לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2005, 10:51
  צ'ופר צ'ופר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
מגח 6ב קס"ג
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "צודק, בור מי שלא שואל, אין..."

המג"ח עם מיגון קסג (קו סגול), לא גרמו לבלאי מוגבר של מוטות פיתול, כיוון שהוחלפו מוטות הפיתול למוטות מחוזקים (לסגסוגת יותר חזקה) בשביל לעמוד בתוספת המשקל הרצינית, גם הוחלף חטבת הכוח למנוע בעל הספק גדול יותר של 900 כ"ס במקום מנוע ה750 המקורי.
והפלטות בזוקה נתו ליפול במהלך נסיעה, במיוחד הארבעת הפלטות הקדמיות (שקראו להפ פלטות מים) ועם עם נופלות רק ריאו חץ יכול להרים, ולכן לא ממש הוקפד על חיבורם.
הבעיה העיקרתי שיצר תוספת המשקל הוא להנעים, שנתו לסיים את חיים לעיתים תקופות.
המגח 6ב קס"ג מוגן על מנת לענות על איום הנ"ט של החיזבלה בדרום לבנון, ובגלל מיעוט הטנקים התוצרת הזאת, לפעמים נעשו עברת הטנקים בין הגדודים לפני עליה לקו מסויים.
אגב התמונה של המגח שיוסופון העלה הוא של טנק מפלוגה ל' גדוד 9, וכנראה צולמה בחברון או רמאללה.
והטנק עם המיגון קסג גם של פלוגה ל והוא צולם ברמאללה.

נערך לאחרונה ע"י צ'ופר בתאריך 29-10-2005 בשעה 10:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2005, 09:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תגובה כללית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות של טנקים בפעילות, חלקם מרכבה 4, שנשלחו אלי מזמן"

אני אנסה לענות על כלל השאלות שעלו פה עד עכשיו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ מג"ח 6ב גל כנראה ברמאללה
^ מרכבות 2ב של פלוגה א', אלון, שחייליה מכונים אינדיאנים, מגדוד געש 82, בכניסה למוקטעה ברמאללה. אם תתאמצו תוכלו לראות גם אכזרית.
שימו לב שכמעט כל הזיווד הורד מהטנקים. ההוראה להוריד את הזיווד בלחימה במתאר אורבני באה למנוע את גניבתו במקרה של טיפוס על הטנק ואת התלקחותו במקרה שייזרק על הטנק בקת"ב (בקבוק תבערה)
גם המא"גים העליונים פורקו מהטנק, זאת בשל הקלות שבפרוק שלהם. המק"כ, 0.5 נשאר היות שהוא מחובר בברגים. במצבים אלו חשיבותו של המק"כ עולה.
כל הטנק ערוך בצורה כזו שאנש"צ יצטרכו לצאת ממנו מה שפחות: האנטות מקופלות (כך שלא יחשפו את הטנק בעליה לעמדה ולא ישברו/יתחשמלו בפגיעתן במבנים/קווי מתח גבוה). הפנסים פתוחים, כך שלא צריך לצאת לפתוח אותם ביום (האגדה על הפנסים המתרוממים ע"י מנוע חשמלי במרכבות 3 ו4 נכונה?), כבל גרירה מונח על התובה (ולא במיתקונו על הצריח) לצורך חיבור מהיר וחיסכון בזמן מחוץ לטנק.
^שוב מרכבה 2ב מאותה הפלוגה. שימו לב ששתי פלטות בזוקה, 9 ו-10, אחוריות ימין, חסרות, נפלו או הוסרו. וכן שהכנפיים מעוכות בצדדים.
אחרי חומת מגן החלו להסיר את הכנפיים שנפלו ונמעכו באופן יזום. הטנק נראה פחות יפה אך ההרתעה שלו לא נפגעת.
מרכבה סימן 1, מילואים, ממש התחילת מבצע חומת מגן ברמאללה. שימו לב שכנף שמאל קידמית נפלה. אני יודע שהתמונה בתחילת המבצע בגלל שרוב הזיווד והמא"גים לא הוסרו מהטנק. גם כבלי הגרירה תלויים במתקון שלהם על הצריח (המיתקון קונה בין המרכבה 1 לדגמים המאוחרים יותר).
^לאחר כמה מטרים גם כנף שמאל נפלה. נהג מוכשר!
טנק המ"פ אחרי שנפלו לו הכנפיים. שימו לב למרגמה החיצונית.
ברמאללה אכלו באותו יום הרבה כנפיים על האש
לפני המבצע הכנפיים עוד היו על הטנק. בשטח ההערכות.

^תמונה מאוחרת יותר של טנק ד' הנ"ל (פלוגה א 82) באותו המקום ללא כנפים קידמיות שהוסרו ממנו בהתאם להוראות החדשות.

היו מקרים שאפילו סלי החי"ר הוסרו מהסיבות הנ"ל, וגם כדי לאפשר ירי של חי"רניק שירה דרך פתח המסדרון (לפני הוספת חרך ירי בדלת העליונה).
^ טנק של גדוד 77 בעזה. שימו לב לדלת הנפתחת במסדרון ולסלי החי"ר החסרים.

כדי למנוע את ההתנגשויות שגרמו לנפילות הכנפיים והפלטות הוספו על הטנקים "אנטנות גובלים" שמסייעות למפקדים והנהגים לראות את גבולות הטנק למרות שהם "עם הראש בפנים".
^ טנק מ"מ 2 מפלוגה ו' וולקן של גדוד 77 שכם (?) עם הגובלים. המא"גים מותקנים והסל צריח(סל"ץ) מלא בזיווד היות שהטנק פועל מחוץ לעיר.

^ טנק מ"פ פלגה ג', יחידת גולן (יגל"ן) של גדוד געש בתחילת חומת מגן (לא נראה לי שברמאללה, מאוחר יותר אבדוק אם הוא היה שם). סל"ץ מלא, מא"גים מורכבים וללא כבלי גרירה.
בחזית הטנק מורכב נגח. הנגח מסייע בדחיפת ופריצת מכשולים.

קצת לגבי הסלי חי"ר - סלי החי"ר החלו להופיע בסוף מלחמת לבנון על השידרוגים של המרכבות סימן 1 (זה המידע שקיבלתי אך אני לא מספיק בטוח בנכונותו. בכל מקרה המרכבה 2 היה עם סלי חי"ר). הסלים מנצלים את המקום שהתפנה.
לרוב מכניסים לסלים דווקא את הציוד של צוות הטנק ולא של החי"ר. אבל בטנק שלי יצא כמה פעמים שבעבודה בעק"ם, צוות קרב משולב, כמו בפתיחות צירים, מארבים משותפים וכיבוש יעד מבוצר. שבהם החי"ר הכניסו לסלים ציוד גדול ו/או כבד כמו סנדלי חבלה, פקל"ח (פק"ל חובש), תחמושת, מים וכו'.
הוצאת הציוד מסלי החי"ר היא מהירה מאד (למי שיודע איך עושים זאת) ולכן היעילות שלהם כנושאי פקל"ח ותחמושת היא גדולה.
על סלי החי"ר מותקנת גם האלונקה. במקרה של פינוי פצועים הפצוע על האלונקה מוכנס, עם החובש למסדרון.
--------------------------------
מרכבה 4 בוחן תירגולות
תירגולת חי"ר
המסדרון פתוח (דלת למטה ודלת למעלה) על סל חי"ר שמאל אפשר לראות את הגלילונים של הצוות.
אפשר להבין שהצוות תוך כדי תירגול או בוחן של תירגולת חי"ר: החיילים עם אפודי חש"ן (חדשים, ללא גבית) וג'נטקס (חדש יחסית, מיגון גבוה) המפקד עם השכפ"צ עם ראש בפנים, בטח שולף מא"ג או רמניה.
אני הייתי מוריד להם נקודות בגלל שהתותחן לא עלה למדף מפקד ולא מנהל אש עם החי"ר וכן בגלל שהנהג/טען עומד ומסתכל על המפקד במקום לנהל אש מצידי התובה.
בעצם כרגע אף אחד לא מנהל אש עם האוייב והצוות עלול להיות מופתע כשיגיח להתקפה. טעות נפוצה של טנקיסטים.
הרגליים על הצריח הן של הבוחן שלהם ולא של מישהו מהצוות.

אופס!
עכשיו, אחרי שאני כותב הרבה על תירגולת חי"ר חשבתי שאולי בכלל מודבר על תירגולת פינוי פצוע לאחור. המפקד שולף את הפצוע מהמסדרון בזמן שהטען מפרק את האלונקה. אין צורך בשכ"פצים או בניהול אש עם האוייב.
יצאתי מפגר :O

אפשר לראות יפה את מערכת הסולונואיד לירי במק"כ מבפנים.
כיסוי סלי החי"ר הזה היה בפלוגה שלי בניסוי ב96 אבל בגלל התלונות שלנו חשבתי שהוא לא ייכנס לשרות.

^ צוות 1 מהיגל"ן בתירגולת חי"ר. הטנק הוא מרכבה 2ד (2ב, מיגון קס"ג). גם פה המפקד מסתכל על הטען והנהג (נהג עם פקל 200 על הגב) שמתעסקים במא"ג במקום לתצפת על האוייב (על קסדת המפקד התקן לאמר"ל). לפחות אפשר לנחש שהתותחן מנהל אש עם האוייב ממדף מפקד.
אפשר לראות שזה צוות של פלוגה מבצעית ולא צמ"פ בגלל שהם יצאו עם קסדות ולא עם ג'נטקס. אמנם התירגולת היא לחסוך זמן ולרדת מהטנק עם ג'נטקס אך הוא מונע שמיעה כמו שצריך וממוגן פחות.
שימו לב שהטען והנהג פה עם שכפ"צים. זה מעיד על חיילות גבוהה. בתמונה הנ"ל של התירגולת במרכבה 4 הטען ללא שכפ"ץ. במרכבה 4 בכלל לא אמור להיות לו שכפ"ץ.

^ תירגולת פריסת זחל. אפשר לראות שזה בוחן תירגולות ולא עבודה רגילה על הטנק בגלל שהצוות עם ג'נטקסים ואפודים.
^ זו תירגולת חי"ר! התותחן מנהל אש עם האוייב ממא"ג מפקד בזמן שהצוות פורק מהמסדרון.
סוף סוף

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהפלטות מסורגות - מיועדות בעיקר לפריקת הבוץ שמצטבר סביב גלגל המתח וגורם לפריסת זחל. אולם, עם הזמן גילוי שהסירוג גורם לאבק לצאת ב'שפריצים' גדולים מצידי הטנק (במקום קטנים יותר מאחוריו) ולחשוף אותו. היום הסרוג מכוסה בברזנ"ט. בלחימה בבוץ ניתן להסיר את הברזנט במהירות.

ישן 25-10-2005, 19:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תגובה כללית"

ציטוט:
^ צוות 1 מהיגל"ן בתירגולת חי"ר. הטנק הוא מרכבה 2ד (2ב, מיגון קס"ג). גם פה המפקד מסתכל על הטען והנהג (נהג עם פק"ל 200 על הגב) שמתעסקים במא"ג במקום לתצפת על האוייב (על קסדת המפקד התקן לאמר"ל). לפחות אפשר לנחש שהתותחן מנהל אש עם האוייב ממדף מפקד.
אפשר לראות שזה צוות של פלוגה מבצעית ולא צמ"פ בגלל שהם יצאו עם קסדות ולא עם ג'נטקס. אמנם התירגולת היא לחסוך זמן ולרדת מהטנק עם ג'נטקס אך הוא מונע שמיעה כמו שצריך וממוגן פחות.
שימו לב שהטען והנהג פה עם שכפ"צים. זה מעיד על חיילות גבוהה. בתמונה הנ"ל של התירגולת במרכבה 4 הטען ללא שכפ"ץ. במרכבה 4 בכלל לא אמור להיות לו שכפ"ץ.

הנה תמונה נוספת של הצוות הזה יוצא להתקפה:
הנהג מנהל אש מאחורי מחסה בזמן שהטען יוצא מהמחסה. גם התותחן במדף מפקד יורה על המטרות (זה תרגיל יבש לכן אין ירי בפועל ואפילו המחסנית לא בהכנס).
עבודה יפה מאד!

אני חושב שהתמונות האלו ממחישות יפה מאד את אחד היתרונות של המסדרון במרכבות.

ישן 25-10-2005, 20:10
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
כן , עבודה משהו משהו
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

רק ש :

1) הנהג יצא בלי אפוד החוצה (נכון , קשה הדבר לעשותו) . קשה , קשה , אבל בלי אפוד יותר קשה ...

2) למה זה מעיד על מקצועיות גבוהה שהטען ונהג אם שכפ"צ ? בסך הכל נוהל מקומי שמשתנה מגדוד לגדוד (ואף בין פלוגה לפלוגה) . זה שהנהג בלי אפוד מצד שני , זה כבר מעיד על מקצועיות ....

עריכה : עכשיו הבנתי שזה הטען שיצא בלי האפוד , ככה שזה משהו אחר .... יצאתי אהבל

3) עבודה מקצועית , רק חבל שהטען המסכן לא יודע שככה לא מחזיקים מאג , אלא היד הקדמית על הדורגלים . לא אשמתו , הרי אף אחד לא לימד אותו איך לירות נכון בעמידה ותוך כדי ריצה ...

4) התרגיל היה מתבצע בצורה נכונה יותר , אילו הצוות היה יוצא מהכיוון השני , כי : א) הטען היה תופס עמדת ירי אלכסונית כשבדרך לעמדה הוא מוסתר , וכן הצוות בא באיגוף לאיום במקום לבוא ישר מולו ב) בשלב מסוים בהסתערות כזאתי , הצוות יחצה את הקנה של התותחן שיורה במאג מפקד , והוא יצטרך לחדול , כשבהסערות מכיוון השני של הטנק , זה לא יקרה . דבר קטן שהמפקד היה צריך לחשוב עליו ...

כנראה שאפשר למצוא יותר דברים כשיש יותר משני צילומים בודדים , אז בסך הכל עבודה בינונית , אבל כן .... לשריונרים , לא רע בכלל

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 25-10-2005 בשעה 20:30.
ישן 25-10-2005, 21:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "כן , עבודה משהו משהו"

אתה טועה!
זה לא הנהג בלי אפוד, זה הטען. הוא אמור להסתער עם מאג וללא הגלילון שלו. אם אין לו שירשורים ספר באפוד (ואין!) אז בשביל מה הוא צריך אותו? בשביל עוד ת.א.? יש לו בכיס. בשביל מים? בשביל לזרוק את הרימונים שאסור לו בפקודה להכניס לרמניות?
יציאה עם שכפ"ץ מהטנק היא מקצועיות נטו. זה שזה לא מופיע בתרגולת לא הציל אף אחד.
הטען בהחלט מחזיק את המא"ג בצורה לא נכונה. הוא יגלה זאת בכדור הראשון (ויהיה לו חם). זזה באמת פאק שלא מלמדים שיריונרים מספיק כיצד לעבוד עם מא"ג קרקעי (באל"ת, אני, חייל שהחזיק מא"ג באימון וחצי בפנמ"צ, חנכתי את כל הפלוגה וירינו צרור של שמונה כדורים ). ד"א הגיע הזמן שגם בצה"ל תהיה למא"ג ידית אחיזה קדמית!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JAVEHN
התרגיל היה מתבצע בצורה נכונה יותר , אילו הצוות היה יוצא מהכיוון השני , כי : א) הטען היה תופס עמדת ירי אלכסונית כשבדרך לעמדה הוא מוסתר , וכן הצוות בא באיגוף לאיום במקום לבוא ישר מולו ב) בשלב מסוים בהסתערות כזאתי , הצוות יחצה את הקנה של התותחן שיורה במאג מפקד , והוא יצטרך לחדול , כשבהסערות מכיוון השני של הטנק , זה לא יקרה . דבר קטן שהמפקד היה צריך לחשוב עליו ...

שוב אתה טועה!
הצוות לא יכול לצאת מצד שני בגלל שני דברים:
  1. גבולות גיזרה של המטווח
  2. חציית קנים.
נכון שבשביל מטרה שנמצאת משמאל לתותח עדיף לתת זווית שמאלה ולצאת משמאל. אבל תסתכל על המטרות (בלונים אדומים) ותראה היכן המטרות.
אם הטען היה מגיע, כמו שהצעת, משמאל לתובה הוא בהחלט יכל לתת מכת אש יפה לתחילת הסתערות, אבל בשביל מה התותחן עלה למעלה?
כשדיברת על חיתוך קנים טעית בגדול! איך שלושה אנשים מסתערים על מטרות בחצי ימין אם הטנק נמצא להם בתחת ומימין בלי לחתוך את הקנה של התותח, המקביל והמא"ג מפקד? גם אם נגיד שהתותחן יסיט את המא"ג מפקד עדיין הם יחתכו את התותח. התותחן, במדף מפקד, רואה טוב לימין ויכול לשמור מחסנית בטיחות מהמסתערים מימינו. אבל הראות שלו לשמאל מוגבלת. הוא יכול לירות לשמאל אבל לא יכול לראות את המסתערים משם.
בקיצור טעית P:

תוספת בעריכה: אם זה לא היה ברור, גבולות הגיזרה הם הגורם המכריע ביותר שלא לצאת להסתערות משמאל. כל השאר הם רק נספחים שעליהם עוד יתווכחו דורות רבים של טנקיסטים

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-10-2005 בשעה 21:49.
ישן 25-10-2005, 22:40
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

טוב , נענה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתה טועה! זה לא הנהג בלי..."

ציטוט:
אתה טועה!
זה לא הנהג בלי אפוד, זה הטען. הוא אמור להסתער עם מאג וללא הגלילון שלו. אם אין לו שירשורים ספר באפוד (ואין!) אז בשביל מה הוא צריך אותו? בשביל עוד ת.א.? יש לו בכיס. בשביל מים? בשביל לזרוק את הרימונים שאסור לו בפקודה להכניס לרמניות?

צודק , גם כתבתי שאני אהבל שלא שמתי לב

ציטוט:
יציאה עם שכפ"ץ מהטנק היא מקצועיות נטו. זה שזה לא מופיע בתרגולת לא הציל אף אחד.

כל פלוגה בהתאם לנהלים שלה (תותחן \ נהג לובשים או לא לובשים שכפ"צים) . כנראה שבפלוגה הזאתי כן לובשים שכפ"צים , אין הרבה קשר למקצועיות או לא . בפלוגה אחרת שנהגים לא לובשים שכפ"צים , אני די בטוח שהנהג לא היה יוצא מתאו ולובש שכפ"צ בדרך

ציטוט:
שוב אתה טועה!
הצוות לא יכול לצאת מצד שני בגלל שני דברים:

1. גבולות גיזרה של המטווח
2. חציית קנים.

אה? מה ?
אלא עם כן אתה מציע שהצוות יצא להסתערות באיגוף רחב מימין , זאת אומרת לעשות איגוף רחב כמו ברווזים מול המטרות (אם לא שמת לב , הטנק משמאל למטרות) , בשלב כלשהו , הצוות המסתער חוצה את המאג של התותחן למעלה . אם זה עדיין קשה להבין , אפשר לצייר את זה ...
עכשיו תסביר לי בדיוק מי חוצה קנים של מי ביציאה להסערות מהצד שני (את הדבר שכן יורה - מאג מפקד , אף אחד לא יחצה ) , כאשר הצוות מגיח מכיוון תא נהג , ויכול לתמרן חופשי מאחורי השטח מת שהטנק מספק ?
אני לא מדבר כבר על זה שהרבה יותר עדיף לבוא באיגוף , משאר להתקדם ישר על המטרות !

ציטוט:
אם זה לא היה ברור, גבולות הגיזרה הם הגורם המכריע ביותר שלא לצאת להסתערות משמאל. כל השאר הם רק נספחים שעליהם עוד יתווכחו דורות רבים של טנקיסטים

גבולות גזרה ?? מה הקשר ? הכל נכנס טוב ויפה בג"ג , ואגב - ג"ג יכול להשתנות מספר פעמיים במהלך התרגיל , במיוחד לאור שמדובר , כמו ששמת לב בעצמך :
ציטוט:
זה תרגיל יבש לכן אין ירי בפועל ואפילו המחסנית לא בהכנס
פדיחה ... (הם יורים לאחר סוף התרגיל הזה שלהם , הבאתי פעם את סדרות תמונות השלמות האילו באשכול של חידת פק"ל 500 (לא ה 230 ) .

ציטוט:
כשדיברת על חיתוך קנים טעית בגדול!

אני בטוח . רק שלא דיברתי על לחתוך קנים - שזה לקחת מסור ולחתוך את הקנה . דיברתי על חציית קנה ...

ציטוט:
איך שלושה אנשים מסתערים על מטרות בחצי ימין אם הטנק נמצא להם בתחת ומימין בלי לחתוך את הקנה של התותח, המקביל והמא"ג מפקד? גם אם נגיד שהתותחן יסיט את המא"ג מפקד עדיין הם יחתכו את התותח

התותחן ממלא יורה רבע ימין . מצודדים את התותח טיפה ימינה , וראה איזה פלא , אין שום בעייה (במקרה וקורה מקרה אמיתי , והצריח נפגע ולא מצודד , כנראה כבר שחציית קנים תהיה הבעייה הפחותה מכל ולא רלוונטית) . אבל בהסתערות כמו שהם עושים , הם יעברו במוקדם או במאוחר במחסנית בטיחות של כלי היחיד בטנק שכן יורה - מאג מפקד ומשביתים אותו .
ציטוט:
התותחן, במדף מפקד, רואה טוב לימין ויכול לשמור מחסנית בטיחות מהמסתערים מימינו. אבל הראות שלו לשמאל מוגבלת. הוא יכול לירות לשמאל אבל לא יכול לראות את המסתערים משם.
בקיצור טעית P:

כן , בוא נראה .... התותחן רואה אותם ושומר על מחסנית בטיחות כשהם באים לו מצד ימין , לעומת זה שהוא בכלל לא רואה אותם כשהם באים משמאל ולא נכנסים לו בכלל במחסנית בטיחות ,והוא יכול להמטיר אש בכיף . מה עדיף , מה עדיף ....

ציטוט:
אם הטען היה מגיע, כמו שהצעת, משמאל לתובה הוא בהחלט יכל לתת מכת אש יפה לתחילת הסתערות, אבל בשביל מה התותחן עלה למעלה?

I don't see your point here .....

בקיצור , פדיחה ...

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 25-10-2005 בשעה 22:47.
ישן 26-10-2005, 00:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אל תדאג, אנחנו שומרים את התרגולת הזאת לאפשרות התאורטית ביותר..."

לצערי צוות של הפלוגה שלי נטש את הטנק שלי (כשאני הייתי בבית) הצוות, בפיקוד המ"מ דביר ש', התותחן אסף א', הטען אריאל א', והנהג יובל (צעיר מכדי שאזכור את שם משפחתו, סליחה. אני זוכר שהוא גר באניעם, גם משהו), עזב את הטנק אחרי פגיעת הסאגר שלישי. וטוב שכך. אחרי שלושת הסאגרים הגיעו שני טילי טאו שהפכו את הטנק למסננת.
הסאגר הראשון חדר מתחת לסל צריח לתא מצברי צריח ולתוך הצריח תוך שהוא משבית את החשמל בצריח ואת הקשר (פגע ב1780) ופוצע את התותחן והמפקד.
הסגאר השני השאיר סריטה יפה על הצריח ורסיסים במפקד.
אני לא סגור על נקודת הפגיעה של הסאגר השלישי. אך הטנק "ישב" על סוללת עפר, ללא יכולת נסיעה. ללא חשמל בצריח וללא קש"פ או צידוד. במצב כזה הוא משמש כמטרת צפרגול יפה לטילאים של נבטיה שעשו עליו מטווח.
למרבה הפליאה הטנק יצא בנסיעה מהעמדה.
חבל, היה טנק טוב.

הצוות לא הסתער על אף אחד, גם לא היה על מי. הם התקדמו למוצב, כמעט ללא ציוד לחימה עליהם (וזאת הטעות הגדולה שלהם). רק ברחבת הרק"ם הם חברו למוצב, בנל"ן, ודיווחו על מצבם.
(מוצב דלעת, עמדה מערבית סוף אוקטובר 97)

ישן 26-10-2005, 20:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יריתם 8 כדורים במאג באל"ת?"

מתאר התרגיל?
תירגולת חי"ר: הטנק תקול ואינו יכול להמשיך לנסוע, אולם השטח רווי בחי"ר שעלול לפגוע בטנק/בצוות. לאחר הערכת מצב של המפקד הצוות יוצא להילחם בחי"ר.
^ הנהג יורה על המטרות. הטנק נשאר מאחוריו ומשמאלו. המפקד והטען פרשו ימינה. התמונה מהתרגיל הרטוב (שבא לאחר היבש)
בעיקרון התירגולת אמורה להשתנות בהתאם לתקלה בטנק לזווית ההיתקלות. בפועל מתרגלים תמיד את אותה היתקלות: לא נפגעה יכולת הצידוד של הצריח, לא נפגע הירי, לא נפגעו אנש"ץ, לא נפגע הקשר (מה כן נפגע? נפגעה יכולת התנועה, הטנק פרס או תקלת מנוע, גמר דלק וכו').
התותחן עולה לעמדת המפקד, משם הוא שולט ברוב מערכות הטנק (כולל בצידד ובקשר החוץ) ובתצפית ואש (יכול לירות במא"ג מפקד, במקביל, בתותח, ברוס"ג, ב0.5 ובמדוכות [0.5 ומדוכות ברוב הטנקים]).
הטען לוקח את המא"ג שלו (מה הוא עושה ב4 אלוהים יודע) עם רצועה ותוף הסתערות. הנהג לוקח ארגז פעולה למא"ג, והמפקד לוקח שלושה רימונים ברמניה (בעיקרון במיתקון חסין אש של הטנק, אין רימנוים באפודים של טנקיסטים).
ההתארגנות היא מאחורי מחסה ואז יציאה להתקפה. כשהתותחן ממשיך לנהל אש עם האוייב מעמדת המפקד. גם במהלך ההסתערות התתוחן יכול להמשיך לירות על האוייב, בתנאי שהוא שומר על "מחסנית בטיות" מחבריו.
בתרגילים החי"ר תמיד מלפני הטנק (בפועל יהיה נס אם בכלל נזהה היכן הם מסתתרים) והם תמיד מושמדים אחרי דילוג או שניים.
בתירגול שמצולם בתמונות הנ"ל החי"ר מיוצג ע"י מטרות בלונים אדומים בחזית הטנק ומימין.

ישן 29-10-2005, 20:00
צלמית המשתמש של הרומני
  משתמש זכר הרומני הרומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.03
שאלת תם של חירניק (מאגיסט 18 שנה בסדיר ומילואים)
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

1. מדוע השריונר צריך לצאת ממפלצת הפלדה המתוחכמת הממוגנת בעלת כוח האש האדיר והמדוייק להתקפת חיר חסרת סיכוי מול חיר האוייב ?

2. כאשר יוצאים השריונרים מהטנק למעשה הוא הופך לחסר תכלית - אינו יכול לעלות לעמדת אש או להחליף עמדות או להשיב באש התותח או המרגמה - למעשה למעט עמדת רתק מאג הוא חסר תכלית.

3. מהיכן נלקח המאג להסתערות ומדוע - האם המאג נלקח מסיפון הטנק או שהוא נמצא בבטן הטנק כל העת וממתין להסתערות חיר.

4. כייצד ניתן להסתער עם מאג ללא דורגלים , רצועת נשיאה ופקל נשיאת תחמושת ?

5. האם בטנק יש אמלח להסתערות חיר כגון קסדות חיר ומנשאי תחמושת וכו ?
ישן 29-10-2005, 20:15
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי הרומני שמתחילה ב "שאלת תם של חירניק (מאגיסט 18 שנה בסדיר ומילואים)"

1 ] כבר תוארו המקרים בהם הדבר נחוץ , למשל טנק בשטח פתוח ללא יכולת תנועה , כשיש איום בטווח המיידי [פלוס איום בטווח היותר רחוק] . במקרה כזה הטנק ללא יכולת תנועה מהווה מטרה נוחה והצוות שיחליט לענות על איום כזה מתוך הטנק מסתכן לחטוף רקטה או טיל לטנק [בלי אפשרות להמלט ] .

או דוגמא אחרת , הטנק פורס את הזחל שלו . הצוות פורק כדי לתקן אותו והתותחן נשאר למעלה לאבטח . פתאום בזמן תיקון זחל נפתחה אש על הצוות מטווחים הקרובים . מט"ק מחליט על ביצוע הסתערות רגלית , הצוות מבצע הסתערות רגלית לכיוון אותו איום כשהתותחן מנהל אש במאג , ואחרי גמר הסתערות הצוות חוזר לתקן את הזחל .

2] כבר תואר . בדיוק במקרה שהטנק לא יכול לעשות את כל אותם הדברים

3] כבר תואר . מאג שעל צריח הטנק [סיפון זה המשטח תובה מלפנים של הטנק ] יורד

4] כבר תואר . יש את כל הציוד שתיארת . זה מה שהשריונרים מסדרים מאחורי הטנק .

5] כבר תואר . הציוד האישי של השריונר [האפוד] כולל את הקסדה

למעשה , השאלות ששאלת כבר נענו בפירוט די רב כבר באשכול הזה ץ

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 29-10-2005 בשעה 20:23.
ישן 29-10-2005, 20:21
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי הרומני שמתחילה ב "שאלת תם של חירניק (מאגיסט 18 שנה בסדיר ומילואים)"

אני רואה שהשריונרים פה לא הרימו את הנומקס אז אני יענה במקום:

1. התרגולת מיועדת למצבים שבהם הטנק לא מסוגל לנהל אש ויש סכנה שחי"ר אויב ישמיד את הטנק ו/או את צוותו (RPG, השלכת רימונים לתוך המדפים וכו' וכו').
מדובר באקט של הגנה עצמית בעת הימלטות מטנק מושמד או הגנה על טנק פגוע שממתין לחילוץ. ישנם סיפורים רבים ממלחמת יום כיפור שמתארים בדיוק מצבים כאלו.

2. התותחן עולה למדף מפקד, משם הוא יכול להפעיל את המא"ג מפקד ובמידה ועדיין יש חשמל/הידראוליקה (תלוי בטנק) הוא יכול להפעיל מעמדה זאת את המקלע מקביל ולירות בתותח הראשי בהנחה שהוא טעון (בעמדת המפקד יש סטיק ואופטיקה שאפשר לשעבד לבק"ש ולקבל את אותה התמונה שרואה התותחן).

3. זהו המא"ג של הטען.

4. כל הפק"לים נמצאים בטנק, למא"ג טען יש דורגלים וכת חי"ר במקום עורפן.

5. חיובי, יש קסדות חי"ר, תסתכל בתמונות שיוסיפון העלה.
ישן 29-10-2005, 16:43
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי idoroll שמתחילה ב "תמונות חזקות ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idoroll
כולן של פלוגה ו' מגדוד סער
חלקן בתוך העיר שכם וחלקן במחנה מפקדת חטמ"ר שומרון ...

ד"א, מאיפה השגת אותן ?

אכן . "אח שלי גיבור לוחם בטרור" עושק בחטמ"ר את החיילים .
התמונות מהאתר חברה ...
אגב , גם התמונה הכי בזיונית של טנק מרכבה שראיתי היה של פלוגה ו בשכם , כאשר הטנק נראה כאילו חירבנו ושילשלו עליו , ובסוף מישהו הלביש עליו גלגל של אוטו על התותח , או איזה דלי .
חבורת בזיונות , זה מה שיש לי להגיד . אין טיפת כבוד עצמי . רק מהפחד להוציא טיפה את הראש החוצה , שחס וחלילה השם ישמור וירחם כל שכם תתחיל לצלוף עליו .
אני לא יודע איך זה היה אצלכם , אבל אצלנו בפלוגה הדבר נחשב כשיא הבזיונות והסתכלו על זה בעין מאוד מאוד רעה .

אתם לא סתם שריונרים , אתם לוחמים . להסתגר בתוך הטנק כמו בצוללת יכול כל ילד מסכן ...

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 29-10-2005 בשעה 16:46.
ישן 29-10-2005, 19:04
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

אני מכיר מצוין את המקרה של גיל בדיחי זכרונו לברכה . אני לא לועג לאף אחד [קשה לי קצת ללאוג ל"אותם שריונרים" כאשר אני הייתי אחד כזה בעצמי] , אלא לצורך הבסיסי שאפילו במקרים שהיה צורך מבצעי להיות עם המדפים הפתוחים [אני לא חושב שיש טעם לפרט אותם פה] , אותם שריונרים העדיפו להגשים את אותה מנטליות "צוללן" ולהסתגר בתוך הטנק .
להרוג יכול כל דבר , הכל תלוי במזל . והפלא ופלא , מתי שנמצאים בלחימה , כדורים עפים ...

כל מפקד צריך לעשות את החישובים שלו מתי הצורך המבצעי גובר על הסיכון שהוא לוקח . כמו השיקול מתי יש צורך לפתוח את המדף .

לצערי הרבה מאוד שריונרים לא עושים את הדבר , כתוצאה גורמים לכשלים מבצעים טקטיים בכל מיני דרגות חומרה . אני כבר לא מדבר על הנזק לגוף הטנק עצמו שנגרם כתוצאה מנהיגה במדפים סגורים ללא הכוונה (עיין ערך הורדת כנפיים יזומה במרכבות 2 שדובר למעלה) , נזק שהסתכם בהמווווון כסף לצה"ל . בצוות שלי כמעט ולא היה אף נזק בגוף הטנק (במשך כל הקו מעכנו הכי פחות כנפיים וגוף הטנק נשאר שלם ) , אתה יכול לנחש למה ... ואף אחד לא מת מזה .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 29-10-2005 בשעה 19:16.
ישן 30-09-2008, 10:47
  גפשטיין גפשטיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.07
סליחה על ההקפצה, אבל:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות של טנקים בפעילות, חלקם מרכבה 4, שנשלחו אלי מזמן"

בתגובה להודעה של יוסיפון, "^ טנק של גדוד 77 בעזה. שימו לב לדלת הנפתחת במסדרון ולסלי החי"ר החסרים.", זה:

סלי החי"ר חסרים באמת בגלל החלטה של הגדוד להוריד את כל הסלים של הפלוגה בעקבות שחיקה גבוהה שלהם בפעילות בתוך העיר שכם וגם בגלל שבפעילות בתוך העיר הם היו ריקים ממילא באופן קבוע. לכן, הם פורקו מכל הטנקים בפעילות והונחו לשעת הצורך בפינת ש'.
יותר חשוב מזה, ושוב, סליחה על ההקפצה אבל זה לא שהמסדרון נפתח סתם כך במקרה, בגלל מפקד שלא עשה את הסיבוב סביב הטנק ולא ווידא שהמסדרון נעול או שחיקה, אלא, אם תשים לב טוב, רואים קנה של M16 - "מארב סמבוסק", חצי מהבטן הוצאה החוצה ובמקומה הורכבו שתי רשתות חי"ר, שני לוחמים של 101 (אחד צלף/ קלע והשני אחראי על פתיחה וסגירה של דלת המסדרון וקשר על מפקד הטנק וכמובן לבטיחות מסלול הצידוד). אולי זה נראה מוזר, לא יעיל או מאולתר, עם זאת המארבים האלה היו מוצלחים כל עוד נמשכו (עד שנפל לפלסטינים האסימון), עד למארבים היחס לטנק היה שלאן שהקנה מופנה - רק לשם הוא יכול לראות/ לירות. לא מכיר מספרים מדוייקים אבל לפחות זורק בקת"בים אחד וחמוש אחד נהרגו פעם במחנה בלטה ופעם בעסכר.
ישן 01-10-2008, 23:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי גפשטיין שמתחילה ב "סליחה על ההקפצה, אבל:"

ההקפצות שמוסיפות מידע הן מבורכות.
לא סתם כתבתי "שימו לב וכו'" ראה גם את מה שכתבתי מעל לתמונה:
היו מקרים שאפילו סלי החי"ר הוסרו מהסיבות הנ"ל, וגם כדי לאפשר ירי של חי"רניק שירה דרך פתח המסדרון (לפני הוספת חרך ירי בדלת העליונה).

ישן 23-10-2005, 23:03
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
אלף זבובים לא טועים..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DJIBRIL CISSE
זה מה שחיל השיריון רוצה רוצה שתראו...טנקים...כלים משוריינים..אבל התמונה המלאה היא שזה החיל הכי מסריח בצה"ל.....אני רציני...טוב לא הפלסרים שלו אבל עדיין לא מובחר בכלל

ל-DJIBRIL
השריון מסריח בגלל גריז, אבש"ש, אבק, זעת לוחמים , ריח מיוחד ונעים, כאשר אתה שוהה בפעילות עם טנקים בתנאים קשים.
באשר לגביך , המבין בריחות וקובע מי מסריח , אני בטוח שהזבובים לא טועים כשהם חגים מעליך עם חיוך של סיפוק .....
תבקש שיחליפו לך חיתול , זה לא בריא להסתובב כך כ"כ הרבה זמן...
ישן 25-05-2006, 16:32
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
בקשר ל-"חיל מסריח ולא מובחר".
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "למה באמת החזירו את מוטות הפיתול למרכבה 4?"

נשתמש בדוגמא אזרחית- "לכסף אין ריח".

כשאתה לוקח לוחם מסיירת ומשכיב אותו בבוץ יומיים זו פעולה יותר הרואית מאשר להכניס נהג טנק מתחת לכלי לתוך שלולית בוץ כדי לחזק איזה בורג שמחזיק את הזחל שמאפשר את התנועה של הטנק?

לוחם סיירת שעולה על מטען מתפוצץ אחרת מאשר טנקיסט שעולה על מטען?

הסתערות תחת אש עם טנק אל מול אויב שיורה טילים או RPG יש בה משהו פחות הרואי מאשר דבורה של חיל הים שמתקרבת אל כלי שיט בלתי מזוהה או מאשר לוחם חי"ר שמרים ראש כשהקליעים שורקים מסביבו?

באשר ל-"מובחר", לפחות ביחידת המילואים שאני משרת בה, רוב הלוחמים הם אקדמאים, ומובילים בתחומם באזרחות. ובכלל- כמו שאומר אצלנו אחד החברה, אנחנו יחידה מובחרת- מכל אלה שמתגייסים, עוברים הכשרה, נהיים לוחמים וכו'- בסוף אולי אחד למאה מגיע אלינו לפלוגה כלוחם. אולי. סינון של ממש.

אז, לפני שאתה מקשקש על מובחרות וסירחון, תזכור שהדג מסריח מהראש, והראש במקרה הזה- הוא שלך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:07

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר