לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2005, 10:47
  saico saico אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
בטיחות בטיחות ועוד פעם בטיחות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "בתמונה רואים ניצרה (בצד שמאל..."

הניצרה נועדה למנוע נקירת כדור שאינה בכוונת היורה וכך להקטין את הסיכוי לפליטת כדור .
(לא הכנס לסוגי ניצרות שמבצעות עוד פעולות).

"כל הרעיון הוא שזה נשק זמין מאד לתפעול מיידי . כל התעסקות עם ניצרות וקשקושים כאלו גוזלת זמן יקר וקריטי..."

כדי שהנשק יהיה זמין לירי הוא צריך להיות דרוך אבל אז מכה, היתפסות ההדק בנרתיק, שחיקה בנשק ועוד יכולים לנקור את הכדור לא במכוון, ולכן צריך ניצרה.
מצד שני אפשר להחזיק אקדח לא דרוך אבל כדי להפכו לזמין לירי יש צורך בדריכה, ותאמין לי שדריכה לוקחת הרבה יותר זמן משחרור ניצרה .

ועד בעיינין בטיחות- מאוד לא מומלץ להחזיק כדור בקנה אלא אם כן יש צורך ממשי בכך וזה לא כולל הסתובבות בסופר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2005, 15:36
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Yoni K שמתחילה ב "לא לגעת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Yoni K

אין לי מושג על מה התשבחות שרצו לעיל. המדובר באקדח מאיכות בינונית ומטה, מגושם, קשה לתפעול, בעל אמינות ירודה והנדסת אנוש מזעזעת. לא משהו שהייתי כותב עליו הביתה.

יוני ידידנו,

אני לא יודע מאיפה הבאת את חוות הדעת הנחרצת שלך, וזה גם לא נורא מעניין אותי. העולם מתחלק לשניים - אלה שיודעים ואלה שחושבים שיודעים (החלק של "לא יודעים ויודעים שהם לא יודעים" עומד על 3 אנשים אז חבל להזכיר אותו).

אני משתמש באקדח באופן מקצועי כבר 20 שנה, וב"מקצועי" אני לא מתכוון לירי ספורטיבי. כאשר קניתי את הרוגר בשנות ה-80 היו יחסית מעט אקדחי דאבל-אקשן, ואלו שהיו (זיג זאוור וכד') היו יקרים מאד. האקדח שלי שימש אותי נאמנה עד לפני מס' שנים שאז החלפתי אותו בגלוק, ולא היו לי שום בעיות איתו. נכון שהוא מעט מגושם וכך גם מופיע במודעות הקודמות שבהם אף מוצהר שיש צורך ביד גדולה על מנת להיות בעליו של אקדח זה, אבל מעבר לכך הוא מאד אמין ומאד מדוייק.

הסופרלטיבים שהרעפת על האקדח לא ברורים לי, והסיומת של הודעתך ("אם תרצו אפרט, עדיף שלא") תמוהה עוד יותר - או שיש לך מידע סודי על האקדח שלא אוכל לקבל באתר של החברה, כולל תרשימים וספקס.
ישן 25-11-2005, 12:03
  Yoni K Yoni K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
יצירת המופת P-85
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "אקדח למכירה אקדח למכירה מי רוצה לקנות אקדח?...Ruger P85"

שלום חברים (מי יותר ומי פחות)

שקלתי בכובד ראש, האם לישר קו עם הזרם המרכזי באשכול הנ"ל, או שמא לדבוק בעמדתי העוינת כלפי האקדח.

אני מודה שלא אחזתי בידי P85 לפחות שנתים, וגם לא ממש התגעגעתי. אז שלשום, שמתי פעמי לסליק הקרוב, ודליתי ממנו רוגר P85 חדש למהדרין. לפתתי את האקדח בחוזקה, כיאה לאקדח איכותי, ומיד צפו ועלו בי זכרונות רחוקים. זה המקום לציין שהחזקתי בחיי יותר מאקדח אחד, ובאופן לא פחות מקצועי מצנחן 1 (אם זה נשמע מתנשא, אז לא התכוונתי). כאמור, הרוגר ואני נפגשנו מחדש, ואין טובה אחיזת ידיים, ממראה עיניים.

לא אלאה אתכם בהגיגים על חברת RUGER ומעמדה בשוק הנשק האמריקאי. החברה מייצרת מגוון רחב של כלי נשק, וידועה במיוחד באקדחי התוף שלה. הרובה שלה בקליבר זעיר 10/22 נמכר בעולם (גם בארץ) כמו לחמניות, וכבר שנים הוא להיט היסטרי שסביבו קמה תעשיה שלמה של אביזרים וחלקי חילוף. לא אגזים אם אומר שהאקדחים החצי אוט' שלהם בקליבר גדול, לא היו מעולם "מוצר הדגל" של החברה, למרות שהם ממשיכים לייצר, לשפר, ולהוציא דגמים חדשים לסדרת ה P.

http://www.ruger-firearms.com/Firea...yPistolsCF.html

אבל בP85 עסקינן, ולא ביוצאי חלציו.

מדובר באקדח מגושם באופן מיוחד, חסר פרופורציות, שתפעולו מצריך מידה רבה של כח ופלסטרים.
תמיד תהיתי, האם המהנדס ששירבט את האקדח על לוח השרטוט, גם ניסה לירות בו אח"כ?

גוף האקדח (Frame) עשוי מיציקת אלומיניום באיכות וגימור נמוכים. על הגוף מורכב המכלול העליון מפלדה (צינה + קנה) ברוחב מרשים, ואת שניהם מחבר עצר הצינה. העצר הוא החלק הרחב ביותר באקדח הזה, מה שמעלה את רוחבו הכולל של האקדח למשהו בלתי נסבל. מעורר רחמים לחשוב על מי שנושא אותו עליו בנרתיק פנימי.

מפתיע למדי, אבל רוחב הגוף בנקודת האחיזה צר באופן יחסי, ומאפשר אחיזה גם לבעלי ידיים לא גדולות. אבל, איך מרכיבים מכלול רחב על גוף צר? פשוט ביותר. מעבים רק את החלק העליון של הגוף. ואז מקבלים אקדח צר לאחיזה, שהולך ומתרחב כלפי מעלה (כבר אמרתי חסר פרופורציות?).
כל הקומבינציה הזאת גרמה לנקודת האחיזה לרדת נמוך, ומי שמכיר קצת אקדחים, יודע שאחיזה נמוכה גורמת לרתיעה גדולה כלפי מעלה (בגלוק למשל, כן חשבו על הסוגיה).

שנעבור לירי?
לוקח המחסנית, מכניס לפתח, וממשיך בתנועה רצופה עם מכה קלה עד לנעילתה. אך אבוי, בתחתית האקדח בחרו למקם בליטה מפלצתית שיעודה אבטחת האקדח עם שרוך. אבל במה חטאה היד שמכניסה את המחסנית? למה היא צריכה לגמור עם חור בכף ? רק כי מישהו לא טרח לחשוב?
שהרי גם בברטה, זיג, .F.N ועוד, פתרו את הבעיה בדרכים פשוטות. יש לציין שבדגמים מאוחרים יותר בסדרה, ביטלו את החלק המטופש הזה.

הלאה,
יש לי מחסנית באקדח, חור בכף היד, ואפשר להמשיך.
עכשיו צריך לדרוך...... אבל אין פסי דריכה. ברוגר החליטו שלא צריך פסי דריכה, כי יש ניצרה על הצינה, ואפילו דו-צידית (Ambidextrous Safety). ישנם עוד הרבה יצרנים שממקמים ניצרות על הצינה (S&W, ברטה 92F) אבל אף אחד לא הגדיל לעשות. זוג בליטות, זה מה שיש בשביל לדרוך. דריכה מהירה, ונשארת עם חור באגודל, וחור באצבע. אם לא נזהרת, גם קרעת את היד מהכוונת האחורית, שמגלחת לך חתיכת עור מכף היד.

יאללה, אפשר לירות,
אוחז חזק, מכוון........... קצת צריך להתאמץ, כי הכוונות לא משהו, לוחץ על ההדק. הלחיצה ארוכה במיוחד, אבל זה אופייני לאקדחי דאבל אקשן. יוצא הכד', האקדח עולה חזק למעלה, וממשיך ויורה עד שנגמרת המחסנית. יש לציין, שהפגיעות סבירות, ומי שיודע לירות, גם יפגע כמו שצריך.

כעת צריך לחלוץ את המחסנית הריקה החוצה. ברוגר, לא מצאו לנכון לשים תפס מחסנית נורמלי, אלא מיקמו פיסת מתכת קטנה עם קפיץ חזק במיוחד, ולזה הם קראו תפס מחסנית. לחיצה חזקה, עם חור באגודל ימין, והמחסנית בחוץ (גם את התפס שינו מאוחר יותר).

כל שנותר כעת, הוא לבדוק את האקדח. יש לי כבר שני שקעים מוכנים ביד בשביל הנצרה, כך שאין בעיה. מחזיר את גוש המתכת המפלצתי הזה לנרתיק, חובש את הפציעות, ונהנה מכל רגע.

אם עדיין זה לא ברור - אני לא ממליץ עליו !

שבת שלום
ישן 25-11-2005, 15:32
  Yoni K Yoni K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
מי שקרן?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "משהו שכתבת ומאוד מאוד תמוה בעיניי......"

יסעורצ'יק

אתה נשמע כמו שופט בבית משפט שדה.

ציטוט:
אני מקווה שיש לך הסבר כי אני שונא שקרנים ואני לא רוצה לקבוע חס וחלילה שאתה שקרן לפני שאנחנו מבררים את הסוגייה הזו.

בררתי את דברי בקפידה רבה. אמרתי חדש, ולכך התכוונתי.
אל תטיל ספק באמינות שלי. אני לא מתכוון לפרט מעבר למה שכתבתי, ואתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה.
אם תרצה לזרוק בוץ ורפש, תרגיש בנח. אני עומד מאחורי כל מלה שכתבתי.

באשר לארבעת הכותבים המאושרים שהשתמשו באקדח, אחזור על דברי. איש באמונתו יחיה.

זה עדיין לא משנה את העובדה שאתה מחזיק אקדח מאיכות ירודה, ואם אתה ממש מתעקש, אז יש לי מספיק ידע ונסיון בשביל לקבוע את זה (למרות שאין לי כוכבית ליד השם, וטוב שכך).

ו........ לא. אני לא עשוי מסוכר.

אולי איזה מזמור קטן לשבת?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://shironet.gpg.nrg.co.il/images/shir2005/spacer.gif]
החמה מראש האילנות ניסתלקה

בואו ונצא לקראת שבת המלכה.

הנה היא יורדת, הקדושה, הברוכה
ועימה מלאכים, צבא שלום ומנוחה.

בואי, בואי, המלכה, בואי, בואי, הכלה.
שלום עליכם מלאכי השלום.

ישן 25-11-2005, 20:20
  יסעור יסעור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
מי בעצבים?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Yoni K שמתחילה ב "יסעורצ'יק, למה בעצבים, אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Yoni K
יסעורצ'יק,

למה בעצבים, אתה לא אוהב זמירות לשבת?
תראה למה הגענו.
מויכוח ענייני על אקדח (ברוח טובה), הגענו לזה שקראת לי שקרן, שיש לך מוסטנג, שאתה אוהב רוגרים, ושאתה לא אוהב שירים.
אהה......... נפלאות הן דרכי הבורא.
סע בזהירות, ותזהר משוטרים.

מזה שאני מטיל ספק רב באמינות שלך אתה כבר מאשים אותי שאמרתי שאתה שקרן..... לא יפה
בהתחלה כתבתי הודעה לא לעניין אח"כ ערכתי אבל אתה מיהרת להגיב.
אפילו התנצלתי על הפציעות הרבות שנגרמו לך כתוצאה ממבחן הירי שביצעת לרוגר האכזר....

לא אמרתי שבבעלותי מוסטנג והלוואי ויהיה לי פעם (שבסוף לא יגידו שגם אני שקרן....).
אני מת על שירים בייחוד חסידיים וזמירות שבת (יש לך דיסקים של אברהם פריד?).
בקיצור ההבחנה ודרך הסקת המסקנות שלך לא מי יודע כמה....

ולבסוף
יוני איש יקר
למה אתה קורא לי יסעורצ'יק ?
זה לא יפה ואני גם ממש לא נראה כמו אחד עם סיומת צ'יק.....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:29

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר