לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2005, 17:42
  realNbalance realNbalance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.03
כתבה פיתוח ישראלי ישמש לאפודים חסיני כדורים

פיתוח ישראלי ישמש לאפודים חסיני כדורים
יום רביעי, 7 בספטמבר 2005, 15:27 מאת: עודד חרמוני, הארץ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://wmh.walla.co.il/w/18-200/94038-18.jpg]

אפוד מגן. החומר שנמצא חזק פי 4-5 מפלדה וכן משני חומרי המיגון הטובים ביותר הנמצאים בשימוש (אילוסטרציה: וואלה!)

חברת ApNano Materials פיתחה ננו חלקיקים המצויינים לבלימת גלי הלם ונחשבים לאחד החומרים החסינים ביותר בתחום הביטחון

הננו-טכנולוגיה זוכה לכותרות מבטיחות, אבל כיום מרבית ההבטחה עדיין תקועה במעבדות המחקר ורחוקה מיישום מסחרי. למרות זאת, אחת הסנוניות הראשונות בתחום המסחרי מגיעה דווקא מישראל - מחברת הסטארט-אפ הקטנה ApNano Materials, שפיתחה חומר חדש המורכב מחלקיקים דמויי כדוריות ועשויים מתרכובות מתכת מיוחדות הנקראות פולרנים אנ-אורגניים.

החומר מבוסס על פריצת דרך בתחום הננו-טכנולוגיה שבוצעה במכון וייצמן על ידי קבוצה בראשותו של פרופ' רשף טנא, כיום ראש המחלקה לחומרים ופני שטח. ד"ר מנחם גנוט, כיום מנכ"ל ApNano היה חוקר בקבוצה ומי שסינטז לראשונה את החומר החדש במסגרת קבוצת המחקר.

באחרונה פירסם הבטאון המדעי Advanced Materials מחקר המראה כי הננו-חלקיקים שפיתחה החברה הישראלית הם חומר מצוין לבלימת גלי הלם ונחשבים לאחד החומרים החסינים ביותר כיום בתחום הביטחון, בעיקר משום שהוא חזק פי 5-4 מפלדה וכן משני חומרי המיגון הטובים ביותר הנמצאים בשימוש - boron carbide ו-silicon carbide.

ב-ApNano מתכוונים להשתמש בחומרים המיוחדים ליצירת אפודי מגן אישיים, קסדות ואמצעי שיריון המונעים חדירת קליעים. הניסויים שערך Advanced Materials בפולרנים האנ-אורגניים התבצעו על ידי צוות מחקר בראשותו של פרופ' יאן קיו זו (Yan Qiu Zhu) מהמחלקה למכניקה, חומרים והנדסת ייצור של אוניברסיטת נוטינגהאם באנגליה. החומר נחשף לזעזועים קשים באמצעות יריות במהירות של 1.5 ק"מ לשניה. הפולרנים האנ-אורגניים עמדו בלחצים שנוצרו על ידי הפגיעות - לחצים של עד 250 טון לס"מ מרובע. לחצים אלו דומים ללחץ שמתקבל, לדוגמה, כאשר מפילים ארבעה קטרי דיזל ענקיים על אזור בגודל של ציפורן. הפולרנים האנ-אורגניים הם כה חזקים עד כי לאחר הפגיעה, החומר נשאר זהה למצב בו היה לפני הפגיעה. בניגוד לכך, כדוריות חלולות של פחמן בעלות מבנה דומה אינן עומדות בעשירית מהלחצים שבהם עמדו הפולרנים האנ-אורגניים.

הקוטר של הננו-חלקיקים הוא 100 ננומטר (מיליארדית המטר) או אלפית העובי של שערת אדם. הגודל הקטן של הכדוריות, הדומות לקליפות בצל, מקנה להן תכונות ייחודיות שאינן אפשריות בחומרים בגודל קונבנציונלי, בעלי אותו הרכב, דבר ההופך אותן לאטרקטיביות ליישומים מסחריים רבים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2005, 22:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שאלה מדענים - דרוש הסבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי realNbalance שמתחילה ב "פיתוח ישראלי ישמש לאפודים חסיני כדורים"

מה הקשר של נו טכנולוגיה לפה? האם הכוונה היא שע"י ננ"ט הצליחו להנדס חומרים קטנטנים מאד ולייצר צורה (כדור רב שכבות?) שאי אפשר היה לייצר בטכנולוגיה רגילה? ואיחוד של צורות (כדורים) כאלו למשטח יוצר משטח קשיח מאד שעומד טוב יותר בלחצים?
מה הקשר לגלי הלם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר