לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2005, 21:55
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
סרט מסוק צה"ל רדף אחרי דייגים ישראלים(מתוך חדשות ערוץ 10)

דייגים שפרשו רשתות בחוף פלמחים מצאו עצמם בשטח אש שאינו מגודר. מסוק הבריח אותם בענן אבק ופתח באש ברגע שהחלו לעזוב
יום שלישי, 13 בדצמבר 2005, 21:10 מאת: שי חזקני, חדשות 10 ישראל 10
דייגים ישראלים שחשבו שמצאו חוף ריק ונוח לפרוש בו רשתות, הופתעו למצוא עצמם נרדפים על ידי מסוק של חיל האוויר, לאחר שנכנסו בטעות לשטח אש של צה"ל.

שטח האש אינו מגודר וכל אחד יכול להגיע אליו. המסוק שהבחין בשניים וברכבם החל לרדת לעברם, תוך שהוא אופף אותם בענן אבק מחניק. בסופו של דבר קלטו שני הדייגים את הרמז, קיפלו את ציוד הדיג והחלו לנסוע מהמקום. ברגע שעשו זאת, ראו במראה האחורית רשפי ירי של המסוק. קהילת הדייגים של אזור הדרום זועמת על התקרית, אולם בחיל האוויר עומדים עך כך שטייס המסוק נהג כשורה.

לכתבה + הסרטון : http://news.walla.co.il/?w=/3850/824491

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2005, 22:09
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
גם לדעתי הטייס נהג כשורה !...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "מסוק צה"ל רדף אחרי דייגים ישראלים(מתוך חדשות ערוץ 10)"

קשה לי להאמין שהדייגים "לא ידעו" שמדובר בשטח סגור !
הם לא תמימים !
לא ניתן לספור בכלל כמה פעמים חודרות סירות דיג לתוך שטחים סגורים המשמשים לאימונים צבאיים , השטחים הללו מצויינים בכל המפות הימיות וגם אם אותם דייגים ספציפיים לא היו מצויידים בהן אני עדיין בטוח שהם ידעו בדיוק לאן הם נכנסים.

ובעניין הירי - גם בכך אני בספק...

אני לא אשכח איך כילד נהגנו אני וחבר נוסף להכנס לשטח החולות שגובל מצפון לשדה דב (אז עוד היו שם דיונות) לשבת שם שעות ולהביט במסוקים/מטוסים שנוחתים עד שיום אחד "התעכב" מעלינו לפתע מסוק קוברה שהזדמן למקום.....
אני לעולם לא אשכח איך יכלנו לראות את שני אנשי הצוות מביטים כלפי מטה לעברינו ו.....את שיא העולם בריצה למרחקים ארוכים ששברנו כנראה באותו יום !!! בררררררררר.........

אגב - אם עדיין לא הרסו זאת צריכה להמצא שם עמדת נ"מ עגולה עשוייה לבנים שלדעתי ניצבת שם עוד מתקופת הבריטים כשכנראה ומשם נורתה האש שהפילה בשעתו את הספיטפייר המצרי למרות שיש עד היום ויכוח אם זו היתה האש שנורתה משם או מאיזור שייח מוניס/רמת אביב הישנה.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 13-12-2005 בשעה 22:15.
ישן 13-12-2005, 23:50
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אני מאמין לטייס
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אין מה לעשות..."

אני נימצא די הרבה באזור התעשייה הצפוני של אשדוד, פעם ביום/יומיים
מסק"רים מבצעים ירי צפונית לשם והאמינו לי כל אזור התעשייה יודע.
גם רואים אותם ובעיקר שומעים את התותחים (אין כמו הצליל של הוולקן).
כל מי שמעט חי באזור (על אחת כמה וכמה הדייגים) מודעים למקום
ולייחודיות שלו, ניראה ששני אלה ציפצפו על חיל האוויר ("מי זה הטייס הזה החוצפן הזה?")
ואולי גם הוציאו להם אצבע משולשת - אז אכלו חול בתמורה ועכשיו הם מייללים בתקשורת.
מה הם ציפו שצוות מסוק שלם ימתין להם בעלות אדירה בשביל ק"ג לוקוס??
יופי של חיל אוויר, יודע להכניס גם לטרוריסטים וגם לעבריינים!!

דרך אגב ראיתם שיש לדייג חרמונית של מג"ב?? מעניין מאיפה??

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-12-2005 בשעה 00:13.
ישן 13-12-2005, 22:33
  סתם מבין סתם מבין אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.05.05
אם כבר בנושא הנ"ל, אתם לא מאמינים מה קרה לי שבוע שעבר בשדה דב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "מסוק צה"ל רדף אחרי דייגים ישראלים(מתוך חדשות ערוץ 10)"

שבוע שעבר הייתי עם יח' איתור וחילוץ של זק"א במבצע "קשת וענן" לאיתור וחילוץ עו"ד חרדי שטבע בים.
הגזרה שלנו היתה מחופי הרצליה עד לחוף הדולפינריום (בערך 10 ק"מ) צעדנו לאורך החוף והגענו עד לשדה-דב מהצד המערבי, תוך כדי שאני מזוהה בכובע משטרתי (כובע ב', מג"ב - תמונה) הגיע אליי ולשותף שלי צוות אבטחה מהבסיס באופן ממונע ומיד רצו להכניס אותנו למכונית ולהעביר לחקירה.

אמרתי לו "תירגע, אנחנו במבצע של זק"א ואנחנו מכוחות הביטחון וההצלה" הבחור לא השתכנע והתחיל להריץ קודים של זיהוי חשודים ביטחונית ברשת הקשר הצבאית (מזלי שאני מכיר מעט את הקודים) תוך כדי שהוא מתעלם מהתעודות שלנו והשפה העברית.

בלי הרבה לחשוב, קראתי במירס לשיטור ימי שהיה בשת"פ איתנו בחיפושים, אחרי שהחבר'ה מהשיטור ימי הגיעו וסיור ממונע של משטרת הרצליה ואישר שאנחנו במבצע חיפוש - בכך נמנעה תקרית ביטחונית משהו.

החייל היה ממש מורעל לעצור אותנו, אינני יודע מה הסיבה.
אך בהחלט יש ללמד את הג'ובניק הזה משהו על הצבא...

הנה התמונה עם הכובע המשטרתי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י סתם מבין בתאריך 13-12-2005 בשעה 22:49. סיבה: תיקון הודעה
ישן 13-12-2005, 23:17
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
עוד מקרה ....
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "אם כבר בנושא הנ"ל, אתם לא מאמינים מה קרה לי שבוע שעבר בשדה דב"

א. אזור שטח האש שבסמוך לפלמחים הוא אזור שיש בו לא מעט פעילות...

ב. גם השלטים שנראו בכתבה - לא היו זעירים...

ג. פעם איש אחד הסתובב ליד הגדר של תל נוף וצילם מיכלי תצורה (אז קראו להם FAST - היום קוראים להם CFT) על מטוסי F-15. איזה חייל עצבני התעקש לעצור אותו, ולא השתכנע כשהוא אמר שהוא הנספח האווירי של ארה"ב... סוף המעשה, הבחור זכה לטיסה חינם לאמא אמריקה כדי לא להיות מואשם בריגול....

מסקנה, גם בחור נחמד שם כובע יפה של זק"א, שמסתובב במקום שהוא בד"כ לא אמור להיות בו, ומצוייד בתעודה שבש"ג יש רשימה של איזה חמישים גנובות כאלה, ומעורר חשד...

רק חבל שמישהו בזק"א (או מג"ב, או משטרה או כולם ביחד) לא חשב שכדאי לתאם דבר כזה ולמנוע אי נעימות מיותרת.

ובקיצור ח"ח לחייל העירני, שלשם שינוי לא הציץ לבנות במקלחת ועשה את עבודתו נאמנה!

ישן 15-12-2005, 19:54
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
לא אתה אשם (חשבתי שזה היה מובן מאליו)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "אמממ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סתם מבין
1. לא אני הגוף האחראי לתיאום, הייתי רק פעיל זוטר בשטח.
2. לא היה לו במה לחשוד בי (למרות שכובע כמו שיש לי יש כאלה באלפים) אבל הצגתי תעודה רשמית !
3. הוא היה להוט לעצור אותנו, כאילו הוא תפס 2 מחבלים מתאבדים.
4. המבצע חיפוש פורסם בתקשורת בהרחבה, לפעמים קצת היגיון יעזור לו.

אבל חפיף: הוא הביא רכב ביטחון, הבאתי לו את השיטור הימי של ת"א ומשטרת הרצליה

החייל לא צמוד לרדיו, ולא יודע מה קורה מחוץ לבסיס. הוא יודע שמישהו מסתובב במקום שבו אין לו מה לעשות - מה שהופך את זה לנסיבות מחשידות - ופועל כמו שמצפים ממנו.

האשמה כולה רובצת על הדרג הגבוה יותר - המפקדים שלך והמפקדים שלו - שלא טרחו להרים טלפון ולהודיע על הפעילות.

כאמור - תעודות מזוייפות מסתובבות בכמויות.

בימים שעבדתי כצלם עיתונות - גנבו לי ארנק בהדסה עין כרם (היה פיגוע והגעתי לצלם את הפינוי). למחרת התקשרו מהבטחון של האוניברסיטה בגבעת רם והודיעו שיש להם את הארנק שלי.

נחש מה נגנב? 20 ש"ח, העטיפה של הת.ז ותעודת העיתונאי.

קח בחשבון שיש כאלה שהעטיפה שלהם היא בצבע אחר.... ותבין את ההיגיון.

אני לא מאשים את החייל. לשם שינוי זה פעל כמו שצריך בדרג שלו.

ישן 14-12-2005, 09:21
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה ל itai25.

זו עוד דוגמה אחת מיני רבות מאוד לדרך בה התקשורת שלנו עובדת. רבותי, ואני מכריז זת בקול הכי רם וצלול: הדברים הסתדרו כך שרוב האירועיםים ברצועת עזה בשנתיים-שלוש האחרונות עליהם דיווחה התקשורת נכחתי. הייתי בדיוק במרכז העיניינים. ואני יכול לומר שלא ניתקלתי ולו פעם אחת בדיווח אמין של מה שהתרחש בפועל. הדבר לא נגרם מאג'נדה פוליטית כלשהי אלא מבורות ועצלות של הכתבים, בלי לנקוט שמות (למרות שיש ברשותי שמות). מדובר בכתבים בכירים שנמצאים בנקודה X ומדווחים לנו שהם בנקודה Y (הרי אני מכיר את השטח שם טוב), כאילו במוקד האירוע. מדובר בנתונים צבאיים שגויים ובמניפולציות שהם עושים על הצופים התמימים. זה הגיע לנקודה בה עורכי החדשות מקריבים אמינות לטובת סנסציה. שוב, הכל מגובה בעובדות ומקרים בהם נכחתי.
לעיניינינו. כולנו ראינו את הדיווח בחדשות. הרושם היה כי מסוק החל לירות לכיוון שני דייגים תמימים שנקלעו לשטח אש "לא מגודר". העובדות:
1. אין אפשרות לגדר שטח אש, או כל שטח. גידור משמעותו הפקעה של קרקע וזה אסור על פי החוק.
2. הדייגים, לדיבריהם, גרים במקום עשרים שנה. זה נראה הגיוני שלתושבים כה וותיקים לא יהיה מושג שיש להם שטח אש מתחת לאף?
3. הירי של המסוקים התחיל הרבה לאחר שהם עזבו את האזור. נכון שהם ראו "רשפים ונותבים", אבל בניגוד לרושם שנוצר, הירי לא היה לכיוונם. "רשפים ונותבים" אפשר לראות לקילומטרים.

לסיכום. בואו ניזכר כולנו בפיאסקו האומלל של אילנה דיין ב"עובדה" בכתבה המטופשת והמגמתית ששודרה על הרג הילדה הפלשתינית ליד רפיח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר