לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2005, 16:11
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
סוד הקסם הגריאטרי -
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבי האומה שמתחילה ב "והיה (חו"ח) יהפוך שרון לז"ל?"

הסקרים על שיעורי התמיכה בשרון מדגימים יפה הדמיון בין ציבור אנשים לעדר בהמות. הבהמות זקוקות למנהיג והולכות אחריו בעיניים עצומות, כך גם אנשים זקוקים לדמות המנהיג - האב הקשיש והמנוסה שיודע מה צריך לעשות ופוטר את הבוחר הממוצע מלהטריד מוחו בבעיות סבוכות..
סוד "הקסם השרוני" באפסותם של המוני בוחרים, שגם כשמחרבנים על ראשם הם דבקים בפטריארך הקשיש והמושחת (והם עושים זאת בעינים פקוחות ובלי לאטום את האף).
התקווה היחידה היא שעד מועד הבחירות תחול התפכחות ושגם התקשורת האתרוגית תמצא קצת חוט שדרה ותפסיק לטפח ולחפות על האתרוג יקירם החדש..

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2006, 04:07
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
מידע תופעת: "שרון" ועל מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Shay3434 שמתחילה ב "יותר גרוע. לפי מה שנראה כעת,..."

אין ספק שקיים מוטיב "סבא/אבא" לא קטן בנושא שרון... אדם שהיה כשהמדינה עןד הייתה בחיתוליה בהתהוותה, היה מעורב בהרבה החלטות הרות גורל גם בשדה הקרב וגם בתור ראש ממשלה, אני מנסה לא להתייחס מעל הצורך למה שאני חושב עליו כאדם... אני חושב שתפיסת שלטון, התנהלות מדינה, כל אלו מעוותים מאוד ועל זה אני שם את הדגש.

הגיל שלו... אדם זקן תמיד יותר מדבר לעם, מעצם המחשבה על הניסיון והעובדה שהוא עבר הרבה... דמות סבא עושה קונוטוציות ריגשיות... וגם היה לו שילוב בין תדמית "הסבא" לבין תדמית "הבולדוזר הנחוש" השילוב הזה הישרה כנראה ביטחון עיוור באנשים בקרב העם... זה אחד מתופעות הדיקטטורה והמונרכיה... שאור הזרקורים מופנה לשליט/מנהיג/אוטוקרט במקום לאזרחי העם אותם הוא אמור לשרת נאמנה... והאיש בחייו פיצל מכאן ומכאן, גם השמאל לא אהב חלק מהחלטותיו בתקופותיו כימני... אך אין לי שום ספק שמי שנפגע באמת ובאופן קשה ביותר היו מפוני גוש קטיף...לצערי אין העם הזה יודע באמת מהי תרבות דמוקרטית... החיפוש אחר ריכוזיות רגשית להערצת אדם פולחן אישיות למנהיג מזכיר משטרים אפלים ואת פסטיבל רבין, גם באירועים טראגיים, למשל המלך חוסיין, בשלב מסויים כשהעם "חי" את המנהיג שלו באופן יומיומי בטלוויזיה, בראיונות לאומה... הוא מתרגל לנוכחות שלו, מתרגל מבחינה רגשית, זה כמו בן בית, כל יום מחדש ודבריו נקראים בעיתון וקולו ברדיו, ופניו בטלוויזיה צחוקו ושאר אלמנטים רגשיים מוכרים... הוא חי בתוך נפשם של האזרחים, התרבות הזו אינה תקינה, כי היא מעוותת את המשמעות ואת היעד של שלטון.
אני מודה שאפילו שאני מתנגד לאיש ויודע את מעלליו הפוליטיים, מעשי הגירוש והחורבן, השחיתויות, לעיתים נדמה לי שהכל נשכח כאשר רואים אותו מדבר בחיוך על נוסטלגיות מעברו, וברקע צלילי מוזיקה, צלילי פסנתר עצובים (תוכנית מערוץ 1 מהערב)... בעיקרון זו המשמעות של תרבות "הספין" ... שאתה יכול לקחת כל מצב וכל אדם... ולהציג את זה מאיזו זווית שנוחה לך או שאתה רוצה לגרום לאנשים אחרים לראות דברים באופן כזה או אחר - מניפולציה. לצערי אני חי במדינה שכזו... המהות האמיתית שהיא אזרחי המדינה, המדינה עצמה, ביטחונה וביטחון אזרחיה הם החשובים באמת... והם תמיד יהיו בדאגה מתמדת... יש שאומרים שהמוות זו מעין גאולה מהחיים - מכל המאמץ, הכאב, הסבל שבהם... יכול להיות שזה נגמר עבור שרון... אבל יש על הפרק בעיות הרבה יותר קשות מאשר העובדה ששרון הולך למות, אין פסק זמן... המדינה במצב שהיא בין השאר בגלל התנהלותו והחלטותיו, תמיד קל לרחם על מי שסובל, על מי שנראה חסר אונים, ואני באופן אישי לא רוצה שהאיש ימות, אך זה סוג של מיקרה מעורר תהיה שבו הטבע עשה לשרון מה שהדמוקרטיה לא הצליחה...בגללו ואנשיו.... להוציא אותו מהמשחק...יריביו מקווים מהמשחק הפוליטי בלבד, אבל הטבע לא בורר לפי רצונות אנושיים, יש לו מערכת חוקים משלו. צריך להרים את הראש ולחשוב מה הלאה...הדרך הקשה עוד לפנינו, הפרק היחיד שהסתיים היה הפרק האחרון בחייו של שרון, אבל המדינה ממשיכה הלאה, ומנהיג בעצם מהווה פרק בחייה של מדינה, לא חסרות לנו צרות, אני לא מתכוון להיות שותף לספין התקשורתי הזה, מצבה של מדינת ישראל יותר מדאיג אותי ממצבו האישי של שרון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר