לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2008, 15:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זו ניסיון כושל להגיב על האשכול של מנגינת החליל.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "תמונות נוראית, אבל הם מאוד ישנות"

אני אאפשר את האשכול הזה רק לשם האיזון - ולהבא כל האשכולות שלא יהיה בהם דיווח על משהו
עדכני, יימחקו מיידית.

אגב, חלק מהתמונות הן בעייתיות בעליל - בייחוד זו עם מדי האס אס (שכן את התמונה הזו יצר והפיץ
מישהו רשמי לחלוטין - שקיבל משכורת מהמדינה על פעילותו הברוכה...). התמונה עם ארון המתים
גם היא סוג של בלוף. צילום של ביבי שמאחוריו ארון מתים המבטא את מות הציונות, שבמסגרת קמפיין
הדה-לגיטימציה לביבי, ניסו להציגו כאילו ביבי נטל חלק בצעידדה לצד ארון מתים שנועד להוות קריאות
לרצח של רבין.
שאר התמונות הן תמונות מכוערות של הפגנות,מהסוג שראינו בשני הצדדים - והן מגעילות, לא משנה מי
מצולם בהן (בין אם זה אנשי שלום עכשיו שצועקים "שרון שרון שר הבטחוןף כמה ילדים רצחת היום",
ובין אם מדובר באנשי כך שמניפים כרזות של רבין עטוף בכאפיה).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2008, 07:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, את אגדות ה"הסתה שהביאה לרצח", רצוי לספר למי שלא חי בארץ..
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תרוץ בשם האיזון"

או למי שמאמין בכל עקרונות השלומיזם, ומעודכן בכל המנטרות הרלוונטיות...
ברגע שתיתן בדל של הוכחה שיגאל עמיר הוסת לרצח, ולא החליט על כך בעצמו, לגמרי לבדו, כפי
שקבע בית המשפט (לא בדיוק גוף ימני מתלהם, כידוע לך...), יהיה לדבריך איזשהו משקל, מעבר
למשקל הנוצה שיש בדר"כ לאמרות שפר שלומיסטיות, נטולות ביסוס...

לדבריך על "לחימה" בחיילי צה"ל ה"מבצעים החלטת ממשלת ישראל", די קשה להתייחס, מכיוון שהם
מהווים שיא של ניתוק מהמציאות. אכן, בשמאל הקיצוני קיוו לסצינות של ירי על חיילים, ובמקום זאת
ראו בכי וחיבוקים. נכון שאמנם התנחת בכך שלמגורשים הקצו מגורי קרטון, אבל עדיין ניכר שקשה לך
עם זה שהגירוש עבר ללא נפגעים בגוף. לא נורא, דן - מי יודע, אולי יהיה עוד גירוש והפעם יוגשם חלומך
בדמות התנגשויות אלימות באמת...
ישן 16-08-2008, 17:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גם לפי הגירסא שלך - חלקו של רביב גדול ורב. לולא הוא - לא היו שומעים על הכרזה...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם מי שהניפו את הכרזה הדוחה היו סוכני שב"כ?"

אני מרשה לעצמי לפקפק בסיפור שני הנערים - בטח לא אחרי שהתסברו לנו כ"כ הרבה שקרים וטיוח
תקשורתי בעניין רביב (כמו למשל הכתבה המבויימת שערכו עימו ליד קבר יאיר, ושהשתתפו בה נערים
שאמנם לא היו סוכני שב"כ, אבל היו טמבלים שהופעלו ע"י סוכן - ושבה הכתב היה שותף מלא ופעיל
לביום סצינה מפחידה של השבעה עם אקדח לארגון אלים - כשהצילומים הופסקו מספר פעמים בגלל
שהחבר'ה צחקקו כל הזמן...).

סיפור הכרזה הזה הוא חרפה למערכת בכל מקרה. במקרה הטוב מבחינת המערכת, אדם מטעמה הפיץ
את הכרזה ודאג שתזכה לפרסום - ובמקרה הרע, המערכת מימנה את האיש שיצר והפיץ את הכרזה.
בכל מקרה - הכרזה הזו היא בשום פנים לא חלק לגיטימי מהסיפורים המעייפים על "קמפיין ההסתה
של הימין הקיצוני" (שכמובן כולל את הליכוד וביבי...).
ישן 16-08-2008, 17:58
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
האומנם?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "גם לפי הגירסא שלך - חלקו של רביב גדול ורב. לולא הוא - לא היו שומעים על הכרזה..."

כיצד אתה יכול להיו בטוח שאלמלא רביב לא היו שומעים על הכרזה? הרי במקום היו כל כך הרבה אמצעי תיקשורת...
ומעבר לכך, את הכרזה ראו מספיק אנשים בזמן ההפגנה וזה מה שקובע-לא מה שראו הצופים בבית שממילא לא היו מן הסתם אנשי הימין הקיצוני-מאוד שאלמלא כן היו נמצאים בהפגנה..
"סיפור שני הנערים" נחשף הן בחקירתם במשטרה והן במשפטם. אם מדובר בהמצאה הרי שיש לנו כאן עניין עם קונספירציה סבוכה למי ואת דעתי בנוגע לקונספירציות הבאתי באשכול שנגע בסיפור הרימונים בבגדד.
סיפור הכרזה הוא חרפה למערכת משום שרביב הראה אותו לתיקשורת? נגיד. אבל הוא קודם כל חרפה לימין הקיצוני שאנשיו הם שיצרו את הכרזה, הם שהניפו אותה וחמור מכך (שכן היוצרים והמניפים היו בסה"כ 2 נערים מפגרים שאני מוכן לקבל שמייצגים בעיקר את מגזר האהבלים)-איפשרו את הנפתה בהפגנתם. לא השב"כ ולא המוסד יכלו לעשות זאת.
אינני מבין מדוע לא מוכנים לקבל בחוגי הימין שהשוליים הקיצוניים שלהם הפעילו מחאה אלימה נגד רבין ושער רקע זה פעל מתנקש שבה משורות חוגים אלה. באמת שאינני מבין. הרי אני לא מוצא מקום להגן על פעולותיהם של אנשי השמאל הקיצוני או לתת להם לגיטמציה ואף נלחמתי נגדם באשר יכולתי. העובדה שהם בגדול מתשייכים לקטגוריה הרחבה עד מאוד שמכונה "שמאל" אין פירושה שבהם בהכרח חלק מימני. באותה מידה, אם הייתי איש ליכוד, לא הייתי מוצא לנכון להגן על מטורפי כך ו"זו ארצנו".
ישן 16-08-2008, 19:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, האמנם - רביב היה סלבריטי חביב התקשורת, שכבר השתתפה במיזמים שלו להשחרת הימין...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האומנם?"

לגבי הכרזה, קובע מה ראו בבית - כי זה מה שזוכרים מההפגנה. לא סתם רביב, מן הסתם ברשות
ובסמכות, פעל כדי ליצור לעצמו בולטות תקשורתית - לא בדיוק מה שאתה מצפה מסוכן שתול...

אני לא מחוייב להגן על בריוני כך (ואני חולק לחלוטין על החיבור הלא לגיטימי שעשית בינם לבין פעילי
זו ארצנו - שהם חבר'ה פחות קיצוניים ימינה ממה שמרצ והקצה השמאלי של העבודה, הם קיצוניים
שמאלה), אבל מה לעשות שגם ביה"מ לא חשב שעמיר היה תוצר של קמפיינים. העובדה היא שגם אתה
נתת לו קרדיט שהיה פנאטי מספיק בשביל לא להיות זקוק להשפעה של רביב - אז למה פתאום הוא כן
צריך להיות מושפע מ"קמפיין הסתה" כזה או אחר...
אני מתנגד לטענות על קמפיין הסתה, כי אני מבין מה עומד מאחוריהן: לא הרצון לטעון שהימין הקיצוני
רצח את רבין ז"ל - אלא ש-כ-ל הימין שותף להסתה, בעיקר ביבי. הרצון לפגוע בביבי עומד מאחורי
הטענות האלה, שרוב העומדים מאחוריהן (יוזמי המנטרות על "לא נשכח מי רצח ומי נרצח", "לא למדתם
את הלקח", שוב הימין מתלהם" ועוד כהנה וכהנה סיסמאות שבלוניות...) יודעים שהן בולשיט.

יצחק רבין ז"ל נרצח ע"י פושע אחד, שהורשע ונענש בחומרה רבה יותר מכל רוצח אחר בישראל.
מאסר עולם ללא קציבה, בניגוד לחלאות אחרות, שיזכו לראות את אור השמש - חלקם מוקדם למדי...
ישן 16-08-2008, 19:44
מנהל

סלבריטי או לא, משום מה הוא לא התקשה לאסוף תומכים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, האמנם - רביב היה סלבריטי חביב התקשורת, שכבר השתתפה במיזמים שלו להשחרת הימין..."

1.לגבי הכרזה: קובע מי יצר אותה, מי הניף אותה ומי לא מנע מימנה להיות מונפת בקירבתו. בכל הנ"ל רביב לא היה מעורב. אתה בא אליו בטענה שהביא את העניין לידיעת הציבור הרחב? זה קצת כמו לירות בשליח לא?
2. מסוכן שתול מסוגו של רביב בולטות תיקשורתית היא דווקא עניין חשוב. זה בהחלט סייע לו ביצירת קשר עם גורמים קיצוניים במיוחד שחשוב היה לפקח עליהם ואת זה הוא מילא בהצלחה.
3. פעילי זו ארצנו והעומד בראשם הם קיצוניים ביותר. לא למותר להזכיר שהם הובילו מרד אזרחי ועירערו בגלוי ובבוטות על הלגיטימיות של מוסדות השלטון בישראל. דיעותיו של פייגליו ידועות מאוד וגם בקרב אנשי ליכוד הוא נחשב לקיצוני מאוד. זו ארצנו דומה בקיצוניותה לפלגי השמאל הקיצוני הלא ציוני.
4. זה שעל יגאל עמיר טיפוס כמו יגאל עמיר לא יכל להשפיע אין משמעותו שאף אחד לא יכל להשפיע עליו. לא מדובר על כך שיגאל עמיר היה טמבל שרצח כי אמרו לו או כי מישהו דחף לו את זה לראש. מדובר על זה שהייתה אווירה כללית בחוגים מסויימים שלפיה מעשה כזה הוא לגיטימי ורצוי. עובדה היא שאז והיום יגאל עמיר היה גיבורם חוגים קיצוניים אלו.
אני לא הסכמתי ולא מסכים עם הטענות הקיצוניות נגד הימין בהקשר רצח רבין ובזמנו גם מחיתי על כך בלע הארי. אבל, אני סבור שהימין כן יכל לעשות יותר להוקעת הגורמים הקיצוניים בו ולמניעת הלגיטמציה שהתפתחה בשוליים הקיצוניים למעשהו של עמיר (שאגב, בניגוד למה שנכתב כאן-לא ממש פעל לבדו). ולמעשים דומים. ממש כשם שאני חושב שהשמאל יכול לעשות יותר להוקעת הגורמים הקיצוניים בתוכו (כגון האנרכיסטים).
5. העונש של עמיר היה ראוי והוא לא היחיד שנענש באופן דומה. ואגב, גם רוצחו של בובי קנדי בארה,ב נענש באופן חמור יותר מהרוצח הממוצע שם. ככה זה, נוטים להחמיר עם רוצחיהם של אישי ציבור (אפילו אם הללו הם זמרים ולא נבחרי ציבור).
ישן 16-08-2008, 20:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הוא מ-א-ו-ד התקשה לאסוף תומכים. הארגון שלו התקיים בעיקר בכתבה של אמיר אורן...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סלבריטי או לא, משום מה הוא לא התקשה לאסוף תומכים"

1. מכיוון שלא אתה ולא אני יודעים מי באמת עמד מאחורי הייצור שלה (אני לא קונה את הגירסא
על שני הנערים - שלא ממש מסבירה איך אבישי החמוד הפך למפיץ הראשי...), אני בהחלט סבור
שהעובדה החשובה היא שבזכות אבישי אתה ואני בכלל שמענו על הכרזה הזו. אין מקריות בעולם
שהסלבריטי המלאכותי הזה הוא שמסר את הכרזה. יש בה המון טעם לפגם. מותר להפעיל סוכנים כדי
למנוע פעילות פלילית - אסור להפעיל סוכנים שיבצעו ויזמו פעילויות פליליות, במטרה להשחיר זרם פוליטי
כלשהו - והוא עשה זאת ללא הפסק.

2. הצלחתו של אבישי רביב היא כמובן מפופקת במקרה הטוב, ובדיונית במקרה הרע. אני לא יודע כמה
"פיגועים" הוא מנע. אני כן יודע כמה דודי שמש בחברון הוא ניפץ בעצמו, כמה שמשות הוא ניפץ בעצמו,
ואת העובדה שאת הרוצח האמיתי היחיד שיצא מתוך "הימין הקיצוני", הוא הכיר אישית, ולא הצליח
לבלום בטרם זה ביצע את מזימתו.
אם, לעומת זאת, מטרתו הייתה להכפיש ציבור שלם - הרי שהוא ביצע זאת בהצלחה רבתי. הבעייה היא
שסוכן פרובוקטור הוא מאפיין של משטרים לא בדיוק דמוקרטיים...

3. מרי אזרחי הובילו אנשי שלום עכשיו ושות' בימי מלחמת לבנון הראשונה, והפגנותיהם היו לא
פחות מטרידות מאלה של זו ארצנו. הדבר הקיצוני היחיד שהיה בהם, הייתה העובדה שהוצמד להם
התואר הזה - שבארץ מחולק בחופשיות לכל מי שנמצא ימינה לאט"ד ולמערך...
פייגלין נמצא ימינה לליכוד, ועדיין זה לא הופך אותו ל"קיצוני מאוד". יש מפלגות לגיטימיות לגמרי
ימינה מהליכוד, שאינן "קיצוניות מאוד".

4. בית המשפט קבע במפורש שיגאל עמיר פעל לבדו ושאפילו אחיו( שהורשע יחד עימו) לא ידע על
התכנון שלו. עד היום, אגב, לא ברור לי במה הורשע דרור עדני, אבל ייתכן שאני לא מכיר את הסיפור...
הימין לא אחראי במאומה ליגאל עמיר, שלא היה זקוק ל"אווירה" בכדי להגיע למסקנות המעוותות
שהגיע אליהן. ה"אווירה" היא תוצר של מדיניות אנטי-דמוקרטית ורמיסת האופוזיציה בסגנון "הם לא
מזיזים לי". ראה"מ בז לימין ודיבר עליו בגסות, והימין בז לראה"מ והפגין נגדו בחריפות ובבוטות.
לא רק שהדבר היה מותר לימין - אוי ואבוי למדינה אם אופוזיציה לא תרגיש שחובתה למחות בחריפות
על מה שהיא רואה כמדיניות מופקרת בטחונית (שהיום גם ידוע שלפחות חלק ממנהלי המו"מ מטעמנו,
עשו עסקים עם הפלסטינים, ומאוד השתלם להם אישית לוותר לפלסטינים בשם המדינה...).
להפגנות אלה לא היה בדל של קשר לרצח רבין ז"ל, ואיש לא הצליח להוכיח קשר כזה, למרות מאמצי
של גופי השמאל הנחושים ביותר, הן באמצעות מחלקה לסתימת פיות ימניים בפרקליטות ("המחלקה
לחקירות מיוחדות" שנוסדה ע"י פעילת השמאל הקיצוני דהיום, טליה ששון) ובתקשורת (שהציגה
סרטוני תעמולה מבישים, במימון אנשים כמו דוד מושביץ).

5. העונש של עמיר הוא חמור מעונשם של רוצחים רגילים, והויכוח בינינו האם מעשהו חמור יותר
ממי שאנס ורצח ילדה בת 5, הוא מיותר. לא תצליח לשכנע אותי שיגאל עמיר גרוע יותר. סירחאן
סירחאן ממש לא נענש באופן חמור יותר מהרוצח הרגיל - סירחאן סירחאן עודו בחיים. רוצח "רגיל"
בקליפורניה בהחלט יכול "לזכות" בעונש מוות, או במאסר עולם נטול אפשרות לקיצוב. הוא ממש לא
לבד שיושב 40 שנה בכלא שם.
ישן 17-08-2008, 03:47
מנהל

לא זכור לי שהזכרתי את רביב האפס כבעל חבורת מעריצים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הוא מ-א-ו-ד התקשה לאסוף תומכים. הארגון שלו התקיים בעיקר בכתבה של אמיר אורן..."

הייתה לו בולטות תקשורתית כקיצוני וקיצונים רבים (כולל יגאל עמיר) היו איתו בקשרים בשל כך.
1. אבישי רביב לא היה המפיץ הראשי של הכרזה ולכן אין מה להסביר. ל-2 הנערים לא הייתה שום סיבה להודות ולהפליל עצמם ולכן אין לי שום מניעה מלקבל את גירסתם שנשמעת לחלוטין הגיונית.
אני גם לא מקבל שזו "עובדה" שבזכות רביב שמענו עליה. זאת השערה בלבד. ושוב, העובדה שהציבור הימני קיצוני עשה שימוש בכרזה בהפגנה ואיש לא דאג שם להסיר אותה היא המשחירה את הפלג הפוליטי הזה ולא זה שרביב דאג שהתיקשורת תדע מזה. ולהזכירך, היו שם כרזות מבזות בערך באותה מידה.
2. אני לא יודע איזה פיגועים אבישי רביב מנע אך אני יודע שפיגועים לא מעטים שתוכננו על ידי קיצונים יהודים כן סוכלו ברגע האחרון באורח פלא (למשל, האחים קהלני). אני לא יודע אם רביב סיכל אותם אישית אבל זה או הוא או מישהו מקביל אליו שסיפק את המודיעין. סוכנים כמוהו שמשתלבים בין הקיצונים הם עניין בעייתי תמיד ולו משום שהם בדרך כלל מגיעים משורות אותם קיצונים ודיעותיהם ונטיותיהם הקיצוניות לא משתנות.
3. הפגנות של אנשי שלום עכשיו או של אנשי ימין אינם מרי אזרחי. מי שקרא להפגנות זו ארצנו מרי אזרחי היה מארגנן פייגלין ובניגוד להפגנות של כל גוף פוליטי אחר בישראל היה כאן ניסיון חסר תקדים ורחב היקף להביא לשיתוק החיים הנורמליים בישראל. חסימת הכבישים בו זמנית בכל רחבי ישראל הייתה הרבה יותר "מטרידה" מכל הפגנה בכיכר או משמרצ מחאה בצומת.
במקומך הייתי בהחלט מעונין שהימין הקיצוני יזכה בתואר קיצוני ממש כשם שאני לא רוצה להיות משוייך לאנרכיסטים ולזהבה גלאון ומעדיף שהם יכונו בשם התואר "קיצוני". אתה בטוח שאתה לא רוצה שיבדלו אותך מפייגלין? אתה בטוח שהוא לא יותר קיצוני ממך? קראתי אותך וקראתי מאמרים שלו ואני
4. יגאל עמיר רצח את רבין לבדו אך האחרים (כולל חגי ועדני) היו מעורבים בתוכניות אחרות (כושלות) לפגוע ברבין ובאחרים
5. אי אפשר טכנית להוכיח קשר בין אווירת הסתה ובין פעולת התנקשות. כל אחד צריך לחשוב בינו ובין עצמו אם האווירה שהייתה אז לא סייעה ליגאל עמיר לקבל את ההחלטה לרצוח את רבין. להערכתי, הוא צריך היה להיות עשוי בטון על מנת לא להיות מושפע מימנה לכאן או לכאן. אם בימין הקיצוני ובימין בכלל היו מוקיעים את גילויי ההסתה והאלימות הפראיים שהיו אז בקרב חוגים בימין הקיצוני (הניסיון לתקוף את רבין בוינגייט, ההתנפלות על הרכב של פואד וכד') יש יותר סיכוי שעמיר היה נרתע מלבצע את מעשהו. כך אני מאמין. ויחד עם זאת, אני לא מאלו שיוצאים או שיצאו בהאשמות גורפות ומגוחכות נגד כלל מחנה הימין בעניין זה. אני חושב שהשוליים הימנים הקיצוניים הוכיחו את מסכונותם ושהימין בכללו לא השכיל (מן הסתם לא האמין לאן דברים יכולים להגיע) למתן את הרוחות הסוערות ולהפעיל לחצים לבלימת הקיצונים. היו אגב, אישים בימין שכן ניסו לעשות זאת (דווקא זאבי לפחות בהזדמנות אחת) אבל לא מספיק. יש בזה משום לקח לכולם מימין ומשמאל.
5. על סירחאן סירחאן דווקא נכזר עונש מוות אך הוא ניצל מזה אחרי שבית המשפט העליון בקליפורניה קבע שעונש המוות מנוגד לחוקה (מאז עונש המוות חזר לקליפורניה). הרבה רוצחים בקליפורניה זוכים בשיחרור מוקדם תוך 20-40 שנה. סירחאן לא ולכן הוא נענש יותר מהממוצע. גם בישראל יש רוצחים שיושבים בכלא כבר שנים רבות במאסר עולם ללא קיצוב או קיצור ולא קוראים להם יגאל עמיר. ביניהם צבי גור (שעונשו נקצב ל-48 שנים אבל עברו 28 שנה מאז ואין שום סימן שהוא יקבל שיחרור מוקדם) ואיזה שמעון חלאה אחד שהיה האחראי הטכני על החוג שלי באוניברסיטת תל אביב ויום אחד החליט להצית כמה מבני משפחתו.
ישן 17-08-2008, 07:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הייתה לו בולטות תקשורתית לא סבירה (בדיעבד, קל מאוד להסביר איך נהיה כזה סלבריטי...)
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא זכור לי שהזכרתי את רביב האפס כבעל חבורת מעריצים"

1. הוא היה המפיץ הראשי של הכרזה בתקשורת. זוהי עובדה בסיסית. ממנו הכתבים קיבלו את הכרזה.
אין לי מושג מיהו "הציבור הימני קיצוני" ש"עשה שימוש בכרזה", ואני יכול להניח במידה רבה של בטחון,
שגם "ציבור" זה קיבל מרביב את הכרזה.
בכל מקרה, אלמלא הוא - סביר שעם ישראל לא היה יודע על הכרזה הזו. מישהו מאוד רצה שנראה את
הכרזה הזו, בדיוק כפי שמישהו מאוד רצה שנראה טקס השבעה מגוחך על קברו של יאיר, שנערך
ובויים באופן מאיים מאוד, בניגוד מוחלט להתרחשות הלא-ערוכה של האירועים...

2. בניגוד לך, אני לא יודע על פיגועים שתוכננו וסוכלו ברגע האחרון באורח פלא. אני יודע שפורסם
שפיגועים כאלה נמנעו ברגע האחרון. אני גם יודע שהאיש היה אחראי ישירות למעשי פגיעה בערבים -
ואף יזם אותם. אני לא ממש משוכנע שהוא באמת החזיק באותן דעות קיצוניות, שכן עובדתית, דקה אחרי
שנחשף, הוא פתאום נהיה חילוני מושבע, שרחוק מכל מעורבות פוליטית בכיוון. יותר סביר בעיני שמדובר בשתול, ולא במשת"פ שגוייס מתוך המערכת.

3. מרי אזרחי הוא דבר שכבר ראינו כמותו, רק שהוא לא הוגדר כך במפורש. התפרעויות שלום עכשיו
מול ביתו של בגין, היו סמן חמור בהרבה לשיבוש סדרי שלטון בישראל. חסימת כבישים היא דבר לא
נעים ולא נוח - וממש לא משהו דרמטי.
אין לי בעייה שהימין הקיצוני יזכה לתואר קיצוני. אלה שמכנים את פייגלין "ימין קיצוני", הם גם אלה
שבדר"כ מכנים כך גם את ביבי (ובטח שגם את לנדאו ובני בגין...), ולכן אני פוסל מראש את הניסיון
הזה. ימין קיצוני זה איתמר בן גביר, נעם פדרמן ופעילי כך למיניהם.

4. אשמח להרחבה לגבי חלקו של דרור עדני בתכניות כושלות לרצח רבין. אם באמת היה מעורב
בקשירת קשר לרצח, לא היה מקבל רק שבע שנים...

5. להערכתי, אם אומרים שיגאל עמיר זלזל באבישי רביב ולא הושפע ממנו בכלל, די מוזר לטעון
שהוא הושפע מכך שראה שיש אנשים שחושבים על רבין את מה שרבין חשב עליהם...
אם בימין היו מוקיעים את ההתנפלות על רכבו של פואד, יגאל עמיר היה בז לפחדנים, וממשיך הלאה,
תוך שכנוע עצמי עמוק עוד יותר, שאין לו על מי לסמוך במחנה הימין המשתפן. רואה? אפשר למשוך
כל טענה לשני הצדדים, עם לפחות אותה מידה של הגיון...
הימין לא פעל לבלימת הקיצוניים, בין השאר בגלל שלפחות חלק מראשי הימין (למשל, בני אילון),
היו מודעים לכך שחלק מאותם קיצוניים, הם בכלל אנשי שב"כ, שפועלים בהיתר חוקי - בני אילון הוא
זה שחשף את היות אבישי רביב סוכן שב"כ. רק כעבוש שבוע אישר זאת אברמוביץ', וכמובן שמאז כולם
זוכרים שכאילו אברמוביץ' חשף זאת...
העובדה שפיגורה כ"כ חשופה תקשורתית, הופעלה בעצם בידי המדינה, היא כתם אמיתי, שבטח לא
עזר לבניית יחסי אמון וקבלת אזהרות בדבר מסוכנות אמיתית של אנשים בימין הקיצוני.
באופן אישי אני יכול להגיד לך שכשאני רואה סהרורים בטלוויזיה, אין לי מושג עד כמה הם אותנטיים.
אחרי רביב, שום דבר אינו מובן מאליו...

6. הרבה רוצחים בקליפורניה ל-א זוכים לשחרור מוקדם, בטח לא רוצחים בני מיעוטים שרוצחים לבנים...
סירחאן ממש לא קיבל יחס גרוע מהרגיל לרוצח אחר מסוגו (מהגר שרצח לבן מקומי...), ובטח שאינו
מהווה מודל שיסביר את העובדה שבישראל מסתבר שיש רק רוצח אחד שמצאו לנכון להענישו באופן
הראוי לרוצח - מאסר עולם ללא אפשרות קציבה. כפי שציינת - אפילו לצבי גור קצבו את העונש. אדם
שחטף רצח ילד. לאונסי ורוצחי דני כץ קצבו את העונש והם יישבו פחות מ30 שנה.
אין מה לעשות, אותי לא ניתן יהיה לשכנע שיגאל עמיר הוא פושע גרוע מגור או מרוצחי דני כץ.

עד כמה שאני יודע, כרגע יש בישראל רוצח אחד ללא קציבה - ויש רק רוצח אחד שנחקק לכבודו חוק
רטרואקטיבי (דבר בלתי חוקי, אגב, שבמצב רגיל בג"ץ היה אמור להתערב ולפסול את החוק הזה),
וזה יגאל עמיר.

כאמור, לעמיר לא מגיע לצאת אי פעם - אבל גם לרוצחים אחרים זה לא מגיע, ובכ"ז החבר'ה יושבים
בממוצע פחות מ17 שנים - אלה מהם שרוצחים באופן מזעזע במיוחד, יושבים קצת יותר.
ישן 17-08-2008, 18:55
מנהל

נו, אז?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הייתה לו בולטות תקשורתית לא סבירה (בדיעבד, קל מאוד להסביר איך נהיה כזה סלבריטי...)"

1. "המפיץ הראשי" הינו מונח מטעה. הוא בסך הכל הראה את זה לכתב הטלביזיה. ידוע היטב מי יצר את הכרזה, ידוע היטב מי הניף אותה בהפגנה (והיות והונפה אמצעי התקשורת יכלו לראות זאת בלאו הכי-ואכן היא צולמה מונפת) וידוע היטב ששאר המפגינים במקום לא עשו דבר להסיר אותה או למחות על כך. אף אחד מאלו לא היה רביב. ידוע גם שקל מאוד להטיל את האשמה על "שמפניה" הנורא. גם זו דרך להתנער מאחריות אפילו לאירוע מבודד זה.
2. אני לא יכול להתווכח (טכנית) עם מי שמחליט באחת לבטל כל דבר שפורסם אי פעם כלא אמין. האם אתה מכחיש שהאחים קהלני תיכננו לרצוח נערים ערבים ושהפיגוע סוכל ברגע האחרון (גם לעדותם של הנערים שנכחו במקום בזמן ניסיון הרצח ומעצר האחים)? האם אתה טוען שהאחים קהלני יושבים בכלא על לא עוול בחפם? האם אתה לא חושב שיש/היו גורמים קיצונים מאוד שתיכננו/מתכננים פגיעה בערבים?
רביב היא סוכן שב"כ שגויס בגיל צעיר מאוד. הוא היה סוכן ולא איש שב"כ ("שתול"). מפעיליו העידו שהיה קשה לשלוט בו לעיתים. עקרונית, ההיסטוריה מראה על סוכנים מסוגו שהיו במידה מסוימת סוכנים כפולים משום שהחזיקו בדיעות דומות לאלו של הציבור שבו פעלו. גם במקרה רצח קסטנר אחד המבצעים היה סוכן שב"כ ואני לא מקבל שהשב"כ היה מאחורי הרצח. ואגב, רביב לא היה מעולם בדיוק חרדי ולא ידוע לי שהוא היום בעל דיעות של רק"ח.
3. טוב אורי, אתה ממש מיתמם. חסימת כבישים היא ברת השוואה להפגנה (חוקית) מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה ("התפרעויות"-קריאת קריאות גנאי היא התפרעות? הנפת שלטים?)
חסינת הכבישים בידי זו ארצנו נועדה לשתק את החעעם במדינה. זה "לא נורא" למי שבסך הכל מנסה להגיע לעבודה או לאסוף את הילד מהגן? זה לא נורא למי שמנסה להגיע לבית החולים חו"ח?
לא לחינם קרא פייגלין לכך מרי אזרחי-הוא ידע את חומרת הדבר וכיוון לכך. מי שמכיר את פעולותיו ודיעותיו של פייגלין יסכים שהוא קיצוני-ההשוואה לבני בגין ולנדאו שהם שומרי חוק מושבעים ודמוקרטים מושבעים הינה מעליבה עבורם. ומי מגדיר את ביבי כקיצוני? הדיעות של ביבי לא שונות בהרבה מאלו של אהוד ברק (למשל).
4. על דרור עדני יכולת לקרוא אחרי 5 דקות חיפוש באינטרנט אבל אני אקל עלייך :-להלן ציטוט מתוך פסק דין בעניין יגאל עמיר
http://www.courts.co.il/SR/elyon/0404714-padi.htm
" יגאל עמיר (עמיר), המבקש בהליך אחד והמערער בהליך אחר, הוא רוצח ראש-הממשלה מר יצחק רבין, זכרו לברכה. עמיר הורשע ברצח ראש-הממשלה רבין ובפציעתו של המאבטח יורם רובין בנסיבות מחמירות ונדון למאסר עולם (חובה) ולמאסר מצטבר בן שש שנים (ע"פ 3126/96 עמיר נ' מדינת ישראל [1]). כן הורשע עמיר, בהליך אחר, בקשירת קשר בצוותא חדא עם אחיו, חגי עמיר, ועם אדם נוסף בשם דרור עדני, לרצוח את ראש-הממשלה ובקשירת קשר עם אותם שניים לפגוע בתושבי היישובים הערביים ובאנשי המשטרה הפלסטינית באזור יהודה ושומרון לאחר נסיגת צה"ל מאותו אזור. במשפטו זה נגזר על עמיר בבית-המשפט העליון עונש מאסר בן שמונה שנים, במצטבר לעונשי המאסר האחרים שדיברנו בהם לעיל (ע"פ 8019/96 עמיר נ' מדינת ישראל (פרשת עמיר [2]))
5. בימין יש כמה אנשים יותר משפיעים מאבישי רביב ואין אדם שלא מושפע מאווירה כללית סביבו (להבדיל מהשפעה של אדם בודד). עובדתית, יגאל עמיר נתפס עד היום כגיבור בקרב רבים באותם חוגים מהם יצא. יגאל עמיר לא היה זאב בודד אלא חלק מקבוצה חברתית מסויימת ומוכרת שהרעיון של רציחות לא היה זר לה. ושוב לטעון שלא יצאו נגד הקיצונים משום שכולם אנשי שב"כ זה ממש לא רציני. להיפך, היו צריכים להוקיע אותם בזמן אמת כאנשי שב"כ וכך לנטרל את עוקצם. כנראה שלא ממש ידעו זאת או שלא היה איכפת. מדוע בני אלון לא הוקיע את אבישי רביב בפומבי לפני הרצח? הרי כדבריך הייתה לו בולטות תקשורתית. להבדיל, היום יש כאלו שמוקיעים את בן גביר תדירות כסוכן שב"כ. אינני יודע אם זה נכון אבל לפחות זה עשוי להועיל.
6. מספיק שחלק מהרוצחים בקליפורניה מקבלים קיצור עונש על מנת שניתן יהיה לטעון שעונשו של סירחאן סירחאן כבד מהממוצע בקליפורניה. עניין של סטטיסטיקה פשוטה. ובקליפורניה ברור לכל שסירחאן מקבל יחס חמור יותר בגלל האישיות שאותה רצח. מבחינה חוקית, הוא עומד בקריטריונים לשיחרור מוקדם. העניין של יחס חמור יותר לרוצחי אישי ציבור איננו ייחודי לישראל. ובאשר למספר השנים שיגאל עמיר באמת יישב בכלא-ימים יגידו.

6.
ישן 17-08-2008, 19:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בשביל "להתנער מאחריות" למשהוף צריך קודם כל להיות אחראים לו...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו, אז?"

1. אדון רביב הוא הסיבה לכך שהכרזה הופיעה בטלוויזיה. אתה יכול להעלות השערות שאולי הכרזה
הייתה מתפרסמת גם בלעדיו, אבל אני מרשה לעצמי לפקפק בכך, בדיוק כפי שאני מרשה לעצמי לפקפק
שהכרזה בכלל הייתה באה לעולם, שלא במסגרת פרובוקציה...

2. אני לא מכיר את סיפור האחים קהלני כדי לקבוע מהם ומיהם. אני מאוד אשמח לקוות שמדובר באנשים
שאשמים. באותה עת נעצר קצין צה"ל אורן אדרי, הוחזק המעצר בתנאים איומים, השר דאז יוסי שריד
סיפר לנו אודות מחתרת שנחשפה (אפילו פורסם שמה של אותה מחתרת, "מחתרת הנקם"), ובסופו של
דבר, אחרי התעמרות בלתי פוסקת וסיפורים בולטים בעיתונות על הטרוריסט היהודי המסוכן - הוא הואשם
באיזשהו סעיף של דין משמעתי ונשלח הביתה...
אני מצטער, אבל פעילות אבישי רביב נראית ה-ר-ב-ה י-ו-ת-ר כמו פרובוקציה, מאשר כמו הפעלת סוכן
למטרות סיכול. עם כל הכבוד, סוכן מסכל לא אמור ל-י-ז-ו-ם פעולות אלימות, ובטח לא אמור להיות כוכב
תקשורת שמביים טקסים סודיים, שברור לכל הנוכחים בהם (כולל כתב הטלוויזיה שהציג אותם אח"כ
כסקופ מצמרר) כבדיחה פתטית.
הפעלת סוכנים באופן שבו הופעל רביב, גרמה נזק נוראי לאמון שאפשר לרכוש במי שאמורים לסכל
טרור יהודי, שכן היא יצרה חשש שיש מי שמייצרים בעצמם סימולציה של טרור שכזה, בכדי ליצור
אווירה עויינת לקבוצת האוכלוסייה שהשלטון רוצה לבודד (כך עשו, אגב, גם לפני הגירוש ב2005, עם
סיפורי הזוועה על "תרחישי הקיצון"...). גם אופרטיבית נגרם נזק מהפעלת רביב, שכן המחבל האמיתי
שהיה קיים בשטח, לא נחשף - עקב ההשקעה העצומה בהלמציא מחתרות - התעלמו מהטרוריסט
האמיתי שישנו...

3. שום התממות. התפרעויות שלום עכשיו מול ביתו של בגין, לו נערכו ע"י "מפגיני" ימין, היו נגמרות
עם עצמות שבורות ועשרות עצורים. הכל תלוי בדרך ההסתכלות...
שאלת מי מגדיר את ביבי כקיצוני? כל אנשי אט"ד, כשעזבו את הליכוד, הסבירו שזה בגלל שביבי
ופייגלין הקיצוניים השתלטו עליו - וכמובן שהתקשורת המאוזנת גיבתה אותם. כל מי שמשתמש
בתמונה מההפגנה ברעננה עם ארון המתים של הציונות, מנסה לטעון שביבי קרא לשים את רבין
בארון. בקיצור, הסיבה לכך שטענות ההסתה הן מופרכות, היא שאלה שמשתמשים בהן, עושים זאת
בדר"כ במטרה מודעת לפגוע בגופים פוליטיים בימין (לא הימין הקיצוני, אלא הימין בכללו).

4. את מה שכתבת על דרור עדני קראתי כבר אז. יחסית לפסק דין של 7 שנים בכלא, זה תמציתי...

5. יגאל עמיר נתפס היום כגיבור בקרב פנאטים סהרוריים שאיש מהם לא שלח אותו למשימה, ורובם
לא ידעו מיהו כשהלך לרצוח. דווקא אבישי רביב הכיר אותו אישית ומקרוב...
לקבוע שרביב לא השפיע על עמיר אבל אחרים כן השפיעו עליו מצריך איזשהו ביסוס, שלמרות ניסיונות
נואשים של אנשי שמאל בתקשורת, במערכת המשפט ובפוליטיקה - מעולם לא התקרב לאיזושהי
הצרה שיש בה אפילו התחלה של הוכחה.

6. מספיק שחלק מהרוצחים ל-א מקבלים הקלה, בכדי שעונשו של סירחאן סירחאן יהיה עונש נורמלי
לחלוטין, כפי שבאמת היה. ביום שבו סירחאן סירחאן יזכה לחוק רטרואקטיבי על שמו, בשעה שרוצחי
ואנסי ילדים בקליפורניה ישתחררו, תוכל לקבוע חגיגית שהוא נענש באופן שמקביל לזה שיגאל עמיר
נענש פה.
ושוב, יגאל עמיר לא צריך לצאת לעולם - אבל אסור לחוקק חוק שמכוון כנגד אדם אחד, אסור לחוקק
חוק רטרואקטיבי - ואסור בשום פנים ואופן לשחרר רוצחים שעשו מעשים לא פחות חמורים.
ישן 17-08-2008, 20:33
מנהל

נכון, אף אחד לא אחראי לכרזת רבין במדי SS חוץ מרביב...גם לא כל מי שהיה בהפגנה ולא מיחה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בשביל "להתנער מאחריות" למשהוף צריך קודם כל להיות אחראים לו..."

1. אתה ממשיך להתעקש שהכרזה היא תוצר של השב"כ למרות כל העדויות. באמת שחבל על האנרגיה להתווכח כבר על הנקודה הזאת.
2. אתה גם מתעקש לפקפק בכל עובדה שלא נוחה לך. על האחים קהלני יכולת לקרוא בקלות והפעם אני מותיר לך למצוא את פסק הדין שלהם שמבוסס גם על הודאתם. אצלך בתי המשפט בישראל שולחים אנשים על ימין ועל שמאל (בעיקר על ימין) לבית הכלא על לא עוול בחפם. שוב, אם אינני יכול להסתמך על פסק דין כעובדה, על מה כן אני יכול להסתמך ומה הטעם בניהול ויכוח?
לגבי רביב-על סמך מה אתה קובע שסוכנים מסכלים לא יוזמים פעולות שוליות על מנת לעורר אמון בהם לטווח ארוך? זה אלף בית של מודיעין ואחד הסוגיות הסבוכות, הבעייתיות והשנויות במחלוקת בעולם המודיעין (הצבאי והמשטרתי). וזה שרביב כשל בסיכול רצח רבין לא אומר שלא הצליח בסיכול 5, 10 או 100 פשעים אחרים!
3. "התפרעויות" שלום עכשיו מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה? כל ההשוואה הזאת בין חסימת הכבישים המאסיבית ובין הפגנה חוקית ושיגרתית (סליחה, אבל הפגנות שלום עכשיו היו בדיוק כאלה-לא חסמו צירים, לא זרקו אבנים ולא שום דבר אחר שראוי לתואר "התפרעות"-אם יש לך הוכחות למשהו אחר, נא להציג) הינו סתם ניסיון די חסר טעם למצוא איזון איפה שאין כזה. מבחינתי גם אנשי שמאל שמתפרעים הם קיצוניים. למשל האנרכיסטים.
4.לא הבנתי מה אתה רוצה ביחס לדרור עדני-נאמר בפירוש על מה הוא ישב בכלא. מה צריך עוד? אתה רוצה שאביא את פסק הדין שלו במלואו? אתה יכול למצוא אותן בעצמך.
5. לקבוע שאף אחד לא השפיע על יגאל עמיר דורש גם ביסוס. על רוב בני האדם אנשים אחרים משפיעים. רק שאבישי רביב הוא לא הדמות שלבדה תשפיע על אדם שידוע לנו ממקור ראשון שזילזל בו...
עדת מעריצי יגאל עמיר מורכבת מאותם אנשים שחושבים כיום שהרצח היה במקום ושכמובן חשבו כך גם לפי ביצוע הרצח. הם עדות לכך שהוא לא ממש היה יחיד בדיעה ולא פעל בחלל ריק מבחינה אידיאולוגית. אף אחד בעולם לא ישכנע אותי שאם אני מתלבט אם להרוג מישהו, אווירה ציבורית בסביבי שתומכת בכך לא תסייע לי בקבלת ההחלטה. וכאן אולי המקום לציין שאני מכיר את האווירה הציבורית הזאת של החוגים האלה גם מתוך הבית פנימה היות וגיסי בהחלט נימנה על אותם אנשים שחשבו לפני הרצח ש"מישהו" צריך לעשות את זה כדי להציל את המדינה. זה לא סותר מבחינתו את זה שהיום הוא מקנאי תיאורית הקונספירציה של ברי חשיש ביחס לרצח רבין...ואנחנו מדברים כאן על מהנדס בכיר בחברה ממשלתית חשובה, לא על איזה תמהוני.
6. סטטיסטיקה: העונש הממוצע לרוצחים בקליפורניה פחות מהמקסימום שכן חלק ניכר מקבלים שיחרור מוקדם. סירחאן סירחאן לא קיבל שיחרור מוקדם ולכן עונשו פחות מהממוצע.
אינך מכיר את הפרטים ביחס לסיבות שאחרים לא קיבלו שיחרור מוקדם. לגבי סירחאן סירחאן ניטען שהסיבה היחידה לאי מתן השיחרור המוקדם היא זהות הנרצח.
חוק התפור לאדם בודד הוא חוק רע בין אם מדובר בחוק לשיחרור מוקדם של דרעי או חוק לאי שיחרור של עמיר. ויחד עם זאת, ימים יגידו אם יגאל עמיר באמת יישב בכלא יותר מרוצחים אחרים בישראל. דני גור יושב בכלא בישראל כבר 28 שנה ועוד היד נטויה. אני מוכן להתערב שיגאל עמיר לא יישב 28 שנה.
את דעתי ביחס לענישת רוצחים הבאתי לא פעם: מאסר עולם עד זיקנה בתנאי אלקטראז. אני בעד שישוחררו בגיל 75 על מנת לשחרר את המדינה מעלות הטיפול בזקנים ועל מנת לתת לרוצח קצת להתרשם ממה שהפסיד.
ישן 17-08-2008, 22:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מי שאחראי לכרזה, הוא זה שיצר אותה וזה שהפיץ אותה.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נכון, אף אחד לא אחראי לכרזת רבין במדי SS חוץ מרביב...גם לא כל מי שהיה בהפגנה ולא מיחה"

1. מצטער שלא שוכנעתי שאבישי רביב הגיבור, אינו אחראי לכרזה, בהתחשב בכך שאלמלא הוא, לא
הייתי יודע על קיומה, ואני מוכן להתערב שגם לא...

2. יכולתי לקרוא על האחים קהלני בקלות את הגירסא הרשמית (קראתי גירסא כזו גם לגבי "כנופיית
מע"צ", וגם שם הודו בכל. אני מצטער לבשר לך שהודאות באשמה לא מהוות בעיני הוכחה לכלום. יותר
מדי מקרים של חוקרים להוטים, תובעים שאפתניים שופטים עצלנים הביאו לכך שחפים מפשע הודו
במעשה שלא ביצעו, בגלל נסיבות שונות, הורשעו ויושבים בכלא. ישנו בדווי מפגר בשם סלימאן אל-עביד
ש-ל-א רצח את חנית קיקוס, ומרצה כרגע מאסר עולם על רציחתה...
כדי לשכנע אותי שהפעלתו של רביב הייתה יעילה, כדאי להביא דוגמאות לפשעים שבאמת סיכל - לו היו
פשעים כאלה, אני מבטיח לך שמעסיקיו היו שמחים לשתף אותנו בהם, ולו רק בכדי למצוא צידוק
להפעלה השערורייתית של האיש הזה, שפעולתיו היו רחוקות מלהיות "שוליות". עם כל הכבוד, סוכן
שמבצע פעילות שולית, לא הופך ל"מנהיג ארגון" שמבצע השבעות שמצולמות בפריים טיים בטלוויזיה.
ההתרשמות שלי מהפעלתו של רביב, היא שהצילומים בטלוויזיה, ניפוץ השמשות בחברון ותקיפות
הערבים בצירים, היו עיקר המטרה שלשמה הושתל - הכפשה ותו לא...

3. כן, התפרעויות שלום עכשיו. לו נהגו מפגיני ימין באותו אופן, סביר שכמה מהם היו מכירים מקרוב
את חדר המיון באיכילוב ואת אבו כביר. אה, אופס, חלקם אשכרה הכירו את המקומות הללו, בהקשר
של הפגנות שכאלה...
ההשוואה בין זו ארצנו לבין ה"אנרכיסטים" (הם אנרכיסטים בערך כמו שסטאלין באמת האמין בשיוויון
מוחלט בין כל העמלים...) היא חסרת יסוד, הן בגלל הפן האלים של ה"אנרכיסטים" שלא קיים בזו
ארצנו, והן בגלל העובדה שראשי ה"אנרכיסטים" לא ראו תא כלא ליותר מעשר דקות, בעוד שפייגלין
ישב בכלא כמה חודשים...
שלום עכשיו הם המקבילה משמאל לזו ארצנו מימין, ומחתרת בת עין , היא בערך המקבילה
מימין ל"אנרכיסטים"...

4. אני לא רוצה כלום ביחס לדרור עדני. ביחס לאישומים שייחסו לו, הוא ישב המון זמן, זה הכל.
אפילו שליש לא הורידו לו, בניגוד, בוא נאמר, ל90 אחוז המרוצחים האמיתיים...
ושוב, אין מה לייחס לי תמיכה בשחרור של עבריינים. אני בעד שכולם יישבו באותו אופן, ולא שיהיה
מי שיושב יותר ומי שיושב פחות...

5. מי שטוען שיגאל עמיר הושפע, הוא זה שצריך לבסס טענתו, בפרט אחרי שבמשך 13 שנים של
העלאת הטענות הללו בידי כל הגורמים שאשכרה היו צריכים להיות מסוגלים למצוא ביסוס לטענה,
לא ממש הצליחו להוכיח משהו ממנה...
אני לא חושב שאבישי רביב השפיע על עמיר לרצוח רבין ז"ל, בדיוק כפי שאיני חושב שאיזשהו רב
הוא זה שהורה לו על כך. האיש פנאט מספיק בשביל להגיע לבד למסקנות הפליליות שלו.

6. סטטיסטיקה: רוב הרוצחים בקליפורניה אינם בני מיעוטים שרצחו לבנים. בדוק את הסטטיסטיקה
לגבי אלה, ותופתע לגלות שלא צריך להיות קנדי בכדי שאם מהגר עני רצח אותך - הוא יישב ויישב
ויישב (עד לשנה שבה חודשו עונשי המוות, שממנה ואילך מורשעים ברצח יכול לדעת שיש סיכוי
שמתישהו הישיבה תסתיים - והשכיבה הנצחית תתחיל...).
צבי גור יושב 28 שנה. זה יפה, אבל עדיין יש לו תאריך תפוגה שאסור שיהיה לו. ליגאל עמיר אין
תאריך תפוגה ולעולם לא יהיה לו - לא רק בגלל החוק המגוחך שנחקק עבורו, אלא בגלל שאין נשיא
שיעז לקצוב את עונשו. אני בשמחה מוכן להתערב שלא ייצא מהכלא בעוד 11 שנה, וגם לא בעוד 21
שנה, אם עדיין יהיה לאן לצאת כאן בכלל....

רוצחים לא צריכים לצאת מהכלא. רוצחים שאין ש-ו-ם ספק לגבי אשמתם, צריכים להיות מוצאים להורג.
רוצחים שאשמתם הוכחה מעל לכל ספק סביר בלבד, צריכים לקבל מאסר עולם. מאסר עולם צריך
להסתיים ביום שימותו, לא דקה קודם.
ישן 16-08-2008, 17:57
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

את האמת (שלך) מותר להגיד תמיד..
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Baloop שמתחילה ב "כמובן שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Baloop
הכל מותר עד איבוד העשתונות של אדם בודד (או שירות הביטחון הכללי). מותר לקרוא לאדם "בוגד", "רוצח", "רב מחבלים", "בדם ואש את רבין נגרש", לעשות פולסא דונרא מול הבית שלו וכל זאת במסגרת הברורה של הדמוקרטיה.

יחי חופש הביטוי.

לכן מותר לקרוא לאדם "בוגד" (כפי שהשמאל עשה במלחמת לבנון א')או לצייר אותו במדי ערבי.

לגבי "רוצח" (עוד ביטוי הפגנתי, שנלמד לצערי, מהשמאל) או "רב מחבלים" זו עלילה שקרית, רבין לא היה רוצח ולא היה רב מחבלים - כשקוראים לאדם שאינו רוצח - "רוצח" מעלילים עליו עלילה שקרית שמישהו יכול לפעול בעקבותיה ולכן יש כאן הסתה . בדם ואש את רבין נגרש זו כבר הסתה של ממש.

עם פולסא דנורא או נשך לשונרא אין בעייה משום שזו קריאה לפעולה על ידי שמים. אין כאן הסתה כי אם קריאה נואשת לאשפוז במוסד ע"ח המדינה.
ישן 16-08-2008, 18:02
צלמית המשתמש של looklook

ודאי שאינו קדוש...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חופש הביטוי אינו קדוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לכל זכות יש מגבלות. לא לגיטמי לפרסם ידיעות הפוגעות בביטחון המדינה, לא לגיטימי לפרסם שקרים על אנשים אחרים וגם לא לגיטמי לצאת בקריאות לאלימות נגד אישי ציבור או אנשים בכלל.
בוגד? מילא. זה בתחום המגעיל (בהתחשב בכך שרבין היה הרמטכ"ל שהכין את צה"ל למלחמתו המוצלחת האחרונה) אך סביר. "בדם ואש את רבין נגרש" ושקרים בוטים בדבר מידת מעורבתו של רבין בפרשת אלטלנה-זה כבר לא לגיטימי.

אך ידיעות הפוגעות בבטחון המדינה פורסמו, שקרים על אנשים אחרים - גם כן - בינהם גם מזוויעים. גם יצאו בקריאות לאלימות נגד אנשי ציבור ובכלל וכל זה בעידודו הנלהב או למצער - בשתקיתו הרועמת של השמאל וכל זאת במסגרת חופש הביטוי. אז תהיתי מאימתי הפסיקה קדושתו של אותו חופש.

אמת - בוגד זו לא הסתה, אם זה היה נאמר מחוץ לקונטקסט על רבין באופן כללי - זה היה גם מגעיל. כשזה נאמר בהקשר של ויתור על חלקי מולדת - כ"בגידה בציונות" זה לגיטימי לחלוטין. בדם ואש את רבין נגרש - זו אכן הסתה.

לגבי פרשת אלטלנה - הרי נאמר בה כל כך הרבה שאתה צריך לתת דוגמא יותר ספציפית מ"שקרים בוטים" כדי להחליט אם מדובר בהסתה או לא
ישן 16-08-2008, 18:20
מנהל

ממני לא שמעת הצדקה לכך כשזה בא מהשמאל
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ודאי שאינו קדוש..."

ואני חושב שזה פסול מכאן ומכאן. אישית, הייתי בין אלה שמחו באופן פעיל על שיקרי פרשת טנטורה, למשל. ראוי אם זאת לציין שמאז הקמת המדינה היו מעט (למרבה המזל) מקרים של אלימות פוליטית שאריעו על רקע הסתה ולמיטב ידיעתי מקרים אלו לא היו מצד אנשי שמאל.
לגבי רבין ואלטלנה: ובכן בחוגים מסוימים (לאו דווקא מצומצמים) נפוצה האמירה ש"רבין רצח 16 ניצולי שואה באלטלנה". אפשר להתווכח על הרבה דברים בנוגע לפרשת אלטלנה אבל יש עובדות שאין עליהן מחלוקת:
1. הרוגי אלטלנה לא היו ניצולי שואה (עניין "ניצולי השואה" נועד להעצים את הפשע, כביכול, של רבין).
2. אפילו אם רבין היה אחראי לאירוע בתל אביב הרי שלא יכול היה להיות אחראי לרצח 16 אנשי האצ"ל שכן שישה מבין ה-16 נהרגו בכלל בחוף כפר ויתקין.
3. רבין היה נטול תפקיד רשמי בזמן הפרשה-הוא שהיה במטה הפלמ"ח במקרה (ביקר את לאה) וכשהתחילו האירועים אירגן את הגנתו. הירי על האוניה בתותח היה בפקודת בן גוריון ויגאל ידין ובוצע על ידי אנשי חטיבת קרייתי. רבין תיאר את הירי בסיפרו ואנשים לא תמימים קיבלו זאת כתיאור של מעשיו הוא ולא של עד ראיה.
ההגזמה בתפקידו של רבין בפרשה (שהיה מצומצם ביותר, בוודאי בהשוואה לבן גוריון, יגאל אלון, יגאל ידין, דן אבן והלל דלסקי (שביצע בפועל את ירי התותח).
התיאור המסולף, השיקרי והמוגזם על חלקו של רבין בפרשה ניתן על ידי אנשים שלפחות חלקם מכיר היטב את העובדות (ע"ע שחף פילוביץ שבאותה נשימה דיבר על הרג 16 ניצולי שואה ובמקביל הציג באותה נודעה ב"רוטר" תמונה מהאזכרה להרוגי אלטלנה ובהן ניתן לראות שמקום הלידה של לפחות חלק מההרוגים הוא בארץ ישראל...).
ישן 16-08-2008, 18:24
צלמית המשתמש של looklook

אוקיי..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ממני לא שמעת הצדקה לכך כשזה בא מהשמאל"

1. הרוגי אלטלנה לא היו ניצולי שואה (עניין "ניצולי השואה" נועד להעצים את הפשע, כביכול, של רבין).

ייתכן שלא , אבל האם לא היו באונייה ניצולי שואה?

2. אפילו אם רבין היה אחראי לאירוע בתל אביב הרי שלא יכול היה להיות אחראי לרצח 16 אנשי האצ"ל שכן שישה מבין ה-16 נהרגו בכלל בחוף כפר ויתקין.

למספרים חשיבות שולית.

3. רבין היה נטול תפקיד רשמי בזמן הפרשה-הוא שהיה במטה הפלמ"ח במקרה (ביקר את לאה) וכשהתחילו האירועים אירגן את הגנתו. הירי על האוניה בתותח היה בפקודת בן גוריון ויגאל ידין ובוצע על ידי אנשי חטיבת קרייתי. רבין תיאר את הירי בסיפרו ואנשים לא תמימים קיבלו זאת כתיאור של מעשיו הוא ולא של עד ראיה.

מה המקור ההיסטורי לכך שרבין היה במטה הפלמ"ח בעת שהופגזה האונייה?
ישן 16-08-2008, 19:28
מנהל

"עשרות רבות"? על האוניה היו 900 איש
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "1. היו עשרות רבות של ניצולי שואה על האנייה."

העובדה שאיש מההרוגים לא היה ניצול שואה בוודאי איננה מקרית ובכל מקרה אתה חייב להסכים שהאמירה לפיה רבין "רצח ניצולי שואה באלטלנה" היא שיקרית מהבחינה העובדתית הפשוטה.
רבין תיאר שזרק רימונים על אנשי אצ"ל שהתקרבו לבניין המטה במטרה להרחיקם מימנו (קרי-לא על נוסעי אלטלנה) וזה התיאור היחיד שלו על מעשיו שלו באירועים. בנסיבות העניין זו הייתה פעולה סבירה ואני לא מכיר שום עדות שמישהו נהרג מכך.
חלקו של רבין באירועים היה שולי אבל ניפחו אותו מעבר לכל פורפורציה באופן שיקרי ובמתכוון מתוך מגמת הסתה. היות ורבין (כמו רוב רובם של המעורבים הזוטרים באירוע) לא היה בסוד העניינים שהובילו להדרדרות העימות לכדי אלימות ולפרטיו הרי שמבחינתו באותה עת-כל שידע הוא שבהתנגשויות בין אנשי האצ"ל וצה"ל נהרגו אנשים משני הצדדים והאצ"ל מאיים על המטה שבו הוא נמצא. בנסיבות אלו פעולותיו אולי לא היו כבוד גדול אבל היו סבירות.
אתאפק ולא אכנס שוב לוויכוח ביחס לפרשה בכללה ומי אשם בה. דעתי לגבי חלקו של בגין בעניין (אפרופו עניני אגו של אישים מעורבים בפרשה) ידועה אבל בכוונה נמנעתי מכך על מנת למקד את הדיון בהפצת השקרים הבוטים נגד רבין. אין לי כח להכנס לכל הסיפור הזה עוד פעם ומבחינתי האחריות להדרדרות נופלת במשותף על כל הצדדים. אולי שנכריז "סזון" במקום?
ישן 16-08-2008, 20:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עשרות רבות. אני לא מחזיק ברשימת נוסעים, אבל קל מאוד לתת הערכה...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב ""עשרות רבות"? על האוניה היו 900 איש"

שעל אנייה שהעלתה לארץ מאות עולים מאירופה ב1948, היו הרבה עשרות ניצולי שואה. העובדה שאיש
מהם לא נהרג באותו יום נורא, לא מלמדת דבר על מספרם, ממש כשם שהעובדה שהיו גם ילידי הארץ
בין ההרוגים, לא מלמד שהיו מ-א-ו-ת ילידי הארץ בין נוסעי האנייה...

השאלה האם היה סביר לזרוק רימונים, בהחלט שנוייה במחלוקת, ואני מרשה לעצמי לחשוב אחרת
לגמרי. אני לא טענתי שיידה רימונים על אנשי האנייה, אלא על אנשי אצ"ל. מבחינתי הבעייה היא הנסיון
להרוג יהודים אחרים. גם אנשי אצ"ל שירו פעלו באופן לא לגיטימי בעיני - אלא שאצלם הפיקוד הוא זה
שעצר את הירי. אצל ההגנה הפיקוד דחף לירי.

דעתי על חלקו האצילי והמדהים של בגין, שבפעם השנייה בתוך 4 שנים מנע מלחמת אחים, ידועה, וגם
אני לא אכנס אליה.

אני מסכים להכרזה על אלטלנה וסזון, וקובע פה אחד שכנסת היא סוג של סיגריות
(טוב, רק"ח נמנעת...).
ישן 16-08-2008, 22:09
מנהל

אל תהיה כל כך בטוח שבזמן העימות היו על האוניה הרבה ניצולי שואה
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עשרות רבות. אני לא מחזיק ברשימת נוסעים, אבל קל מאוד לתת הערכה..."

בין הנוסעים באוניה היו לא מעט ארץ ישראלים והרבה עולים ממדינות שלא חוו את השואה (כגון קובה). כידוע לך, לא כל נוסעי האוניה המקוריים שהו עליה בעת בהחל העימות שכן האוניה עגנה קודם בכפר ויתקין ואז ירדו מימנה חלק מהנוסעים ועלו עליה אחרים (דומני שאז עלה עליה בגין עצמו והוא לא שט בה מאירופה).
רבין מבחינתו פעל להגן על אנשיו ועל מטהו. עניין סביר, גם אם טרגי ומצער. אני גם לא חושב שהפיקוד של האצ"ל בכל מקום קרא להימנע מירי (שהרי בגין היה על האוניה ועימותים התרחשו (גם) הרחק משם.
ושוב אשבור לעצמי את האצבעות ולא אתייחס לבגין. במקום זה אכריז על דה האן!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:58

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר