לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2005, 01:51
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
נגמ"ש אופני מצרי

אני מתעניין באחד הכלים בצבא מצריים שראיתי בעבר באחד מפנקסי התוד"א שעניין אותי במיוחד מפני שהוא מיוצר במצרים (תכנון עצמי, לא כמו הM1A1).
חיפשתי מידע עליו בפורום, וגם בפורום הישן ולא מצאתי כלום (כל חיפוש של "נגמ"ש מצרי, שיריונית מצרים, פאהד, העלו דיונים שונים על שיריוניות ובאף אחד מהם לא מצאתי מילה על הנגמ"ש הנ"ל) אבל אם אני מעלה נושא ישן שכבר היה עליו דיון אני מתנצל מראש.

מדובר ב Fahd-240.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גנמ"ש בעל ארבע גלגלים ומנוע 240 כ"ס שתוכנן לשטח חולי שיכול לשמש כנגמ"ש נושא גיסות, מניח מוקשים, אמבולנס, חוליה טכנית, נגד הפגנות, והנדסה קרבית. לכלי יש יכולות נ"ט, נ"א ונגד מטוסים מנמיכי טוס ומסוקים בתנאי יום/לילה, מעמדה נייחת ובתנועה.
הכלי תוכנן על ידי ה (Arab Organization for Industrialization (AOI ובסוף שנות ה80 רכשו אותו כווית, אומאן סודאן ואפילו עירק.

לא הצלחתי למצוא מידע לגבי החימוש המקורי או המיגון של הפאהד. הצריח המקורי דומה בצורתו החיצונית לזה של הPT-76 (עם תותח בקוטר קטן יותר) ומצרים שידרגה חלק מהכלים והחליפה להם את הצריח לזה של הBMP2.

לשם השוואה PT-76

פאהד בתערוכה

ופאהד עם צריח של BMP2 (טיל נ"ט ספנדרל מעליו, אם אני לא טועה)

אני בטוח שגדולים וחכמים ממני יוכלו להוסיף מידע לגביו (חימוש? מיגון? פיתוחים נוספים? שימוש שנעשה בו חוץ מפיזור הפגנות במצרים) או להשוות אותו לכלים דומים מאותו ה class.

תוספת: תמונה של פאהד עירקי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2005, 11:33
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
נתונים נוספים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "נגמ"ש אופני מצרי"

לפי המקורות שלנו (http://www.waronline.org/mideast/egypt_industry.htm) הכלי פותח בגרמניה ע"י חברת "טיסן-חיינשל" ומבוסס על משאית מסחרית "דיימלר-בנץ" LAP 1117/32. שמו המקורי היה TH-390. ייצור במצרים (מפעל קאדר בהליופוליס) התחיל ב-85, ורכבים התחילו להיכנס לשרות בצבא המצרי ב-86. עד 95 נבנו מעל 500 רכבים. הם נמכרו לזאיר (קונגו), כווית, אומאן וסודאן. עירק לא רכשה רכבים אלו, אלא לקחה אותם שלל מכווית במלחמת המפרץ הראשונה.

לפי אתר זה: http://pmulcahy.com/wheeled_apcs/eg...heeled_apcs.htm נוצרו הרבה יותר רכבים מהסוג הזה, אבלמאחר וזהו אתר למשחק-מחשב כלשהו, אני די בספק שהנתונים שלו אמינים.

לא היה שום צריח של PT-76 - צריח עם תותח זה הצריח של BMP-2. גרסא עם צריח יצאה לראשונה ב-91.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר