לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2005, 12:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מגעיל נכון שלא קראת את דבר המנהל?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sky_high שמתחילה ב "שתי שאלות (עוצבה וקורס קומנדו)"

כתבתי שם בפרוש:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
יש להקפיד ולהשתמש במינוח "עוצבה" במקום: גייס, אוגדה או חטיבה. "עוצבה" הוגדרה כביטוי כולל לכל הנ"ל ולמעשה מונעת את האפשרות לזהות בדיוק את סדר הכוחות שמכילה כל מסגרת צבאית.

כלומר עוצבה זה שם כולל למסגרות צבאיות גדולות מרמת החטיבה, דרך האוגדה ועד לגייס.

דבר נוסף שכתבתי שם הוא:
ציטוט:
לפני כתיבת הודעה, יש להשתמש בארכיון, במערכת הישנה ובמנוע החיפוש על מנת לבדוק האם הודעה דומה כבר נכתבה או נענתה. אם קיים אשכול בנושא יש להמשיך את הדיון באותו אשכול ולא לפתוח אשכול חדש.

אם היית מחפש את המילים קורס קומנדו, היית מגיע לתוצאה הזאת. לדעתי זהו ההסבר הכולל ביותר שקיים על הקורס הזה.
היית מגיע אל אותה תוצאה אם היית מחפש בגוגול את אותן מילים (תוצאה תשיעיית בעמוד והראשונה שמדברת על הקורס שמתקיים היום)

תן לי סיבה אחת טובה מדוע שלא לחסום אותך מכתיבה בפורום?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2005, 14:03
  Shmuel^2 Shmuel^2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "רג'ימנט- בין הרמה הגדודית..."

אם הבנתי נכון, רג'ימנט ובריגדה מהווה בערך את אותו הסד"כ (פלוס מינוס רמת הגדוד) וההבדל הוא ארגוני. הסד"כ משתנה לפי אופי הגדוד (פרשים, חי"ר וכו) וזרוע הצבא בו הוא נמצא (צבא, צי, נחתים וכו).
רג'מנטים הם (בתאוריה) למעשה גדודים שכל המשרתים בהם הגיעו מאותו האזור. רג'מנט הוא דבר הנפוץ בצבואת אירופה שם באופן מסורתי הגדודים כונסו על בסיס אתני או אזורי כמו לדוגמא הרג'ימנטים הסקוטים והאירים (והוולשים) במשמר המלכה.
אם הבנתי נכון, חייל המשרת ברג'ימנט עושה שם את כל שרותו הצבאי - החל מהטירונות דרך הקורסים וכלה אפילו בקצונה. זה יוצר זיקה חזקה מאוד בין החייל לרג'ימנט ובנוסף לכך הופך את הרג'ימנט למרכיב הבסיסיי של הצבא.

משמעות הבריגדה משתנה מצבא לצבא. בחיל הנחתים בריגדה היא מקבץ של רג'ימנטים שנוצרים אד-הוק לצורך משימה זו או אחרת.

קשה מאוד להשוות את כל זה לצה"ל כי בצה"ל כל קנה המידה בכלל הוא שונה. אין רמה בין הפלוגה לגדוד ובין הגדוד לחטיבה בעוד שהמונחים האלה לקוחים מעולם צבאי שונה בתכלית.
אם הייתי חייב להשוות, הייתי אומר שבצה"ל קיים מבנה רג'ימנטלי מינוס - לכל גדוד יש את הגאווה שלו הסמלים שלו, מע' הקידום בתוך הגדוד (עד המידה האפשרית כמובן) וכו. מצד שני את הקורסים הגדולים עושים בחוץ - קצונה, לדוגמא, ויש מקרים בהם קצינים יוצאים מחוץ לגדוד או אפילו מחוץ לחטיבה.
ישן 14-10-2005, 16:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "דווקא חטיבה מוגברת ולא גדוד..."

למיטב ידיעתי המושג רג'ימנט הוא שארית מהטרמינולוגיה שנשארה מצבא בריטניה וממבנה הצבא בסוף המאה ה-19. מבנה הצבא דאז היה שונה, ואצל הבריטים בעיקר נושא המסורת הוא חזק מאוד. עם זאת, למיטב ידיעתי, הרג'ימנטים היום בצבא הבריטי מהווים יחידות טקסיות ואינן קשורות בשרשרת הפיקוד.
בנוגע לסיור הקרבי, הרי שהם השאירו את הטרמינולוגיה של חיל הפרשים לגבי היחידות:
troops - squadron - regiment

מבנה יחידת הסיור הוא של יחידת בסיס מעובה בהרבה מאוד כוח אש, ולכן הרג'ימנט, שמקביל לחטיבה הוא למעשה חטיבה מוגברת, לצורך ביצוע משימת הסיור-באש.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 14-10-2005 בשעה 16:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר