לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2004, 20:57
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אתה ממש גאון:
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "שכחת רק להוסיף...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
שנית, בדרך הלימודים , בתנאי שההסתה נפסקת, הם רק ילמדו מה הם החיים הנכונים. כי הקוראן, כמו כל ספר חוקים קדוש לכל דת אחרת, מלמד מה הוא הערך של חיי אדם ולא חשובה דתו או לאומיותו. אבל כנראה שבדת שלנו לצערי, זה לא כל כך מודגש או שהרבנים מפרשים לא נכון את תורתנו. אולי מפאת גילם .

איך לא חשבתי על זה קודם - הייתי צריך להסיק את המסקנה הזאת ממזמן:
אפשר רק להתבונן על אירופה העכשווית בקנאה - איך מיליוני מוסלמים שוחרי שלום ההולכים בדרך הקוראן חיים בדו קיום נפלא עם האירופאים המקוריים.

רק בדת שלנו זה לא כך - גזענים שכמונו....
בגלל זה שנאו אותנו לאורך כל הדורות.
אכן הכנסת חשיבה צעירה ורעננה (מפאת גילך הצעיר כמו שהבנתי) לתוך היהדות, חשיבה שלא הייתה כמותה כ2005 שנה לערך...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2004, 09:44
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
היבלת כואבת ?
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אתה ממש גאון:"

באמת סלח נא לי כבוד הרב הצעיר.
מה לעשות כאשר , כנראה כל רבנינו קצת מבולבלים לאחרונה?
ובמה דברים אמורים.
אם תלך איתי לאורך ההיטוריה ותגיע ,בא נגיד, למאה האחרונה. לא אנסה לעייף אותך לאורך כל תקופותיה הרבות. אבל לא לפני הרבה שנים כנראה ששכחת, או שאתה לא בדיוק יודע מה קרה באירופה.
כך שליהיודים לאורך כל הדורות לא היתה בדיוק עדנה משום שהם תמיד חשבו שאין זולתם . אבינו שבשמים ישמור עלינו מכל משמר . סמכו עליו .
אתה לא חושב שהגיעה העת לחשוב קצת אחרת ?
לא נראה לך שהגיעה השעה שלעם היהודי היושב בארצו תיהיה קצת מנוחה ?
הרי אתה חושב בדיוק כמו הגויים / הפלשתינים . אבל רק קיצונים שבהם . כי העם הפלשתיני בכללו גם רוצה קצת נחת . וכפי שראש ממשלתנו אמר בזמנו : די לשפיכות הדמים . רק הוא אמר זאת בלע"ז .
ואם הוא אמר זאת מי אתה שתגיד ההיפך ?
הבנת זאת ברוך ?
ישן 02-12-2004, 14:53
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
הבנתי - ירדת מעץ "הקוראן והטפתו לערך חיי אדם" ועכשיו אתה עולה על עץ השואה יפה לך:
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "היבלת כואבת ?"

קודם כל אינני רב תודה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
באמת סלח נא לי כבוד הרב הצעיר.
מה לעשות כאשר , כנראה כל רבנינו קצת מבולבלים לאחרונה?
פה אכן דרכת על יבלת!
אבל לא על יבלתי דרכת כי אם על יבלתך אתה: מכיוון שאתה מרגיש מבולבל נוכח מלחמת הערכים בחוסר ערכים (או בערכים נוצריים) אתה תולה זאת בעולם מסביבך לא בעצמך!
עד שלא תלמד קצת ענווה מהי- עונשך יהיה בחוסר יכלתך לקלוט דברים שבקדושה (או בלשון המקובלים: עד שלא תכין כלים השפע לא ירד...).

עכשיו בהנחה שאתה קצת בmode קליטה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
ובמה דברים אמורים.
אם תלך איתי לאורך ההיטוריה ותגיע ,בא נגיד, למאה האחרונה. לא אנסה לעייף אותך לאורך כל תקופותיה הרבות. אבל לא לפני הרבה שנים כנראה ששכחת, או שאתה לא בדיוק יודע מה קרה באירופה.
כך שליהיודים לאורך כל הדורות לא היתה בדיוק עדנה משום שהם תמיד חשבו שאין זולתם . אבינו שבשמים ישמור עלינו מכל משמר . סמכו עליו .
בקשר לנ"ל יש תשובה רק בהקשר הכללי כלומר של כל עם ישראל לא הפרטי (של יהודי ספיציפי):
בהקשר הכללי אם כן, נכון הוא הדבר שיהודים מאירופה לא רצו לעלות ארצה, הסיבות הן רבות ומגוונות אך בהיבט האמוני הן נחלקות ל2:
1. יהודים שהיו כבר חצי מתבוללים או יהודים "משכילים" אשר עבורם המושג "ציון" היה משהו מהעבר שלא ראוי להתייחסות ואפילו איים על מעמדם אצל הגויים אליהם כל כך שאפו להתקבל.
2. יהודים חרדים ממגוון זרמים אשר סברו כי עדיין לא הגיע הזמן לעלות ארצה.

הטעות או החטא של היהודים הנ"ל הוא החטא של המרגלים שתרו את הארץ והוציאו עליה דיבה.
אם אתה זוכר מלימודיך: על הכל היה הקב"ה מוכן לסלוח על התאוננות העם על ה"לחם הקלוקל" אפילו על חטא העגל!
על דבר אחד לא היה מוכן הקב"ה לסלוח - על חטא המרגלים, כלומר אי רצון לכבוש את הארץ מיד העמים שהיו פה וליהפך הרצון להישאר במדבר או אפילו לשוב למצרים!
מה קורה בסוף? במשך 40 שנה מתים כל הדור שלא רצה להכנס לארץ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
אתה לא חושב שהגיעה העת לחשוב קצת אחרת ?
בהחלט הגיע הזמן להתחבר לכל ארץ ישראל - ואם אי אפשר (מקום עבודה וכו') לפחות לתמוך באנשים האמיצים שכן מתקנים את החטא!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
לא נראה לך שהגיעה השעה שלעם היהודי היושב בארצו תיהיה קצת מנוחה ?
ראה תשובתי כאן
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...11179#post59904

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
הרי אתה חושב בדיוק כמו הגויים / הפלשתינים . אבל רק קיצונים שבהם . כי העם הפלשתיני בכללו גם רוצה קצת נחת . וכפי שראש ממשלתנו אמר בזמנו : די לשפיכות הדמים . רק הוא אמר זאת בלע"ז .
ואם הוא אמר זאת מי אתה שתגיד ההיפך ?
לא הבנתי מה אני אמור לחשוב או מה אתה חושב שאני חושב.
איזה ראש ממשלה אמר זאת?
ומתי אמרתי את ההיפך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
הבנת זאת ברוך ?
הבנתי - ברוך (הוא וברוך שמו!)

ישן 02-12-2004, 15:40
  illi illi אינו מחובר  

או קיי .... :-)
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הבנתי - ירדת מעץ "הקוראן והטפתו לערך חיי אדם" ועכשיו אתה עולה על עץ השואה יפה לך:"

ראשית אני חייב לציין כי נרגעתי מחששי שמא פגעו בך דברי.
מאחר ואתה , כנראה, אדם חרדי לא יעזור לי כלום . אם לא כתוב בספר הספרים או שהרבנים שלך לא יגידו זאת , חבל על הזמן. אבל אם הם יגידו לך למרות שכל השנים אמרו אחרת , אתה תקבל .
כאב לי מאד לשמוע את תגובתך למה שקרה באירופה. למרות שרוב היהודים הדתיים באירופה סבלו חרפה קשה מאין כמוה.
מה שטוב בתגובתך זה שהסיבה אשר העלתה לשואה לא נובעת מחוסר שמירת השבת.
אינני מבין , ואני בטוח שכמוני יש כאן עוד רבים, את הקשר שבין המרגלים לשואה ? זה לא קרה חודשיים אחרי סיפור המרגלים.
בקשר לראש הממשלה אשר את הציטטיה שלו העלתי בפניך זה היה מר בגין ז"ל בכבודו ובעצמו בחתימת הסכם השלום עם מצרים. מה לעשות? כנראה היתה עסוק מאד בלימודיך.
לסיום, חייב להגיד כי נעמה לי שיחתי עימך.
שא ברכה אני יוצא לחופשה ולא אוכל להשיב לתגובותיך
ישן 01-12-2004, 00:05
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
שפשפתי את עיני, ועדיין התקשיתי להאמין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מי מדבר על בזבוז כסף ומשאבים ?! ליווי תלמידים פלסטינים."

אתה לא מתבייש? איזו שנאה מטורפת! ילדים מסכנים לא יכולים ללכת לבית הספר מפני שקומץ מטורפים מתנכל להם; הצבא מספק להם ליווי משום שזה תפקידו (לשמור על בטחון התושבים, בין היתר) ואתה עוד בא בטענות לצבא ו/או לפלסטינים?
מה רצית לעשות כאן? פרובוקציה? הנה הצליח לך. אבל הפרובוקציה הזאת חשפה אותך במלוא שנאתך ושפלותך. תגיד, כשראית את הילדים האלה מדדים במהירות כשהג'יפ מתקדם מהר מדי, צחקת, נכון? זה שיעשע אותך, נכון? העובדה שהם צריכים ללכת מאחורי אגזוז של ג'יפ צבאי בדרך לא סלולה ובוצית לבית הספר, לא מזיזה לך, נכון?
מדאיג אותי לגלות אטימות ושנאה כזאת. אפשר להבין איבה כלפי האויב, אבל אי אפשר לקבל אטימות כזו לסבלו של אחר. אין לכך שום תירוץ שבעולם. מעניין מה היית אומר לו היה המצב הפוך. בעצם, היהודים פעם היו במצבים דומים. כנראה שזה לא ממש מטריד אותך. אחרי הכל, היהודים לא התפוצצו ברחובות. זה התירוץ המושלם, ואז מה אם כמה ילדים סובלים? הפלסטינים הם חיות אדם, ומצידנו שיאכלו בוץ וישתו מי שופכין.
עצוב, עצוב.

עריכה:
מה שעוד יותר מדאיג אותי, זה שמתוך עשרות אנשים שנכנסו לאשכול הזה, כמעט איש לא טרח להביע שאט נפש מדברי הבלע שלך.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 01-12-2004 בשעה 00:10.
ישן 01-12-2004, 18:25
  illi illi אינו מחובר  

איפה הביזבוז ?
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי בונדי2 שמתחילה ב "בזבוז הכסף מיועד להשקיט את אירגוני השמאל למיניהם"

נראה לי שאתה קצת לוקה בראייתך או בהבנתך. ותסלח לי על התבטאותי שהיא בהחלט לא להעליבך חלילה .
הכספים הולכים על הרגעת השמאל ? מאיפה לקחת את זה ?
כל אזרח שפוי ורציני במדינה הזו, שמע בדיוק והבין כיאה לאדם ממוצע לפחות לאן הולך אוצר המדינה . בחודשים האחרונים הדתיים המכובדים התעשרו ב-100 מיליון למקוואות . שים לב למה,
ל מ י ק ו ו א ו ת . שים נא לב שנית באיזה תקופה קשה למדינה האוצר מעביר למטרה הנאלה והחשובה כגון
מיקוואות . בימים אלו הדתיים החביבים ינקו עוד כ-350 מיליון בעבור שינוי הקו האידיאלוגי שלהם . עבור שינוי דיעה 350 מיליון שקלים אשר שולמו מקיצוץ בשכר עובדים ובקיצבאות גימלאים ונכים. הבנת זאת כבוד הרב והצדיק הגדול והידוע בישראל . וזה לא הכל. זה רק על קצה המזלג. אתה הרי מכיר את ביבי כאשר הוא צריך תומכים לדרכו.
לבסוף, את מי חבר מרעייך שולח לשבדיה ולסקנדינביה ? תגלול במעלה האשכול ותקרא, את אלה אשר נאלצים לשמור , להגן ולקצץ משכרם כדי שיהיה מה להעביר לקראפאלך שלכם? או שאתם כבר חושבים על הקיגאלה ? הרי אתם כורתים את העץ שאתם יושבים עליו , מי ימלא את אוצר המדינה אם הם יעזבו את הארץ ? אתם סותמים את עורקי הדם אשר אתם מוצצים מאזרחי ישראל . או שאתם רוצים יותר מיליונים , או שאתם מבולבלים.
ישן 01-12-2004, 18:26
  illi illi אינו מחובר  

איפה הביזבוז ?
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי בונדי2 שמתחילה ב "בזבוז הכסף מיועד להשקיט את אירגוני השמאל למיניהם"

נראה לי שאתה קצת לוקה בראייתך או בהבנתך. ותסלח לי על התבטאותי שהיא בהחלט לא להעליבך חלילה .
הכספים הולכים על הרגעת השמאל ? מאיפה לקחת את זה ?
כל אזרח שפוי ורציני במדינה הזו, שמע בדיוק והבין כיאה לאדם ממוצע לפחות לאן הולך אוצר המדינה . בחודשים האחרונים הדתיים המכובדים התעשרו ב-100 מיליון למקוואות . שים לב למה,
ל מ י ק ו ו א ו ת . שים נא לב שנית באיזה תקופה קשה למדינה האוצר מעביר למטרה הנאלה והחשובה כגון
מיקוואות . בימים אלו הדתיים החביבים ינקו עוד כ-350 מיליון בעבור שינוי הקו האידיאלוגי שלהם . עבור שינוי דיעה 350 מיליון שקלים אשר שולמו מקיצוץ בשכר עובדים ובקיצבאות גימלאים ונכים. הבנת זאת כבוד הרב והצדיק הגדול והידוע בישראל . וזה לא הכל. זה רק על קצה המזלג. אתה הרי מכיר את ביבי כאשר הוא צריך תומכים לדרכו.
לבסוף, את מי חבר מרעייך שולח לשבדיה ולסקנדינביה ? תגלול במעלה האשכול ותקרא, את אלה אשר נאלצים לשמור , להגן ולקצץ משכרם כדי שיהיה מה להעביר לקראפאלך שלכם? או שאתם כבר חושבים על הקיגאלה ? הרי אתם כורתים את העץ שאתם יושבים עליו , מי ימלא את אוצר המדינה אם הם יעזבו את הארץ ? אתם סותמים את עורקי הדם אשר אתם מוצצים מאזרחי ישראל . או שאתם רוצים יותר מיליונים , או שאתם מבולבלים.
ישן 01-12-2004, 02:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
את אגדות דרום הר חברון כבר שמענו לא פעם...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "שפשפתי את עיני, ועדיין התקשיתי להאמין"

באחת מהן הצליחו לשכנע אותך שהמתיישבים שם מרעילים בארות מים...
אין לי מושג אם באמת מתנכלים לילדים פלסטיניים בדרכם לביה"ס. אם זה נכון (ואחרי אגדת הכינור,
אגדת הבארות, אגדת הרוגי כוח טיפ"ה ועוד ועוד - אני מרשה לעצמי לפקפק בכך) - אז יש לערב
משטרה ולעצור את המתנכלים. עם זאת, ניכר שכנראה הסכנה נמוכה בהרבה מכפי שמציגים אותה -
אחרת לא היו נותנים לילדים להלך חשופים ככה לאש מכיוון החווה (ניתן להניח שלו הילכו ככה ילדים מחוות
מעון בסמוך לכפר הפלסטיני, שתושביו מתלוננים על התנכלות - לפחות חלקם לא היה חוזר הבייתה
לעולם...).
הנטייה לרחם קודם-כל על הצד השני, היא מאפיין שמאל קיצוני אירופי קלאסי - והסיבה הראשית לכך
שמערב אירופה על סף התפרקות. לפני שנמהר להזדעזע מכל מעשה חולני שנעשה אצלנו (וזהו אכן
מעשה חולני ונפשע - אם זה באמת נכון) - בוא ונבדוק מה מוציא מהאנשים אצלנו את ההתנהגות הזאת:
השמאלן השבלוני יגיד "הכיבוש", והאיש השקול (ימני או לא), יגיד שכנראה יש בכל זאת גבול לכמות
הטרור שיכולים חלק מבני האדם לספוג במשך זמן נתון. קרבנותיו-בכוח של הטרור, נוטים יותר לעמוד על המשמר, ככה זה בכל מקום בעולם. האמריקנים אינם צבא של מפלצות, ובכ"ז כמות
החריגות אצלם גבוהה לאין שיעור מאשר אצלנו. הצרפתים ודאי שאינם רואים עצמם כצבא של מפלצות,
ועדיין מסוכן בהרבה להיות ילד מחף השנהב המסתובב קרוב מדי לבסיס צרפתי בימים אלה. ההולנדים
בהחלט רואים עצמם כסמל לפרוגרסיביות וליברליזם - ועדיין לא כדאי להיות מסלמי שמסתובב בלילות
באזורים לבנים, מבלי שדאגת להבהיר בצורה הברורה ביותר שאתה לא "מהמסלמים ההם" שנוהגים
לחורר במאים הולנדים ולהוציא פתוות על חברות פרלמנט...
ישן 01-12-2004, 11:17
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
פה עלית על נקודה חשובה
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן, בחייאת - הפלסטינים "חשים מאויימים - ופונים לעזרת צה"ל. - נו באמת..."

אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. הילדים עוברים ליד החווה, ועלולים לשמש תצפיתנים עבור המחבלים. זה בהחלט ייתכן, וזו יכולה להיות "ההצדקה" היחידה להתנכלויות. הדבר לא בא לידי ביטוי בכתבה שסימנה מראש את האויב (ביריוני מעון) וחבל.
אבל גם אם לוקחים את העובדה הזו בחשבון, אני מתקשה לגלו סימפטיה כלפי יושבי החווה. המתנחלים משתמשים בעניין "התצפיתנים" באופן מופרז, ומנצלים אותו לא פעם כדי לגרש ערבים מאדמותיהם והשתלט על השטח. אני לא קונה את הלוקש שזה נובע רק מחשש ביטחוני. במקרה הספציפי הזה אנשי החווה הקימו "מבנים" לא חוקיים על דרך שבה הלכו הילדים, ועכשיו הם מנסים לייהד גם את הציר. אני לא רואה שום דרך אחרת לפרש את המצב.

ישן 01-12-2004, 14:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אין שום סתירה - התנכלות, במידה וישנה, היא דבר ראוי לטיפול.
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "בחיי שאתה צודק. איך לא חשבתי על זה קודם?"

אני פשוט מפקפק בטענות הפלסטינים, וזה שהצבא לא לוקח סיכון מול חבורת האירופאים ששורצת
דרך קבע בדרום הר חברון, ומנסה (ללא כל טעם) לצייר עצמו כהומאני, ע"י ליווי ילדים לביה"ס, בעקבות
טענותיהם על הטרדה מצד יושבי המאחז (שכאמור, איני מאוהדיו...) - לא מחייב אותי לחשוב שיש ממש
בטענותיהם (במיוחד לאור העובדה שהילדים המסכנים היו מאוד מחוייכים בזמן שתיארו את הטראומה
הנוראה שעברה עליהם - עריכה כושלת בערוץ 2...).
לא הטרידה אותי הצביעות האירופית, ולא אליה כיוונתי כשציינתי את דרך פעולתם בחו"ל - להיפך, אני
מלא הערכה כלפי הנכונות שלהם להגן על חייהם, גם אם זה יהרוג כמה מאוייביהם (דבר שאצלנו יגרור
עתירות לבג"ץ...)....
ישן 01-12-2004, 18:45
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
התלמידים הם לא האויב , ובכלל לדעתי זו השקעה מעולה !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מי מדבר על בזבוז כסף ומשאבים ?! ליווי תלמידים פלסטינים."

1 . קודם כל אם המתנחלים הפורעים לא היו עושים בעיות שם אז הילדים לא היו צריכים ליווי

2. תלמידים פלשטינים שלומדים זה רק יתרון וזה רק תורם לישראל ! למה ?

קודם כל כמעט כל פעם הגענו להסכמה שבכלל הלימודים וההטעיה ואי הידיעה אצל האזרח הפלשטיני היא שגוררת אותו לפעילות טרור , אז אם ילדים ילמדו וישכילו אז ילדים אלה ירדו מפס הטרור וגם יכולים להרחיב את ההשכלה שלהם ואת הראייה שלהם לעוד אנשים שגם יתחילו להתנגד לדרך הטרור נגד ישראל .... אז בכלל ההשקעה בכך שיהיה לילדים ליווי כדי שיוכלו ללמוד זו השקעה כדאית ביותר מבחינת ישראל , בכלל אם ישראל היתה יכולה לשקיע ולדאג בכך שכל הפלשטינים ילמדו אז זו תהיה השקעה יותר כדאית מכל החומה שימצאו מליון דרכים לפרוץ אותה בעד זו או אחרת .

מפה המסקנה שבכלל ילדים אלה הם לא האויב שלך , אלא ילדים שדווקא אם ילמדו טוב אז הם יהיו כעוזרים להפסקת המלחמה הקיימת .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:08

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר