לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2005, 12:55
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
פיתוח אנטי גרביטציה בגרמניה הנאצית - רשמים מספרו של ניק קוק

שלום לכולם,
כבר מזמן רציתי לפתוח את הת'ראד הזה אבל לא הזדמן לי.
לפני כמה שנים כאשר ערכתי את המחקר לשני המאמרים בנושא חמקנות נתקלתי בספר שנכתב על ידי ניק קוק בשם: The Hunt for Zero Point .
הינה קישור מאמזון:
http://www.amazon.com/exec/obidos/t...355863?v=glance

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://images.google.com/images?q=tbn:v58Nr3kAGfgJ:www.americanantigravity.com/graphics/nick-cook/hzp-thumbnail-3.jpg]

קוק מתאר בספר את מסע החיפוש האישי שלו אחר אחת התעלומות המעניינות ביותר של מלחמת העולם השנייה אשר לא נחשפה עד כה - פרויקט נאצי סודי ליצירת אנרגיה מהואקום (מה שמכונה zero point energy) ויחד עימו אמצעי הנעה אנטי גרוויטציוני (למטוסים ולצוללות).

כמו מרבית מי שקורא עכשיו שורות אלו ואינו מכיר את הסיפור הייתי מאד ספקן (ואני עדיין). אלא שאז התברר לי שכותב הספר אינו עוד רודף חיזריים תימהוני אלא אחד העורכים המכובדים של המגזין ג'יינס אשר חקר את הנושא במשך תקופה ארוכה.

למי שמתעניין אני בהחלט ממליץ על הספר. הינה ספויילר קטן - בסופו לא תצאו עם יותר מידי תובנות חדשות וסביר שאפילו עם יותר שאלות מתשובות אבל הקריאה מהנה (דומה לסיפור בלשי כמעט) וישנן גם פה ושם פיסות מידע בהחלט מסקרנות.

למי שקצת מכיר את הנושא אשמח לשמוע התייחסות לספר ולסופר.

נ.ב. זיו, אני יודע שהיה בזמנו ת'ראד בנושא המלצות ספרים - אבל חשבתי שזה ראוי למשהו נפרד - מה גם שאשמח לפתוח דיון בנושא עם מי שקרא ומכיר.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 14-10-2005 בשעה 13:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2005, 13:15
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
ספר משעשע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "פיתוח אנטי גרביטציה בגרמניה הנאצית - רשמים מספרו של ניק קוק"

הספר של קוק נכתב במידה רבה כמו פרק ב"תקים באפילה". למרות שהכותב מוכר בתחום כמומחה רציני - אכן, כפי שנכתב, הוא היה ערוך לעניני תעופה צבאית ב-JDW - הרי שהספר כתוב בצורה קלילה וניכר שהוא יועד לא רק לחובבי תעופה כבדים. הספר לא מחדש הרבה ורוב מה שנכתב בו התפרסם במקורות שונים קודם לכן. במקום זאת יש לראות בו כמעין ספר מסע (די הומוריסטי, יש להודות) בתוך העולם של טכנולוגיה ביטחונית מסווגת בארה"ב (יש עוד כמה ספרים מומלצים שאני אשמח להתייחס אליהם באם יהיה עניין בכך).
מי שעסק או עוסק בכתיבה עיתונאית/מחקרית בתחום הטכנולוגיה הצבאית יימצא הרבה עניין בספר - פחות בשל העובדות שמופיעות בו - ויותר בשל חוויות שהוא בוודאי נתקל בו בעצמו כמו עבודה מול אנשי יחסי ציבור לא מוצלחים ומרדף אחרי מרואיינים שמתגלים כאנשים תמהוניים.
לי באופן אישי הספר לא חידש כמעט (את הפרטים המעניינים קוק כבר פירסם ב-JDW - אני אשתדל בהזדמנות לסרוק כמה מתוכם שנמצאים בארכיון שלי). מי שמבין בתחום ושקרה פרסומים קודמים בנושא עשוי להתאכזב. אבל אני מסכים עם הכותב שלפני כי הוא ספר משעשע ומומלץ כספר מסע.
בעבר ניתן היה להשיג אותו בארץ - במהדורתו בכריכה הקשה ברשת "סטימצקי". היום אני מניח שהוא כבר לא זמין אבל ייתכן שניתן להזמינו דרכם למי שלא רוצה/יכול להזמין מחו"ל בכוחות עצמו.

ישן 14-10-2005, 17:45

דווקא מאד מסקרן
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "ספר משעשע"

שלום NSDQ,

ראשית טוב לדעת שמישהו נוסף מכיר את הספר. האמת שמאד היה מעניין אותי לקרוא עוד חומר על הנושא ואשמח אם תוכל להעלות דברים כי לי לצערי אין לי גישה פשוטה לג'יינס.

באופן כללי אבל מה דעתך על כל הסיפור? נראה לך שיש שמץ אמת ברעיון שהנאצים אכן עלו על משהו כאן (אולי אפילו באופן חלקי)?

אגב את העותק שלי (בכריכה קשה) קניתי בזמנו מאמזון - לא נראה לי שיש להם מחסור בו (בארץ מעולם לא ראיתי אותו למרות שאני מאמין לך שאכן נמכר כאן אי שם בעבר).
עידו
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-10-2005, 18:14
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
מידע נוסף
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "דווקא מאד מסקרן"

אני אשתדל לסרוק את המאמרים המדוברים לקראת סוף שבוע הבא. מדובר בין השאר במאמר של קוק עצמו שהתפרסם ב-JDW בשלהי יולי 2002. השער של הגיליון הזה הכיל פרפאזה על ניוטון והתפוח או משהו בסגנון. המאמר עורר תשומת לב רבה ואתה יכול למצוא התייחסות לא רעה אל תוכנו כאן:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/2157975.stm

בנוגע לתחום עצמו הרי שאינני פיזיקאי. יחד עם זאת יש לי תחושה שגם הפעם יש נטייה להאדיר יתר על המידה את הטכנולוגיה הנאצית. אומנם הגרמנים פיתחו כמה טכנולוגיות מדהימות וחלוציות אבל עם הזמן חל ניתוק מהמציאות של כותבים רבים והם טוענים שהגרמנים הצליחו לפתח דברים שגם היום - 60 שנה אחרי - הטכנולוגיה מאחוריהם נראית כמו מדע בדיוני. בוא נעמיד את הדברים בפרופורציות הנכונות. הגרמנים היו חלוצים בתחומים רבים אך מפה ועד להאמין בכל מיני תכנונים הזויים - שרשת האינטרנט מלאה בהם - נראה לי לא רציני. זה מזכיר לי ספר שעוסק גם הוא בפיתוחי אנטי-גרביטציה גרמניים ומקדיש מקום רב לתיאור בסיסים תת-קרקעיים שהקימו הנאצים מתחת לאנטרקטיקה. בניגוד לספק של קוק הספר הזה (Blue Fires של Gary Hyland) לא רק משעשע - הוא גם בעיקר אידיוטי.
מה מצב המחקר כיום? אני מניח שלו המחקר היה מבשיל לכדי משהו ממשי היינו שומעים עליו. סביר להניח שהאמריקאים (ואחרים) עושים כל מיני ניסויים במעבדות (ועל חלקם אנחנו יודעים בודאות) אך זה יותר בגדר של "שעשועי R&D". לא מדובר בטכנולוגיה שהבשילה לכדי מערכות מבצעיות של ממש. שוב, אם זה היה מגיע למצב כזה הרי שניסיון העבר מראה שהיינו שומעים על כך. כבר לא מדובר בעידן המלחמה הקרה שבו האמריקאים חששו מפלישת טנקים סובייטים לפולדה ושמרו קרוב לחזה כל טכנולוגיה שיכולה הייתה לשמש כ-"Sillver Bullet" פוטנציאלי. וגם אז, כפי שאתה יודע (ראיתי שעסקת בעבר מעט בחמקנות), הרי שתחום רגיש ובעל פוטנציאל מבצעי כה משמעותי כמו ה-STEALTH זכה למעקב צמוד של התקשורת המקצועית כמעט למין ראשיתו. אומנם לא חסרים פרסומים שגויים, אבל מי שיחזור לפרסומים מראשית ואמצע שנות ה-80 יראה שהם מספקים תמונה כלל לא רעה על ההתפתחות האמריקאית בתחום זה. המצב לא כך בנושא האנטי-גרביטציה. פה ושם יש פרסומים (שאת חלקם אני אשתדל להעלות לאתר בהמשך) אך הרושם המתקבל הוא שהנושא מצוי עוד בחיתוליו וכי רחוק היום עד שיבשיל - אם בכלל - לכדי טכנולוגיה שימושית.
אבל, כמו בכל עיסוק בתחומי R&D מסווג - ייתכן ואני טועה לחלוטין.

ובנוגע לקטע של "אמזון" הרי שאני לא מטיל ספק בכך שהספר זמין שם. פשוט מאחר ולא כל הגולשים נהנים מגישה ל"אמזון" רציתי ליידע שעקרונית יש אפשרות להשיג את הספר בארץ. אני מניח שאם הוא כבר היה ברשת "סטימצקי" ניתן לבקש ממנה להזמין עותק חדש.

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 14-10-2005 בשעה 18:21.
ישן 14-10-2005, 19:33

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "מידע נוסף"

העובדות המעניינות ביותר בספר (בהנחה שאני זוכר נכון - קראתי אותו מזמן) קשורות לבונקרים התת קרקעיים הגדולים שהנאצים בנו בפולין. כששאלתי לגבי המחקר שאלתי דווקא לגבי המחקר ההיסטורי. הרי לגבי מה שנעשה היום במעבדות האמריקניות לו לי ולא לך יש גישה. האם בעקבות המחקר של קוק שהוא אולי חוקר טכנולוגיה אבל וודאי לא היסטוריון של גרמניה הנאצית, מישהו טרח לבצע מחקר מקיף יותר ולנסות לברר מה באמת עשו הנאצים באותם בונקרים?

הנאצים היו כידוע מסודרים להפליא ויש להניח שאם מישהו לא השמיד את המסמכים או העלים אותם במכוון (וקשה להאמין שהכל הועלם) ניתן למצוא אותם ולברר מה נעשה שם. אפשר גם שנותרו אנשים בחיים או אנשים שסיפרו על כך לקרובים שעודם בחיים שיכולים לספר מה קרה שם.

אני בהחלט מעוניין לקרוא מה שיש לך מג'יינס - זה נשמע מעניין. בנוגע לידיעה בBBC - זה בהחלט לא חדש קראתי את זה כשזה התפרסם לפני כשלוש שנים.

עידו
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-10-2005, 20:39

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "בונקרים"

האמת - לא הכרתי למרות שאפשר שראיתי משהו בנושא בערוץ ההיסטוריה.

בגדול אני מכיר את רוב התוכניות הגרמניות בתחום התעופה (לפחות המוכרות יחסית) כולל רעיונות לבנות מפציצים ארוכי טווח. מה שראיתי באתר ששלחת (שלא ממש נמצא בו חומר אלא רק פרסום לספריו אם אני מבין נכון) הוא גם משהו בקשר לתוכנית למטוס חלל - זה כבר באמת די הזוי לנוכח העובדה שאפילו כיום ספק אם יש בידינו את הטכנולוגיה.

אולי כדאי לפנות לבחור ולשאול אותו למרות שספק אם הוא יענה.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר