לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2005, 16:23
  yubar yubar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
0.5
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Niro669 שמתחילה ב "לאנשים שמבינים בנשק....נושא סתרשפים :]"

רציתי גם להוסיף משהו....

הרבה אנשים חושבים שבבראונינג 0.5 מה שמורכב על הקנה זה סתרשף שתפקדיו הם כמו למשל באם - 16 וכו'.

האמת היא שזהו מגביר רתע,כלומר ישנם קנים של 0.5 שלא מורכב עליהם מגביר רתע (צריך לכל 0.5 קנה אחד עם מגביר רתע וקנה אחד בלי - אפשר גם ששני הקנים יהיו עם...ככה זה לפי פקודות הצבא אם אני לא טועה).

תפקידו של מגביר הרתע הוא לתת לבראונינג קצב אש גדול יותר.
כלומר אחרי שהקליע יוצא מהקנה והגזים דוחפים את הקנה של הנשק אחורה וככה גורמים לירייה מחודשת ,
(בהזדמנות אני אכתוב פה איך בראונינג עובד)
ע"י הרכבת מגביר הרתע יותר גזים דוחפים את הקנה לאחרונה ביותר מהירות...וכך קצב האש גובר.

בבארט לעומת זאת ה"סתרשף" שלו , בנוסף גם לשמירה על קצה הקנה מפני מכות ,משמש כמפחית רתע...
ומוריד את עוצמת הרתע של הנשק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2005, 10:46
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שאלה כללית
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אם כבר העלה כאן בלם לוע ובארט"

שאלה כללית על דיוק של נשקים:

אם נסתכל על הנתונים של ה107 וה109 נראה שבכללי ה109 יותר קצר, עם מעלה סלילים ביחס יותר גבוה (?). ממה שאני יודע קה ארוך יותר ויותר סיבובים של הקליע בקנה משפרים את הדיוק של הנשק.

M107 :
אורך קנה 73.67
מעלה סלילים 1:15 (סה"כ 1.93 סיבובים)

XM109:
אורך קנה 44.7
מעלה סלילים 1:22 (סה"כ 0.8 סיבובים)

כמו שאתם רואים ההבדלים משמעותיים, לפחות בנתונים. בארט טוענים שהטווח היעיל של ה109 גדל ל2 ק"מ. וכאן באה השאלה:
האם ההבדלים האלה משמעותיים מבחינת דיוק ויעילות הנשק?
אם כן עד כמה?
מה הדבר שהכי משפיע על דיוק של נשק?
ואחרון - יש משמעות (סוג של פיצוי) לגודל התחמושת ולמהירות הלוע?
ישן 06-10-2005, 14:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אם כבר העלה כאן בלם לוע ובארט"

הנה מה שכתבתי פה בעבר:
צלפים מיחידה מובחרת בבגדי הסוואה, אוחזים רובה צלפים מדגם בארט 82A1.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הנשק מקרוב

מטווח ברובה צלפים בארט 82A1

הנשק מקרוב

mister-t שאל:
  1. למה יש לרובה הצלפים את הבליטה הזאת בסוף הקנה?
  2. מה טווח הפגיעה של הרובה?
  3. מה היא מהירות הקליע ביציאה מהקנה?
אורי ענה:

1. הבליטה היא סתרשף, כמו הסתרשף של כל M16, מטרתו להסתיר רשף ולפזר את הגזים שיוצאים מהקנה. אם תשים לב, אין בריחת גזים למעלה (יש חסימה) וזה מצמיד את הקנה כלפי מטה, מה שביחד עם העמידה על הדורגלים - תורם ליציבות הכלי.
  2. Maximum effective range on equipment-sized targets: 1800 meters. Muzzle velocity: 2800 feet (854 meters) per second

וואחשית העירה, בקשר לתשובה שלך על הבארט:
לדעתי זה לא סתרשף אלא בלם לוע (כמו בתומתים) שנועד להפחית את הרתע העצום של קליע 0.5. (שגם ככה פורק את הכתף של כל מי שיורה בו...) והאפקט שאתה מדבר עליו הוא נכון לסתרשף של פלטופ, בו אין פתחים למטה אלא רק למעלה וכך נוצר לחץ שדוחף את הקנה מטה ונתקל בהתנגדות של הדורגלים אבל לא נראה לי שזה מה שקורה בבארט כי אין שם פתחים למעלה.
הנדריקס הסכים: לגבי הבלם לוע - אני מסכים, בניגוד למגבר רתע בחלק מהמק"כים.
והרחיב זה בלי מגבר רתעתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
וזה עם
הקונוס (או חצוצרה) בקצה הקנה נועדו להגביר את הרתע. כידוע, למקלע בראונינג 0.5 אין דריכת גזים אלא דריכת רתע. בחלק מהמצבים כדי להגדיל את האמינות (בעיקר במתארי לא-חי"ר, כלומר, חצובה על רק"מ, אנייה וכו') מוסיפים את הרכיב הזה כדי להגדיל את הרתע ובכך להבטיח אמינות פעולה גבוהה יותר.
Chipushit17 העיר שהתמונה היא של חייל ישראלי בסואץ.
אני הרחבתי על הבלם לוע:
כמו שכבר אמרו פה זה אינו סתרשף רגיל אלא בלם לוע,
לבלם הלוע ארבעה מטרות:

1. הפחתת הרתע - סופג ומפזר את רובהגזים המתפרצים מהקנה וכך מקטין את רתיעת הקנה לשני שליש מהרתיעה המקורית.
  2. פיזור הרשף - כמו כל סתרשף - מסייע בהסתתרות היורה (חשוב מאד לצלף) ומונע את סינוורו.
  3. הפניית רעש היריה לאחור - רעש הירי של הבארט הינו חזק מאד, זה גורם גילוי משמעותי ועלול לחשוף את העמדה, לכן בלם הלוע מפנה את עיקר הרעש לאחור.
  4. פיזור גל ההדף מהירי כלפי הצדדים ובכך מניעת עננת האבק האופיינית, עננת אבק כזו נראית בקלות מטווחים של מאות מטרים (!) ועלולה, גם היא, לחשוף את העמדה.
איור להמחשה:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר