לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2005, 21:04
  one one אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.05
תהיות ..

קודם כל ערב טוב ..

כצופה ומשתתף די טרי בפורום ולאחר שקראתי לא מעט אשכולות בין אם מהפורום במתכונתו הישנה וגם החדשה , אני מוצא את עצמי תוהה לא פעם האם כל מה שנכתב כאן עובר צנזור ?
ואני לא מדבר על הצנזורה הרשמית אלא על שכלו הישר של כל משתתף הכותב כאן.
אני מאמין שרובנו אם לא כולנו כאן שרתנו ואף עדיין משרתים בצבא , בין אם בסדיר ובין אם במילואים.
וכולנו , כחיים במדינה הקטנה נחשפים מדי יום לדברים הקשורים לבטחון המדינה (לנו אין את אזור 51 המבודד ..)
ולכן אני שואל : האם כל דבר שרואים נחוץ לרוץ ולספר לחבר'ה ?
ומבלי לפגוע בכבודו של אף אחד מהנוכחים.. (לא זו המטרה..)
כן ..גם אני ראיתי את הנחשון באילת ביום שני..
ו.. ראיתי את החברה של 13 פורקים ציוד לפני ה"קארין A"..
או מטוסים ללא אורות שטסים בכיוונים לא ידועים..
אך האם לבא כאזרח מן השורה או כחייל מן השרות ולספר כאן קבל עם ועדה מה והיכן ראיתי יהיה צעד נכון לעשות ?
אסור לנו לשכוח אף פעם שכמו שאנחנו מנטרים ידיעות..גם הצד שכנגד יודע היכן לחפש...
ואולי הייתה מטרה לכך שהיה כאן? ואולי..???

ולכן אשמח לדעת...שכמוני יש עוד החושבים ש"לא כל הנוצץ - זהב"..וגם אם כן לא צריך לגלות...

שיהיה לכולנו המשך ערב שקט..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2005, 21:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
אני מאמין, כמנהל, שרמת הצנזורה בפורום מניחה, בד"כ, את הדעת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי one שמתחילה ב "תהיות .."

יש לפורום 4 מנהלים ועוד הרבה אנשים עם ראש גדול על הכתפיים. אחת ממטרות הפורום היא חלוקת ידע, ולדעתי רוב המוחלט של האנשים שמים את הגבול במקום הנכון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-12-2005, 21:23
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
כמו כן, יש חברים בפורום הנוהגים לצנזר גם מה שבלמ"ס
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני מאמין, כמנהל, שרמת הצנזורה בפורום מניחה, בד"כ, את הדעת."

הידעת שחטיבת ג X X X י משתמשת בעץ XXXX בתור סמל החטיבה?

היה מטוס ישראלי מסוג כ X X X ר שפותח על בסיס המטוס הצרפתי מ X X X ז' !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

כפי שנאמר, כללית אין בעייה חמורה של חשיפת מידע רגיש. הבעיה החמורה לא פחות לטעמי הוא צנזורת יתר, וכן אי עקביות של אחד המנהלים שהודיע בעבר כי על פי הנחיות הצנזורה אסור להצליב מקורות, אולם באשכולות שהוא פותח הוא עושה זאת. (כמובן שמותר להצליב מקורות - אחרת אפשר לצנזר כל מחקר אקדמי).
ישן 21-12-2005, 22:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "אמנם צנזורת יתר תנוון את הפורום, אבל הנפצת כל "ארוע" כגון -"

כמה ימים לפני לכידת אחת מספינות הנשק נכנסתי במישהו שכתב בפורום סקופים של רוטר על הכנות משונות ביחידה שבה אחיו משרת ועל עבודה שלהם לקראת משהו עם איזשהו מטוס בחיל האוויר.
הבחור נורא נעלב והוא וגולשים אחרים כעסו עלי.
ניסיתי להסביר להם שמבצע אנטבה לא היה יכול להתרחש בימינו.

ביקשתי מהם, תארו לעצמכם את התרחיש הבא:
גולש בפורום X כותב "לפני כמה שעות, ראיתי ארבעה מטוסי הרקולס ממריאים אחד אחרי השני ופונים לכיוון דרום".
גולש אחר משיב "אולי זה קשור לארבעת ההרקוליסים שנחתו עכשיו בסיני" לגולש אחר שהיה מעיר להם שאולי יש בעיית ב"ם עם החשיפה הזאת הוא היה משיב "אחי, עזוב אותך! ההרקולסים האלו עומדים על המסלול ולא זזים. לא נראה לי הולכים לעשות איתם משהו. מאז שהם נחתו רק תידלקו אותם. אפילו ראיתי שהעמיסו על אחד מהם מכונית אזרחית שחורה. אין סיכוי שהם בפעילות צבאית, בטח עוד טייס מארגן לעצמו רכב לחופשה בדהב או משהו".
בפורום אחר לגמרי מישהו אחר היה כותב "אולי אתם יודעים מה קרה? אחי שרת ביחידה של הצנחנים, אהמממ. ומאתמול מחפשים אותו מהצבא בטלפון. הוא בכלל בחפש"ש. מה זה צריך להיות?"
ומישהו אחר היה משיב לו "תגיד לאחיך שהוא הסתדר. אחי בגולני ולכל הגדוד שלו ביטלו את היציאות. גם שכן שלי מהצנחנים שהיה צריך לצאת לשבת נשאר בסוף בבסיס".

וכו' וכו'
מי בכלל צריך מרגלים?

ישן 22-12-2005, 14:01
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
כשאתה חייל - אתה לא אזרח...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי iaf001 שמתחילה ב "אני חושב שאתה טועה"

כאשר בטחון שדה מאזין לקו - בד"כ זה לא נעשה מתוך שיעמום של המאזין, ובד"כ זה לא אחד שמכיר אותך.

גם את הדואר שלך שאתה שולח הביתה אפשר לפתוח.

לאחרונה נדמה לי שהמדיניות הזו השתנתה, בעיקר בגלל חוסר ישימות (אנשים מדברים במכשירים סלולריים) אבל גם אז - אם יהיה צורך - תהיה גם הדרך וגם ההוראה לעשת זאת (או לנתק את הממסרים שסביב הבסיס...

ולגבי:
ציטוט:
ואין הדבר עולה בקנה אחד אם ערכי היסוד של מדינת ישראל.

אם יצא לך להביט פעם בתלוש משכורת של חייל - בטח שמת לב שהשכר שם הוא הרבה מתחת לשכר מינימום, אין תגמול על שעות נוספות וגם לא חופשה שנתית, וכשאתה משתחרר - אתה גם לא מקבל פיצויי פיטורים....

ישן 22-12-2005, 14:38
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
נעשה קצת סדר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי iaf001 שמתחילה ב "פגיעה בפרטיות"

1) ההאזנה מבוצעת ע"י יחידה שאמונה על כך, ולא ע"י המרכזנית של הבסיס.

2) ההאזנה מבוצעת מטעמי שמירה על בטחון המדינה ולא משיקולי רכילות וסטיות

3) אי האזנה לחיילים בעיתות של רגישות בטחונית וגברת - כמוה כהפקרת חיי אדם

ולהבדיל - ישנם עוד כמה דברים שלא מסתדרים עם הדמוקרטיה ושמירת ערכי חרות האדם:

כליאה, גירוש אנשים מביתם ממניעים פוליטיים, חוקי שב"כ שמסדירים רמות ותנאים לעינויים, מעקב אחרי חשבונות הבנק שלך ועוד ועוד....

כל הנ"ל מתבצע מכוח החוק במקומות שונים ולא רק בישראל ולא רק במדינות עולם שלישי, ו....לא רק מטעמי כוחניות ובריונות של השלטון כלפי אזרחיו. בהרבה מקרים זה קורה דווקא מן המניעים ההפוכים. כל עוד ישנם בלמים שדואגים שהסמכויות הנ"ל לא ינוצלו לרעה - אני מסוגל לחיות עם זה, כי לא כולנו צדיקים ולא כולנו טהורים ולא כולנו שומרים את התורה....

ישן 21-12-2005, 21:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי one שמתחילה ב "תהיות .."

יש צדק מסויים בדבריך. העיקוב אחרי כוחות צה"ל וכתיבה "ראיתי את מטוס X נוחת/ממריא/מעמיס ציוד בבסיס Y" הוא בעייתי.
מצד שני, תראה מה הצנזורית הקודמת חושבת עלינו:

ציטוט:
יש מקום לצנזורה בעידן האינטרנט?
"אם אתה מדבר על הגופים הלא רשמיים, האינטרנט משחק לטובתנו במידע, גם ברמה המודיעינית. יש כל כך הרבה מידע, שלך תדע מה נכון ומה לא נכון. מה שקובע מבחינת סודות המדינה הוא הרי מה שהעולם הערבי מתייחס אליו, והוא מתייחס רק לאמצעי התקשורת הגדולים והמסודרים. הם מבינים שרוב מה שכתוב באינטרנט זה בליל של מידע, כי גם הם משתמשים בו לדיסאינפורמציה".

זילזול באוייב, כפי שאמרתי לאחד הגולשים פה השבוע, הוא הזילזול הגרוע ביותר.

אני מבקש שוב מכל מי שכותב פה לקרוא את דבר המנהל ולהפנים את כללי הצנזור העצמי הקבועים בו. ובלי קשר (או עם) להפעיל שיקול דעת לפני שליחת כל הודעה. חישבו: "אם הייתי האוייב, מה הייתי עושה עם המידע?"

(במאמר מוסגר אומר שמחיקה שלנו לא תהיה יעילה כנגד מי שרוצה לשאוב מידע מהפורום ויש לו יכולות מיחשוב שעלותן אינה גבוהה)

ישן 22-12-2005, 10:11
צלמית המשתמש של יוסיפון

וגם
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש צדק מסויים בדבריך. העיקוב..."

שני ציטוטים מאשכול ישן כשרגב עוד הייתה צנזורית:
ציטוט:
מה שקורה בצ'אטים ובפורומים לא מדאיג אותי בכלל, כי אם יש חייל שאומר דבר אחד מיד צצים כמה שאומרים דבר אחר ואי אפשר לייחס שום אמינות לשום מידע. אנחנו כצנזורה לא מי שמתעסקים עם הפורומים והצ'אטים אלא מחלקת ביטחון מידע של צה"ל. אנחנו כן מצנזרים את אתרי החדשות באינטרנט, וכאן, תתפלא, שיתוף הפעולה הוא מצוין. יש לנו כללים עם עורכי האינטרנט הראשיים וגם עם האתרים הקטנים שרוצים להיות רציניים אז הם מקיימים את הכללים. יש אפילו יתרון בכך שאם עולה ידיעה באינטרנט שכוללת מידע מסווג, אפשר להוריד אותה בתוך שבריר שנייה, לעומת זאת אם מתפרסם בשוגג מידע אסור בעיתון אין שום דרך לעצור לאחר מכן את הפצתו.

וגם משהו שמראה על חוסר הבנה כיצד עובד מחשב או על ניטור מידע באינטרנט:
ציטוט:
יש אפילו יתרון בכך שאם עולה ידיעה באינטרנט שכוללת מידע מסווג, אפשר להוריד אותה בתוך שבריר שנייה, לעומת זאת אם מתפרסם בשוגג מידע אסור בעיתון אין שום דרך לעצור לאחר מכן את הפצתו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר