לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2005, 21:23
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
צנזורה - לא מה שחשבתם

מכתב ארוך ומפורט שהגיע למכון פישר למחקר אסטרטגי הוליך לפגישה עם נציגי הצנזורה הצבאית.

בניגוד למה שניתן להבין מהרשימה האינסופית של נושאים הכרוכים באישור מוקדם, כמו גם אי הכשרת ידיעה בהינתן שהיא ציטוט מקור זר וכיו"ב -

הובהר לנו כי אין עלינו חובת הגשה של מאמרים ודו"חות;
ידיעונים אינטרנטיים פטורים מהגשה;
הם ביקשו כי נציגי צנזורה יוזמנו לכנסים בהם יהיו עיתונאים.

ואין כל מיגבלה לאנשי המכון להעביר מידע הדורש צנזורה לכלי התיקשורת. האחריות לפרסום היא על כלי התיקשורת, ולא על אנשי המכון.

מעניין, הלא כן?

פרט לנ"ל, אלא אם מנהלי הפורום אוחזים בתעודת עיתונאי של לע"ם, והפורום הוגדר ברשימות הצנזורה כעיתון לכל דבר ועניין - אין כל חובת הגשה מוקדמת לצנזורה.

בניגוד לדעתו של מנהל הפורום צנזורה אינה חלה על אדם פרטי אלא אם הוא מפרסם למשל ספר או חוברת הנוגעת לביטחון המדינה - ואז הוצאת הספרים חייבת לפנות לצנזורה, ואם זו הוצאה עצמית - הכותב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2005, 01:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
עד עכשיו ראית רק חלק מהמכתב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "צנזורה - לא מה שחשבתם"

נראה לי שלא תרד מהעניין עד שתראה חלקים נוספים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
יש עוד קטעים במכתב הזה.
נכון שהמכתב אנכרוניסטי ואינו מתאים לאינטרנט ובטח לא לפורום (ואנחנו בכלל לא בטוחים עד כמה הוא מחחיב אותנו). ועדיין, אנחנו מעדיפים לצנזר ולא לפגוע בביטחון המדינה.

ישן 19-09-2005, 10:50
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
יוסיפון...אני באמת לא ארד מהנושא כל עוד א ת ה לא תבין את הנאמר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עד עכשיו ראית רק חלק מהמכתב"

יש לי את נוסח המכתב הסטנדרטי של הצנזורה.

מה שאינך מבין הוא כי זה נוסח כוללני שאם מקפידים עליו לא ניתן לנהל גם את "מעריב לנוער", לא רק פורום בנושאי צבא.

הפניה של הצנזורה היא בסיס למשא ומתן, במסגרתו מסוכמים נהלי עבודה, הקלות ופטורים.

לדוגמא - כשאתה מצטט מתוך ג'יינס אתה עובר על הוראות הצנזורה, שכן מקור הידיעה,כולל ציטוט מעיתונות זרה אינו מכשירה מבחינה צנזוריאלית. יתר על כן - כלל העבודה של הצנזורה - אם ידיעה פורסמה בחו"ל מתייחסים אליה כאילו היא נכונה (גם אם אינה כזו). מובן שכלל זה מונע כל ציטוט מקורות זרים.

טכנית - אתה עובר על החוק. מעשית - הצנזורה לא תתעסק עם ציטוט מ - CNN וכיו"ב.
אם אתה לא מעוניין להקל על צורת עבודתך - ניחא. אם סבור אתה כי לא תוכל ללמוד מניסיונם של אחרים - יבושם לך.

מהתנהלות העניינים שהייתה למכון בו אני עובד מול הצנזורה מצטיירת תמונה אחרת של הגוף, וזאת העברתי לידיעת החברים.
ישן 19-09-2005, 11:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "יוסיפון...אני באמת לא ארד מהנושא כל עוד א ת ה לא תבין את הנאמר"

חשבתי שהברהתי את עמדתי.
אבל, אם צריך, אני אסביר שוב:
אין בכוונתי לדון פה לגבי חלותן, או אי חלותן, של הוראות הצנזורה על מעשי בפורום או לגבי הפורום בכלל.
הכלל שקבענו לעצמנו אומר שכאשר אנחנו חשים שיש במידע משום סכנה לביטחון המדינה נמנע מלפרסם אותו.
יצויין כי עד היום מכל החומרים שהגשתי לצנזורה (עבור הפורום) נפסלו רק שני קטעים ומילה בקטע אחר. זאת למרות שלא ביצעתי צנזורה עצמית וכתבתי את כל מה שאני יודע על אותו נושא עליו נכתב הטקסט.
כמות החומר שהוסרה מהפורום מטעמים צנזוריאליים היא מזערית והיא לא הוסרה בגלל דרישה של הצנזורה (כלל שידיעתי מגעת לצנזורה אין סמכות על חומר שכבר פורסם).

ישן 19-09-2005, 11:19
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אחרי 15 שנות ניסיון בעבודה מול הצנזורה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "יוסיפון...אני באמת לא ארד מהנושא כל עוד א ת ה לא תבין את הנאמר"

א. דברים שמרשים לך, לא בהכרח ירשו גם לי.
ב. דברים שמאשרים למכון פישר, לא יאשר לפרש או גורמים אחרים
ג. הנחיות של הצנזורה הן שונות ממקום למקום ומעניין לעניין

דוגמאות?

1) כתבה על מערך הקורנס באנגלית אושרה לפרסום. תרגום מילולי לעברית - נפסל
2) הנחיות לתקשורת זרה: כל מה שפורסם בארץ, אינו חייב בצנזורה
3) דברים שפורסמו בחו"ל - מותרים בפרסום תוך ציון המקור
4) הצלבת מידע אסורה (למשל להגיד שסמל X שפורסם במקום אחד עם כיתוב מסויים - חופף מספר Y שפורסם עם אותו כיתוב במקום אחר).

ולסיכום העניין - כשיש ספק - אז אין ספק.
כל אחד יפרסם עפ"י ההרשאות שקיבל. אתה לפי מה שאושר למכון פישר, פרש ימחקו מה שלא תואם את ההנחיות שקיבלו או שינסו להעביר זאת בצנזורה שוב...

וסתם בשביל הקטע - בכתבה שלי ב"מרחב אווירי" פסלו לי את פטל, פטפון, פחמן, אשכול, ואיזמל - הנ"ל פורסמו בבטאון ח"א. משימות כל אחד ממבנים אלו - נפסלו אף הם לאחר שפורסמו בבמחנה.
היה לי ויכוח סוער על זה עם מפקד השלוחה הירושלמית של הצנזורה. הכל בולמ"ס לאחר שהצגתי את הכתבות המקוריות. ועוד דבר שפסלו..... את שם הקוד צ'ארלי - שער מוסף סופשבוע בראיון עם דוד עברי "שם הקוד היה צארלי"....

היגיון? רק מחוץ לצנזורה....

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 19-09-2005 בשעה 11:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר