לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2005, 21:52
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "באמת מאיפה הבאת את זה? תקרא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itai25.

שאנחנו לא מהטנקים המובילים (המרכבה) בעולם למרות היכולות שלו(של המרכבה):

http://boards.historychannel.com/po...eadID=300036453

http://www.strategypage.com/dls/articles/200418.asp

אנחנו לא מהטנקים המובילים בעולם, אנחנו הטנק המוביל בעולם (וסליחה על מתקפת הצניעות) בה"א הידיעה, וזו לא דיעה שלי....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2005, 22:07
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
מה ,לא ?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "וחיל האוויר שלנו הטוב בעולם"

אני רץ לשאול את אלפנדרי , שאפובלוב וצמח מהפרלמנט של ראשון...

טל , ניתן להבין , בכל זאת את הרקע להצהרות המתרפקות הללו. הרי גדלנו על "חשופים בצריח" "אריק מן הצנחנים" (ולא באותה נשימה), "חסמבה" "דני דין הרואה ואינו נראה" , "עוז יעוז" "הספורטאים הצעירים ", שרק ניצחו וניצחו והובילו...
ובקצת יותר רצינות , גדלנו גם על דמויותיהם של "גוליבר" (לא מהסיפורים) , ירמי ברדנוב , עובד לדז'ינסקי , מאיר הר-ציון , משה בריל/בר-כוכבא, קהלני, ועוד רבים ועצומים . נכון שמדינה כ"כ קטנה הנאבקת על חייה ושלום תושביה , היתה והינה כר לפיתוחי אמל"ח כ"כ משמעותיים וכנגד כל הסיכויים (תקציבים, תשתיות אמברגו וכדו').
נכון הוא טל , שההגזמה האופורית , הינה בשכנות מסוכנת לטפשות ונאיביות , אך בכל זאת....

(אמרתי כבר שאני שמח ששבת מן הכפור?)
ישן 28-11-2005, 22:33
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
כל הכבוד , רועי , לידע , לזריזות ולרצון לחלוק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא סיימתי..."

כתבה ישנה אמנם.

למי שרוצה להשתעשע , להלן אתר שבו בוחרים את הטנקים להשוואה , ומחכים לתוצאות...ורצים ומספרים לחברים בפורום.
http://www.militaryfactory.com/tank_comparison.asp

לטעמי , דגשי הפיתוח בין הטנקים השונים היו שונים בתכלית . הדרישות המבצעיות , (דמ"צ) , שהונחו ע"י המזמין מהמתכנן , היו שונות בתכלית. ולכן , אין מקום להשוואה בין טנק לטנק , בעוד באחד הדגש הינו על נוחיות הצוות , שרידותו ויכולתו להילחם במשכי זמן ארוכים , ובאחר , הדגש היה סילואטה מינימלית. באחד הדגש הינו יכולת פגיעה מיטבית בכדור ראשון , ובאחר יכולת טעינה אוטומטית וויתור על פונקצית איש הצוות הרביעית.
כמו באקדחים , , מצלמות ועוד שמונצעס , אין כנראה מוצר מושלם. לי חשובה מצלמה דמוית SLR עם עדשה 28-200 , ולאחר חשובה קומפקטית לצילום הילדים.

האם מתחיל כאן דיאלוג ? אולי כדאי שנפתח אשכול חדש בעזרת המנהלים ?
ישן 28-11-2005, 23:06
  MAGACHON MAGACHON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.05
פיגוע המיגון - זה שם המישחק
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "כל הכבוד , רועי , לידע , לזריזות ולרצון לחלוק"

“One of the Mk2s took seven hits and another was struck three times, but managed to carry on with its mission,” said Brig. Gen. Amir Nir, director of Israel’s Merkava tank program. “This is not surprising, since the subject of armored protection and survivability has been our supreme priority since the very beginning of our tank program. It’s built into our design and has served as the philosophical basis for our concept of operations. The armored capabilities destined for the Turkish upgrade program will be even greater than those involved in this week’s event on our northern border.”

אין ספק שפיתוח ותכן המיגון בטנק הטורקי ע"י התעשיה הצבאית ( ולא רפאל שאיננה שותפה כלל בפרוייקט) ובהיתבסס על פיתוחים משותפים של התעש עם מנת"ק לכל טנקי המרכבה ( מודולי מיגון -תכן ויצור מלא של התעשיה הצבאית) כולל הטנק מרכבה 2 ( Mk2S) שחליפת המיגון שלו מככבת בכתבה שהובאה שבה צוטט ר. מנת"ק יוצרה ע"י התעשיה הצבאית ( ולא רפאל) מביאה גאווה גדולה לכל העוסקים במלאכה- ראשית ומעל הכל לפתח וליצר מיגון לחילי צהל ולאחר מכן ובנוסף לשווק בעולם- כך לימד אותנו האלוף טל!!.

כל הכבוד לעוסקים במלאכה בתעשיה ובצהל - אנשי המרכבה.

נערך לאחרונה ע"י MAGACHON בתאריך 28-11-2005 בשעה 23:09.
ישן 28-11-2005, 23:28
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
אני מפקפק קצת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MAGACHON שמתחילה ב "המיגון - זה שם המישחק"

משום מה לא נראה לי הגיוני שנספק למדינה (חוץ מארה"ב), גם אם היא מדינה אוהדת מאוד, שיש לנו איתה קשרים ביטחוניים מצויינים, מיגון יותר טוב ממה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.

מה גם שאחד הדברים שהכי קשה להשוות כשמדברים על טנקים זה יכולות המיגון, מהסיבה הפשוטה שכולם את הנתונים קרוב מאוד לחזה, ולכן בלתי אפשרי כמעט לחלוטין להשוות.

נכון, מאוד מרשים שטנק שלנו ספג 7 פגיעות (לא 3?) והמשיך לפעול, אבל השאלה אם למשל ה-m1a1 לא היה מתפקד אותו דבר? וזה דבר שאין לנו מושג.

ד"א, מישהו יודע באיזה שלב נמצאת מערכת המיגון האקטיבי "מעיל רוח" (Trophy) שהוצגה ב-LIC האחרון? האם מישהו יצא לו לראות אותה מורכבת על איזה שהוא רק"ם מבצעי?
ישן 28-11-2005, 23:59
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אורינות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא סיימתי..."

""סימן ארבע" מייצג מהפכה נוספת והוא יאפשר לשריון הישראלי יכולת שאינה קיימת בשום מקום אחר בעולם" (בן ישראל)
כתוב כאן שלמרכבה ארבע מערכות יחודיות.
לא כתוב כאן שהן טובות יותר מפתרונות שיש לאחרים.
לא כתוב כאן שלאחרים אין מערכות יחודיות שאין לנו.
ובטח שלא כתוב כאן "אנחנו לא מהטנקים המובילים בעולם, אנחנו הטנק המוביל בעולם (וסליחה על מתקפת הצניעות) בה"א הידיעה"

כמו שמיכאל כתב, אין דבר כזה הטנק בטוב בעולם, הכול שאלה של קריטריונים להשוואה ושל מענה לצרכים שונים.
אני אישית אפילו לא בטוח שהמרכבה הוא הטנק הטוב ביותר לצה"ל. המרכבה ארבע היא כנראה הטנק הטוב ביותר לצוות שלה, אך בגלל המחיר הגבוה בצה"ל יש/היו גם מרכבות ישנות יותר מגחים ושוטים.
יתכן ופתיחת קו הרכבה ושיפור של האברהמס לפני עשרים שנה (דוגמת מה שעשו המצרים) היה עולה פחות ומביא לצה"ל חזק יותר ומצויד בטנקים חדישים יותר.
דוגמה טובה לכך היא הלביא, אם הוא היה מיושם אני בטוח שהיה מי שהיה מספר לחברי הפורום שהוא המטוס הטוב בעולם והמתאים ביותר לישראל. למזלנו הנושא לא נבדק ואנחנו מצוידים במטוסים אמריקאיים "גרועים" ובשלל "תחליפיי הלביא".

ישן 29-11-2005, 19:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "עבירות שטח, כן ולא."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53

לעומת זאת מזקו"ם המרכבה מתוכנן לשטחיי הבזלת של רמת הגולן בעוד האברהמס לדוגמה (איני מכיר את האחרים) פשוט ישבר או יאלץ להאט מאוד בשטחים כאלו.

מה ניתן להבין מהמשפט הנ"ל?

ההגיון אומר, שעבירות גבוהה צריכה להיות מנת חלקו של כל טנק ולא משנה באיזה שטח מדובר, וללא כל קשר לצרכים המבצעיים של צבא זה או אחר. תקן אותי....

ישן 29-11-2005, 19:57
צלמית המשתמש של רועי AZ

עכשיו בכלל אתה גורם לי לבילבול.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "עבירות היא שקלול של מספר רב של נתונים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לא בטוח שטנק שעביר בשטחי בזלת יהיה עביר באותה מידה בשטח חולי..

קיים בכלל טנק שלא מסוגל לעבור שטח חולי (נגב, סיני, מדבריות עירק) ?

התכוונתי בדברי שעבירות שטח צריכה להיות תכונה בסיסית בכל טנק מודרני.

ישן 29-11-2005, 19:53
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אני לא חושב שהגרמנים מעוניינים בכיבוש שטחי בזלת...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=Tal53] לעומת זאת..."

הטנקים המערב אירופאים תוכננו לעצור את הסוביטים בזירה הארופאית, אין להם צורך בנסיעה מהירה על שטחי בזלת מטורפים כברמת הגולן.
צריך לזכור שמזק"ום יותר קל מאפשר למשל מיגון יותר כבד. כך שהכול שאלה של איזונים והעדפות.
לאברהמס לדוגמה, בוגיס קלים שעונים על צרכיהם נהדר באירופה ובמדבר העירקי. ברמת הגולן יהיה להם בלאי עצום ולכן הם פשוט לא רלוונטים לנו.

ובקשר ליחס המשקל סחב, הם יכולים להאיץ טוב יותר ביציאה להתקפה, לסחוב מהר יותר עליות ארוכות בלי להפוך למטרה נייחת, לפנות ולשנות כיוון בלי לאבד מהירות ואלו בהחלט אספקטים של עבירות.

מצטער, לא תקבל תשובה פשוטה (42)

ישן 29-11-2005, 23:06
  קואלה69 קואלה69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
ההשוואה בין הטנקים אינה רצינית - חשוב יותר ההתאמה ליעוד
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מבלי להטיל פקפוק בדבריך..."

כמי שזכה לשרת במרכבות המבצעיות הראשונות ברמה"ג וכמי שראה את המרכבות בפעולה בקרבות שב"ש בלבנון (והיו כאלו גם אם לא ניתן להשוותם למלחמות אחרות) אני יכול לאמר בוודאות שפלטפורמת המיגון והנשק שנקראת מרכבה הלמה אז את שדה הקרב דאז וענתה כמעט על כל הציפיות שנתלו בה. למותר לציין שגם פלטפורמה משוכללת זו לא הייתה שווה מאומה ללא תו"ל מתאים שאף היא הוכיחה עצמה כיעילה מאוד. להבנתי הן המרכבה והן התו"ל לא נשארו כמו שהיו אלא התפתחו והשתדרגו בהתאם למציאות הלוחמה בישראל וכאן לדעתי טמון היתרון היחסי של המרכבה על שאר הכלים "המתחרים". גם אם אין לה את התותח הטוב ביותר וגם אם כלי אחר מדייק יותר או מהיר יותר הרי שבמרכבה יש את אותם הפיתוחים שמיועדים לזירה שלנו במיוחד. להבנתי גם המטוסים שנרכשים וגם הצוללות מותאמים במיוחד לדרישות צהל עד כדי שונות רבה עד מוחלטת מהמקור. אילו היה בידינו לרכוש טנקים המותאמים לצרכינו יתכן ולא היה צורך בפיתוח היחודי של המרכבה, אך מכיוון שהיא כבר כאן, היא משלנו, עומדת בשורה אחת עם הטובים שבכלים מסוגה ומביאה פרנסה טובה למאות ואולי אלפי משפחות אז למה להפסיק.
ישן 02-12-2005, 01:32
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "אתה משוכנע בכך?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סרג'יו
המרכבה סימן 4 הוא הטהק הכי גדול שמיוצר ע"י מדינות המערב. מלבד 4 אנש"צ אפשר להכניס לשם עוד 5 לוחמים ופצוע אחד....

אני לא מדבר על מסדרון אחורי שאפשר לשים בו חי"רניקים אם אתה מוותר על חצי תחמושת בטן.
אני מדבר על מרחב נטו בתא לחימה- כלומר שהחלל בתוך הצריח, דהיינו המקום שבו מתבצעת העבודה של הצוות (למעט הנהג כמובן), פשוט גדול באופן משמעותי מכל טנק אחר (הייתי בתוך סמל"ש ובסימן 4 והאברהמס נראה מפלצתי בהרבה לידם).

אני מדבר פה על נוחות בלבד, אני לא חושב שמישהו שלא עשה בוחן צוות לפחות על שני הטנקים בשני המתארים שאליהם פותח כל אחד מהם יכול להעיד איזה מהם יותר טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר