לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2004, 01:16
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
לראשונה: אשה נבחרה לתפקיד ראש מועצה דתית

המהפכה הפמיניסטית בציבור הדתי נמשכת: לראשונה בתולדות המדינה נבחרה אשה לעמוד בראש מועצת דתית. עו"ד סמדר גרוס, בתו של שר הדתות לשעבר אבנר חי-שאקי, היא האשה שעשתה היסטוריה כשנבחרה מטעם המפד"ל לראש המועצה הדתית בכפר-סבא.

בחירתה של אשה לתפקיד הרם עוררה סערה גדולה בציבור הדתי. החוגים החרדיים בשרון מחו על בחירתה והיו שאמרו כי לא יהיה מנוס מהחרמת המועצה הדתית, כל עוד עומדת אשה בראשה.
שני רבניה של כפר-סבא - פנחס שיר ואברהם שלוש - פרסמו עוד קודם להצבעה קול קורא נגד בחירתה הצפויה. כעת מאיימים רבני כפר-סבא והמשפחות החרדיות בעיר להחרים אותה. "הרי לא יעלה על הדעת שנשב בישיבה בעניינים תורניים כשבראש הישיבה יושבת אשה המנהלת אותה", אמר הרב שלוש.

במפד"ל, לעומת זאת, ביקשו להרגיע את הרוחות ואמרו שמדובר באשה שומרת מצוות וציונית. היא תמלא את תפקידה בהצלחה ולשביעות רצונם של הדתיים והחילוניים כאחד, הוסיפו במפד"ל.
בחירתה של סמדר גרוס היא שלב נוסף במהפכה הפמיניסטית בציבור האורתודוקסי הלא-חרדי. חלוצת המהפכה היתה ללא ספק לאה שקדיאל מירוחם, שנבחרה למועצה הדתית בעירה בניגוד לדעת המפד"ל אך נכנסה בהוראת בג"ץ. מאוחר יותר נבחרה אחותה של שקדיאל, פנינה מייזליש, לחברות במועצה הדתית ברמת-גן מטעם מרצ.

"פריצת דרך - ימה וקדמה, צפונה ונגבה"

הראשונה שנשלחה לכהן כחברת המועצה דתית מטעם המפד"ל היתה ליאורה מינקה, שנכנסה למועצה הדתית לפני תשע שנים ומכהנת כיום כיו"ר תנועת האשה הדתית-לאומית "אמונה".

מינקה, לשעבר קצינה בצה"ל, בירכה על בחירתה של גרוס. לדבריה, הבחירה באשה שומרת תורה וציונית רק תוסיף כבוד ליהדות הדתית. "זהו עוד שלב של פריצת דרך- ימה וקדמה, צפונה ונגבה - לכל משרה בכירה בשירות הציבורי, הממלכתי והכלכלי - כל עוד אינה עומדת בסתירה להלכה ואינה פוגעת בה כהוא זה.

"החברה שלנו חייבת להחליף דיסקט: גם אם אין לנשים פתרונות קסם, בכל זאת יש בהן משהו, והמשהו הזה כולל רגישות ומקוריות, ראייה טובה וחוכמה. העוצמה והייחודיות הללו חסרים במוקדי קבלת החלטות, וגם בעולם היהודי-הדתי".

http://www.nrg.co.il/online/11/ART/827/884.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2004, 12:11
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
הזכרת לי משהו :)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "ניסיתי, אבל זה לא עובד עם DOS :-)"

אני יוצר קשר עם MS-ישראל בנסיון להבין האם MS לא נבלות ממש-ממש-ממש-גדולות והם מאפשרים להפיץ באופן חופשי תוכנות ישנות שלהם(במקרה הזה QB).
החכמולוגית בטלפון אומרת לי שזה חלק מDOS(טעות. QBasic 1.1 היא חלק מDOS בגרסאות 6 ומעלה; QuickBasic אינה)
ונותנת לי הצעה שא"א לסרב לה: מאחר וDOS כבר אינה נמכרת - אני מוזמן לרכוש Windows XP(מה הקשר?) ברשיון מיוחד(פי 2 או פי 3 יקר יותר?) ולעשות לו Downgrade לדוס(מעניין. לא ידעתי שWindows XP היא גרסה של דוס, אבל מסתבר שכל יום לומדים דבר חדש)

אמרתי לה בנימוס תודה שלום ולא להתראות.

הקטע שאתה מתבדח, והיא בטח מאלה שמתקשרים לתמיכה ושואלים למה המעמד של הקפה לא פועל...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר