לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2005, 23:37
  האסון הבא האסון הבא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.05
האסון הבא : שדה התעופה בהרצליה

דוחות מפורטים הנמצאים בידי משרד התחבורה ורשות שדות התעופה, מלמדים כי מטוסים קלים הממריאים משדה התעופה הרצליה, עלולים להתרסק על בתי מגורים ומרכזי מסחר הסמוכים לשדה התעופה, ולגרום לאסון מן הגדולים שהיו בתולדות המדינה.

המציאות מלמדת כי מטוסים קלים אכן מתרסקים אחת למספר חודשים, עד היום בדרך נס בשטחים חקלאיים ובסמוך לשטחים בנויים, וכמו מסמנים את העתיד לבוא שיוביל על פי מיטב המסורת להקמת ועדת חקירה ולפינוי שדה התעופה, לא לפני שימצא מי שיידרש לשלם על כך בחייו.

בינתיים המרוויחים הגדולים הם בתי הספר לטיסה, הפועלים ממבנים מאולתרים שהוקמו בשטח שדה התעופה, ומגלגלים מחזורים של מיליוני שקלים בשנה מהוראת מקצוע הטיסה לצעירים שטרם מלאו להם שמונה עשרה, לפנסיונרים שמוצאים בלימודי הטייס אמצעי לבילוי בשעות הפנאי, ולכל מי שיש בידו לשלם את עשרות אלפי השקלים אשר מקנים את הזכות להשבית את מנוחתם ולאיים על חייהם של אחרים.

להבדיל מנתב"ג ומשדה דב, בשדה"ת הרצליה לא מתקיימות טיסות נוסעים, סחר או טיסות של צה"ל, אלא טיסות של חוובבי טיסה בלבד.

לאחרונה טוען המשרד לאיכות הסביבה כי מעבר לבעיות הרעש שמעורר שדה התעופה, מזהמים המוסכים של החברות ללימודי התעופה את הקרקע בשדה התעופה של הרצליה, מתוך שהם מזרימים שמנים לאדמה וגורמים לזיהום מקורות המים.

כזכור כבר לפני למעלה משלוש שנים, הוכן דו"ח ממצה על ידי חברת "חזובר" בניהולם של אל"מ מיל אבי הורוביץ מפקד בית ספר לטיסה של חיל האוויר ואינג' ראובן סולן מהנדס אווירונאוטי ונווט בחיל האוויר, ממצאי הדו"ח העלו כי אחת לשנה צפוי אסון בקנה מידה נקודתי, מאלו שמתקיימים כל העת, ואחת לחמש שנים צפוי אסון בקנה מידה המוני עם תרחיש אפשרי לעשרות ואפילו מאות נפגעים.

במידה ויועתק שדה התעופה של הרצליה למקום אחר בארץ, יוקם בשטחו פארק "ריאה ירוקה" (פרויקט מיוחד של עיריית הרצליה) ולא יהפוך לאזור נדל"ן או מגורים.

כל אלו לפני ועוד מבלי להתייחס למטרדי הרעש הבלתי נסבל עליו מדווחים תושבי האזור הסמוך לשדה התעופה, החל מהשעות המוקדמות של הבוקר, עוד לפני זריחת השמש, ועד לשעות הערב המאוחרות ועם השקיעה ממש.
ממכתב אותו שיגר סגן מנהל מחוז ת"א במשרד לאיכות הסביבה עמיר אשד, עולה כי בסיור שנערך במוסכים נמצאו ליקויים רבים הגורמים לזיהום מסיבי של מקורות המים המשמשים את תושבי האזור.

קישור :

http://www.aopa-israel.org.il/_Articles/Article.asp?ArticleID=201&CategoryID=25
חזרה לפורום
ישן 08-09-2005, 15:12
  BlackRaven BlackRaven אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האסון הבא שמתחילה ב "איזה טיעון מדהים!!!!!!"

שלום לחוזה האסון הבא.
קראתי את הדבר הזה בעוד הרבה מקומות ואף לא הצלחתי לקבל הסבר:
__________________________________________________ ______________________
"דוחות מפורטים הנמצאים בידי משרד התחבורה ורשות שדות התעופה, מלמדים כי מטוסים קלים הממריאים משדה התעופה הרצליה, עלולים להתרסק על בתי מגורים ומרכזי מסחר הסמוכים לשדה התעופה"
דוחות מפורטים? הרגש חופשי לשתף.
"ולגרום לאסון מן הגדולים שהיו בתולדות המדינה"
סלח לי, אבל הטענה הזו גורמת לי לגחך.
התרסקות של מטוס קל זה לא צחוק, אבל לגרום "לאסון מן הגדולים בתולדות המדינה" זה פשוט טענה שקרית ולא מבוססת.
על פי מה אתה קובע את הדבר הזה?
"עד היום בדרך נס בשטחים חקלאיים"
בדרך נס למה?
בטייס לומדים איך להתנהג במקרי חרום. תאמין לי, טייס במצב חרום מיידי לא רוצה לנחות בבית שלך בדיוק כמו שאתה לא רוצה זאת.
"בינתיים המרוויחים הגדולים הם בתי הספר לטיסה"
זה באמת חוצפה.
רוב בתי הספר לטיסה בטח ובטח שלא מגלגלים מיליונים, אלא בקשיים כלכליים ולא מזמן בית ספר אחד נסגר, לידיעתך.
"ולאיים על חייהם של אחרים."
תרשה לי לגחח שוב.
בוא תראה איך החבר'ה הצעירים שמוציאים רישיון טייס טסים.
עכשיו קח חבורה אחרת של חבר'ה צעירים ותן להם רישיון נהיגה ביד, הסטטיסטיקה מלמדת מה יותר ומה פחות מאיים.
"חוובבי טיסה בלבד."
ושיעור קטן בשפה העברית, יש הבדל בין חובב לחובבן.
חובבים, כן. יש גם טייסי 744 שהם חובבי טיסה. חובבנים? לא.
"במידה ויועתק שדה התעופה של הרצליה למקום אחר בארץ, יוקם בשטחו פארק "ריאה ירוקה" (פרויקט מיוחד של עיריית הרצליה) ולא יהפוך לאזור נדל"ן או מגורים."
טוב לשמוע, אבל מה הקשר בין זה לבין האסון המתקרב שאתה טוען שיקרה?
"ואחת לחמש שנים צפוי אסון בקנה מידה המוני עם תרחיש אפשרי לעשרות ואפילו מאות נפגעים"
וואלה, לא מכיר מקרה כזה מה-5, 10, 15, 20, ... שנים האחרונות.
שוב, אתה מוזמן לשתף.
"כל אלו לפני ועוד מבלי להתייחס למטרדי הרעש הבלתי נסבל עליו מדווחים תושבי האזור הסמוך לשדה התעופה, החל מהשעות המוקדמות של הבוקר, עוד לפני זריחת השמש, ועד לשעות הערב המאוחרות ועם השקיעה ממש."
זו סתם התבכיינות. זה בסדר להתבכיין, סבבה מבחינתי, לא כולם אוהבים רעש של מנוע וריח של דלק, אבל קשר בין זה לבין האסון המתקרב שאתה מדבר עליו לא הצלחתי למצוא.
גם לא מצאתי קשר בין עניין הזיהום לבין אסון מבין הגדולים בתולדות המדינה(אני לא אומר שאם יש עניי של זיהום זה בסדר וצריך להעלים עין, ממש לא, אבל שוב, זה לא תומך בטענה המרכזית שלך).

לסיכום, אתה לבטח אדם ללא שום ידע בתעופה שעושה סערה בכוס תה.
אני אפילו לא אופתע אם יסתבר שאתה סוכן נדל"ן ממורמר או אזרח שפשוט לא אוהב את עניין הרעש אז הוא מחליט לצאת בהפצצות.

הלוואי והיית משקיע במניעת תאונות דרכים, עזרה לילדים בסיכון, מתנדב במד"א, או משהו אחר בעל משמעות מאשר בכתיבת אותו טקסט בכל מקום שרק אפשר.

אשמח לקבל את תגובתך עכשיו.
חזרה לפורום
ישן 19-09-2005, 12:40
  DannyU DannyU אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי BlackRaven שמתחילה ב "שלום לחוזה האסון הבא. קראתי..."

BLACK RAVEN - מילים כדורבנות.

ברור שהאיש שהתחיל את התכתובת הזו אינו סתם אזרח מודאג שגר באיזור.
ראיתי כבר מספר פעמים את מכתבו הנ"ל בדיוק באותם מילים (פשוט לבצע PASTE לתוך ההודעה
וזהו). אני בטוח ש"דאגתו" לשלום התושבים שליד השדה תלוייה במשהו - אולי הוא בעל מגרש/דירה
או יותר בצמוד לשדה וברור שסגירת השדה תשביח את הנכס במאות אחוזים.

אני יכול להרגיע את כולם ובמיוחד את האזרח המודאג - אם יסגר השדה (ואני מקווה שזה לא יקרה) -
ריאה ירוקה ופארק וכו' לא יוקמו שם - תשכח מזה. מיד תוכשר הקרקע לבתים/וילות וכבר יהיו מי שירוויחו
מזה יופי.
כמי שגר בקרבת השדה כ-30 שנה אני יכול להעיד שאין מראה נחמד יותר ממטוסים החגים בשמיים
ומהנים את הילדים ואת כל צופיהם. לפחות אתה יכול בטוח כי המטיסים (טייסים או תלמידי טיס) הינם רצינים, אחראיים ובוודאי דואגים לבטיחות טיסה הרבה יותר מהמון (לא כולם כמובן) נוער פוחז ושיכור המשתולל בכבישים במיוחד בסופי שבוע. עוד לא ראיתי פרסומת הטוענת ש:"כאשר שותים לא טסים" - זה הרי ברור מאליו לכל איש תעופה מהדקה הראשונה - לגבי "כאשר שותים לא נוהגים" כנראה שהרבה צעירים לא חושבים זאת לנכון, עובדה תקראו בכל שבוע ביום ראשון את סיכום הקטל+התאונות במהלך סוף השבוע.

בקיצור - לך טפס לך על עץ אחר.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:08

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר