לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2005, 00:23
צלמית המשתמש של scripter
  scripter scripter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.02
...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "בבקשה תנו לי עצות איך ללמוד למבחן בהיסטוריה?"

אני אולי לא דוגמא טובה, אבל אני אספר לך איך עברתי היסטוריה.
שנה שלמה כמעט ולא נכנסתי לכיתה, ואם נכנסתי, לרוב התעסקתי במקצועות אחרים, מתמטיקה/מדעי המחשב.
עבר זמן מה, והמתכונת רק התקרבה והתקרבה.. והתחלתי לחשוב על כך שלא אצליח להתמודד עם כמות החומר ובנוסף, כמעט ולא הייתי נוכח בשיעורים.

שבוע לפני המתכונת, לקחתי את עצמי בידיים, ואספתי את החומרים של כל השנה, והתחלתי ללמוד.
לא סתם ללמוד, אפשר להגיד שזה היה חרישה, מעל 6 שעות ביום, קורה פרק, מסכם אותו, עושה מבחן לעצמי וזוכר אותו בע"פ כל אות ופסיק.

בסוף כל סיכום, חברתי מאגר שלות + מאגר תשובות, נעזרתי במיקוד ע"מ לחבר שאלות לעניין, ולא במקרה לחבר שאלה שלא תופיע.

לאחר שסיכמתי את כל הפרקים וחברתי את המאגר שאלות + תשובות (יומיים בערך לפני המתכונת), ניסיתי לזכור בע"פ הכל, מעל 50 שאלות שחברתי, ובסוף אני אגיד לך, זה השתלם. הוצאתי מאה במתכונת ומאה עגול בבגרות, פלוס הגיע לי 10 נקודות בונוס על כך שאני עולה חדש.

אז לסיכום כל מה שכתבתי (אם בכלל קראת )
1. אל תפחד מכמות החומר, זה לא אומר כלום - תשקיע בזה ואתה תראה שתצליח.
2. תסכם כל פרק שלמדתם, תחבר לך מס' שאלות, ותעשה לעצמך מבחן עליהן (שיטה טובה לדעתי)
3. נעזרתי בהקלטות שעשיתי על מאגרי השאלות + תשובות ע"מ לזכור את כל החומר בע"פ פיקס, שלא אפספס אפילו נקודה אחת.

אולי אני הגזמתי, אבל תחשוב, אם הייתי בפיגור בחומר, והצלחתי.. אז אין סיבה שלא תצליח.
GL.

חזרה לפורום
ישן 05-10-2005, 21:24
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
היי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "בבקשה תנו לי עצות איך ללמוד למבחן בהיסטוריה?"

היסטוריה זה רק חרישה, לא חייב לבוא לשיעורים לפני המתכונות..
העיקר שהכל יהיה מסוכם לך במחברת.. תיקח דפים ותעשה סיכומים..
אל תלמד בחברותות של יותר משני אנשים (אחרת: כישלון חרוץ, דיבורים דיבורים, ובטח לא על היסטוריה)
קרא את הסיכום שכתבת במו ידך (אל תצלם סיכום, כתיבה במו ידך, עוזרת לזיכרון הדברים)..
ואז תענה על שאלות ותשובות...
לגבי ההתעניינות בחומר: יש את החומר של השואה, שזה מאוד מעניין ולכן הוא נחשב לחומר הקל, אז תיקח אותו ראשון, תריץ אותו ותסיים עם שליש חומר.. ויש את החומר הפחות מעניין, שאתה צריך פשוט לשנן ולחרוש ולחרוש אותו.. אין מה לעשות..

חוצמזה שאין צורך להילחץ, כי כמו שרומק אמר למעלה, בסופו של דבר מגיע המיקוד, שמפיל חצי חומר, ולא רק זה , גם מהמיקוד הזה את יכול להמר הרבה, אבל רק בהמלצת המורה..!!

בהצלחה, ואל תילחץ כולנו עברנו את זה, אין סיבה שאתה לא תעבור..

חזרה לפורום
ישן 15-10-2005, 13:16
  אוהד שקד אוהד שקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
המלצה תן לי לתת לך עצה ממורה להיסטוריה

קראתי את כל התגובות של התלמידים האחרים בפורום פה והן מסבירות לי מדוע הציונים כ"כ נמוכים בהיסטוריה ובכלל.

לצערי, מלמדים אותנו מגיל קטן שהיסטוריה זה לזכור וזהו. זה לא נכון.
היסטוריה היא תהליכים שקורים וברגע שאתה עולה על תהליך - אתה מצליח בהכול.

למשל, כאשר שואלים אותך מה היו הגורמים ל...
חשוב תמיד על - כלכלה, חברה, פוליטיקה. אלו שלוש הסיבות שתמיד תהיינה רלוונטיות כגורמים כמעט לכל דבר. במיוחד לעלייה לשלטון ולפרוץ מלחמה.

בנוסף לזה, יש הליכים רבים שמתרחשים בשל אירועים קודמים.

עכשיו נסה לקחת את החומר (ואם המורה שלך משעמם, ולצערי חלקם כאלו, רק תשב בשיעור, לפעמים יצוץ לך בבגרות איזה שהוא זיכרון מהכיתה) ונסה לשרטט לעצמך תהליכים, נסה להבין את ההיסטוריה ולא רק לזכור אותה.

למשל - מה גרם לעליה הראשונה לקרות - פרעות "סופות בנגב".
מה גרם לעליה השניה לעלות - מלחמת יפן-רוסיה ופרעות ביהודים.
מה גרם לעליה הרביעית- דיקטטור שונא יהודים שעלה לשלטון בפולין, גרם לבהלה בקרב היהודים והם עטו לכאן.
מה גרם לעליה החמישית - עליית הנאצים. וכל מילה נוספת מיותרת.

עשיו תחשוב רגע מאיפה הגיעו האנשים של העליות ומדוע העלייה החמישית הצמיחה הכי הרבה את הארץ? הגיון - היהודים באו מגרמניה העשירה, הגיעו עם כסף רב (בהסכם ההעברה) ולא פחות חשוב - הגיעו בהמוניהם. פי שניים וחצי מנה הישוב בתום העלייה.

רואה - הכול זה תהליכים שצריך לחשוב בהגיון עליהם.

אוהד.
אם תצטרך עזרה תוכל לכתוב לי במייל, אני זמין כל הזמן ואני עונה כל הזמן. וכמוך גם תלמידים אחרים. אם אני לא אדע את התשובה אומר זאת.
ohad_sh@beitberl.ac.il

"אינני יודע באיזה נשק ישתמשו במלחמת העולם השלישית, אך אני בטוח שבמלחמת העולם הרביעית ישתמשו במקלות ובאבנים"
(אלברט איינשטיין)

יש לכם שאלות בהיסטוריה לבגרות? צריכים עזרה? מעוניינים להתייעץ?
צרו איתי קשר בדוא"ל ohad_sh@beitberl.ac.il ואשמח לעזור לכם.

חזרה לפורום
ישן 21-10-2005, 03:22
  RunX RunX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתור אחד שהוציא 100 בבגרות בהיסטוריה

אני יכול להגיד לך שאין לך מה להלחץ.
כי היא לא כזאת מפחידה כמו שאומרים.
תשאיר לך לפחות שבועיים לפני המתכונת ללמוד טוב.
תלמד פרק, תנסה לשנן, ותרשום דברים עיקריים (בעיקר את כל הסעיפים).
אני מאוד מקווה שתבחר בתוכנית ב' שזה העמקה בשנות ה 30 ושנות ה 20 בכללי.
בכל אופן, אני ממליץ לך לבקש מאבא / אמא / אח / אחות שיבחנו אותך על כל פרק שאתה לומד.
כאילו אם לדוג' למדת את שנות ה20, אתה רוצה להיות בטוח שאתה זוכר הכל ? תגיד את הדברים בקול כי זה מאוד עוזר, מניסיון. אחרי זה תבקש מאחד מהמשפחה שיבחן אותך בעל פה על החומר. זה הכל
לסיכום, אני יכול להגיד שבמתכונת הוצאתי 82, המורה הגישה אותי על 95 (ממש עשתה לי טובה), ומרוב שפחדתי מהבגרות חרשתי בטירוף וכמו שאמרתי כבר, הוצאתי 100. (98 בסופי) .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://random.thecrow.co.il/?Page=Show&ID=5871&.jpg]

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר