לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2005, 18:37
  שריונר מרובע שריונר מרובע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
חוששני שלא הבנת
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ברור, יודעים הכל. כולל מה..."

את כוונתי.

גאוות יחידה מענינת אותי כשלג דאשתקד. אני זקן מדי בשביל זה.

נושאים אחרים מטרידים אותי.

כאשר שלושה אנשי שייטת נהרגו בנמל פורט סעיד בניסיון להטביע איזושהי "מקשת" מחורבנת ועוד ספינת טורפדו שידעה ימים טובים יותר אי שם בעבר, כאשר אנשי שייטת וסיירת מטכ"ל נהרגו באי גרין בנסיון לפוצץ מכ"ם - בעוד חיל האויר היה מטפל במטרות אלו במהירות וביעילות, תוך חיסכון בחיי אדם, (וחיל האויר הטביע סטי"ל בנמל פורט סעיד) - ואלו רק דוגמאות ממבצעים "הירואיים" שגבו קורבנות רבים,- הרי כל אחד צריך לזעוק: חידלו!
גאוות יחידה, אגו מנופח ושיקולי קידום, הקצאות כסף ציוד וכח אדם, הם שיקולים שצריכים להידחות מול המחיר הנורא שאנו כולנו משלמים. השיקול היחידי שאותו יש לקחת בחשבון הוא היעילות והחיסכון בחיי אדם.

ועוד משהו מטריד אותי.
אם תערוך חיפוש באתר זה, תגלה סרט קצר שצולם בבטן צוללת דולפין, שם ניראים מלחי הצוללת חוגגים את חג המולד(!). הם יושבים מול המכשירים המשוכללים בכובעים מצחיקים, על הצגים מודבקות תמונות עירום, והם שרים שירים גסים.
אני בטוח שאם מישהו היה מעיר להם, הם היו מגיבים ב"סמוך" "יהיה בסדר" "חפיף", ועוד ביטויים מהארסנל המצוי.
בארה"ב ראיתי סרט אודות צוללת אטומית אמריקאית. ששה חודשים הם שוהים מתחת למים בלי להרעיש רעש מיותר, וכאשר הם במשמרת הם לא מוציאים מילה מהפה מבלי שנשאלו, ולרוב שומעים מהם רק "יס, סר" "נו סר" . ככה זה אצל האמריקאים, ואנחנו יכולים ללמוד מהם.

אני מקווה שהבהרתי את כוונתי.

--------------------------------------------
חיל השריון: נלחמים בישיבה.

נערך לאחרונה ע"י שריונר מרובע בתאריך 15-10-2005 בשעה 18:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2005, 20:00
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
שריונר מרובע עם כל הכבוד ויש כבוד...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי CYANIDE_ASSASSIN שמתחילה ב "ואם היית משווה את זה לצוללנים בברה''מ"

אני לא חושב שאתה יכול לקחת ארוע בדיד ולהשליך אותו על כל שייטת הצוללות תראה אני אדם מאמין מסורתי וכמובן שלראות את הסרטון הזה לא הסב לי גאווה רבה אבל לחגוג חג המולד לצערי זה לא נחלתו של חיל הים בלבד מי שחוגג שיטב לו אני לא בא לחנך את העולם או משהו כזה בלי קשר אין לזה שום השלכה למקצועיות של הלוחמים שידועים כצוותי הצוללות מהטובים בעולם... אז נכון שהיה פישול שאותו חייל העלה את זה לרשת ונכון שבכלל הסרט לא היה צריך להיות מצולם מלכתחילה לדעתי למרות שכל עוד זה לא מקבל פבליק ציבורי זה בסדר אבל יש לזכור שהחיילים האלה עוברים שרות רחוק מסוכן מאוד ולרוב הם מבודדים ולא עולים שבועות למעלה אז דברים שלך יראו בוטים ומגעילים או לא יודע מה זה הדרך שלהם פשוט לפרוק לחצים ואני לא חושב שאני או אתה יכולים לשפוט אותם....

בלי קשר בקשר לדיון אני מסכים איתך שלעיתים עדיף להשתמש במטוסים אבל לא תמיד יש את היכולת.. לפעמים כלי השיט נמצא מעבר לאגרוף האוירי שלנו, לפעמים הוא מוגן בסוללות נ"מ ,לפעמים הוא משתמש באמצעים אלו ואחרים שמקשים על הזיהוי שלו, לפעמים יש חשש שיפגעו כלים אזרחיים שלא קשורים לאותו כלי, לפעמים יש מטלות אחרות לחיל האויר אותן הוא צריך למלא ,לפעמים רוצים את השארת הכלי בשלמותו (למשל במקרה הקארין איי), ויש עוד דוגמאות רבות ומגוונות אני מבין שכאחד שלא בקיא ברזי ההסוואה הימית אתה חושב את זה לפשוט מאוד לשלוח מטוס וזהו וגם אני חשבתי ככה עד לא מזמן.
אבל אתה צריך לזכור גם ש90 אחוז מהסחורה בעולם מועברת בדרך הים, שכמו שמחבל יכול להסתתר בין אזרחים כנ"ל ספינה של מחבלים ואפילו ספינת מלחמה יכולה להסתוות ואפילו להציג עצמה כספינה אזרחית לכל דבר...וכבר היו מספיק מקרים כאלה עוד משחר ההיסטוריה.
ולא תמיד העסק כ"כ פשוט אל תשכח גם שבניגוד לצוללות ולסטילי"ם מטוסים הרבה יותר קל למכ"ם של ספינה לגלות..ואני לא מכיר יותר מדי דברים שטסים במהירות מאך1- 2 עם חתימת מכ"ם של אף 16 איי סביר להניח שגם בני דודנו לא...

אני כן מסכים שהרבה ממשימות השייטת לא היו מחוייבות מהמציאות ונועדו למטרה אחת זריעת פחד ודמורליזציה... אבל זה אחד מהתפקידים שלהם.. בדיוק כמו שדרך הפעולה של המסתערבים לדוגמא זורעת פחד ודמורליזציה בקרב הערבים למרות שלכאורה הסכנה שרובצת עליהם היא מאוד מאוד גדולה כי הם בלב אוכלוסייה עויינת שמן הסתם תזהה כל דבר חשוד בהתנהגות שלהם אבל דמורליזציה זה אולי אחד הגורמים הכי גדולים לניצחון במלחמה... כשהאוייב שלך מפחד ממך עשית כבר חצי דרך לניצחון..
ישן 15-10-2005, 18:50
  אלירן ב אלירן ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.05
למה לא ציינת שבאי היו גם סוללות נ"מ...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "חוששני שלא הבנת"

שנינו מבינים שהמצרים ציפו לתקיפה על האי מהאויר ( כפי שידוע לך זאת הפעולה הראשונה של השייטת שבה יצאו מהים ליבשה = תקדים ) לכן ביצרו את האי כנגד תקיפה מהאויר.. לכן אני לא בטוח שאם היינו תוקפים מהאויר היו לנו פחות אבדות והמשימה היתה מוצלחת באותה המידה...
על כל מבצע כזה שציינת אני בטוח אנשים שמבינים בזה יותר ממנייוכלו לכתוב לך סיבות טובות למה פעולה של כוח קומנדו קטן מהים עדיף מאשר כוח אוירי...

ובכלל... אם ברצונינו לא לסכן חיי אדם אז למה בכלל צריך טיייסים?? אפשר להשתמש ולהשקיע את כל הכסף שהולך להכשרת טייסים ובקנייה ותיחזוק של מטוסי קרב במזל"טים ומל"טים וכך לא יהיה סיכון של חיי אדם כלל... מה גם שאפשר להשתמש בטילים בליסטיים לשם הטבעת ספינות שנמצאות במרחק גדול מדי למל"טים שלנו לא? וזאת במקום לסכן חיי לוחמים שינסו להצמיד מוקש לספינה....

נערך לאחרונה ע"י אלירן ב בתאריך 15-10-2005 בשעה 18:58.
ישן 16-10-2005, 06:05

אכן,
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי אלירן ב שמתחילה ב "למה לא ציינת שבאי היו גם סוללות נ"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלירן ב

ובכלל... אם ברצונינו לא לסכן חיי אדם אז למה בכלל צריך טיייסים?? אפשר להשתמש ולהשקיע את כל הכסף שהולך להכשרת טייסים ובקנייה ותיחזוק של מטוסי קרב במזל"טים ומל"טים וכך לא יהיה סיכון של חיי אדם כלל...

...וכך גם יהיה בעתיד. מזלטי"ם ומלטי"ם יחליפו את הטייסים.

מה גם שאפשר להשתמש בטילים בליסטיים לשם הטבעת ספינות שנמצאות במרחק גדול מדי למל"טים שלנו לא? וזאת במקום לסכן חיי לוחמים שינסו להצמיד מוקש לספינה....

מין הראוי שראשית תלמד מהו טיל בליסטי לפני שאתה מדבר שטויות.
ולעצם הענין, אני מבין שאתה מעדיף שצוללים יהרגו בניסיון להצמיד מוקש לאוניה, מאשר להשמיד את המטרה בטיל, הלא כן?

------------------------------------
ישן 16-10-2005, 10:48

עכשיו אנחנו בראש אחד...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "וואלה, הלוואי שיכולתי, הלוואי..."

למרות שאתה רוצה להיות גולנצ'יק....*

אכן, תמיד משהו משהו קורה, ו"המשהו" הזה כרוך באסונות, בקורבנות ובהרס משפחות - וכל זה בגלל שיטת ה"סמוך" האוכלת כל חלקה טובה.

* אתה רוצה גולני? השתגעת? למה לך? אתה רוצה להיות פועל שחור, או להפעיל מערכות מתקדמות בטנק? אתה רוצה להיות בכח הראשון שמסתער או להיות נגרר אחר כח השריון? אתה רוצה להיות מוגן בשריון עבה, או להיות חשוף לארטילריה ולאש נק"ל?
אני מציע לך לקרוא את סיפורו של יוסיפון, מנהל הפורום. גם הוא רצה חי"ר, אבל הוא היה ברדקיסט, ואיך שהוא הוא הגיע, נגד רצונו, לשריון, וכמו כולם הוא התאהב בטנקים - כל צעיר בריא ברוחו ובנפשו אוהב טנקים לאחר זמן קצר, ואני בטוח שגם אצלך זה יקרה.

------------------------------------
ישן 16-10-2005, 11:48

"תמיד השנים היו כתף אל כתף"???
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]מצד שני,..."

מתי? היכן? באיזה קרב? אפילו בקרב החרמון "של גולני" הטנקים היו ראשונים בחוד, וכך גם בהתקפות על תל-עזזית ותל-פאחר.

על הקשר בין טנקים לגולני כתבתי כבר בעבר באשכול אחר. הנה הציטוט:

יש לי סיפור בהקשר לכך: פלוגתי הוצבה באחד מכפרי המובלעת, שם שכנה מפקדת חטיבת גולני. הם, כמובן, תפסו את כל הבתים הטובים, ולנו הם השאירו את החושות המסריחות. אבל עד מהרה מצאנו פיתרון איך להעיף אותם משם: קבעתי את חניון הפלוגה על יד המגורים שלהם, ועם שחר הנענו את הטנקים בקול תרועה רמה. הם התחננו על נפשם: "תנו לישון", ואנו אמרנו "מצטערים, טיפול לפני תנועה... כוננות עם שחר..." ועוד חירוטוטים מהסוג הזה. תוך שלושה ימים הם עברו דירה...

---------------------------------------
ישן 16-10-2005, 11:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
למה נגד רצונו?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "עכשיו אנחנו בראש אחד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שריונר מרובע
סיפורו של יוסיפון, מנהל הפורום. גם הוא רצה חי"ר, אבל הוא היה ברדקיסט, ואיך שהוא הוא הגיע, נגד רצונו, לשריון, וכמו כולם הוא התאהב בטנקים

דווקא רציתי שיריון. אפילו רשמתי את החיל במקום השלישי ברשימת העדפות שלי. התאהבתי בטנקים כשהייתי בן שבע והתארחתי בבסיס שיזפון (אז החדש) במשך חמישה ימים. שיחקנו קצת עם המרכבות שאז עוד היו די חדשות.

ישן 15-10-2005, 18:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

אני לא אגיד מה מי ומתי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב ""החדרות אוויריות"??"

אבל השייטת פועלת גם בדרך האוויר ולא מדובר על צניחות רגילות...

שר"מ (שריונר מרובע) דעתך על מיותרותו של חיל הים ושל יחידות מיוחדות ידוע. אני חולק עליך (וכנראה שעוד כמה בדרג המחליט) ולא מטעמי גאוות יחידה וואסח, אלא מטעמים מבצעיים.
סיבה אחת, לדוגמא, היא שימור יכולות מגוונות לחדירה בצורה שקטה.

ישן 16-10-2005, 09:48

אני מבין....
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני לא אגיד מה מי ומתי"

...שאם השייטת עושה צניחות "בלתי רגילות", הרי הצנחנים עושים צלילות בלתי רגילות....
אני מקווה שהשייטת לא מתעסקת עם טנקים, שהרי אז אתה ואני נצטרך לבצע צלילות בנמל הקישון המסרטן...

אתה, כאדם דתי, ודאי מכיר את מאמר חז"ל הקובע כי "תפסת מרובה - לא תפסת"...

ועוד הערה: אם אתה יודע "סודות" כלשהם, הרי אין צורך להצהיר עד כמה אתה יודע, אבל לא תגלה לאף אחד.
כבר מזמן הפסקתי להתרשם מאנשים (ובמיוחד ילדים לפני שרות צבאי) הלוחשים בקולי קולות עד כמה הם יודעים ממקור ראשון ( הבת- דודה של השכן) , ועד כמה אתה לא יודע כלום.
אני גם משוכנע שאתה לא יודע כלום מעבר לידיעותך כאיש צוות טנק, וכל השו-שו הזה מיותר לגמרי.

--------------------------------------
ישן 16-10-2005, 09:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "אני מבין...."

ציטוט:
...שאם השייטת עושה צניחות "בלתי רגילות", הרי הצנחנים עושים צלילות בלתי רגילות....
אני מקווה שהשייטת לא מתעסקת עם טנקים, שהרי אז אתה ואני נצטרך לבצע צלילות בנמל הקישון המסרטן...

אתה, כאדם דתי, ודאי מכיר את מאמר חז"ל הקובע כי "תפסת מרובה - לא תפסת"...

ועוד הערה: אם אתה יודע "סודות" כלשהם, הרי אין צורך להצהיר עד כמה אתה יודע, אבל לא תגלה לאף אחד.
כבר מזמן הפסקתי להתרשם מאנשים (ובמיוחד ילדים לפני שרות צבאי) הלוחשים בקולי קולות עד כמה הם יודעים ממקור ראשון ( הבת- דודה של השכן) , ועד כמה אתה לא יודע כלום.
אני גם משוכנע שאתה לא יודע כלום מעבר לידיעותך כאיש צוות טנק, וכל השו-שו הזה מיותר לגמרי.

ראה הודעה פרטית ששלחתי אליך.
האם כל מה שאני יודע צריך להיכתב פה?
ממש לא.
מטרת תגובתי הנ"ל היה רק כדי להגיד שיש צורך בצניחות בשייטת ותו לא. חשבתי שהטעם לכך שאני לא יכול לפרט מובן וברור.

ישן 16-10-2005, 14:19
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אחד לאחד..
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "קראתי את הודעתך בפרטי"

ציטוט:
מה נומר ומה נדבר: ממש מבצע ג'ימס בונדי....

אפשר לחשוב שהקארין איי היא אוניה בגודל של ה"מיסורי", עם תותחי 18 אינץ' - כולה ספינה קטנה בלתי חמושה שכמה מלחים זקנים מפעילים אותה.

מישהו כאן סיפר שהשייטת פשטו על האוניה גם מהאוויר: הם השתלשלו בעזרת חבלים ממסוקים.

לא ניראה לך מוגזם כל הסיפור הזה? ועל הספינה הקטנה הזאת תהיה תפארתו של הקומנדו הימי?

ספינת הנשק הייתה נהוגה ביידי מלחים זקנים - ובסיטואציה אחרת גם כמה מחבלים חמושים...

אכן, ההגעה ליעד הייתה בסירות השייטת (מורנה), וכן השתלשלות ממסוקים. זה שוחזר בכל ערוצי הטלוויזיה, בראיונות שהיו עם מפקד חה"י.

ובתנאי אי וודאות, 500 ק"מ מהבית, ולמנוע מצב של "שובר שיוויון" אז גם פה מדובר במבצע לתפארת.

בא נאמר שעם טנקים לא היית מגיע לשם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-10-2005, 16:42
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "גם מה שכתוב בעיתונים זה רק חלק מהתמונה הכוללת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
אז כן ההשתלטות אולי הייתה קלה יחסית אבל למצואלאתר לנטר להכין את המבצע הזה זה לא דבר כזה פשוט וקל.. מה גם שהשתלטות הייתה קלה כי הפכנו אותה לאחת כזאת...

לא ידידי, להשתלט על אניה מרחק של 500 ק"מ מהבית, אינו דבר של מה בכך. להגיע אחרי שייט מייגע שכזה (אחרי הכל דבורות הן לא אניות של שייט תענוגות) ולטפס על אנייה, כמו גם לדייק בהשתלשלות מן המסוק לתוך כלי נייד, זה משהו שלא כ"כ פשוט לבצע. נכון, היו דברים יותר מורכבים (כך המש"ט בראיונות לאחר המבצע), אבל לא להמעיט בערכו של הנ"ל.

ישן 16-10-2005, 19:58
  מורן ח מורן ח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אני לא מדבר פה על הצד הפוליטי של המבצע"

אני לא מצליח להבין את הנקודה שלך.

הרי הבעיה הגדולה שהיתה שם זה הנחיתה על המסלולים. לאחר שהמטוסים כבר נחתו על המסלול, כל הכוחות נמצאים כבר בשטח ומצבך יותר טוב.
מה שקרה, זה שהצורך בזיהוי המסלול היה קריטי. אופציה אחת היתה להנחית כוחות ש'13 ליד והם יבצעו מן "ראש גשר" שכולל בידוד, סימון מסלולים וכו' ולאחר מכן נחיתה.האופציה השניה היא פשוט לנחות בלי אורות-מה שבוצע בסוף..
מה שטענתי הוא שלמירב זכרוני, האופציה של הנחתת כוחות אל אגם ויקטוריה בוטלה בשל החשש מתנינים.
ואם נתחבר למה שהתכוונתי מההתחלה, הרעיון הוא להראות כי צניחה אל הים היא אכן אופציה שראוי לשמר.
ישן 16-10-2005, 20:45

אז אני אסביר את עצמי שוב...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי מורן ח שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין את הנקודה..."

החשש היה שבגלל שלפעולה לא היה גיבוי אוירי כלומר ,מטוסי קרב שלנו לא יכולו לאבטח את השטח. התוצאה לניסיון לפתוח ראש גשר בימת ויקטוריה ימיט אסון על הכוח ועל החטופים... תחשוב לבד מה היה קורה אם היו מפעילים את מטוסי המיג כנגד סירות הגומי המסכנות האלה...בים גם זה לא שתי שניות והמראנו ואנחנו כבר לא בשטח שיכולים להגיב לנו לעשות את הדרך ממפרץ עכו כן לחיפה לקח לנו איזה שעתיים לפחות בפול סל"ד תחשוב לבד מה זה לחצות את ימת ויקטוריה...

ותנינים היו נקודת בדיקה אבל כמו שאתה יכול לראות גם בסרטונים של הנישיונל ג'יאוגרפיק.. תנינים נמנעים בד"כ מלתקוף סיקות גומי... במיוחד כשיש עליהן לוחמים עצבניים שחמושים במיטב הציוד.
ישן 16-10-2005, 22:03
  מורן ח מורן ח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05
אני חושב שאתה צוחק עלי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אז אני אסביר את עצמי שוב..."

החשש היה שבגלל שלפעולה לא היה גיבוי אוירי כלומר ,מטוסי קרב שלנו לא יכולו לאבטח את השטח.

-אני מתבלבל או שבכלל לא היה גיבוי אווירי?

התוצאה לניסיון לפתוח ראש גשר בימת ויקטוריה ימיט אסון על הכוח ועל החטופים... תחשוב לבד מה היה קורה אם היו מפעילים את מטוסי המיג כנגד סירות הגומי המסכנות האלה...

-למה שיפעילו מיגים על סירות גומי
-ומה היה קורה אם היו מפעילים את המיגים על ההרקולסים-לא נראה לך יותר הגיוני?

בים גם זה לא שתי שניות והמראנו ואנחנו כבר לא בשטח שיכולים להגיב לנו לעשות את הדרך ממפרץ עכו כן לחיפה לקח לנו איזה שעתיים לפחות בפול סל"ד תחשוב לבד מה זה לחצות את ימת ויקטוריה...

-וכמה זה לטוס עד לאוגנדה?

ותנינים היו נקודת בדיקה אבל כמו שאתה יכול לראות גם בסרטונים של הנישיונל ג'יאוגרפיק.. תנינים נמנעים בד"כ מלתקוף סיקות גומי... במיוחד כשיש עליהן לוחמים עצבניים שחמושים במיטב הציוד.

-???אתה רציני???
ישן 17-10-2005, 03:23

אני לא צוחק עליך אתה פשוט מתווכח עם מה שכתוב בספר של עידו נתניהו...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי מורן ח שמתחילה ב "אני חושב שאתה צוחק עלי"

החשש היה שבגלל שלפעולה לא היה גיבוי אוירי כלומר ,מטוסי קרב שלנו לא יכולו לאבטח את השטח.

-אני מתבלבל או שבכלל לא היה גיבוי אווירי?

נואז מה אמרתי..שלא היה גיבוי אוירי אני אומר את זה כבר מההודעה הראשונה.. אותו דבר גם לא היה במפרץ החזירים אני אפשט את זה ..אין מטוסים כלומר כלי טיס חמושים שיכולים להגן עליך בטווח כזה.

למה שיפעילו מיגים על סירות גומי
-ומה היה קורה אם היו מפעילים את המיגים על ההרקולסים-לא נראה לך יותר הגיוני?

אולי בגלל שיש בסיס של חיל האויר האוגנדי משו כמו 200 מטר מהאזור שבו חונה המטוס החטוף והיו בו מטוסי מיג 21....אולי בגלל שצבא אוגנדה שיתף פעולה עם החוטפים...אולי בגלל שעל הכף היתה מונחת יוקרתו של אידי אמין....

אם היו מפעילים מיגים על ההרקולסים היה קורה אסון..למזלנו אחת הפעולות הראשונות במבצע הייתה השבתה של אותם מיגים ע"י נגמשי ראם שהובאו בבטן ההרקולסים ותופעלו ע"י סיירת גולני וסיירת צנחנים כלומר- המיגים המאיימים הודמדו עוד בתחילת המבצע כשגורם ההפתעה היה לצידנו..
מן הסתם פעולה שכזאת הייתה יותר מסובכת אם היית מנחית כוח שייטת שמקסימום יכול לסחוב על הס"גים שלו כמה מטעני חבלה וכמובן ינוע בצורה בלתי ממוגנת אל תוך בסיס של חיל האויר האוגנדי אומנם הם לוחמים טובים אבל לי זה נשמע כמו משימת התאבדות....

-וכמה זה לטוס עד לאוגנדה?

ההבדל הוא עצום ....
פה אתה מדבר על מטוס הרקולס שמפעיל אמצעי ל"א שמגדיל בכל שנייה את רדיוס החיפוש במאות קילומטרים.... כלומר הוא מתקדם מהר וככה המרחק שלו מאזור ההתרחשות גדל בכל שנייה דבר שמקשה לאוייב שלא מזהה אותו על צג המכ"ם עקב אמצעי השיבוש שהוא מפעיל למצוא אותו

בסירות גומי מן הסתם אפשרויות הל"א שלך מוגבלות..אתה גם די קרוב לאזור ההתרחשות מספיק שירימו מסוק באויר ומוצאים אותך תוך שנייה..

-???אתה רציני???

רציני מאוד ואתה מוזמן לקרא את הספר הקרב האחרון של יוני שכתב עידו נתניהו לילה טוב
ישן 17-10-2005, 03:48

טוב אני אתן לך ציטוט מהספר מילה במילה עמוד 28-29 אם בא לך לקרא...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי מורן ח שמתחילה ב "אני חושב שאתה צוחק עלי"

"בסופו של אותו דיון שנמשך אל תוך יום רבעי,הוחלט לתת עדיפות לאופציית הצניחה לים,שבה תהיינה מעורבת השייטת,היחידה,וחיל האויר.
באותו שלב העדיף גם הרמטכ"ל אפשרות זו,ואילו מפקד חיל האויר פלד התייחס אליה בספקנות.
הרעיון ה"ימי"כלל בתוכו הצנחהשל סירות גומי וחיילים לימת ויקטוריה.
השייטים וחיילי היחידה יפליגו בסירות אל עבר שדה התעופה,ומכשיגיעו אליו יתקפו את המחבלים ויהרגום.
במהלך יום רביעי היה מוקי חוזר מזמן לזמן ליחידה,ובהזדמנות אחת הודיע למפקד של צוות,ששהה באותו שבוע בבסיס,שיכין חמישה אנשים שיודעים לשחות.
"יוצאים הלילה",אמר לו,ספק ברצינות.
"תתכוננו לגיחה שמשלבת בתוכה גיחה אוירית,צניחה,ושחייה חופשית בין תנינים." הקצין התקוצץ כדי להכין את הציוד המתאים ונתן התראה לאנשיו,אך לאחר שעות אחדות הגיעה הודעת דחייה.
במהלך יום רביעי דחה רבין על הסף את ההצעות שהועלו בפניו "זה יהיה 'מפרץ החזירים'של ישראל",אמר רבין(הערת המחבר:בן פורת הבר ,שיף,טיסה139,זמורה ביתן מודן,1976,ע"מ150)בהתייחסו לפעולת הנפל הידועה שבה הנחיתו האמריקאים בחופי קובה כוח של מתנגדי קסטרו שבמהרה הושמד בקרב.

עידו נתניהו-הקרב האחרון של יוני
ספריית מעריב
1991
ישן 16-10-2005, 11:43
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
למה יש לי הרגשה שדיון בנושאי גרפיקה הפך ל"אבא שלי יותר חזק"?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mikim1 שמתחילה ב "חידה - מי צייר את כנפי שייטת 13.?"

צבא שלא ישמר יכולות, גם אם "נחותות" ימצא עצמו מפתח נקודות תורפה...

גם אם ההצנחה הקרבית האחרונה היתה ב-1956 - עדיין ממשיכים לצנוח - למה? כי אולי יצטרכו.

השייטת מיותרת? נגיד. אז נסגור אותה? ומה נעשה כשנצטרך כאלה? נעשה לגולני קורס שחייה ונשלח אותם בצוללות?

אנחנו בשנת 2005, מצויידים ב-GPS, חמ"מ וטנקים אם מיגון ריאקטיבי (או מה שזה לא יהיה), יש לנו צוללות ואולי גם אופציה גרעינית... ועדיין משמרים יכולת התמודדות מול "צבא" חמוש באבנים....

אז אולי תסגרו את סיפור הכנפיים של השייטת באיזו אמירה בוגרת ותפסיקו לילל?

ישן 16-10-2005, 12:21
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מיצרי או לובי?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אני בעד.. תמיד רציתי גמל משלי"

בצה"ל היתה סיירת גמלים ו....במשטרה מחכים לך!

חדש בנגב: משטרת גמלים

יום רביעי, 22 בינואר 2003, 10:02 מאת: מערכת וואלה!

משטרת הנגב תפתח בימים הקרובים יחידת גמלים, יאתרו מבריחי סמים; בעלי הגמלים יהפכו למתנדבי המשמר האזרחי, ויעברו אימונים; המשטרה: לא מדובר בגימיק, נשתמש בשירותי הגמל הטובים

בימים בקרובים תוקם במשטרת הנגב יחידה ראשונה מסוגה בישראל: יחידת גמלים שתשמש לאיתור מבריחי סמים ונעדרים.
ליחידה החדשה יגויסו כמה עשרות גמלים לוביים ומצריים. בעלי הגמלים יהפכו למתנדבי המשמר האזרחי, ויעברו יחד עם הגמלים אימונים בידי קציני משטרה בכירים וגששים של משמר הגבול. בעלי הגמלים גם ידווחו למשטרה על כל פעילות פלילית המתרחשת באיזור מגוריהם.
במשטרה מקווים כי התוכנית גם תפחית באופן משמעותי את תופעת הגמלים המשוטטים בנגב, המסכנים את חיי הנהגים. יוזם התוכנית, מפקד המרחב תת ניצב חיים כהן, מסר ל"מעריב": "היחידה לא תהיה גימיק. אנחנו מתכונים להשתמש בשירותיו הטובים של הגמל לטובת משטרת ישראל והאזרחים".

http://news.walla.co.il/?w=//339283

אופציה אחרת:

חדש בצה"ל: סיירת גמלים

תוכנית יוצאת דופן נבחנת בצה"ל: סיירת גמלים תפטרל לאורך הגבול עם מצרים ותאתר מסתננים
צבי אלוש
משמר הגבול עובדים בימים אלה על תוכנית חדשנית שתמנע ממסתננים לעבור את הגבול ממצרים לישראל: סיירת גמלים.

סיירת הגמלים אמורה לפטרל לאורך הגבול – בקטעים הקשים למעבר שבו – ולסייע לכוחות הממונעים ולגששים לאתר מבריחי גבול, מבריחי נערות ליווי ומבריחי סמים, שצובאים בחודשים האחרונים על הגבול.

הכוונה היא להפעיל את הגמלים בתוואי הדרך הקשה שלאורך הגבול, כשחיילים רכובים על גביהם.

בשלב זה בודקים בצה"ל את ההיבטים המעשיים של התוכנית, כמו אופן השימוש בגמלים והטיפול בהם.

דווקא מ-YNET

ישן 03-02-2006, 18:09
  Hurima Hurima אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.06
הפורום הזה יותר מדי ארוך בשבילי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mikim1 שמתחילה ב "חידה - מי צייר את כנפי שייטת 13.?"

בוא רק נגיד שריונר מרובע, שדרך אגב שריון אצלי מדורג מקום ראשון, שאי אפשר לעשות הכל עם טכנולוגיה. גם אם הטכנולוגיה היא הכי מתקדמת תמיד יש טכנולוגיית נגד. אבל מול אסטרטגיה מתוכננת היטב, עם תוספת טכנולוגיה ועם תוספת כח אדם מובחר, הרבה יותר קשה להתמודד. כמו למשל קרוב משפחה שלי (שאני המלש"ב הצהיר הלא כ"כ מורעל שמעתי ממקור שלישי ומיהמן) שהייה בפלי"ם (שזה השייטת של פעם למי שלא יודע), פוצץ ספינת נשק עם מוקש בעזרת ציוד של אותה תקופה( שלא הייה כ"כ מי יודע מה). זה מקרה של טכנולגיה חלשה מול טכנולוגיה חזקה. כל מה שהייה אפשר לעשות זה לשלוח אנשים מובחרים תחת תוכנית פעולה טובה.

אני כבר יכול לחסוך ממך את התגובות הקוטלות.:"אתה מלש"ב שלא מבין כלום, אתה מורעל, אתה צעיר ויש לך עוד הרבה ללמוד, אתה שחצן ומה הקשר עכשיו, אז אל תשחק אותה כאילו אתה מבין"...ואני אוסיף: "אני בחיים לא הייתי אומר את זה"....ואני אוסיף:"אני באמת בחיים לא הייתי אומר את זה"....אה ועוד משהו לכל מקרה שלא יהייה:"אני דווקא כן הייתי אומר את זה".

וסתם בשביל לעקוץ....אחרי לימ"ס. אבל באמת זה לא רק בשביל לעקוץ.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:42

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר