לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2009, 22:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "סדרה חדשה בערוץ 2 - בה"ד 1"

יפה.
הסידרה למרות שהיא מאד משתדלת לא מצליחה ליפול למלכודת הריאלטי.
היו לה את כל האמצעים ובכל זאת זה לא קרה, לפחות לא בפרק הראשון.

כל הכבוד לחליוה. דרמטי כהרגלו, אבל מעביר את המסר.
חיילות, אחריות ומקצועיות.
אמנם יהיו כאלו שיטענו שאל"מ לא צריך להתעסק במיקום המקלע בכיפת הרתק ובמגן הבירכיים שזרוק על הקרסול במקום על הברך. אבל לי יש הרגשה שכשהצוערים מקבלים ממנו את ההערות האלו הם באמת מקשיבים.

אני ממליץ למגיבים באשכול זה לקרוא את האשכול הקודם בנושא הסידרה.

בערוץ השני כל-כך מתאמצים לתאר את הסידרה שלהם בתור "הפעם הראשונה שבה חודרות המצלמות אל בה"ד 1" שהם עושים כל מאמץ להתעלם מהסרט להיות קצין. אפילו שהשבוע קרה קוריוז מעניין אחד הצוערים מהסרט, יהודה פוקס התמנה לפקד על הבה"ד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2009, 05:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "ככלל מי שמגיע לועדת ההדחה........."

לא כל מי שמגיע לוועדת הדחה הוא אדם שלא מתאים להיות קצין. הרבה פעמים מדובר באדם שלא יודעים לאכול אותו דווקא בגלל שהוא לא קונבנציונאלי והרבה פעמים גם יותר חכם ומיומן מהמפקדים שלו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-07-2009, 22:51
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "סדרה חדשה בערוץ 2 - בה"ד 1"

העריכה בתוכנית דיי מבלבלת, יש קפיצה דיי גדולה בזמנים, וזה מטושטש, צוערים מופיעים עם תגיות של הכנה, ופתאום הם עם תגיות לבנות.

ועוד משהו הרבה יותר מוזר - החייל מתותחנים, הוא מסולק מבה"ד 1, לעומת זאת בחלק מהצילומים (אם אני זוכר נכון הצילומים בביתו) הוא מופיע עם תגיות כחולות, מה שאומר שהוא כבר עבר את בה"ד 1 והוא בהשלמה חיילית, מה שעוד יותר לא ברור זה שכשמצלמים אותו עם תגיות כחולות אומרים "חודשיים מאוחר יותר".

אבל מאוד נהנתי מהפרק, הסדרה מושקעת ומעניינת. רוני דניאל קצת דרמטי מידיי.
אפשר להצטער שעדיין לא משדרים בhd בארץ, כי הצילום מאוד מקצועי ומרשים, אבל אנחנו לא יכולים להנות מחווית צפייה מותאמת. (או במילים אחרות - איכות השידור בארץ מזעזעת)

לדעתי הפאנל אחרי התוכנית היה מיותר לחלוטין, נסו בכוח לסחוט עוד רייטינג לתוכנית שאני בטוח שתביא רייטינג רב, הפאנל היה מאוד חובבני ואני אומר את זה בעדינות - חלק ממשתתפי הפאנל לא אהודים במיוחד על חלקים רבים מהציבור בארץ, דבריהם לא תורמים הרבה לרצון לראות את התוכנית.

ישן 30-07-2009, 05:02
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

ראיתי
חלק אהבתי חלק פחות.

טמבלוויזיה כמו טמבלוויזיה אין ציפיות אין הפתעות.

רק דבר קטן אחד רציתי לאמר.

בשנות ה 70 בחברה מגוייסת ללכת לקורס קצינים היה טבעי - הבית לא רק תמך הוא כמעט דרש.
וברחוב קצין היה קצין. עם כל ההערכה.

היום להיות לוחם זה כבר לא כל כך אין.

ראיתם את התל אביבי המתריס על הגג למה להיות חייל? לוחם? ועוד קצין?

אז כל מי שמתגייס (שזה לא מובן מאיליו.)
כל מי שלוחם (שזה עוד יותר לא מובן מאיליו)
ועל אחת כמה וכמה מי שלוקח אחריות כמפקד - (בחברה שהפכה את האמצעי למטרה)
ועוד יוצא לקצונה - שאפו גדול.
שאפו לצה"ל שמשלים את מה שהחסירה מערכת החינוך.
ושאפו למי שמחליט שקודם לכל בארגז הכלים חייבת להיות האמונה - "אני יכול"

אני חושב שלבה"ד אחד מגיע מיטב הנוער.
מה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו זה איך המ"מים והמ"פים הכי טובים מתקלקלים כשהם עולים מעלה.
ופה לטעמי הנקודה הכואבת - אין מנהיגות אין גב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 30-07-2009, 06:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ראיתי חלק אהבתי חלק פחות. ..."

היום להיות לוחם זה כבר לא כל כך אין
ויחד עם זה מחזור גיוס אוגוסט 2009 הוא הכי גדול (ולא רק בגלל גידול אוכלוסיה טבעי) והמוטיבציה של המתגייסים הצעירים לשרת כלוחמים עלתה לעומת השנה שעברה.
כתבה על כך כאן

יחד עם זאת אני חושב שאתה צודק, החברה שלנו עברה שינוי בשני העשורים האחרונים, אם אז להשתמט היה בושה גדולה ומין נתון סטטיסטי שכולם (כולל המערכת) טיטאו מתחת לשטיח היום במקומות מסוימים הוא אפילו סמל לגאווה (במעוזי השמאל והפציפיזם) והמערכת למדה להציג אותו כמות שהוא.
מצד שני, עליה בציונות ובמוטיבציה לשרת ביחידות לוחמות (ובהרבה מקרים ביחידות מיוחדות) ניתן למצוא אצל אנשים שאז שכשהתגייסו זה היה בעיקר ליחידות עורפיות (כגון אנשים מערי פיתוח, ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, חרדים וכו').
אנשים מהציונות הדתית תמיד הלכו בראש ואפילו באופן הולך ומתגבר.

לגבי הסרט, את אנשי הטלוויזיה אני מבין למה לחצו על כניסה לפורום ההדחות (ריאליטי חזק, אם היו דמעות היה עוד יותר טוב..) אבל אני לא מבין איך צה"ל איפשר את זה, מה התכלית? סתם מיותר!
הרבה כבר נאמר כאן, אבל עדיין מוקדם לשפוט ובודאי לא לזלזל כמו שראיתי בכמה תגובות פה.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 30-07-2009 בשעה 07:06.
ישן 30-07-2009, 22:21
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
זו גם אחת השאלות של אסף שניידר ממעריב
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Ride שמתחילה ב "איפה הח'ברה מחבר העמים לא..."

להיות רמטכ"ל: על הסדרה "בה"ד 1"
20 שנה אחרי הסדרה "להיות קצין" ועם שידורה של "בה"ד 1", אסף שניידר מבין למה מתעקשים ליצור תוכניות בהן האובייקטים נהפכים לפילוסופים בני 19 עם אם 16 מקוצר - פשוט כי קשה להבין למה הם צריכים את זה, וגם שיש סיבות אחרות לצאת לקורס קצינים

אסף שניידר | 30/7/2009 7:51 לפני 20 שנה, כששודרה הסדרה "להיות קצין ," הייתי בעצמי צוער בבה"ד .1 אני זוכר שכמי שעקב אז בעניין אחר הסדרה (כשיצא לי לראות אותה, וזה לא קרה יותר מדי ,( הזדהיתי מאוד עם הדרך שבה תוארו הקשיים הפיזיים, הלחצים החברתיים, והחשש התמידי להיכשל במשימה שאליה שלחת את עצמך - ולהיות מודח.
מתוך ''בה''ד 1'' צילום: יוני המנחם

אני זוכר שכבר אז, באותם ימים, המעמסה הפילוסופית שהודבקה על כל העסק נראתה לי (וגם לרבים מעמיתיי לפלוגה) מלאכותית, מגוחכת קצת ומאוד לא מוכרת. במלים פשוטות, כצוער אתה עסוק מדי ועייף מדי מכדי להסתובב כל היום ולשאול את עצמך "הציונות לאן "? או "מהו מפקד "?

עכשיו, אחרי 20 שנה, כשסדרה דומה עולה שוב על המסך שלנו, אני חושב שאני מבין למה יוצרים של סדרות כאלה - במאה הקודמת ובזו הנוכחית - כל כך מתעקשים להפוך את האובייקטים המצולמים לפילוסופים בני 19 עם אפוד ואם 16 מקוצר. פשוט כי כשאתה עומד רגע מבחוץ, ומביט על מסכת העינויים מרצון הזאת - קשה להבין למה הם צריכים את זה, ומה יוצא להם מזה.

ההנחה ההגיונית, אם כך, היא שרעיונות כבדי משקל - לאומיים, אולי אף דתיים - עומדים מאחורי ההסכמה לצאת לקורס ארוך ומפרך, שאחריו מצפה צ'ופר מפוקפק בדמות שירות ארוך יותר וקשה יותר מזה של שאר החיילים.

הרי חלילה לא יעלה על הדעת שמישהו ייצא לקורס קצינים - נניח - כי נשבר לו שמנחיתים עליו פקודות, או כי התפקיד שלו כחייל משעמם וזו הדרך לגוון, או כי מתחשק לו להוכיח שהוא יכול, או אפילו משום שמבחינתו סיכת מ"מ ודרגות קצונה הן סמל סטטוס נחשק ותו לא.
ומכיוון שצוערים הם (ברובם (? לא אנשים סתומים, הם קולטים מהר מאוד לאן חותרים האנשים עם המצלמה. לכן, בטון השמור למורשות קרב ולסקירת חדשות שבועית למחלקה, הם ממלמלים למצלמה משפטים לא מחייבים על "לתרום ," "אחריות ," "אנחנו במצב מלחמה" ושאר ירקות בשלים למחצה. אם תרצו, זוהי גרסת הצבא למשפט "באתי לשחק את המשחק" שמתמודדי ריאליטי משננים כמנטרה.

עוד משתתף בסרט שמודע היטב למה שאמורים לעשות מול מצלמה הוא מפקד בה"ד 1 היוצא, אהרון חליוה. במשך חלקים ניכרים מהפרק הראשון אפשר היה לטעות כי מדובר בהפקה שמיועדת לתאר את דמותו הוא, ולהריץ אותו לרמטכ"לות עתידית. אלוהים, כמה שהוא מדבר ומדבר ומדבר שם. אבל מה, מצטלם מעולה. אולי באמת מתאים לרמטכ"לות.

"להיות
קצין" של איתן אורן התמקדה רק בארבעה צוערים, ובחרה יפה באנשים קצת מופנמים ועדינים, שאפשר היה להיכנס לעומק אישיותם. כך אפשר היה לעקוף, לפחות חלקית, את הסיסמאות. למשל, קשה לשכוח את המפה שתלה אחד הצוערים על התקרה, מעל מיטתו, כדי שיראה את ארץ ישראל לפני השינה. זו היתה תמונה ששווה 1,000 משפטים חלולים.

"בה'ד "1 הנוכחית, ברוח עידן הריאליטי, עוקבת אחרי מספר גדול בהרבה של צוערים. באותה רוח הם מנסים לייצג את כל שכבות האוכלוסייה. צפוני מגבעתיים, אתיופי, יורד שחזר מאנגליה, בדואי, דרוזי, מתנחל. רוסים אין, גם לא נשים (למרות שהן מצולמות כבדרך אגב בסרט .( כמו בריאליטי, עדיין קשה להכיר אותם. צריך להמתין לכמות מספקת של הדחות. גלגל הצלה יהיה?

בה"ד ,1 ערוץ 2
http://www.nrg.co.il/online/47/ART1/923/664.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:12

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר