לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2005, 14:22
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מזיכרון (וזה כבר הוכיח עצמו כבעייתי)
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אוקיי, המשך נא - אילו מטוסים ומקלעים השתמשו בנקירה חשמלית דאז."

מטוסי האוויה שהגיעו לארץ היו בעלי מערכת ירי חשמלית, והצרות בהפעלת התותחים נבעו מבעיות חשמליות עם התחמושת.

אגב - זה לא צריך להפתיע - הפטנט על מערכת הצתה חשמלית לכדורים רשום על שנת 1884!!!!

עריכה (מתוך וויקיפדיה):

The MG 131 was a 13 mm machine gun developed in 1938 by Rheinmetall-Borsig and produced from 1940 to 1945. The MG 131 was designed for use at fixed or flexible, single or twin mountings in Luftwaffe aircraft during World War II.

It was installed in the Me 109, Me 410, Fw 190, Ju 88, He 177 and many other aircraft.

The MG 131 fired electrically-primed ammunition in order to sustain a high rate of fire when shooting through the propeller disk of a single-engined fighter. A pair of MG 131 machine guns was used as cowl armament on the Bf 109 and the Fw 190.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 29-11-2005 בשעה 14:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2005, 21:08

עפ"י המקור
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "בהנחה שהמקלע התחתון הוא של הספיטפייר אז אין בעיה להפעילו קרקעית."

"...כלל שלושה מקלעים מסוג בראונינג 0.303" (במקור היו מקלעים אלו מותקנים במטוסי קרב בריטיים מסוג ספיטפייר מימי מלחמת העולם השניה, משם הם פורקו והורכבו על חצובה של מקלע גרמני מסוג "שווארצלוזה")...."

מכאן עלו השאלות המתבקשות:

א. האם ניתן להסב את המקלעים לירי קרקעי עצמאי?
ב. מנין הגיעו אנשי הפלמ"ח למקלעי ספיטפייר כאלה (ח"א טרם קם, ובכל אופן - רכש הספיטים היה מאוחר יותר)?

ובכלל - עפ"י אבינעם - אלו שפעלו בארץ - בכלל היו מצויידים במקלעי 0.5....

מה אתם אומרים על הסוגיה?

ישן 29-11-2005, 21:23
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אולי תוכל לתת לנו את הרקע מסביב לציטוט שהבאת
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עפ"י המקור"

על פניו נראה לי שלא נאמר שהמקלעים האלו ספציפית נלקחו מספיטפייר בישראל ולכן ניתן להעלות המון השערות אחרות. צריך לזכור שמקלעים אלו שמשו גם בהוריקנים הבריטיים ובשלל מטוסים אחרים.
יתכן והמקלעים הובאו (כמו כלי נשק רבים) מהמדבר המערבי שם שמשו ספיטפיירים/הוריקנים בריטיים או מטוסים אמריקאיים או אחרים.
יתכן ונגנבו ממחסן נשק/רכבת נשק בדרך למצרים.
יתכן ופורקו ממטוס שנפל/התרסק בישראל או במקום אחר במלחמת העולם השנייה או אחריה.
יתכן ופורקו מהספיט המצרי שהופל?

דווקא האפשרות שחיל האויר תרם להם ממקלעי הספיטפיירים נראה לי הקלוש ביותר.

ישן 30-11-2005, 09:53
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
בראונינגים מוסבים - כמה הערות
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עפ"י המקור"

1)לא, אין לי היכרות קרובה עם הננשק הזה. אף על פי כך, אני בטוח שאם לא מדובר בכלי עם נקירה חשמלית, ניתן להסב אותו לירי י"י בן-אדם די בקלות. הסיבה היא שאם מתבצעת נקירה מכאנית (ע"י מכה בפיקה), אז יש נקר. אם יש נקר - אז יש מכלול, וקפיץ שמפעיל אותו. וכדי לשחרר. לתפוס את המכלול, צריך SEAR (אין לי מושג איך החלק הזה נקרא בעברית), שמופעל ע"י מערכת חשמלית/פנאומטית/הידראולית דרך משוכה היוצאת מגוף המקלע. כל מה שצריך לעשות להסבה הוא לחבר במקומה את ההדק (אולי דרך משוכה נוספת, אם מוצע המשוכה הראשונה נמצא במקום לא נוח). לכלי הוסב כזה עדיין יהיו כמה חסרונות (לדוגמא, לא יהיו לו כוונות), אבל הוא יפעל. ואנשי החימוש של ההגנה עשו דברים מסובכים בהרבה.
2)ב"תולדות מלחמת העצמאות" של מילשטיין מוזכרת הסבת בראונינגים כזאת, שהתבצעה בסתיו 1947. כך שלא מדובר בכלים שפורקו מספיטפיירים מצריים שנפלו. כמו כן, הסבות היו בכנה-מידה די משמעותי: פעם שמתי כאן טבלה של כל כלי-נשק קלים שהיו ברשות צה"ל במרץ 1949. בטבלה הזאת יש 14 בראונינגים בקוטר 0.303 בשימוש קרקעי, ומאחר שאני לא שמעתי על ייצור סדרתי של בראונינגים קרקעיים בקוטר כזה - כנרא שמדובר בכלים מוסבים. וכנראה, הוסבו יותר כלים עד כמה - אין לדעת.
ישן 30-11-2005, 10:45

עורפן... בסדר, שיהיה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "סולו - זה העורפן שנמצא במטוס, או בהפעלה הידנית?"

זה עם ידיות האחיזה וההדק הוא הדגם הקרקעי, וכמו שניתן לראות - מעל בולם השמן (בטח יש לו שם אחר) יד לחצן - זה ההדק. הזיז למטה, שטל הציע כהדק (מס' 14 בתרשים) הוא לחצן שחרור.

לגבי מקלעי בראונינג אוויריים - אלו באו בשני דגים - המקובע - שהותקן בכנפיים ועל כנות מרובות מקלעים והנייד - שהיה דומה לזה הקרקעי (בידיות האחיזה).

לגבי הסבת מקלעים ע"י ההגנה - זה נשמע מעניין!
האם יש שם פרטים נוספים - למשל גם לגבי מקורם של המקלעים?

ולגבי SEAR - בעברית קוראים לזה דוקרן ולפי מה שהבנתי - זה מנגנון דומה לבוכנה שבצינור הגזים.
אשמח אם מישהו יוכל לתת כאן סקירונת לגבי מכאניקה של מקלעים....

המושגים המדוברים הם "קצת" זרים לי.

ישן 30-11-2005, 19:00
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
רגע צחי, אל תערבב בין דברים.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עורפן... בסדר, שיהיה"

קיימים כמה סוגים של עורפנים (החלק האחורי המכיל גם את ההדק)
בשרטוט אותו הצגת מדובר בעורפן ששימש למקלעניי אויר וכדומה ובו ההדק הוא אומנם עליון. (מוכר לנו בישראל כעורפן של ה 0.5)
מקלע הבראונינג 0.3 שאני מכיר אישית ובטח עוד רבים בפורום הוא התחתון בצילום הזה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.liberatorcrew.com/15_Gunnery/30cal/HB30-fixed-flexible.jpg]

במקלעים אלו הירי מתבצע בהרמת ההדק התחתון. (התנועה היא ממש כלפי מעלה)
אני עדיין מעריך שהמקלע שהבאת בציור העליון ושאר מקלעי הכנפיים פעלו עם עורפן דוגמת העופן הנ"ל וצוידו בסולוניוד חיצוני.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:17

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר