לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2005, 22:00
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אפשר לחפש ב-GOOGLE את המונח "Supersoaker 330000"....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "בואו ננסה להישאר בעולם..."

ועכשיו ברצינות. לאורך השנים יש פרסומים שונים על פיתוחים שמאפשרים שינוי מכוון של מזג האוויר. מרביתם נראים כלקוחים מסרטי מדע בדיוני סוג ז' וגם המקורות בהם הם התפרסמו מטילה עננה כבדה על הרצינות שלהם.
אבל, ידוע בודאות על פרויקטים שונים שנועדו בכוונה להשפיע על תופעות טבע או ששינוי כזה היה תוצר לוואי שלהם. לדוגמה, פרויקט SEAL הניו-זילנדי שנועד ליצור צונאמי מלאכותי. אני מצרף את הפרסום המקורי של פרויקט זה, שנחשב במשך שנים לסודי ביותר:

Tsunami bomb NZ's devastating war secret

25.09.1999

By Eugene Bingham

Top-secret wartime experiments were conducted off the coast of Auckland to perfect a tidal wave bomb, declassified files reveal.
An Auckland University professor seconded to the Army set off a series of underwater explosions triggering mini-tidal waves at Whangaparaoa in 1944 and 1945.
Professor Thomas Leech's work was considered so significant that United States defence chiefs said that if the project had been completed before the end of the war it could have played a role as effective as that of the atom bomb.
Details of the tsunami bomb, known as Project Seal, are contained in 53-year-old documents released by the Ministry of Foreign Affairs and Trade.
Papers stamped "top secret" show the US and British military were eager for Seal to be developed in the post-war years too. They even considered sending Professor Leech to Bikini Atoll to view the US nuclear tests and see if they had any application to his work.
He did not make the visit, although a member of the US board of assessors of atomic tests, Dr Karl Compton, was sent to New Zealand.
"Dr Compton is impressed with Professor Leech's deductions on the Seal project and is prepared to recommend to the Joint Chiefs of Staff that all technical data from the test relevant to the Seal project should be made available to the New Zealand Government for further study by Professor Leech," said a July 1946 letter from Washington to Wellington.
Professor Leech, who died in his native Australia in 1973, was the university's dean of engineering from 1940 to 1950.
News of his being awarded a CBE in 1947 for research on a weapon led to speculation in newspapers around the world about what was being developed.
Though high-ranking New Zealand and US officers spoke out in support of the research, no details of it were released because the work was on-going.
A former colleague of Professor Leech, Neil Kirton, told the Weekend Herald that the experiments involved laying a pattern of explosives underwater to create a tsunami.
Small-scale explosions were carried out in the Pacific and off Whangaparaoa, which at the time was controlled by the Army.
It is unclear what happened to Project Seal once the final report was forwarded to Wellington Defence Headquarters late in the 1940s.
The bomb was never tested on a full scale, and Mr Kirton doubts that Aucklanders would have noticed the trials.
"Whether it could ever be resurrected ... Under some circumstances I think it could be
devastating."
אני אשתדל להעלות פרטים על פרויקטים אחרים בנושא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2005, 23:01
  BushMaster BushMaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05
מצטער על החזרה לתיאוריות הקונספירציה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מעניין מאד"

אבל זו פשוט הרמה להנחתה...
כחובב קונספירציות אין לי ספק בכלל כי בידי ישראל נשק מזג אויר וכי אילן רמון ניסה גירסה חללית שלו.
למי שחושב שזה שטויות, אני רק מבקש כי תשאלו את עצמכם למה מדינת ישראל התעקשה כי טייס קרב, אל"מ בצה"ל יעלה על המעבורת ויבצע ניסוי ב"חקר אירוסולים והשפעתם על אקלים כדור הארץ"? לא נראה לכם קצת Over Kill אפילו בשביל מדינתנו המפורסמת בכך שהיא לא יודעת להגזים? ולמה דוקא אילן רמון? האם הוא היה קלימטולוג? ראש מדור מטורולגיה בחה"א? או אולי חובב מזג אויר? רק אזכיר כי תפקידו האחרון היה רמ"ח אמל"ח ח"א...

עוד על משימתו של אל"מאילן רמון כאן:
http://www.iaf.org.il/Templates/Jou...=50&docID=18821
יהי זכרו ברוך
ישן 17-11-2005, 23:17
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
עכשיו כבר מותר לספר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי BushMaster שמתחילה ב "מצטער על החזרה לתיאוריות הקונספירציה..."

המטרה של טיסת המעבורת היתה לגרום לירידת שלגים עזים בטהרן ובבגדד. אילן רמון נבחר לתפקיד כי הוא כבר היה פעם ליד בגדד.
המעבורת הופלה על ידי קרן לייזר שנורה מלווין רוסי ופגע בכנף שלה כי הרוסים לא רצו שהניסוי יצליח.
למי שלא מאמין לי שיבדוק:
א. מה היה התפקיד האחרון של אילן רמון ז"ל בצה"ל
ב. הוכחות שאילן רמון ביקר בבגדד
ג. נתונים מאתר ה CNMFV המרכז את נתוני המטרולוגייה העולמית והמציג ירידות חדות בטמפרטורה במדבר כ 50 ק"מ צפונית לבגדד ביום השלישי של טיסת המעברות.
ד. את דו"ח החקירה האמיתי הנוגעה להתרסקות המעברות (אתם הריי לא מאמינים שחתיכת קצף הפילה אותה, זה ברור שזה טיוח אמריקאי גרוע). קשה למצוא את הדוח אך מי שקורא רוסית יכול לחפש עותקים שלו באתרים שונים.
ה. את שותפי הסוד לקונפירצייה המרוכזים במחנה סודי הנמצא ליד קיבוץ עין שמר.

ישן 18-11-2005, 00:08
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
עוד כמה מאמרים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מעניין מאד"

עידו שלום,

עשיתי בשבילך כמה "חפירות ארכאולוגיות" בארכיון כשהיה לי קצת זמן. מסתבר שבשנות ה-60 היה דיון מחקרי מסויים בנושא ה-Weather Modification. הדיון עסק פחות בממד הטכנולוגי ויותר בהשלכות שונות של הנושא. מצאתי לך כמה מאמרים מאותה התקופה:

Taubenfeld Rita and Howard, "The International Implications of Weather Modification", Bulletin of the Atomic Scientists, Vol. 25 No.1, January 1969, pp. 43-45.
Landsberg H. E., "Climate Made to Order", Bulletin of the Atomic Scientists, Vol. 17 No 9, pp. 370-374
MacDonald J.F. Gordon, "Science and Politics of Rainmaking", Bulletin of the Atomic Scientists, Vol. 24 No. 8, pp. 8-14
כשיהיה לי זמן - אוללי בסופ"ש - אני אנסה לאתר לך עוד

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 18-11-2005 בשעה 00:10.
ישן 17-11-2005, 23:20
  omerbz omerbz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.05
שני דברים מעניינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נשק מזג אוויר"

- אני במו עיני ראיתי את השפעת מזג אויר על לחימה ( למרות שלא היה שימוש באמצעים מלאכותיים)
בהפגנה בבלעין לפני שבועיים (למי שלא ידע בלעין זה כפר מערבית לרמאללה שנמצא על תוואי גדר הבטחון , במשך כל יום שישי במשך השנה האחרונה מתקיימת שם הפגנה של פלס' תושבי הכפר ופעילי שמאל ישראלים וזרים שמוחים על גזילת הקרקות עקב בניית הגדר באזור. ההפגנות האלה ידועות כאלימות ועושות כאב ראש לא קטן לצבא) הייתה הפגנה די אלימה במקום פתאום התחיל לרדת גשם ותוך מספר דקות לא היה זכר להפגנה , כל המפגינים פשוט נעלמו. אולי הצבא צריך לשקול להציב במקום את אחד מתנורים האלא ככה זה יחסוך הרבה כסף וכאב ראש לצבא.

- בקשר לאילן רמון
א. המשלחת לחלל נשלחה למספר משימות בין היתר אחת המשימות היתה בנושא "הקשר בין סופות חול שמתרחשות באטמוספירה מעל אזורים מסויימים ובין האופציה לחיזוי מזג אויר".
ב. אני לא בטוח שצה"ל היה שולח למשימה הראשונה שלו בחלל קצין פחות מנוסה ובדרגה יותר נמוכה גם בגלל המעמד וגם בגלל אופי המשימה.
ג. אולי אילן נשלח למשימה בכדי לבדוק שיטה חדשה לשינוי מזג האויר לטובתנו - יכול להיות , אבל זה נראה הרבה יותר כעוד תורת קונספירציה מאשר עובדה מאוששת ואמיתית. אולי עוד 25 שנה שתבוטל הסודיות על כל המחקר ( אם יש כזאת, כי אם אני זוכר נכון הניסוי היה שייך לחברה פרטית או אוניברסיטת תל אביב וזה מעיד קצת אל אם הניסוי היה סודי או לא סודי , אבל זה כבר לדיון אחר)נדע מה באמת קרה שם.

נערך לאחרונה ע"י omerbz בתאריך 17-11-2005 בשעה 23:27.
ישן 17-11-2005, 23:30
  טל ענבר טל ענבר מחובר עכשיו  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי omerbz שמתחילה ב "שני דברים מעניינים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי omerbz
- אולי עוד 25 שנה שתבוטל הסודיות על כל המחקר ( אם יש כזאת, כי אם אני זוכר נכון הניסוי היה שייך לחברה פרטית או אוניברסיטת תל אביב וזה מעיד קצת אל אם הניסוי היה סודי או לא סודי , אבל זה כבר לדיון אחר)נדע מה באמת קרה שם.

אתה מוזמן לפנות לחוקרים של הניסוי ולקבל מהם את מלוא התוצאות שבידיהם - אין כל חיסיון על הניסוי, לא היו ולא יהיו. כך שהערתך רק מחזקת את הקונספירטורים למיניהם (אין לך מושג איך זה עובד - מחר יביא מישהו ציטוט שלך, או עיוות שלו דוגמת "בפורום צבא וביטחון בפרש אמרו שהמחקר סודי!")
ישן 19-11-2005, 15:05
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
דיון מעניין התפתח פה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי omerbz שמתחילה ב "אני רוצה להאיר את דברי"

סליחה שלא הגבתי התפתח פה דיון מעניין אבל אנחנו בדיוק פרסמנו כתבה חדשה בנושא אפשרות חיזוי ומניעה של רעידות אדמה (http://www.isracast.com/tech_news/181105_tech.htm) כך שהייתי די עסוק.

לעצם העניין.
ראשית תודה ל-nsdq160. בדקתי באתר והעיתונים הישנים ביותר שמועלים על הרשת הם מ1990 אם אני לא טועה כך שלא ממש יכולתי לקרוא. האמת שאותי מעניין בעיקר ההיבט המעשי/טכנולוגי ופחות השפעות כאלו או אחרות שהם בלתי רלוונטיות אם עצם הרעיון הוא בלתי ישים.

BushMaster ואחרים - כפי שכתבתי אני רוצה להשאיר את השרשור שפתחתי ברמת המידע המבוסס (עד כמה שניתן במגבלות התחום). אמנם גם הקישור הראשוני ממנו התחלתי היה מפוקפק אבל הוא מבחינתי לא יותר מתירוץ לפתוח את הדיון עצמו.

בקיצור nsdq160 אשמח אם תוכל למצוא חומר שכולנו נוכל לעיין בו. וכמובן כל אחד אחד שיש ברשותו פיסת מידע רצינית בהקשר זה יבורך.

אגב בקשר להורדת גשם בזמן התפרעות - זה לדעתי לא רעיון רע בכלל מה שכן האמצעים שאני מכיר להורדת גשם אינם מקומיים במיוחד, יקרים יחסית ולוקחים זמן לפעול (וכמובן אינם מבטיחים 100% הצלחה) בקיצור קשה לי לראות אותם כאמצעי טקטי אפקטיבי במצב הנוכחי.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר