לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2005, 09:17
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא מסכים עם טענתך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לאמריקאים מותר לעשות מה שהם..."

למרות שבהשוואה אלינו האמריקאים בהחלט לא דופקים חשבון (ולא ממש שמים על הביקורת שמוטחת בהם ע"י שאר העולם), עדיין הם נמצאים בעימות שהמתאר שלו שונה משלנו. רמת האלימות גבוהה יותר, האמל"ח רציני יותר, והשטח עליו נערך העימות גדול הרבה יותר. צה"ל מתמודד עם כמה מאות מחבלים (לא מדבר על תנזים ושאר חבורות רחוב), האמריקאים מתמודדים עם אלפי מחבלים מאומנים וחיילי צבא סדאם המובטלים.

אגב, הזכרת AC-130 ומפציצי B-52. שניהם מבצעים כיום תקיפות מדוייקות ביותר ע"י בק"ש אופטי מתקדם (הראשון) ונשק מונחה לוויין (השני) - כך שטענתך מיושנת למדי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-11-2005, 09:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לא מסכים עם טענתך"

האמריקאים לא דופקים חשבון נקודה.גם מדינות אחרות אגב לא מהלכות על קליפות ביצים בכל הנוגע לעניין, אבל ארה"ב הנאורה, מעוז הדמוקרטיה השיוויון וחופש הביטוי היא הדוגמא הטובה ביותר להצגת האירוניה.
זכור לי מקרה שבו מטוס אמריקאי מחק מסגד מעל פני האדמה כדי "לנטרל" את קומץ הטרוריסטים (ואני מתכוון לקומץ, אפילו בקנ"מ שלנו) שהתבצרו בו, כמובן שבדרך הרג והטיל מום בלא מעט חפים מפשע ועבר על יותר מסעיף אחד בכמה אמנות בינ"ל, התנצלות? הודאה בטעות? תחקירים? יותר מאיזכור קל בפינת חדשות נידחת?
תשווה את זה להתבצרות בכנסיית המולד או לחיסול של סאלח שחאדה ואני לא חושב שצריך להיכנס כאן לפרטים הקטנים.

האלימות יכולה להיות קשה יותר וכמות האויבים גדולה יותר, זה לא מצדיק שימוש בנשק מסוג כזה, מעבר לפגיעה בחפים מפשע וכד' הוא אינו מתאים לתו"ל לחימה בשטח בנוי וכנגד מחבלים/אירגוני גרילה, הוא פשוט לא יעשה את העבודה (בדיוק כמו שלא משתמשים בטכניקות לש"ב ולוט"ר בלוחמת ש"פ), הדבר היחידי שבו הוא יתרום וגם זה מוטל בספק זה בתחום ההלם והמורא ואני חושב שהאמריקאים כבר מזמן עברו את השלב הזה במלחמה.

בנוסף ברור לי שאפשר להשתמש במטוסים הנ"ל כנגד מטרות מדויקות, אבל הנחתי שזה מובן שהתכוונתי להפצצות שטיח ואסטרטגיות דומות וכמו-כן שזאת רק דוגמא ליד החופשית ולקלות הדעת של ארה"ב.

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 13-11-2005 בשעה 09:45.
ישן 13-11-2005, 13:16
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מנה בבקשה את הסעיפים"

צר לי, אני לא מחזיק את כל האמנות הבינ"ל צמוד אליי בפנקס השבי ליד רוח צה"ל, מה שכן, אני די בטוח שפגיעה באזרחים חפים מפשע ובמקומות מקודשים הם בהחלט "No-No's" ע"פ לפחות אמנת ג'נבה, ברור שישנן נסיבות מקלות אבל מה שתופס עליהם צריך לתפוס גם עלינו.

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא אחד מפעילי ארגוני זכויות אדם/אנרכיסטים שרוצים להגביל את מידת הכוח המופעל לצעקות וגם זה יהיה יותר מדי כי זה יפריע לתושבים, להיפך, אני בעד לתת מעט יותר יד חופשית, בסופו של דבר החיים של האזרחים שלנו חשובים הרבה יותר בעייני מחיי האזרחים שלהם, מה לעשות, כמובן שהכל במידת ההיגיון-לא צריך להגזים.
אבל אני כן חסיד גדול של "דוגמא אישית", אם ארה"ב והעולם יכולים להעביר עלינו ביקורת על כל דבר קטן שנעשה או לא נעשה, בשוגג או בזדון, זה צריך להיות דו-כיווני.
ישן 13-11-2005, 09:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "שיגור MLRS בעירק"

הרקטה בתמונה היא הGMLRS =Guided MLRS Rocket, M30, או בעברית רמ"מ = רקטה מתוקנת מסלול.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.designation-systems.net/dusrm/app4/xm30-gmlrs.jpg]

ניתן לאתר הרבה מאד מידע בחיפוש פשוט בגוגל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.missilesandfirecontrol.com/our_products/firesupport/Guided_MLRS_XM30/images/pic01-gmlrs_XM30_sml.jpg]

ישן 13-11-2005, 10:23
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה טובה ..."

מעניין מי נתן לך את התשובה....
הרמ"מ מתקנת את המסלול למטרה שהוגדרה לה מראש (לא בגלל שהמטרה זזה אלא בגלל שהמסלול הושפע) לטיל יש מערכת הנחייה שמכוונת אותו למטרה וניתן לשנות לו את המסלול.
או במילים אחרות: הרקטה מתקנת אל המסלול (או אל המטרה) הטיל מתקן את המסלול (או את המטרה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר