לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2005, 12:55
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מידע משבר בעמותה הישראלית להסטוריה תעופתית

שלום לכולכם!

בעקבות התנהלותו של עמוס דור, הגענו אל פרשת דרכים בה אנחנו נאלצים להחליט על דרכה של העמותה.

עמוס דור כותב:
ציטוט:

"אל תשכח שטל ואני יוזמי העמותה, אני החלטתי לצרף אותך ואת אבי וכו'.
כיזם יש לי זכות החלטה ו/או הטלת וטו."

מאחר שאין בכוונתי (ואני חושב שאני קולע לדעת כולם) להפוך את העמותה לזירת התגוששות מתמדת, ועל כל דבר ועניין - יש לקבל החלטה עקרונית:

א. האם להמשיך בהפעלת צוות ההקמה המקיים מפגשים ומגבש החלטות בשם חברי העמותה (תקנון, קביעת שם ולוגו, הכנה לקראת הרישום וכד')

ב. האם יש לתת לחברים מסויימים מעמד-על שיקנה להם זכות וטו ו\או החלטה עצמאית לגבי החלטות שנתקבלו על-ידי צוות ההקמה.

הגענו לנקודה זו לאחר שעמוס דור החליט, על דעת עצמו, ששם העמותה יקרא Israeli Aviation Historical Association במקום Israeli Historical Aviation Society, וזאת למרות שהובטח שצוות ההקמה יבחן את העניין למרות שכבר התקיימה החלטה בנושא (סה"כ מדובר במילים נרדפות).

לאור זאת העלה עמוס לוגו עם הכיתוב עליו קבע - לוגו שהוסר מהאתר.

כתבתי לעמוס:
ציטוט:

"אם וכאשר יאושר השינוי בלוגו מ-Society ל-Association - יוחזר הלוגו, ויחליף גם את זה שבדף הראשי.
נכון לעכשיו, ההחלטה הקובעת היא לגבי Society (כפי שידוע לך היטב), ולכן הלוגו "המתוקן" שהעלית ליאהו - הוסר.
כאמור, אם יוחלט לשנות את שם העמותה - יוחזר הלוגו ויחליף את הנוכחי. אשמח אם תמנע מפרובוקציות בעתיד."

היום שב עמוס והעלה את הקובץ, ולאחר שהוסר בשנית - הכריז על הקבוצה ביאהו! כלא רלוונטית (ההודעה הקודמת ביאהו!).

בכל אופן, כך לא ניתן להמשיך.

אנא הביעו עמדתכם בנושא.

צחי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2005, 13:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הבהרה ובקשה"

1. לא
2. כן
3. עד שיוחלט אחרת בידי אותו פורום.

צריך להבין דבר פשוט מאוד. אין זכות קיום לארגון כזה שהוא לא שיתופי - ושיתופי אומר מינימום 2 מקבלי החלטות. כל אחד שטוען לבעלות או לסמכות על צריך להיות מנודה מיד, ולהתנתק מכל מוקד חיכוך עימו. כעת זה קל. אין שום קניין רוחני משמעותי בעמותה, אחרי כן יהיה קשה יותר.
הצעתי - את התקנון והכללים יש לכתוב בסיוע עו"ד כמסמך משפטי מחייב, בכל הנוגע להתנהלות העמותה והקניין הרוחני שיהיה מעורב בכך. מסמך זה צריך להיות בהיר ללא כל פרצות או פתחים. עבודה יסודית כעת, תמנע חיכוכים מיותרים לאחר מכן.

נקודה אישית - אני חש בצער עמוק שפרוייקט כזה בעל פוטנציאל נפגע בגלל בעיות כאלה. צריך לפתור זאת בהקדם ולהתרחק מהכתם שמצב זה יוצר.

בהצלחה.
ישן 24-11-2005, 17:28
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
תגובתי לטענות שהועלו כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "משבר בעמותה הישראלית להסטוריה תעופתית"

כזכור לכל את היוזמה להקמת העמותה העלתי בפורום זה, מבלי להכיר אישית אף אחד מהגורמים השותפים ליוזמה.

בעת האחרונה אני מקבל דיווחים שונים מעמיתים לצוות ההקמה המתקוטטים על קוצו של יוד באופן ילדותי וקטנוני להפליא.

ויכוח על ASSOCIATION לעומת SOCIETY הוא לא רק שולי, אלא מגוחך. אולי אפשר להתווכח גם על הגוון הכחול של הלוגו?

מצער אותי כי יוזמה שלדעת רבים יש לה מקום וחשיבות, הפכה לקרב רב בין חוקרי תעופה עתירי זכויות (ואיני כולל עצמי בתוכם).

נדהמתי לקרוא את האשכול הזה בפורום ציבורי שאינו מסגרת של מייסדי העמותה, בבחינת כיבוס הכביסה המלוכלכת (מאוד) בפרהסיה.

איני רואה לא הצדקה למריבה, לא לפרסום המריבות (שאינני צד להם) ובוודאי לא פיצול בין מספר אנשים כה זעום.

צר לי שצחי מצא לנכון לפתוח בכלל את האשכול הזה, ועל עמוס שהזדרז "לפתוח חנות מתחרה".
מכל העניין השולי יוצאת נפגעת היוזמה לעמותה, ועל כך חבל.

אם יאותו האנשים להתעשת ולשוב למסלול הפעולה היעיל לשם הקמת העמותה - מה טוב. אם לא - חבל.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

למחרחרי הריב והמדון שהגיבו באשכול זה - כן pshahar' , הכוונה אליך - אינכם ראויים לתגובתי כלל.
ישן 25-11-2005, 07:41
  Flypast Flypast אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.04
נראה לי שנשכחו מטרות העמותה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "משבר בעמותה הישראלית להסטוריה תעופתית"

חברים יקרים,

הדבר הכי טוב שאנו יכולים לעשות הוא להקים עמותה ראויה של חוקרי היסטוריה שישתפו פעולה זה עם זה, בכדי להשיג את המטרה האמיתית - לתעד, לשמר ולהנחיל לדורות הבאים את קורותיה של התעופה במחוזותינו ויש מספיק עבודה לכולם!!!

הדבר הכי רע שאנו יכולים לעשות הוא להכניס לעמותה שכזו פוליטיקה, ואיתה כמובן, "מעמדי על" לאי אילו מהחברים, שתשחית כל חלקה טובה, ותהרוס כל פוטנציאל למשהו טוב. ככה נהפוך לעמותה של היסטריה בקרב חוקרי היסטוריה שכל אחד מתבצר בשלו, וגורם במודע או שלא להשיג את ההיפך הגמור ממטרותיה הנשגבות של העמותה.

נדהמתי לקרוא אשכול זה. עד שסופסוף משהו טוב קורה כאן נכנס ה"אני אחליט" שמחליט שהוא הורס לכולם (בלשון מטפורית, אינני מתכוון לאף אדם ספציפי). ככה לא נמריא. אני חושב שניהול תקין הוא ניהול דמוקרטי. שהחלטות יתקבלו באופן דמוקרטי שבו כל הקולות שווים, בין אם מדובר בקולו של הוגה רעיון הקמת העמותה לבין הזוטר שבחבריה.

קחו לדוגמא את נושא הלוגו, שהוא, אם נעשה לרגע ZOOM OUT, דבר מאוד שולי (הרי העמותה קמה לתעד ולא ליצירת לוגו). כל אחד יכל היה להציע את רעיונו, ואף עבדכם הנאמן טרח לתרום את רעיונו, בלי ניסיונות לאנוס אחרים לחשוב שזה הלוגו שצריך להיות, ובלי מחשבה פסולה להכריז שזהו הלוגו הנבחר- ויהיה מה. לתדהמתי שם נוכחתי לדעת שיש אנשים שהכריזו כי פאר יצירתם זה הלוגו, מבלי שנשאלו והסכימו לכך מרבית החברים. אז מכל סיפור הלוגו מבחן התוצאה מוכיח כי כל מה שיצא מנושא פשוט כמו עיצוב לוגו הם: תככים פנימיים, רגשות טינה, ושתי וורסיות ללוגו - שבטוחני כי אף אחד מכם איננו יודע מהו הסמל שנבחר לבסוף פה אחד (או שניים...). האם באמת התקדמנו. לא!! אלא רק התדרדרנו למצב שהיה לפני קום העמותה.

לסיכום, אני סבור כי כל החברים (כולם!) צריכים להיות בעלי מעמד שווה, והגיע הזמן להוקיע מקרבנו את היצר לשלוט ולרדות בזולת. מי שלא מסוגל שלא יצטרף. לדעתי צריכה להיות צפויה אכזבה קשה מאוד לאנשים שחושבים שהם יחליטו וישפיעו בעצמם, ולא על דעת הרוב. אין לזה מקום בעמותה שברירית, שהוקמה זה מכבר, ובפניה ניצבים אתגרים אמיתיים, הרבה יותר רציניים והרבה יותר מהותיים מסתם עינייני מנהלות.

אני רוצה להבהיר שאין לי שום דבר נגד צחי או עמוס. את צחי אני מכיר אישית - בחור מצויין, ואת עמוס אני מכיר בעיקר מפירסומיו הרבים והמשובחים. אנא גלו איפוק וכולנו נצא נשכרים.

אשמך לקרוא את אשר על ליבכם
בן

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:08

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר