לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2005, 15:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "צודק ..."

למה אתה אומר לא חשבו.
אין לי תמונה אבל תקופה מסויימת היה תלוי לי סולם מתחת לסל"ץ. עליתי על הרעיון הזה כשסידרתי את הסל"ץ ומצאתי שהחוליות זחל ספייר שבתוכו הן מה שהכי מפריע לסדר. את החוליות תלינו מתחת לסל בדיוק באותו מיתקון. לתלייה נעזרנו בסולם. ארי שסיימנו לתלות את החוליות חשבנו שגם הסולם יכול להיכנס שם בקלות.
הסולם נצבע בצבע קקה ואחר כבוד נתלה ע"י חוטי ברזל.

פטנט אחר היה תליית מוט תורן על הפלטות. הצינור החלול של התורן שימש כמאריך חש"ן-ארוך כשהיה צריך לפתוח במהירות ברגי סיפון.

עוד שיפצור גאוני היה ארגז מתכת של תחמושת 5.56 או 0.5 שעשינו בו חור ותלינו אותו על בורג (9/16) של המיגון באוזן שמאל (מתחת למא"ג טען) בארגז שמנו ספוגים, שמרלינגים ומשמנת (הרבה יותר זמין מאשר במיתקון שלה בתוך הצריח).
כמובן שגם הארגז הזה נצבע בצבע קקה והיה קשה מאד להבחין שהוא אינו חלק מאיבזור הטנק המקורי. עוד כמה טנקים תלו וויורסים חיצוניים כאלו והפלוגה נראתה כמו פלוגת המרכבות עם צריח "אוזניים" הראשונה.

לצערי את כל השיפצורים הללו נאלצנו להוריד בעקבות הוראה שטענה שהם פוגעים במיגון של הטנק. עדיין קשה לי להבין כיצד תוספת שיכבות חיצונית על הטנק פוגעת במיגון, ניסו להסביר לי משהו על הסטת הליינר אבל לא תפסתי.

גם שילוטי העץ הלכו יחד עם השיפצורים הללו ועברנו לשילוטי ברזנט (רק שהשוליים שלהם היו מחוזקים בברזל)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2005, 18:11
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב ""שטוף זה לא נקי,וצבוע זה לא חדש""

לא דיברנו אפילו על עשירית מהשיפצורים! הזכרתי רק כמה מהשיפצורים החיצוניים.
בהחלט הגיע הזמן שרפ"ט, מנט"ק, תח"ש או השד יודע מי יעברו בפלוגות ויקחו חלק מהשיפצורים שגם ככה מסתובבים שם.
דוגמאות (הכל כבר קיים, מאולתר:
ארגז צ'ופרים חיצוני על הצריח - להכנת אוכל במארבים, צריך שיהיה מספיק זמין בשביל להכניס את האוכל במהירות במקרה של הקפצה. אסור שיבלוט מעל לגובה הצריח.
ארגז לשירשור ספייר למקביל - במסלולים ותרגילים צריך להוציא את תחמושת הכונות ולשרשר תחמושת תירגול, אחרי התרגיל צריך להחזיר את תחמושת הכוננות. אנחנו היינו פשוט מחברים, ע"י שמרלינגים, ארגז על מארז הפגזים הזמינים שמתחת לתותח (6פ' במרכבה 1-2, 5/7פ' במרכבה 3 ו10פ' במרכבה 4) ומשרשרים לתוכו במקום לתא 2000.
כמו שכבר הוזכר פה: סולם.
מחברים לכבלי גרירה שלא מצטודדים ולא עשויים מחוט ברזל.
חיבור ניתוק מהיר לשיפצור אלונקה.
שרכים לקשירה מהירה של פצוע במסדרון (כן, גם שם שמנו שמרלינגים).
מאריך חש"ן ארוך יותר ותא/שיפצור לאחסנה שלו.
פין נורמלי לתפיסת חבל העלאת הזחל. כרגע יש משהו מעאפן וכולם משתמשים בידית כח 3/4 (למרות שבהור"ב כתוב שאסור).
פינים חקלאיים לאיבטוח תאי זיווד חיצוניים (אנחנו היינו גונבים לחימוש את הפין החקלאי שיועד למשהו אחר לגמרי).

ויש עוד!

ישן 08-11-2005, 09:25
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
פ"ד
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "אפשר הסבר מה זה פ"ד (אם מותר) ועל המקן שמלפנים?"

זו סתם בדיחה פרטית.....שכנראה לא הובנה..

בגלל ההנפצות של כמה מהכותבים על ראשי תיבות , שברור שהינם ברורים רק לחלק מהשריונאים , וברור שאינם ידועים כלל לאחרים, החלטתי להראות כמה שזה לא מוצדק להשתמש בראשי תיבות בפורום שלנו.
לכתוב ת"כ במקום תאום כוונות , זה סתם מרחיק את הקןראים מהבנת הניקרא.
להלן כמה דוגמאות מאשכול זה בלבד :
רפ"ט, מנט"ק, תח"ש (מנת"ק כותבים ב-"ת" ולא ב-"ט")
הור"ב
סל"ץ
ת"כ
מא"ג (במקרה זה ראשי התיבות שגויות, מאג הינו MAG)
נק"ל
ועוד כל מיני שמרלינגים.
זה שהכל ברור לכותב , זה מובן , אך מכאן ועד ליכולת הבנת הנקרא ע"י קוראים/גולשים/חברי פורום אחרים , המרחק גדול.
אז לגופו של עיניין , פ"ד זה ראשי תיבות שהמצאתי לצורך הגירוי ומדובר ב-פגוש דחיף , שזה תפקידו של האינסטרומנט , לדחוף מכשולים או טנקים פגועים במעברים הכרחיים (צרים). ולכן גם כתבתי ד"פ , שזו עוד הנפצה ל-דוחף פגרים.

שלכם בחיוך
מיכאל
ישן 08-11-2005, 17:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "פק"ל אנטנות תיקני"

גם אנחנו קיבלנו פק"ל אנטנות אני לא זוכר אם זה היה באימון או בתעסוקה. זה השאיר לי את הפק"ל הפרטי שלי שאני סוחב בכל מילואים.
טל אם אתה כהבר מבקש החזר על פק"לי אנטנות (שאקלים, גלגלות ומיתרים) תבקש גם עבור האיזולירבנד חבלה שלי.

ישן 08-11-2005, 19:04
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
תח"ש -איש אחד
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תח"ש = תורת חיל..."

אל תיסחפו למתן ציונים והשמצות.
תח"ש-תורת חיל שריון - גוף קטנטן במפקדת קצין השריון הראשיהכותב דרישות מבצעיות כפונקציה של ביקוש בשטח. במקרה של מרכבה , יש ראש מדור אחד ותו לא.
רפ"ט-רשות פיתוח טנק- מחלקה רבת ענפים בחיל החימוש (לא ביחט"ל) , מרובת מהנדסים ואמצעים. זהו הגוף המפתח של טנקי המרכבה. יכולות תכנון עצומות וניסיון מצטבר חשוב ומגוון.
מנת"ק-מנהלת הטנק- גוף השליטה וניהול הפרוייקט , מתאם את דרישותיהם של :
המשתמש -חיל השריון
המתכנן - מהנדסי רפ"ט
הבונה- מרכז שיקום ואחזקה (מש"א).
הספקים- התעשיה המקומית ורכש חו"ל.

מהכרות אישית , כל הגורמים נמצאים בקשר רציף והדוק עם המשתמשים.
ישן 08-11-2005, 19:03
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
רמ"ד פצמ"ר במז"י ידבר עם תח"ש שיבקשו מרפ"ט שיוסיף גומייה בסל צריח
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי chik שמתחילה ב "קצת כבוד לרפ"ט מנת"ק..."

פק"ל אנטנות לטנק הוא חלק אינטגרלי מהטנקים כבר ארבעים שנה. למה שמפתחים טנק לא מתכננים אותו כחלק ממנו. (הפקלים שהחברה כאן הזכירו הם של חיל הקשר והותאמו בתהליך של 20 שנה מנגמ"ש לטנק)
זיווד הטנק ומיקום הזיוודים צריך להעשות בתהליך של ניסוי וטעייה תוך שינוי תמידי. למה הרשימה הזאת מקובעת עשרות שנים.
ומה זה לעזזל מפתח קרקש, חסר לי לזיכויים :-)

עריכה בעקבות התגובה של מיכאל:
הם בהחלט מדברים האחד עם השני, הבעייה שהטנקיסטים רוצים שגם חיל החימוש וחיל הקשר והתחזוקה ידברו אחד עם השני על השטויות הקטנות של היום יום.
בתור שוטניק לא היו לי צפיות, ברגע שהיתה לי רתכת בפלוגה לא הייתי צריך אף אחד (שיבדוק אם הוצאתי את הפגזים מהטנק לפני הריתוך), אבל שמדובר בטנק חדש אני לא רואה מקום לאילתורים.

נערך לאחרונה ע"י Tal53 בתאריך 08-11-2005 בשעה 19:11.
ישן 14-11-2005, 18:58
  chik chik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "רמ"ד פצמ"ר במז"י ידבר עם תח"ש שיבקשו מרפ"ט שיוסיף גומייה בסל צריח"

ההגדרה לטנק חדש היא קצת בעייתית... אחד הדברים החיוביים והשליליים של טנק המרכבה שהוא פותח בצורה טלסקופית... כלומר עושים חלק ומשפרים אותו כל הזמן לפי התקציב (פרוייקט גדול שמחולק לשלבים - קודם טנק בעל יכולות X ואז נוסיף לו Y וכ'...), לפי הצרכים שנלמדים תוך כדי פיילוטים ועבודה בשטח ולפעמים (די הרבה בזמן האחרון) פשוט לפתור בעיות כתוצאה משימוש "אחר" לטנקים ("טנקבולנס", מגונים ללחימה בשטח בנוי...). מה לעשות שהאילוצים הכלכליים (ותאמינו לי זה די עצוב מה שקורה שם...) לא מאפשרים עבודה על כל הדברים בעת ובעונה אחת... שלא לדבר על ההוצאות על תוספות חדשות לטנקים שאמורות לשדרג את הרמה שלהם...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:14

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר