבר'ה ויודע מי זה מי.

אני חושב שבלי כוונה אדם תיכנן לעצמו אירוע יחסי ציבור ונפל למארב שלא התכוונו להניח לו. פשוט היינו עצבניים וחיפשנו מישהו לקרוע. כמה ימים אחר כך עשינו את אותו דבר לבני גנץ ואחרי עוד שבוע גל הירש קיבל את השטיפה.

אצל אודי אדם פשוט היו מצלמות.

בכל מקרה, פתאום שמתי לב שיונתן, מ"פ, רב-סרן, הוריד את הדרגות לפני ששאל את השאלה שלו. בדיוק מה שעושים בשדה הקרב כנגד החיזבאללה הוא עשה בשדה הקרב כנגד האלוף. יונתן והפלוגה שלו ספגו קצת והספיגו הרבה במלחמה הזאת. כמה אימהות לבנוניות בוכות בגללם (מאושר על הבן השהיד הקדוש).

הבוקר יום שני. במוסף שבת של מעריב התפרסמה כתבה שלי מתוך הלחימה ובחטיבה "חמים" עלי אז אני יושב כותב ושותק. יש פה מספיק צוותי תקשורת אחרים שיוציאו את החרפה גם בלעדי. אני נושך את השפתיים כדי לא לשאול ולא לצעוק. המצלמה של חדשות 2 קולטת אותי נושך שפתיים.

שוב הקישקוש ש"בכל קרב ובכל מגע אש עם חיזבאללה צה"ל יצא וידו על העליונה".

אנחנו יצאנו עם שתי גופות, טנק פגוע, עשרות טילים באויר, גדוד הנדסה ופלוגת טנקים מורחבת שהושבתו ואפס מחבלים הרוגים.

זה ניצחון?

אז הנה מגע אש אחד שאני הכרתי מגוף ראשון וצה"ל לא ניצח בו. ולא יצא כשידו על העליונה.

אני מכיר עוד כמה ארועים אחרים שלא השתתפתי בהם.

כנראה שמדובר בסיסמא נבובה וחלולה.

בערך כמו המשימה ששלחו אותנו למלא ובשמה איבדנו אנשים יקרים: להניף דגל, לצלם אותו, לקפל ולחזור.

יוס לא יכול להתאפק. כמוני הוא אוכל את החרא והנה בא קודקוד עולם שמייצג את התפיסות שבשמם שלחו אותנו למשימות הנבובות ושוב מזלזל באוייב.
הפסקת האש הזו עדיין פריכה. הכוחות עדיין בפנים וגם אנחנו כבר מתוכננים לחזור פנימה (בשלושת הלילות הבאים בילינו במארון-א-ראס), אנחנו ממש לא צריכים שהגישה הזאת תמשיך גם הלאה. יוס מנסה לשנות. יוס הוא פילוסוף. אידיאליסט של חשיבה. כשזה קשור בטנקים הוא מרובע השריון, אבל כשמגיעים לחשיבה, תכנון וטקטיקה... תנו לו לדבר, לחשוב ולחשוב מחדש.

בסוף האלוף מבקש מיוס להיות מנומס. וממשיך הלאה את מסיבת העיתונאים, סליחה, המפגש עם הלוחמים.

במלאת שלוש שנים למלחמה הגיע הזמן לברר, נגד מי נלחמנו שם, האם הם חיילים או מחבלים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2009, 22:21
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עושה רושם שהאלוף יצא בזול מהמיצג התקשורתי. למזלו שמרתם על 'תרבות דיון'...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חיילי או מחבלי חיזבאלה? אודי אדם התקשה להגדיר"

אלופים בצבא - מדברים עם הלוחמים דרך פקודה מסודרת, מושכלת היורדת מטה כראוי ולחילופין בשיחה אינטימית שקטה ורחוק ממצלמות.

אלופים בפוליטיקה - עושים מלחמות ומסיבות עיתונאים כשהם משתמשים בחיילים כסטטיסטים.

מה שהוא אומר למעשה זה: הייתה לי תוכנית [לתפוס שטח ולנקות], שינו לי אותה כל הזמן [אז לא יצא לי לנקות] וזו לא בעיה שלכם [אם התוכנית הבסיסית בכלל יכלה לענות ליעדיה שהרי מה ענין השתבללות בפאתי בינת ג'בל לעצירת ירי רקטות 30 ק"מ משם].

אבל יוסיפון, הדברים הללו הרי לא ברורים לכולם. הרי 'עיתונאי' באותו עיתון יצא רק לפני שבוע במיזם אלבומי נצחון רדוד ותעמולתי...

ו..קשה להתאפק: יוס +יוסיפון מזכיר את ספר החפ"ש האולטימטיבי של מלחמת השחרור. מזהה?

ישן 08-07-2009, 22:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עושה רושם שהאלוף יצא בזול מהמיצג התקשורתי. למזלו שמרתם על 'תרבות דיון'..."

לגבי פיטפוטי-קישקושי בן כספית - אני מנוע מלהגיב על מה שקורה בגיזרה היום. אני חשוף אל הגיזרה לא כאזרח או כעיתונאי ולכן מתקשה להפריד בין מידע שהוא מסווג למידע גלוי.
אני כן יכול לומר שכמעט אין קשר בין הדברים שכספית כתב לבין המציאות. כנראה הזמינו אותו לשיחה עם המאו"ג פארס. הוא עירבב את מה ששמע עם האג'נדה שהביא איתו מהבית ויצא עם מאמר (אני מתקשה לקרוא לתוצרת הזו כתבה לא היה שם דיווח).

ישן 08-07-2009, 23:03
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חיילי או מחבלי חיזבאלה? אודי אדם התקשה להגדיר"

אני לא כל כך נחרץ ואני מדבר כאן על הדיון הסמנטי בלבד,
אתה מתייחס למושג "מחבלים"במישור המקצועי (להבדיל מחיילים בהיבט מקצועי)....וממש לא ברור שזה המצב, אני חושב (או, לפחות אני ממש לא בטוח) שההתייחסות של אודי אדם היא לתחום המוסרי "מחבלים" בהיבט המוסרי, מפריע לו שהחיל קורא להם חיילים (תואר שמעיד שמדובר בגוף שפועל לפי חוקי הלחימה , אמנת זנב'ה וכו') ולא מחבלים (לא מוסריים, פוגעים באזרחים וכו').
בכל השאר אני לא מבין ולא מתייחס, אבל בטענה המקורית שלך ממש לא שכנעת אותי.
יתרה מכך, הייתי עד פעם בדיוק לויכוח דומה בין אלוף לסגן אלוף רק ששם היה ברור שהאלוף מתעצבן בהיבט הערכי ולא בהיבט המקצועי מהתואר "חיילים" לאנשי חיזבאללה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר