לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2005, 20:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
במחילה מכבוד הכותבים,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "צריך המלצות לנעלי הרים?שישרדו את החורף"

זו טעות חמורה להמליץ למישהו על נעל ספציפית.
לבני אדם יש רגליים שונות, ואין נעל אחת שמתאימה לכולם. זה שהנעל הייתה נהדרת בשביל החבר שלך לא אומר שהיא תתאים לך ולהיפך (לי, למשל, גרמונט מתאימות הרבה יותר מאסולו. לחבר שלי - להיפך לגמרי). וזה שהסיירות מקבלות משהו לא אומר שהוא טוב *בשבילך* (זה גם לא תמיד אומר שזה טוב *בשבילם*, אבל מילא).
מה שאתה צריך זה ללכת (בערב דווקא, אחרי שהרגליים מזיעות ומתרחבות במהלך היום) לחנות רצינית, להסביר מה אתה רוצה לעשות עם הנעל ואיזה סוגי הליכה אתה מתכנן איתה, ואז למדוד את הנעליים שעונות לקריטריונים, עם הגרביים שאתה מתכוון ללבוש איתן ואם יש לך רפידה מיוחדת אז גם איתה - ולקנות את הנוח ביותר. חנויות טובות גם יעזרו לך להתאים מידה, כדי שלא תיקח בטעות משהו טיפ-טיפה קטן מדי או גדול מדי.
ואז ללכת עם זוג הנעליים בבית כמה שעות, בבית דווקא כדי לא ללכלך שתוכל להחזיר אם אתה מוצא פגם. אם הן הופכות לא נוחות, יש נקודת לחץ, שפשוף, משהו - להחזיר מיד.
אם לא - למשוח היטב אבל לא יותר מדי בווקס, ושימוש מהנה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2005, 10:08
צלמית המשתמש של weinman
  weinman weinman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.02
המלצה לסבלנות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "צריך המלצות לנעלי הרים?שישרדו את החורף"

אני ממליץ לקרוא שוב את השירשור למטה

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...9%ED#post166684

אין טעם לחזור על מה כל שאמרתי שם אבל אני מדגיש שוב. כל מה שתבחר יהיה פשרה ולכן בדוק היטב מה הצרכים העיקריים שלכם וקח בחשבון שנעלי טיולים לא נועדו לתפקד כנעל עבודה יומיומית בתנאי צבא ולרוב השרידות שלהן תהייה נמוכה יותר בהשוואה למטייל ממוצע. שרידות בפועל היא עניין מאוד מורכב המושפע לא רק מאיכות הנעל אלה גם מאופן השימוש, תחזוקה, תנאי השימוש, תדירות השימוש וההתאמה האישית למבנה הרגל. ולכן, אותה נעל תחזיק אצל אחד שנה, אצל השני שנתיים ואצל השלישי חודשיים. וזאת כאשר כולם יפעלו באותם תנאים בדיוק.
התפקיד של הנעליים הוא לשמור לכם על הרגליים ולכן כל החלפה של נעליים מתגמדת מול עלות הנזק (המצטבר והמיידי) לגוף (ולנפש) עקב שימוש בנעליים לא מתאימות לצרכים, נעליים בלויית מידי או שימוש אינטנסיבי בתנאים קיצוניים מידי לייעוד של הנעל. ותאמין לי עלות הנזק הפיזי בכסף זה משהו שמשלמים הרבה שנים כל יום וחודש, הרבה אחרי הסדיר והמילואים.

ודרך אגב, בחירה של נעליים (נ. טיולים) בצבא לא נעשית בד"כ מתוך בחינה אמינה ולא תלויה. יש פה הרבה מאוד קשרים, פוליטיקה וחרטה. מה שמבטיח הרבה פעמים רכש של נעליים לא מתאימות לצרכים המבצעיים, האימונים והתחזוקתיים.

בדוק היטב מה כוללת האחריות, אופן תחזוקה, תיקונים וכו'
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר