לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2008, 18:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה "להיות קצין 2" או "קצין נולד" סידרת ריאלטי חדשה תלווה צוערים בבה"ד 1

ריאליטי בקורס קצינים
8 צוערים ישתתפו בסדרת התעודה הראשונה שתופק עבור "רשת" בהיי דפינישן ותלווה חיילים בבה"ד 1.

לי-אור אברבך
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
3/3/2008 10:51
רשת תשדר את סדרת התעודה הישראלית הראשונה שתופק בגרסת ההיי דפינישן. מדובר בסדרה המופקת בשיתוף צה"ל, שתעקוב אחר צוערי קורס הקצינים של הצבא. רשת וחברת ההפקות היי לייט ילוו באופן צמוד, בסיוע דובר צה"ל, שמונה צוערים במהלך הפקת הסדרה בת ששת הפרקים, שתיקרא "בה"ד 1".
הסדרה עוקבת אחרי הבחורים והבחורות מיומם הראשון בבה"ד ודרך מסלול ההכשרה שעובר כל קצין קרבי בצה"ל. צוותי הצילום של "רשת" ילוו את הצוערים בבסיס ההדרכה, בסדרות ניווטים ולחימה בשטח ובהשלמות הקרביות שיעברו. צילומי הסדרה יחלו במהלך חודש מרס ויימשכו עד לסיום הקורס, בחודש אוקטובר השנה.
על פי גורמים בצה"ל, מבקשים בזכיינית ערוץ 2 לשדר את הסדרה בד בבד עם צילומה, כדי לשמור את המתח בדומה לתוכניות ריאליטי.

היוזמה לסידרת ריאליטי מתיאמה מאד לאופיו של מפקד הבה"ד הנוכחי אל"מ אהרון חליוה וייתכן שתגביר את המוטיבציה לגיוס, לקצונה ולשירות צבאי משמעותי.
כזכור, בשנת 1991 צולם ושודר בערוץ הראשון הסרט "להיות קצין" שליווה צורים בבה"ד 1 במהלך הקורס ומעט גם ביציאות הביתה. הסרט הפך למופת לדור שהתגייס באותן שנים לצבא וכיכב בו הצוער המתלבט ארז אשל, היום ראש המכינה הקדם צבאית בעין פרת וממנהיגי מחאת הסטודנטים ומאבק המילואימניקים.
מעניין שלא הצלחתי למצוא פרטים על הסרט הזה באינטרנט.

אתר בה"ד 1

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2008, 19:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "זה לא חדש - היה גם את..."

זה הולך לשני הכיוונים.

הסידרה עליה אתה מדבר היא "ירוקות" של ציפי ברנד שודרה בערוץ 10 ב2001. זו לא סידרה מוקומנטרית אלא דוקו-סופ, כלומר, חלק מהתסריט הוא בידיוני ונחזה למציאות כך שלא ניתן להבחין בין בדיה למציאות.
צילומי הסידרה לא הושלמו מעולם, אחרי מעט פרקים הצבא קלט את הרעיון והפסיק לשתף פעולה עם ברנד. כמובן שזה לא מנע את השידור.

סידרת הדרמה "טירונות" של האחים ברבש עשתה שירות מצויין לצה"ל בכלל ולחטיבת גבעתי בפרט. הצבא שיתף פעולה עם הפקת הסידרה, שהתסריט שלה במקור נכתב על צנחנים, בתנאי שהסירה תצולם על החטיבה הסגולה. אחרי שההפקה הסכימה היא קיבלה המון מהצבא: החל מהכשרה צבאית לצוות השחקנים וכלה בג'יפים טנקים ואפילו חיילים וקצינים שהשתתפו בסידרה כניצבים.

ישן 04-03-2008, 19:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זה הולך לשני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
הסידרה עליה אתה מדבר היא "ירוקות" של ציפי ברנד ... חלק מהתסריט הוא בידיוני ונחזה למציאות כך שלא ניתן להבחין בין בדיה למציאות.

סידרת הדרמה "טירונות" של האחים ברבש עשתה שירות מצויין לצה"ל בכלל ולחטיבת גבעתי בפרט.

אני מבקש ליצור פה אבחנה בין 4 סוגות שונות:
  1. תוכנית ריאלטי (ע"ע השרדות) על הצבא - שהתגובה האמוציונלית שציינתי לעיל הייתה כלפיה.
  2. דוקו-סופ (ע"ע ירוקות) שעקב ההטעיה המובנת בה ויצירת "ריגושים" מלאכותיים דעתי עליה לא בהרבה יותר טובה.
  3. סרט תעודה שעניינו הצבא - שכל עוד הוא נצמד לעובדות אין לי שמץ של ביקורת כלפיו, יהיו המקרים שהוא מתעד אשר יהיו.
  4. סדרת דרמה שעניינה הצבא (ע"ע טירונות) - שכל עוד מובהר שהיא סדרה בדיונית, אין לי שום בעיה איתה.
בהודעתי הראשונה התייחסתי לסוגה הראשונה בלבד.

ישן 05-03-2008, 14:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בזמן האחרון הפכת למיני סוזן..."

Sosan Sontag

קראתי עליה עכשיו, אני לא מתיימר להבין אותה לעומק, אבל ממה שקראתי, אפשר לפשט את הטיעון שלה למאפיינים הבאים (תקן אותי אם אני טועה, או מפשט יתר על המידה):

1. לכל דבר יש משמעות בפני עצמו.
  2. יצירה היא משהו הקיים בעולם, ולא רק הערה/הבהרה על משהו אחרבעולם.
  3. פרשנות מעידה על הפרשן יותר מעל היצירה (האלמנט המפורשן), וככזו פוגמת במשמעות המקורית של היצירה, כמו שהיתה לפני בוא הפרשנות.
  4. פרשנות היא הדרך של האנטלקטואלים להמעיט מערכה של היצירה.
למעשה, אם הבנתי אותה נכון, היא מייצגת את החלק הראשון במתודולוגיה בה אני משתמש, אותה קל לתאר כ:
  1. בחינת העובדות ויצירת תיזה על פיהן.
  2. בחינת פרשנויות מלומדות, עימות התזה שלי איתן ויצירת סינתזה (או דחיית התזות שהופרכו).
  3. התייחסות לאופן בו שלושת אלו (עובדות, תיזה עצמית ופרשנויות) מתקבלות בחברה.
הרבה הייגל, מעט מרקס. כמו רוב פילוסופיות החיים שלי.

אני צריך את הגישה שלה ע"מ להשיג את השלב הראשון, אבל לאחר מכן הגישה שלה וזו שאימצתי מתנגשות.
אבל לאור העובדה שהביקורת שלי התרכזה רובה ככולה בשלב הראשון, אני מבין לחלוטין למה אתה מתכוון. בהחלט יש קווי דמיון בולטים בין הגישות בשלב הזה.

ישן 04-03-2008, 19:00
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
ועכשיו ברצינות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""להיות קצין 2" או "קצין נולד" סידרת ריאלטי חדשה תלווה צוערים בבה"ד 1"

זה לא ראילטי זה באמת סרט תעודה. אין חוקים חדשים ומניפולציות ליצירת דרמה רק ליווי של הצוערים.
התוכנית היא רעיון של רון לשם ולדעתי הוא דבר חיובי. לטוב ולרע גיבורי התרבות של הנוער בישראל של 2007 הם אלו משתתפי התוכניות בטלוויזיה. אני מעדיף שאלו יהיו קצינים בצהל מאשר כול מיני משטמטים מכוכב נולד.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

ישן 04-03-2008, 19:15
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
צודק טעות שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""להיות קצין 2" או "קצין נולד" סידרת ריאלטי חדשה תלווה צוערים בבה"ד 1"

יש חברת הפקה שעובדת על קונספט דומה. חשבתי שמדובר בתוכנית הזו. אבל כנראה זו תוכנית נוספת
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 04-03-2008 בשעה 19:21.
ישן 04-03-2008, 22:47
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

לא הצלחתי להבין מה כל כך פסול בזה

חוץ מהכותרת של nrg שמנסה להציג את הסדרה כ"שעשועון", אני לא מוצא שום דבר רע בסדרה תעודית על בה"ד 1.
זה בטוח לא תהיה הפעם הראשונה שעושים סדרה תעודית בצה"ל, הדבר הראשון שעולה לי לראש כרגע (פרט למה שכבר הוזכר באשכול) זה סידרה שאני לא זוכר את שמה ששודרה ביס דוקו שנקראת צה"ל וצולמה על ידי במאי צרפתי. אני בטוח שלא חסרות דוגמאות נוספות.

אני גם מזכיר שלצבא ארה"ב יש ערוץ טלויזיה שלם שמשדר תוכניות "רעל" כל היום כדי לעודד מתגייסים חדשים, ערוץ מאוד מעניין וחבל שלנו אין משהו דומה (או לפחות היו שמים לנו את הערוץ ב"יס")

מה גם שזה בשורות טובות לשמוע שסוף סוף ערוץ מסחרי מתחיל לעבור לשידורי HD, אבל זה כבר לא קשור לפורום הזה . מה שכן, זה כן רומז על עלויות גבוהות של ההפקה - אפשר לצפות לסדרה אוהדת, ולא לאיזה סדרה שמציגה את "צבא הכיבוש הישראלי" או משהו כזה בגלל מפיק קטן שרוצה לקבל את דקת התהילה שלו.

ישן 04-03-2008, 23:32
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "טירונות ומילואים היו בעיניך סדרות אוהדות????"

בהחלט!! אין ספק שהסדרה טירונות הצליחה להעלות את המוטיבציה של הרבה מלש"בים לשרת ביחידות קרביות. בנוסף לזה היא גם הייתה תוכנית מעולה בלי קשר.

מסיבה כל שהיא אני כבר צופה את התגובה הבאה שלך, אני אגיב כבר עכשיו (כי לא בטוח שאני אגיב אחרי זה)- בשורה התחתונה יש שני דברים חשובים:
א. לא מדובר בסדרת תעודה אלא בתוכנית דרמה, הם חייבים להכניס סיפורים נוספים לעלילה כדי לעורר עיניין, חלק מהסיפורים יכולים להיתפס אצל חלק מהאנשים כפובוקטיבים מידיי (בעיה שלהם), זה לא משנה את העובדה שהסדרה בסך הכל הכללי הראתה את צה"ל בצורה חיובית, ושמה דגש חזק על כל הקטע של הרעות בצבא.
ב. לסדרה היה רייטינג גבוה מאוד ייחסית עם ביקורות מעולות ומאוד חיוביות, אני בטוח שרוב האנשים יסכימו שהיא תרמה מאוד לתדמית של חטיבת גבעתי (אני בטוח שלא מעט אנשים מתרגשים מהשיר "מי שחלם גבעתי" גם שאין להם שום קשר לחטיבה).

בקשר ל"מילואים" - זה שודר באמצע שבוע בתקופה שהייתי בצבא, לא יצא לי לראות אפילו פרק אחד.

ישן 06-03-2008, 09:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אגב, משהו דומה קורה כבר..."

יש כמה חיילים פה ושם שזוכים לליווי צמוד של צלם צבאי מהגיוס ועד לשחרור (המ"מ שלי זכה לכזה ליווי).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:56

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר